Arhīva navigācija

Jelgava pārliecinoši uzvar «Skonto»

Raksts publicēts: 2013.11.09. 16:39:31
Raksta autors: sportacentrs.com

SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta noslēdzošajā, 27. kārtā zaudējumu piedzīvojis FK «Skonto», kurš ar 0:2 piekāpās «Jelgavai». «Skonto» šis bija pirmais zaudējums sezonā, kurš nozīmēja, ka kopvērtējumā jāsamierinās ar otro vietu.

Lai iegūtu čempionu titulu, «Skonto» bija nepieciešama uzvara pār «Jelgavu», kā arī bija jācer uz ventspilnieku problēmām (neizšķirtam, zaudējumam) pret Rīgas «Daugavu». Plāns izgāzās jau sākotnējā fāzē, jo negaidītu pretsparu nodemonstrēja «Jelgavas» futbolisti.

Mača sākumā neliels pārsvars bija «Skonto» pusē, taču 13. minūtē pēc stūra sitiena rezultātu atklāja jelgavnieks Mārcis Ošs. Šāda notikumu attīstība «Skonto» bija pavisam nevēlama, un komanda uzreiz metās atspēlēties, tiesa, savu pirmo patiešām nopietni izdevību izveidoja tikai 27. minūtē, kad pēc centrējuma pāri vārtiem ar galvu sita Valērijs Šabala.

Lai arī «Skonto» šis bija priekšpēdējais puslaiks Virslīgas sezonā, komanda to aizvadīja ne pārāk labā līmenī, un Šabalas iespēja tā arī palika vienīgā pirmajā puslaikā, pēc kura «Jelgava» vadībā.

Otrā puslaika sākumā «Skonto» treneris Tamazs Pertija laukumā sūtīja trešo uzbrucēju un blakus Šabalam un Artūram Karašauskam darbojās Vladislavs Gutkovskis. Tiesa, nepagāja ilgs laiks, kad savainojumu guva cits «Skonto» Vladislavs, proti, Gabovs, tiesa, viņš maču spēja turpināt.

Mača noskaņu nedaudz pabojāja «Skonto» līdzjutēju piedūmotais stadions, un divas ātras dzeltenās kartītes nopelnīja Ritvars Rugins un Juris Laizāns. 58. minūtē Laizāns arī izpildīja precīzu tiešo brīvsitienu, pēc kura bumba lidoja vārtu stūrī, taču sitiens bija pārāk vājš un to bez problēmām atvairīja Kaspars Ikstens. Redzot savas komandas sniegumu, Pertija nolēma spēlēt uz visu banku un laukumā sūtīja ceturto uzbrucēju – Kristapu Blanku.

Pirms 70. minūtes vēl viena laba iespēja bija Šabalam, taču no vārtu apakšējā stūra bumbu izvilka Ikstens. Mača beigās arī arvien straujākas uzliesmoja «Skonto» emocijas, pret «Jelgavas» uzbrucēju Maksimu Daņilovu pretenzijas izrādīja vārtsargs Pauļus Gribausks, taču savu komandas biedru piesedza Romāns Bespalovs, kurš, izmantojot «Skonto» aizsargu paviršību, palika viens pret vārtiem un panāca 2:0.

«Skonto» šis bija pirmais zaudējums sezonā, savukārt «Jelgava» ar lielisku sniegumu aizsardzībā guvusi skaistu uzvaru, un noslēdz Virslīgu astotajā vietā, kuru bija garantējusi jau iepriekš.

Virslīgas 27. kārta

Skonto-Jelgava 0:2 (0:1)

Vārti: Ošs 13` Bespalovs 83`
Skonto: Gribausks, Gabovs, Bulvītis, Osipovs (Gutkovskis 46`), Laizāns, Fertovs, Klimiašvili (Blanks 62`), Rugins, Sineļņikovs, Šabala, Karašausks
Jelgava: Ikstens, Petrenko, Redjko, Bogdaškins, Žuļevs, Bespalovs, Grigarivičus (Daņilovs 80`), Hohlovs (Vērdiņš 68`(, Ošs, Gubins (Medeckis 33`), Freimanis
Brīdinājumi: Laizāns 54`, Rugins 56` Bogdaškins 73` Gutkovskis 76`
Galvenais tiesnesis: Jevgenijs Vasjukovs

0.36962389945984 94(0) - 0.24668574333191 2024.04.29. 03:26 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=31954 ip: 18.119.104.238 usememcache: 1