Jelgavā turpinās ielu un ietvju mehanizētā tīrīšana
Jelgavā katru dienu, ja nav nokrišņu un cita veida laikapstākļi netraucē, notiek ielu un ietvju mehanizētā tīrīšana. Pilsētu uzkopj speciālas tīrīšanas mašīnas, kas darbojas kā lieli putekļsūcēji. Tās ir aprīkotas ar slotām un gružu savākšanas tvertni, kā arī ar ūdens smidzināšanas sistēmu, kas palīdz mazināt putekļu veidošanos.
Jelgavniekiem.lv
Ielu mehanizētajā tīrīšanā tiek izmantotas divas mašīnas – AEBI SCHMIDT Wasa un Johnston. Lai nodrošinātu nepārtrauktu pilsētas uzkopšanu, Johnston strādā divās maiņās – gan dienā, gan naktī. Dienā tīrīšanas darbi pārsvarā tiek veikti ielās ar mazāku satiksmes intensitāti, bet nakts stundās tiek uzkoptas tās vietas, kur dienas laikā ir intensīva satiksme, tāpēc tīrīšanas darbu veikšana varētu ievērojami traucēt satiksmes plūsmu.
Ar tehnikas palīdzību tiek nodrošināta arī ietvju tīrīšana. Uz ielu tīrāmās mašīnas Hako Citymaster strādā Uldis, kurš darbu sāk pulksten 4.00 no rīta, kamēr pārējā pilsēta vēl saldi guļ.
”Darbs nav smags, taču ļoti atbildīgs,” saka Uldis. ”Jāskatās ne tikai uz to, ko slotas slauka, bet arī jāredz, kur atrodas vai no kurienes tuvojas velosipēdists, jāpamana, vai kāda kundzīte nav pienākusi bīstami tuvu, vai varbūt bērni. Bērniem ļoti patīk liela tehnika un tas ir labi, bet viņi mēdz pienākt vai piebraukt ar riteni pavisam tuvu. Pats esmu motobraucējs, un darbā man ļoti noder ieradums paskatīties trīsreiz.”
Privātuzņēmums KULK ielu un ietvju mehanizēto tīrīšanu veic saskaņā ar KULK un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības starpā noslēgto līgumu pēc pašvaldības iestādes ”Pilsētsaimniecība” pasūtījuma.