Arhīva navigācija

Daiļslidotāja Diāna Ņikitina uzvar «Golden Bear»

Raksts publicēts: 2017.11.04. 09:36:40
Raksta autors: sportacentrs.com

Latvijas sieviešu daiļslidošanas otrais numurs Diāna Ņikitina (16) svētdien 29. oktobrī izcīnīja pirmo vietu «Golden Bear» sacensībās, kas risinājās Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā. Jelgavniecei tas bija tikai otrais starts pieaugušo konkurencē.

Zagrebas «Golden Bear» sieviešu sacensībās piedalījās 17 sportistes, tostarp mūsu Diāna Ņikitina un zviedriete Matilda Algotsone, kura šoruden sarūpēja ceļazīmi uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tagad piedalījās arī divu Eiropas čempionātu dalībniece Džada Ruso (Itālija) un Slovēnijas labākā daiļslidotāja Daša Grma, kura četras reizes startējusi kontinentālajās meistarsacīkstēs, taču nav spējusi izcīnīt biļeti uz olimpiādi. Sestdienas īsajā programmā Ņikitina uzrādīja 48.40 un ieguva otro vietu.

Svētdienas garajā programmā jelgavniecei atkal neizdevās pirmie lēcieni, taču turpinājums sanāca labāks, Diāna Ņikitina sasniedza 95.89, kas bija trešais labākais rādītājs starp visām sportistēm. Summā mūsu daiļslidotāja sakrāja 144.29, par mata tiesu apsteidza konkurenti un ieņēma pirmo vietu. Sudrabu nopelnīja slovēniete Grma (144.28 ), bronzu ieguva zviedriete Algotsone (142.38), bet soli aiz pjedestāla palika itāliete Ruso (141.28).

Ņikitinas iepriekšējo sezonu sabojāja potītes savainojums. Starpsezonā mūsu sportiste bija uz treniņiem Šveicē. Divkārtējais pasaules zelta medaļnieks un olimpiskais vicečempions Stefans Lambjēls jau pērn kļuva par Latvijas labākā daiļslidotāja Denisa Vasiļjeva treneri, bet šosezon slavenā šveicieša vadībā debitēja arī Diāna Ņikitina.

2017. gada marta pasaules čempionātā Angelina Kučvaļska un Deniss Vasiļjevs izcīnīja ceļazīmes uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Olimpiskās kvotas attiecīgajā disciplīnā iegūst attiecīgās valstis, kuru federācijas lemj par to sadalīšanu. Vīriešu sakarā minētā sadale ir formalitāte, savukārt uz sieviešu ceļazīmi pretendē Angelina Kučvaļska un Diāna Ņikitina.

2.3080241680145 95(0) - 1.7719128131866 2024.04.28. 11:56 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=41610 ip: 172.69.6.224 usememcache: 1