Ingmārs, Ernestīne,
Akvelīna
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Oktobris >
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi
  ZIŅAS / Arhīvs /
2023.10.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izmaksās pabalstu politiski represētajām personām

Jelgavas pašvaldība politiski represētajām personām reizi gadā – novembrī, līdz ar Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu – piešķir pabalstu 50 eiro apmērā. Tiem politiski represētajiem, kuri pabalstu saņēma pagājušajā gadā, šogad tas tiks pārskaitīts automātiski līdz 30. novembrim, bet, lai saņemtu pabalstu pirmo reizi, politiski represētajai personai līdz 15. novembrim ar iesniegumu jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē (JSLP), informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Izmaksās pabalstu politiski represētajām personām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Arodu sētā izstāde “Vizēt viz mūs’ pūriņis”

No 31. oktobra līdz 23. decembrim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, būs skatāma biedrības “Mans tautastērps” izstāde “Vizēt viz mūs’ pūriņis”, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Arodu sētā izstāde “Vizēt viz mūs’ pūriņis”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var pieteikties Ledus skulptūru festivālam

Līdz 5. novembrim pašvaldības iestāde “Kultūra” aicina tēlniekus pieteikties dalībai 25. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā notiks no 28. janvāra līdz 4. februārim. Šoreiz mākslinieki aicināti radīt ledus mākslas darbus, interpretējot festivāla tēmu “Pasaules dārgumi”, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Var pieteikties Ledus skulptūru festivālam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā uzstāda novembra svētku dekorus

Gaidot Latvijas valsts dzimšanas dienas mēnesi – novembri, Jelgava tērpjas sarkanbaltsarkanā svētku noformējumā. Lāčplēša dienas un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku dekori diennakts tumšajā laikā izgaismos gan pilsētas centrālās ielas un laukumus, gan arī rotās lielākās brauktuves – Satiksmes ielu, Loka maģistrāli, Rūpniecības ielu un Kalnciema ceļu, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Pilsētā uzstāda novembra svētku dekorus
2023.10.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas jauniešu centrā Alises Ločmeles gleznas

Turpinot aizsākto izstāžu ciklu “(Pa)skaties”, Jelgavas jauniešu centra telpās Skolotāju ielā 8 pilsētas jaunieši aicināti izstādē parādīt savu hobiju. Līdz 17. novembrim iespējams apskatīt Alises Ločmeles izstādi “Mākslai tuvumā”. Gleznas tapušas, iedvesmojoties no izstāžu apmeklēšanas, gleznu reprodukciju grāmatām un mūzikas, informē pašvaldības iestāde “Sabiedriskais centrs”.

Jelgavas jauniešu centrā Alises Ločmeles gleznas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavu apmeklē ekonomikas ministrs

27. oktobrī Jelgavu reģionālajā vizītē apmeklēja ekonomikas ministrs Viktors Valainis, lai ar pašvaldības pārstāvjiem un uzņēmējiem pārrunātu pilsētā aktuālos uzņēmējdarbības jautājumus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavu apmeklē ekonomikas ministrs
2023.10.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Topošajām māmiņām vingrošanas nodarbības

Veselības veicināšanas projektā grūtniecēm ir iespēja pieteikties bezmaksas vingrošanas nodarbībām fizioterapeita vadībā, informē Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļa.

Topošajām māmiņām vingrošanas nodarbības
2023.10.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Austras raksti” Dzīvesziņas un arodu sētā

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti lēma nodot Dzīvesziņas un arodu sētas telpas Vecpilsētas ielā 2 bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmumam “Austras raksti”, kas tur paredz īstenot sociālo uzņēmējdarbību – iepazīstināt bērnudārzu un skolu audzēkņus, kā arī ikvienu interesentu un pilsētas tūristus ar tradicionālajām arodu prasmēm, tā veicinot interesi un saglabājot Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

“Austras raksti” Dzīvesziņas un arodu sētā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atbalsta privātās pirmsskolas izglītības iestādes

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu, kas palielina pašvaldības atbalstu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm. Pašvaldība mēnesī par vienu bērnu no pusotra gada līdz četru gadu vecumam privātajiem bērnudārziem nodrošinās līdzfinansējumu 314 eiro apmērā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Atbalsta privātās pirmsskolas izglītības iestādes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ganību ielā būvēs zemas īres maksas namus

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti apstiprināja neapbūvēta zemesgabala Ganību ielā 54 izsoles rezultātus un lēma to pārdot SIA “Jelgavas Īres Nami» par 146 000 eiro. Izsolē varēja piedalīties pretendenti, kuri apņemas šajā zemesgabalā uzbūvēt zemas īres maksas mājokļus attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalsta programmā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ganību ielā būvēs zemas īres maksas namus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iztīrīti pilsētas infrastruktūrai nozīmīgi grāvji

Lai uzlabotu ūdens novadi no piegulošajiem zemes īpašumiem un mežiem, oktobrī no piesērējuma attīrīta Būriņu meža grāvja gultne 480 metru garā posmā. Tāpat iztīrīti grāvji un nomainītas bojātās caurtekas Līgotāju ielas posmā no Staļģenes ielas līdz Lielupes palienes pļavai, informē iestādes ''Pilsētsaimniecība''.

Iztīrīti pilsētas infrastruktūrai nozīmīgi grāvji
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ceļ pilsētas izglītības iestāžu vadītāju algas

27. oktobrī domes sēdē apstiprinātas Jelgavas pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju mēneša darba algas likmes. Likmes palielinājums izglītības iestāžu direktoriem noteikts 20–35 procentu apmērā, piemērojot to no 1. septembra, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ceļ pilsētas izglītības iestāžu vadītāju algas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tikšanās ar rakstnieci Gunitu Freimani

4. novembrī plkst. 11.00 Miezītes bibliotēkā (Dobeles šoseja 100a) uz tikšanos aicina māksliniece un rakstniece Gunita Freimane, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Tikšanās ar rakstnieci Gunitu Freimani
2023.10.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavniece saņem AS "Olainfarm" stipendiju

Ķīmiķi, inženieri un IT speciālisti ir vienas no pieprasītākajām profesijām darba tirgū. Vienlaikus jau tagad saskaramies ar akūtu dabas zinību skolotāju trūkumu. Tāpēc, novērtējot skolotāju nozīmi, lomu un ieguldījumu kopējā valsts attīstībā, AS “Olainfarm” ir izveidojusi 75 000 eiro stipendiju programmu jaunajiem ķīmijas skolotājiem. Pirmie trīs stipendiāti tika sveikti šā gada pavasarī, bet divas nākamās rudens stipendijas katru 3000 eiro vērtībā 25.oktobrī, saņēma Latvijas Universitātes studenti un ķīmijas skolotāji Anna Liepiņa no Jelgavas un Tots Koķis.

Jelgavniece saņem AS
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Cīņa par ģimenei draudzīgākās pašvaldības titulu

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” ir iegājis izšķirošajā posmā. Katrā no pieciem plānošanas reģioniem ir izvirzītas četras pašvaldības, kas turpina sacensties par ģimenei draudzīgākās pašvaldības statusu. Atgādinām, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs līdz šī gada 9. novembrim vietnē Vietagimenei.lv aicināts izvērtēt katras pašvaldības sniegto atbalstu un balsot par, viņuprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību 2023. gadā. Aicināti balsot par Jelgavas valstspilsētas pašvaldību.

Cīņa par ģimenei draudzīgākās pašvaldības titulu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēka aicina uz “Sarunvalodas klubiņu”

Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina mazākumtautību pārstāvjus pieteikties “Sarunvalodas klubiņam”, kurš sāksies šī gada 13. novembrī. Sarunvalodas klubiņš tiek organizēts, lai veicinātu latviešu valodas prasmju pilnveidi un palīdzētu pārvarēt valodas robežas tiem cilvēkiem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā valoda, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Bibliotēka aicina uz “Sarunvalodas klubiņu”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas ārstniecības iestādēs ir gripas vakcīnas

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iedzīvotājiem rekomendē vakcinēties pret gripu, akcentējot, ka vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām, jo īpaši cilvēkiem riska grupā. Jelgavā pret gripu var vakcinēties, vēršoties pie ģimenes ārsta, kā arī kādā no trīs pilsētas ārstniecības iestāžu vakcinācijas kabinetiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas ārstniecības iestādēs ir gripas vakcīnas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzkrātos braucienus var izmantot līdz 31. oktobrim (1)

Jelgavas pašvaldība pensionāriem un politiski represētajām personām ar Jelgavas iedzīvotāja karti nodrošina 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas sabiedriskajā transportā un papildus tam līdz 31. oktobrim arī iespēju izmantot iepriekšējos mēnešos neizmantotos braucienus. Kā to nosaka pašvaldības saistošie noteikumi, sākot ar novembri, pensionāriem un politiski represētajām personām būs nodrošināti 20 bezmaksas braucieni mēnesī bez iespējas izmantot uzkrātos braucienus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uzkrātos braucienus var izmantot līdz 31. oktobrim
2023.10.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mudina aktīvāk šķirot atkritumus kapsētās

Noslēdzoties vasaras sezonai un sākoties intensīvam rudens lapkritim, aktuāls kļūst jautājums par pareizu atkritumu šķirošanu un izmešanu Jelgavas pilsētas kapsētās. Tuvinieki, kas pirms ziemas iestāšanās uzkopj ģimenes kapavietas, aicināti šķirot un izmest atkritumus konkrētās norādītās vietās, atsevišķi šķirojot bioloģiskos atkritumus – lapas, zarus, izravēto un nopļauto zāli, un nodalot tos no kapu atkritumiem – svecēm, vāzēm, stieplēm, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Mudina aktīvāk šķirot atkritumus kapsētās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā atzīmēs hercoga Jēkaba 413.dzimšanas dienu

28. oktobris ir hercoga Jēkaba dzimšanas datums. Tāpēc piektdien, 27. oktobrī, pulksten 16 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā interesenti aicināti uz šim notikumam veltītu pasākumu “Hercogs Jēkabs prožektoru gaismā”, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Muzejā atzīmēs hercoga Jēkaba 413.dzimšanas dienu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mājokļa pabalsta saņemšanas kārtība apkures sezonā

Uzsākot apkures sezonu, Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) atgādina par iespēju saņemt Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredzēto mājokļa pabalstu. Mājokļa pabalsts ir materiāls atbalsts ar mājokļa lietošanu saistīto izdevumu segšanai, kas piešķirams, izvērtējot mājsaimniecības ienākumus un materiālo situāciju, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mājokļa pabalsta saņemšanas kārtība apkures sezonā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzīvesziņas un arodu sētā izstāde

No 31.oktobra līdz 23.decembrim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, būs skatāma biedrības "Mans tautastērps" izstāde “Vizēt viz mūs' pūriņis”, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Dzīvesziņas un arodu sētā izstāde
2023.10.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzņēmējdarbības gada balvai pieteikti 13 uzņēmumi

Noslēgusies pretendentu pieteikšana Jelgavas pašvaldības konkursam «Jelgavas valstspilsētas gada balva uzņēmējdarbībā 2023», un balvai pieteikti 13 uzņēmumi. «Esam gandarīti pieteikto pretendentu vidū redzēt stabilus, nopietnus uzņēmumus, kuri gadu gaitā spēj ne vien noturēties mainīgajos ekonomiskajos apstākļos, bet arī attīstīt un mērogot savu biznesu,» vērtē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone, norādot: patīkami, ka teju visus pretendentus konkursam pieteikuši pateicīgie klienti – tas ir būtisks apliecinājums šo uzņēmumu darbības kvalitātei, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uzņēmējdarbības gada balvai pieteikti 13 uzņēmumi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Kazarmes ielā

No 25. oktobra līdz 25. novembrim ierobežota satiksme Kazarmes ielā, posmā no Meiju ceļa līdz Kārļa ielai, un Viestura ielā, posmā no Kazarmes ielas līdz Vārpu ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ierobežota satiksme Kazarmes ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apgūstot svešvalodu, galvenais ir ielikt pamatus

Anna Pētersone ir darba vidē balstītas pedagoģijas izglītības programmas "Mācītspēks" 4. kursa jeb šā gada "iesaukuma" dalībniece. Kopš septembra viņa strādā Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā par franču valodas skolotāju un piekrita savos pirmajos iespaidos par darbu skolā dalīties ar "Neatkarīgo".

Apgūstot svešvalodu, galvenais ir ielikt pamatus
2023.10.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Demontēti nepabeigtās dzemdību ēkas korpusi

Pie Jelgavas pilsētas slimnīcas līdz 1. stāvam ir nojaukti savulaik nepabeigtās dzemdību ēkas divi masīvie cilindra korpusi un slimnīcai piegulošā nepabeigtā būves daļa. Darbu veicēji SIA “Demontāža” turpina nojaukt arī ēkas 1. stāvu un vienlaikus gatavojas demontāžas procesā iegūto materiālu pārstrādei. Tos slimnīca varēs izmantot nākamajā būvniecības etapā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Demontēti nepabeigtās dzemdību ēkas korpusi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme 3. līnijā

No 24. līdz 27. oktobrim ierobežota satiksme 3. līnijā gar nekustamo īpašumu 3. līnija 3, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ierobežota satiksme 3. līnijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornī sarunu vakars “Zudušo Jelgavu meklējot”

2. novembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies izzinošs sarunu vakars “Zudušo Jelgavu meklējot”. Par jaunākajiem arheoloģiskajiem atradumiem Jelgavā 2022. - 2023.gadā, savu darbu un novērojumiem, kas iegūti veicot arheoloģisko uzraudzību Pilssalas ielā un vecās skanstes nocietinājumu vietā Pilssalā, stāstīs arheologs un vēsturnieks, Dr.paed. Andris Tomašūns, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Tornī sarunu vakars “Zudušo Jelgavu meklējot”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atbalsts personām, kuras nevar sevi aprūpēt

Rūpējoties par mūsu pilsētas senioriem, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes (JSLP) Sociālās un medicīniskās aprūpes centra mērķis ir nodrošināt dzīves kvalitātes nepazemināšanos personām, kuras vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ nevar sevi aprūpēt, kā arī nodrošināt iespēju saņemt sociālās aprūpes pakalpojumus atbilstoši personu individuālajām vajadzībām un noteiktajam aprūpes līmenim, informē Jelgavas sociālo lietu pārvalde.

Atbalsts personām, kuras nevar sevi aprūpēt
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz gada beigām daudziem jāmaina Jelgavas karte

Lai seniori un politiski represētās personas arī nākamgad varētu saņemt pašvaldības atbalstu braukšanas maksas segšanai pilsētas autobusos, līdz gada beigām ir jānoformē jaunā Jelgavas iedzīvotāja karte jeb «City Key» karte. To nav izdarījuši vēl vairāk nekā 2000 senioru un politiski represēto personu. Līdzīgi jaunā karte jānoformē arī skolēniem, trūcīgām un maznodrošinātām personām, kā arī ikvienam jelgavniekam, kurš šobrīd izmanto vecā parauga Jelgavas iedzīvotāja karti, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Līdz gada beigām daudziem jāmaina Jelgavas karte
AUTOdoc.lv

0.46640992164612 126(0) - 0.25031065940857 2024.05.21. 00:54 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1698616800&cat=10 ip: 3.215.186.30 usememcache: 1