Pirmajās Lieldienās, 9. aprīlī, Jelgavas pils parkā tradicionāli pulcēs pasākums visai ģimenei “Lieldienu pastaiga”. No pulksten 11 līdz 15 interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un pavasara veiklības spēlēs, apmeklēt nelielu svētku tirdziņu un izbaudīt amatiermākslas kolektīvu uzstāšanos, informē iestāde “Kultūra”.
23. martā Dobeles novada Bērzes pagasta Šķibes ciema apkārtnē un Jelgavas novada Glūdas pagasta Nākotnes ciema apkārtnē norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. kājnieku bataljona zemessargu plānveida mācības.
Pavasara ieskaņā pilsētā tradicionāli uzsākti uzkopšanas darbi – saskaņā ar pašvaldības pasūtījumu, SIA “KULK” nodrošina ietvju attīrīšanu no smiltīm un citiem sanesumiem, kas sakrājušies ziemas periodā. Vienlaikus ģenerālā uzkopšana, savācot lauztos koku zarus un nobirušās lapas, notiek arī pilsētas parkos un skvēros.
Šodien stājas spēkā Saeimā pieņemtais un Valsts prezidenta Egila Levita izsludinātais likums "Par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025.gadam".
Valsts AS "Latvijas pasts" šajā gadā plāno samazināt savu pasta nodaļu skaitu, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.
Turpinot Eiropas Sociālā fonda projekta "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai" aktivitātes, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) mācību pasākuma "Bezdarba riskam pakļauto personu apmācība (mūžizglītība)" ietvaros uzsāk pieteikumu pieņemšanu datorzinību programmu apguvei. Apmācības šajā programmā iedzīvotājiem tiek piedāvātas arī Jelgavā, informē Nodarbinātības valsts aģentūra.
Plkst. 13.55 VUGD saņēma informāciju, ka Mātera ielā Jelgavā izglītības iestādē vienā no klasēm ir izveidojies neliels sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka trīsstāvu izglītības iestādes pirmā stāva kabinetā nozarkārbā bija deguši elektrības vadi 0,1 m2 platībā un izveidojies neliels sadūmojums, kas uz citām telpām nebija izplatījies. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 233 cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 14.29.
24. martā visā Latvijā norisināsies ikgadējā Tiesu izpildītāju diena, kas šogad būs veltīta tam, lai palīdzētu iedzīvotājiem nekļūt par parādniekiem. Tiesu izpildītāji bez maksas konsultēs par iespējām atlikt parādu piedziņas sprieduma izpildi vai sadalīt to atmaksas termiņos. Tāpat iedzīvotājiem būs iespējams konsultēties arī par citiem ar parādu piedziņas spriedumu izpildi saistītiem jautājumiem.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi jaunus SIA "Gren Jelgava" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. No 1. aprīļa siltumenerģijas tarifs klientiem Jelgavā samazināsies un būs 87,73 EUR/MWh (bez PVN) jeb par 3,5 procentiem zemāks nekā siltumenerģijas tarifs martā – 90,93 EUR/MWh (bez PVN). Ņemot vērā to, ka no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim mājsaimniecībām tiek piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām aprīlī būs 77,86 EUR/MWh (bez PVN), informē SIA "Gren Jelgava".
Trešdien, 22. martā, saglabāsies mākoņains laiks un sagaidāms arī neliels lietus, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.