Skaidris,
Ilma
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Septembris >
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir
nopirkts visai
ziemai
Vēl meklēju
lētākos
piedāvājumus
Esmu iekrājis
apkures maksājumu
segšanai
Nesatraucos par
apkures izmaksām
  ZIŅAS / Arhīvs /
2023.09.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sestdien Hercoga Jēkaba laukumā –gadatirgus

Sestdien, 23. septembrī, no pulksten 10 līdz 15 Hercoga Jēkaba laukumā notiks rudens ražas un stādu gadatirgus, kur savu izaudzēto un darināto jelgavniekiem piedāvās ap 180 tirgotāju. Tajā varēs iegādāties stādus augļu un košuma dārza papildināšanai, sezonālos produktus gardai un veselīgai maltītei, kā arī amatnieku darinājumus. Gadatirgus laikā paredzēta arī kultūras programma. Savukārt skvērā aiz kultūras nama notiks aktivitātes bērniem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sestdien Hercoga Jēkaba laukumā –gadatirgus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “K Senukai” bez maksas var nodot elektrotehniku

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu “BAO” un veikalu tīklu “K Senukai” sestdien, 2023. gada 23. septembrī, organizē elektrotehnikas vākšanas akciju pie visiem “K Senukai” veikaliem Rīgā, kā arī blakus Jelgavas un Tukuma veikalam. Tādējādi iedzīvotāji varēs ērti, legāli un bez maksas atbrīvoties no sev nevajadzīgās un nokalpojušās elektrotehnikas, kā arī piedalīties vērtīgu balvu izlozē.

“K Senukai” bez maksas var nodot elektrotehniku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Mehatrons” noslēdzas ar autosporta sacensībām

17. septembrī adrenalīna un ātruma cienītāji tikās dažādās autosporta disciplīnas sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

“Mehatrons” noslēdzas ar autosporta sacensībām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noslēgusies oficiālā peldsezona

Noslēgusies oficiālā peldsezona – tas nozīmē, ka darbu Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietās beiguši glābēji un šonedēļ notiks pludmaļu infrastruktūras ieziemošana, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Noslēgusies oficiālā peldsezona
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Celsies atkritumu apglabāšanas tarifs “Brakšķos”

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un padomes sēdē apstiprinājusi SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu sadzīves atkritumu poligonā “Brakšķi” ievestajiem nešķirotajiem sadzīves atkritumiem (NSA). Salīdzinot ar spēkā esošo, jaunais tarifs ar dabas resursu nodokli (DRN) no š.g. 16. oktobra būs par 46% jeb 40,37 EUR/t lielāks (pie DRN likmes 95 EUR/t), salīdzinot ar spēkā esošo tarifu.

Celsies atkritumu apglabāšanas tarifs “Brakšķos”
2023.09.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vecpilsētas mājā dzejas dienām veltīts pasākums

22. septembrī Jelgavas Vecpilsētas mājā ikviens aicināts izbaudīt dzejas lasījumus kopā ar Jelgavas Latviešu biedrības dzejnieku klubu “Pieskāriens” un Ingu Bitēnu, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Vecpilsētas mājā dzejas dienām veltīts pasākums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 7. oktobrī tradicionālais Tūrisma rallijs

7. oktobrī Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) organizē ikgadējās auto orientēšanās sacensības komandām “Pasaules Tūrisma dienas rallijs 2023”. Pieteikšanās dalībai līdz 5. oktobrim pa tālruni 63005447 vai 25619266, e-pastu [email protected] vai klātienē Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

7. oktobrī tradicionālais Tūrisma rallijs
2023.09.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slēgs satiksmi iebrauktuvē uz 4. sākumskolu

No 18. septembra līdz 15. decembrim tiks slēgta satiksme Zirgu ielas iebrauktuvē uz Jelgavas 4. sākumskolu no Zirgu ielas, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Slēgs satiksmi iebrauktuvē uz 4. sākumskolu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lauksaimniecības augstākā izglītība atzīmē 160

20. oktobrī no pulksten 15 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš LLU) aicina augstāko izglītību lauksaimniecībā ieguvušos absolventus tikties salidojumā par godu 160 gadu jubilejai augstākajai izglītībai lauksaimniecībā Latvijā. Gadu gaitā fakultāte pieredzējusi dažādas nosaukumu maiņas un apvienošanās, taču ikviens Agronomijas, Zootehnikas / Zooinženieru, Lopkopības un Lauksaimniecības fakultāšu absolvents, kurš ieguvis augstāko izglītību agronomijā, zootehnikā vai uzņēmējdarbībā lauksaimniecībā, vai maģistra grādu lauksaimniecībā būs gaidīts uz satikšanos Jelgavas pilī, informē LBTU.

Lauksaimniecības augstākā izglītība atzīmē 160
2023.09.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Notekūdeņu monitorings uzrāda jauno Covid-19

Latvijā ir konstatēts Covid-19 jaunais variants «Eris», kas jau kopš vasaras izplatās citviet pasaulē, īpaši Ķīnā un ASV, liecina oficiālais valsts notekūdeņu monitorings, kura laikā tiek identificēta un novērota SARS-CoV-2 klātbūtne notekūdeņos 16 pašvaldībās. Monitoringu jau divus gadus īsteno zinātnieku un ekspertu komanda no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC). «Eris» pagaidām Latvijā vēl nav apstiprināts laboratoriski, bet, monitorējot notekūdeņus, vīrusa klātesamību un jaunu mutāciju izplatību iespējams konstatēt daudz ātrāk. Patlaban jaunais vīrusa variants ir konstatēts Salaspilī, Jēkabpilī, Daugavpilī, Jelgavā, Talsos un Limbažos.

Notekūdeņu monitorings uzrāda jauno Covid-19
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 20. septembrī Jelgavā – Donoru diena

Trešdien, 20. septembrī, no pulksten 10 līdz 14 Jelgavas novada pašvaldības administrācijas ēkā Pasta ielā 37 Jelgavā notiks Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā Donoru diena, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

20. septembrī Jelgavā – Donoru diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā – Eliasa balvas konkursa izstāde

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā līdz 15. oktobrim var apskatīt konkursam “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā” izraudzīto darbu izstādi. Balvas ieguvēju žūrija paziņos 13. oktobrī, savukārt līdz 8. oktobrim ikviens izstādes apmeklētājs aicināts nobalsot par, viņaprāt, vislabāko darbu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Muzejā – Eliasa balvas konkursa izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas gleznotāji mākslas festivālā ASV

Atsaucoties Jelgavas sadraudzības pilsētas Kārmelas ASV ielūgumam, trešdien Kārmelā ieradušies Jelgavas mākslinieki Raitis Junkers un Kristīna Landaua-Junkere. Stiprinot abu pilsētu sadarbību mākslas jomā, viņi pārstāvēs mūsu pilsētu Starptautiskajā Kārmelas mākslas festivālā. Jelgavnieki piedalīsies konkursā/plenērā, tur gleznās iemūžinot ainas no Kārmelas, kā arī festivāla laikā prezentēs savus darbus un vadīs mākslas nodarbību latviešu bērniem, kuri dzīvo tuvākajā apkārtnē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas gleznotāji mākslas festivālā ASV
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu ielas posmā slēgta satiksme

Līdz 30. septembrim slēgta satiksme Smilšu ielas posmā no Kļavu ielas līdz Madaru ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Smilšu ielas posmā slēgta satiksme
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Stafetē uzvar inženieru komanda

Trešdienas vakarā jau vienpadsmito reizi norisinājās īpaša universitātes tradīcija – improvizēta stafete “… pa Jelgavu kāds students klīst”. Tajā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) pirmajā kursā studējošie sacenšas ātrumā, veiklībā un skrien stafeti, – ģērbušies žaketēs, ar grāmatām un īpašām lupām rokās šķērso Mītavas tiltu un finišē pie strūklakas “Jelgavas students” jeb mūžīgā studenta Jēkaba Ceriņa. Stafetē šogad veiklākie – jaunizveidotās Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes studenti, informē LBTU.

Stafetē uzvar inženieru komanda
2023.09.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piemiņas karotīti - visiem mazajiem jelgavniekiem

Rudens ražas un stādu tirgus laikā 23. septembrī pulksten 11 pie Jelgavas kultūras nama pasākumā “Mūs gaida, mēs nākam” tiks sveikti jaunie jelgavnieki, kuri dzimuši no 10. jūnija līdz 31. augustam, – mazajiem tiks pasniegta piemiņas karotīte ar pilsētas simboliku un mazuļa dzimšanas gadu. Šādu piemiņas karotīti var saņemt visi Jelgavas mazuļi, un Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa aicina atsaukties tos pilsētas vecākus, kuru bērns dzimis šajā laikā, ir deklarēts mūsu pilsētā, bet tika reģistrēts citā Latvijas dzimtsarakstu nodaļā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Piemiņas karotīti -  visiem mazajiem jelgavniekiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvdienās – kartings, mini dragreiss un drifts

Turpinoties tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons”, 16. un 17. septembrī asāku izjūtu cienītāji aicināti uz sporta un atpūtas kompleksu “Rullītis”. Sestdien šeit notiks Latvijas kartinga čempionāta posms, bet svētdien – ātruma aplis, akustisko sistēmu turnīrs, veiklības brauciens, mini dragreiss un drifts, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Brīvdienās – kartings, mini dragreiss un drifts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Valsts prezidents tiekas ar jelgavniekiem

Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienā, 14. septembrī, Jelgavu apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Viņš iestādīja ozolu pērn izveidotajā Prezidentu skvērā, kā arī tikās ar pilsētas vidusskolu jauniešiem, universitātes studentiem un uzņēmējiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Valsts prezidents tiekas ar jelgavniekiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Raiņa parkā aicinās iekāpt otra kurpēs

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet ceļš viņa kurpēs, – vēsta sena paruna. Tikai izprotot un pieņemot citādo, varam veidot iekļaujošāku sabiedrību. 15. septembrī ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts katrā kājā uzvilkt atšķirīgu apavu, tā simboliski paužot atbalstu deinstitucionalizācijas mērķa grupām – bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Tāpat 15. septembrī Jelgavā, Raiņa parkā, no pulksten 11 līdz 13.30 notiks pasākums “Dažādo kurpju diena”.

Raiņa parkā aicinās iekāpt otra kurpēs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Prezidentu skvērā ozolu stādīs Edgars Rinkēvičs

Ceturtdien, 14. septembrī, pulksten 14 Jelgavā notiks Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums. Pie J.Čakstes pieminekļa jelgavniekus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Turpinot tradīciju un godinot pirmo prezidentu un Valsts prezidenta institūciju, E.Rinkēvičs stādīs ozolu Prezidentu skvērā. Pasākumā aicināta piedalīties pilsētas skolu jaunatne un iedzīvotāji, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Prezidentu skvērā ozolu stādīs Edgars Rinkēvičs
2023.09.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkas aicina pieteikties Mazo pūcēnu skoliņā

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiālbibliotēkas – Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka un bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” – aicina trīsgadniekus un viņu vecākus līdz 25. septembrim pieteikties uz nodarbību ciklu “Mazo pūcēnu skoliņa”, kas iekļauts lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts”, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Bibliotēkas aicina pieteikties Mazo pūcēnu skoliņā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Gren” stacija saņem starptautisku atzinību

11. septembrī aprit desmit gadi kopš Jelgavā darbu sāka “Gren” biomasas koģenerācijas stacija, kas nodrošina jelgavnieku mājokļu un uzņēmumu apgādi ar siltumenerģiju, kas ražota no vietējiem, atjaunojamiem resursiem, galvenokārt no ilgtspējīgi iegūtas šķeldas. Novērtējot ražotnes devumu fosilo resursu samazināšanā enerģijas ražošanā, aizstājot tos ar vietējiem, atjaunojamiem resursiem, kā arī ražotnē veiktos pasākumus resursu saudzīgākai izmantošanai, “Gren” biomasas koģenerācijas stacija Jelgavā izraudzīta “Bioenergy Europe” rīkotajā “Eiropas Bioenerģijas dienu” kampaņā (The European Bioenergy Day campaign) kā “Latvijas Bioenerģijas veiksmes stāsts 2023”, informē SIA “Gren Jelgava”.

“Gren” stacija saņem starptautisku atzinību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JRTC piedāvā skolēnu rudens ceļvedi

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ir sagatavojis skolēniem rudens ceļvedi ar idejām, kā aizraujoši pavadīt dienu ar klasi vai ģimeni Jelgavā un Jelgavas novadā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs".

JRTC piedāvā skolēnu rudens ceļvedi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sarunu vakars “Ko daba tevī kutina?”

Trešdien, 27.septembrī, pulksten 18.30 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematisks tūrisma vakars ar Zandu Skeltonu “Ko daba tevī kutina?”, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs".

Sarunu vakars “Ko daba tevī kutina?”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atklās Vienas pieturas aģentūru ārzemniekiem

15. septembrī Skolotāju ielā 8, pašvaldības iestādes “Sabiedriskais centrs” telpās, tiks atklāta Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) Vienas pieturas aģentūras Jelgavas filiāle. Tajā vienuviet tiks nodrošināts informatīvs atbalsts un sniegti pakalpojumi trešo valstu pilsoņiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Atklās Vienas pieturas aģentūru ārzemniekiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk izpirkt zemi zem daudzdzīvokļu mājām

Mazāk nekā procents no kopējā piespiedu nomas attiecībās esošo dzīvokļu skaita pieteikušies atpirkt zemi zem savām mājām. Tendence gan ir augoša un līdere saņemto pieteikumu ziņā ir Jelgava.

Sāk izpirkt zemi zem daudzdzīvokļu mājām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Skuju ielā un Miera ielā

No 11. līdz 15. septembrim noteikti satiksmes ierobežojumi Skuju ielā, posmā no Romas ielas, līdz Mežmalas ielai. Savukārt no 18. līdz 22. septembrim Mežmalas ielā, posmā no Skuju ielas līdz Zālītes ielai. Tāpat arī no 25.septembra līdz 6. oktobrim Zālītes ielā, posmā no Mežmalas ielas līdz Miera ielai. Kā arī no 9. līdz 27. oktobrim Miera ielā, posmā no Zālītes ielas līdz Aizsargu ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ierobežota satiksme Skuju ielā un Miera ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Prezidentu skvērā ozolu stādīs Edgars Rinkēvičs

Ceturtdien, 14. septembrī, pulksten 14 Jelgavā notiks Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums. Pie J.Čakstes pieminekļa jelgavniekus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Turpinot tradīciju un godinot pirmo prezidentu un Valsts prezidenta institūciju, E.Rinkēvičs stādīs ozolu Prezidentu skvērā. Pasākumā aicināta piedalīties pilsētas skolu jaunatne un iedzīvotāji, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Prezidentu skvērā ozolu stādīs Edgars Rinkēvičs
AUTOdoc.lv

0.36282896995544 117(0) - 0.23947930335999 2023.10.02. 22:35 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1694984400&cat=10 ip: 172.71.223.139 usememcache: 1