Pirmdiena, 8. jūnijs Mundra, Frīda, Frīdis
15°
 

Ārste: "Koksaki vīruss rudenī ir ierasta parādība"

Ārste:
Foto: Ilustratīvs foto.
13.10.2016 15:52

Jelgavniekiem.lv

Koksaki vīruss izpaužas izsitumu veidā un pēc izskata līdzinās vējbakām. Bērnam mutes rajonā sāk viedoties pūšļaini, niezoši izsitumi, kas, saslimšanai attīstoties, var skart arī plaukstas, pēdas un citas ķermeņa daļas. Jāņem vērā, ka katra saslimšana ar šo vīrusu mēdz būt individuāla un dažos gadījumos slimnieku mēdz piemeklēt arī temperatūra un sāpošs kakls.

Abas ārstes norādīja, ka Koksaki vīruss jeb infekcija ar ekzantēmu izplatās ap agra rudens laiku un ir ierasta sezonāla saslimšana. „Tas ir entero vīrusu paveids, kas ap šo laiku izplatās daudzviet Latvijā. Saprotu vecāku uztraukumu, jo parasti bērna organisms pret šo infekciju antivielas izstrādā 2-3 nedēļu laikā un tik ātri nepāriet,” komentē S.Ābola. Viņas teikto papildina G.Laizāne, uzsverot, ka šī saslimšana ir sevišķi raksturīga bērnudārza vecuma bērniem un inficēšanās noris, savstarpēji kontaktējoties. Ārstēšanos parasti veic, ārstējot simptomus, nevis slimības ierosinātāju un nekāda sevišķa ārstēšana nav nepieciešama. „Ja ir īpaši nepatīkama nieze, var lietot nomierinošas ziedes, tāpat jāturpina rūpēties par personīgo un vispārējo higiēnu, protams, jābrīdina arī ģimenes ārsts,” skaidro S.Ābola. Tāpat šim vīrusam nav arī bīstamu komplikāciju un reta ir saslimšana ļoti smagā formā. G.Laizāne uzsver, ka katram bērnam saslimšana ar Koksaki vīrusu var būt atšķirīga, slimības izpausmes ir dažādas: „Izsitumi var būt tikai vienā ķermeņa rajonā, ir bērni, kuriem pumpas uzmetas uzreiz daudzviet.” Jautāta, vai ar šo slimību var saslimt arī pieaugušie, viņa atklāj, ka pieaugušajiem iespējams saslimt ar Koksaki stomatīta formu.

Kā norāda abas ārstes, katru gadu saslimšanas gadījumu skaits ar šo vīrusu mēdz atšķirties, tā rašanos un izplatību ietekmē dažādi sezonāli apstākļi, bet kopumā tas ir viens no ierastajiem rudens vīrusiem un iemesla panikai nav.

13.10.2016 15:52

Jelgavniekiem.lv

Dalies ar šo ziņu
Šobrīd aktuāli