Sarmīte,
Tabita
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Maijs >
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir nopirkts visai ziemai
15
Nesatraucos par apkures izmaksām
13
Vēl meklēju lētākos piedāvājumus
10
Esmu iekrājis apkures maksājumu segšanai
7  ZIŅAS / Arhīvs /
2023.05.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas pilī notiks Guntas Skujas svētku koncerts

Par vienu no mūsu tautas lielākajām vērtībām un bagātībām jau izsenis tiek uzskatīta latviešu tautas deja, kas vēl joprojām tiek rūpīgi kopta teju katrā Latvijas pilsētā paaudžu paaudzēs. Atzīmējot horeogrāfes Guntas Skujas jubileju un ieskandinot Vispārējos XVII latviešu dziesmu un XVII deju svētkus, 13. maijā pulksten 16 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš LLU) Aulā norisināsies krāšņs svētku koncerts "Ej un dedz...", informē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte.

Jelgavas pilī notiks Guntas Skujas svētku koncerts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Eiropas dienas ietvaros - "Eiropas eksāmens"

Jau desmito reizi, no 7. maija pulksten 8 līdz 9. maija pulksten 21 tīmekļa vietnē www.esmaja.lv notiks tiešsaistes tests "Eiropas eksāmens". Tests ir izzinošs un atraktīvs veids, kā katram pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas par Eiropas Savienību. Piedalīties ir aicināti gan skolēni, sākot jau no pirmās klases, gan pieaugušie, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Eiropas dienas ietvaros -
2023.05.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvdabas koncertzāle "Mītava" sezonu sāks jūnijā

"Mūsu uzdevums jau ceturto sezonu ir brīvdabas koncertzāles "Mītava" apmeklēšanai labākajā laikā – vasarā – piedāvāt jelgavniekiem un cilvēkiem no visas Latvijas daudzveidīgu un kvalitatīvu programmu," saka brīvdabas koncertzāles "Mītava" mākslinieciskais vadītājs Sandis Kalniņš. Koncertzālē arī šovasar notiks dažādi muzikāli pasākumi visplašākajai publikai – klasiskās mūzikas cienītājiem, roka faniem un bērnu auditorijai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Brīvdabas koncertzāle
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksimies Jelgavas pilsētas svētkos!

Ar pilsētas svētku gājienu, koncertiem un citām norisēm maija izskaņā svinēsim pilsētas 758. dzimšanas dienu un 450. gadadienu, kopš Jelgavai piešķirtas pilsētas tiesības. Svētku devīze ir nemainīga – "Mēs esam Jelgava". Plašākā programma paredzēta nedēļas nogalē – no 26. līdz 28. maijam. Vairosim svētku noskaņu un šajā maija nedēļā pacelsim Jelgavas valstspilsētas vai Latvijas valsts karogu pie ēkām un iestādēm, savukārt pie transportlīdzekļiem piestiprināsim autokarodziņu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Satiksimies Jelgavas pilsētas svētkos!
2023.05.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzeju naktī Tornis iedvesmo radīt

Ar tēmu “Radīšana” 13.maijā Latvijā norisināsies ikgadējā Muzeju nakts. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis ar saukli “Tornis iedvesmo radīt” muzeju naktī apmeklētājus gaidīs no pulksten 19 līdz 24, lai kopīgi baudītu, vērotu un radītu.

Muzeju naktī Tornis iedvesmo radīt
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Anžela Jelgavā «tur kopā» visu romu kopienu (1)

Jelgavā romu nav daudz, taču pašvaldības un Kultūras ministrijas projektos rūpēm par viņiem ir stabila vieta – tagad atbalstu sniedz Anžela Janavičute, kas Jelgavā veic mediatores darbu. Anžela šobrīd Jelgavā ir gan savas ģimenes māte, gan visas romu kopienas jaunā "kopā saturētāja" – ar visu sirds siltumu un atbildību.

Anžela Jelgavā «tur kopā» visu romu kopienu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas autobuss kursē pēc svētdienas grafika

SIA "Jelgavas autobusu parks" informē, ka pilsētas nozīmes sabiedriskais transports šodien, 5. maijā kursēs pēc svētdienas grafika.

Pilsētas autobuss kursē pēc svētdienas grafika
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No 8. maija būs slēgts tilts pār Svēti Bāra ceļā

Sakarā ar plānoto tilta rekonstrukciju no 8. līdz 31. maijam būs slēgta gājēju un velosipēdistu kustība pār Svētes tiltu Bāra ceļā, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

No 8. maija būs slēgts tilts pār Svēti Bāra ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ozolskvērā runās par daudzdzīvokļu ēku renovāciju

Trešdien, 10. maijā, no pulksten 9 līdz 16 Ozolskvērā Jelgavā Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs organizē Energoefektivitātes telts dienu. Tās laikā speciālisti iedzīvotājiem palīdzēs saprast daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas būtību un galvenos aspektus – nepieciešamos dokumentus, finansēšanas iespējas un lēmumu pieņemšanas procesu, informē Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs.

Ozolskvērā runās par daudzdzīvokļu ēku renovāciju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svētku brīvdienās apmeklētājus gaidīs muzejs

Maija svētku brīvdienās apmeklētājus gaidīs Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis un Jelgavas Vecpilsētas māja. Tāpat brīvdienās iedzīvotāji gaidīti Dzīvesziņas un arodu sētā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Svētku brīvdienās apmeklētājus gaidīs muzejs
2023.05.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvības svētki Jelgavā

Šodien, 4. maijā atzīmēsim Latvijai vēsturisko gadadienu – pirms 33 gadiem tika pieņemta deklarācija "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Jelgavā šajā dienā iedzīvotāji aicināti nolikt ziedus pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa, Jelgavas ielās notiks tradicionālais skrējiens "Brīvības stafetes", bet vakarā būs Jelgavas kamerorķestra, Jelgavas bigbenda un vokālās grupas "Neaizmirstulītes" koncerts kultūras namā. Ieeja koncertā ir bez maksas, bet kultūras nama kasē iepriekš jāizņem ielūgums, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Brīvības svētki Jelgavā
2023.05.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkā izstāde par naudas atmazgāšanu

12. maijā Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26 atklās Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) informatīvi izglītojošās kampaņas izstādi "Nozieguma pēdas nevar atmazgāt jeb kā nekļūt par krāpnieku upuri", informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Bibliotēkā izstāde par naudas atmazgāšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jaunieši saskata iespējas metālapstrādē (1)

Metālapstrādes un mašīnbūves nozarei nākotne iespējama vien tad, ja tajā ienāks jaunieši. Lai mazinātu stereotipus par šīm specialitātēm, Jelgavā noritēja profesionālās izglītības audzēkņu konkurss. Labākie varēs doties braucienā uz kādu no pasaulē labākajām tehnoloģiju izstādēm.

Jaunieši saskata iespējas metālapstrādē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zināmi meikatona “Agritech 2023” laureāti! (4)

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Tehniskajā fakultātē noslēdzās spraigais, 48 stundas ilgušais lauksaimniecības meikatons “Agritech 2023”, ko rīkoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Zināmi meikatona “Agritech 2023” laureāti!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 14. maijam ierobežota satiksme Viskaļu ielā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka no 3. maija līdz 14. maijam, saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīkla būvniecību, Viskaļu ielas posmā no Ruļļu ielas līdz Liepājas ielai ir ierobežota satiksme.

Līdz 14. maijam ierobežota satiksme Viskaļu ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 4. maijā stafešu laikā mainīta autobusu kustība

Skrējiena "Brīvības stafetes" laikā – 4. maijā no pulksten 10.50 līdz 12 – Jelgavā tiks slēgta satiksme Lielajā ielā no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz Akadēmijas ielai un arī atsevišķas autobusu pieturas. Pilsētas autobusi slēgto ielas posmu apbrauks pa apvedceļiem, informē SIA "Jelgavas autobusu parks".

4. maijā stafešu laikā mainīta autobusu kustība
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Koka skulptūras pārvietotas pie Zvaigžņu dīķa

Nedēļas nogalē pilsētā norisinājās “Meža dienas”, līdztekus kurām Pasta salā tradicionāli aizvadīts arī Starptautiskais koka skulptūru simpozijs “Otrā elpa” – pasākuma gaitā četri tēlnieki no Latvijas un Lietuvas veidoja koka skulptūras, tajās iedzīvinot tematu “Pasakas”.Pasākuma izskaņā, saskaņā ar pašvaldības pasūtījumu, SIA KULK nodrošināja skulptūru pārvietošanu no Pasta salas uz jauno pastāvīgo mājvietu – pie Zvaigžņu dīķa, Pārlielupē. Skulptūras izvietotas zaļajā zonā, papildinot jau aizsākto skulptūru kolekciju.

Koka skulptūras pārvietotas pie Zvaigžņu dīķa
2023.05.02.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Brīvības stafešu" laikā slēgs Lielās ielas posmu

4. maijā pulksten 11 Jelgavas ielās notiks tradicionālais skrējiens "Brīvības stafetes". Autovadītājiem jāņem vērā, ka no pulksten 10.50 līdz 12 būs slēgta satiksme Lielās ielas posmā no Akadēmijas ielas līdz Pulkveža Oskara Kalpaka ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 4. maijā varēs ar autobusu braukt bez maksas

Pilsētas nozīmes sabiedriskais transports 4. un 5. maijā kursēs pēc svētdienas grafika. Lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju apmeklēt svētku pasākumus, 4. maijā pilsētas autobusos varēs braukt bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

4. maijā varēs ar autobusu braukt bez maksas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iesaisties pētījumā un uzlabo dzīves kvalitāti

Jelgavniekiem līdz maija beigām vēl ir iespēja iesaistīties unikālā pētījumā, kurā tiek analizēti mājsaimniecību enerģētikas lietošanas paradumi, mikroklimats telpās, kā arī veselības rādītāji. "Es ikvienam ieteiktu to pamēģināt, jo, lai arī kādas būtu mūsu zināšanas, projekts ļauj apjaust, ka mēs tomēr tik maz zinām par to, kā mūsu paša mājokļa klimats var ietekmēt mūsu dzīves kvalitāti un veselību. Projektā iegūtās zināšanas ļauj mainīt paradumus, kas ietekmē veselību, un tas nav maz," uzsver projekta "WELLBASED" dalībniece Indra, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Iesaisties pētījumā un uzlabo dzīves kvalitāti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā notiks Zemessardzes mācības

7. maijā Jelgavas pilsētas bijušajā Lidlauka teritorijā tiks organizētas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu plānveida mācības mīnmetēju vada iemaņu uzturēšanai.

Jelgavā notiks Zemessardzes mācības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svinēsim Brīvības svētkus kopā Jelgavā

4. maijā atzīmēsim Latvijai vēsturisko gadadienu – pirms 33 gadiem tika pieņemta deklarācija "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Jelgavā šajā dienā iedzīvotāji aicināti nolikt ziedus pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa, Jelgavas ielās notiks tradicionālais skrējiens "Brīvības stafetes", bet vakarā būs Jelgavas kamerorķestra, Jelgavas bigbenda un vokālās grupas "Neaizmirstulītes" koncerts kultūras namā. Ieeja koncertā ir bez maksas, bet kultūras nama kasē iepriekš jāizņem ielūgums, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Svinēsim Brīvības svētkus kopā Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkā izskanēs koncerts "Saules dzirksteles"

7. maijā pulksten 17 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks koncerts "Saules dzirkstele". Koncerta ideja pieder Maijai Kravinskai (1937-2023), un tagad tas izskanēs kultūras darbinieces un Jelgavas patriotes piemiņai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Bibliotēkā izskanēs koncerts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 9. maijam ierobežota satiksme 2. līnijā

No 2. līdz 9. maijam tiks ierobežota satiksme 2.līnijā, posmā no Nameja līdz Ganību ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Līdz 9. maijam ierobežota satiksme 2. līnijā
2023.05.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Stādu dienās – teju 200 tirgotāju

Maija otrajā nedēļas nogalē Jelgavā tradicionāli notiks Latvijas Stādu dienas, jau 14. reizi vienuviet pulcējot stādu audzētājus, sēklu tirgotājus, amatniekus un pārtikas ražotājus. 13. un 14. maijā Jelgavas centrā – Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā – interesentiem būs iespēja sastapt teju 200 tirgotāju, kuru piedāvājums lieti noderēs dārza ierīkošanā un uzturēšanā, kā arī sadzīvē, informē iestāde "Kultūra".

Stādu dienās – teju 200 tirgotāju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pieteikties Jelgavas zelta, dimanta pārus

Jelgavas pilsētas svētkos, 23. maijā, tiks godināti jelgavnieki, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un 60 gadus. Pāri, kuri šogad svin zelta vai dimanta kāzas, līdz 15. maijam aicināti pieteikties Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina pieteikties Jelgavas zelta, dimanta pārus
2023.04.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vēl var pieteikties pašvaldības grantu programmai

Turpinās Jelgavas uzņēmēju pieteikšanās pašvaldības grantu programmai "Atbalsts komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem". Pieteikumus var iesniegt līdz 8. maijam. Atbalsta programma dod iespēju uzņēmējiem saņemt līdz pat 10 000 eiro finansiālu atbalstu no pašvaldības sava projekta realizācijai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Vēl var pieteikties pašvaldības grantu programmai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atbalsta grupas vecākiem ar bērniem

Jau 15 gadus Jelgavas iedzīvotājiem tiek piedāvāts sociālais pakalpojums – izglītojošās un atbalsta grupas, kas ir viens no pieprasītākajiem Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē (JSLP). Šī pakalpojuma mērķis ir palīdzēt atjaunot ģimenes sociālās funkcionēšanas spējas, kā arī novērst disfunkciju ģimenē, veicinot ģimenes locekļu izglītošanos psihiskās veselības uzturēšanā un stiprināšanā, palīdzēt radīt priekšnoteikumus labvēlīgai sociālajai videi bērnu audzināšanai ģimenē, informē Jelgavas Sociālo lietu pārvalde.

Atbalsta grupas vecākiem ar bērniem
AUTOdoc.lv

0.31515002250671 119(0) - 0.1916937828064 2023.12.09. 09:41 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1683406800&cat=10 ip: 172.70.42.196 usememcache: 1