Mundra, Frīda,
Frīdis
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Marts >
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā ikdienā atpūšaties? ..vairāk
Meditēju, veltu
laiku sev
Dodos dabā - mežs,
jūra utt.
Ceļoju.
Mana atpūta ir
manā mazdārziņā.
Nav laika atpūsties
- jāstrādā.
  ZIŅAS / Arhīvs /
2023.03.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vecpilsētas māja aicina uz ekskursijām

Jelgavas Vecpilsētas mājā (Vecpilsētas ielā 14) arī martā turpinās ekskursiju cikls, kura ietvaros ikviens aicināts iepazīt mājas vēsturi un atjaunošanas nianses ne tikai caur audio gida stāstiem, bet dodoties apskatē zinoša ekspozīcijas speciālista pavadībā.

Vecpilsētas māja aicina uz ekskursijām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavu apmeklē Somijas vēstniece Latvijā

Lai iepazītos ar pilsētu un pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas šodien Jelgavu iepazīšanās vizītē apmeklē Somijas vēstniece Anne Saloranta, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavu apmeklē Somijas vēstniece Latvijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā gaidāma "Google Street View"automašīna

Šopavasar uz Latvijas ceļiem atkal būs sastopamas Google Street View automašīnas. Sākot no 21. marta tās ceļos pa Latviju, turpmāko mēnešu laikā apmeklējot daudzas pilsētas un maršrutus visā valstī. No Rīgas līdz Krāslavai un no Liepājas līdz Alūksnei – šogad viedās automašīnas apceļos vairāk nekā 20 Latvijas pilsētas - arī Jelgavu. Mērķis kā vienmēr ir atjaunināt pilsētu, ceļu un automaģistrāļu attēlus Google Maps lietotnē.

Jelgavā gaidāma
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vakar, 15. martā, dzēsis šogad pirmo kūlas ugunsgrēku pilsētā, un tas ir pirmais Zemgalē reģistrētais kūlas ugunsgrēks. VUGD uzsver: kūlas dedzināšana ir aizliegta un bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, īpašumus, cilvēku veselību un dzīvību, turklāt par kūlas dedzināšanu var sodīt, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilsētā dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - SIA KULK veic pilsētas novadgrāvju attīrīšanu

Pilsētas nozīmes novadgrāvju attīrīšana šosezon sākusies ar darbiem posmā starp īpašumiem no Bērzu ceļa 39I līdz Stadiona ielai. Nodrošinot optimālu ūdens novadīšanu, ar specializēto tehniku – riteņu ekskavatoru “Hitachi” – šajā vietā paveikta grāvja gultnes un nogāžu profila atjaunošana, kā arī veikta manuāla attīrīšana no apauguma. Turpinājumā darbi notika arī Rubeņu ceļa posmā (gar sliedēm) no Garozas ielas 72 līdz Garozas ielai 109A.

SIA KULK veic pilsētas novadgrāvju attīrīšanu
2023.03.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk kopt bijušā lidlauka teritoriju

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka šonedēļ uzsākta koku un krūmu izzāģēšana Šūmaņu ceļā 2, lai teritoriju sagatavotu industriālā parka attīstībai.

Sāk kopt bijušā lidlauka teritoriju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”

No 10. līdz 13. maijam Jelgavā jau otro gadu pēc kārtas notiks Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”, pulcējot starptautiski pazīstamus dzejniekus no 12 pasaules valstīm.

Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Grants seguma ielu kopšana tagad ir apgrūtināta

Iestāde ''Pilsētsaimniecība'' atkārtoti vērš uzmanību, ka šobrīd grants seguma kopšana ir apgrūtināta un neefektīva – seguma virskārta tiek pakļauta laikapstākļu maiņām, uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums un grants seguma ielu nestspēja pasliktinās. Konstatējot šādu grants seguma ielu stāvokli, brauktuvju nostiprināšanai tiek veikta avārijas bedru piebēršana un, ja nepieciešams, ūdens novadīšana no brauktuves.

Grants seguma ielu kopšana tagad ir apgrūtināta
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz grants ceļiem jārēķinās ar šķīdoni

Līdz ar atkusni uz grants ceļiem ir iestājies šķīdonis. Patlaban visvairāk šādu ceļa posmu ir Zemgalē un Kurzemē. Šobrīd transportlīdzekļa masas ierobežojumi ieviesti jau 112 grants ceļu posmos. informē VSIA “Latvijas valsts ceļi”.

Uz grants ceļiem jārēķinās ar šķīdoni
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ar slēgtu konteineru novietni - tīrāk un taupīgāk

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” izsludinājusi pieteikšanos pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programmā – finansējums pieejams arī atkritumu konteineru novietnes izbūvei, pārbūvei vai atjaunošanai. Pilnsabiedrība “JKP” uzrunāja pilsētas daudzdzīvokļu namu pārstāvjus, lai uzzinātu: kā mainījusies daudzdzīvokļu namu ikdiena atkritumu apsaimniekošanas jomā pēc atkritumu konteineru novietnes laukuma izbūves? Šoreiz savos novērojumos ar pilnsabiedrību dalās Satiksmes ielas 35a nama pārvaldnieka “Jelgavas namsaimnieks” valdes loceklis Edgars Timofejevs. Konteinera novietne šajā adresē izbūvēta teju pirms gada.

Ar slēgtu konteineru novietni - tīrāk un taupīgāk
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Valodu centrs aicina uz Frankofonijas svētkiem

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) Valodu centrs Jelgavas pilsētas iedzīvotājus aicina uz Frankofonijas svētkiem "Skaistuma iedvesmoti". Pasākums norisināsies 20. martā pulksten 14.30 Jelgavas Pils Sudraba zālē, informē LBTU Valodu centrs.

Valodu centrs aicina uz Frankofonijas svētkiem
2023.03.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas pieteikšanās smilšu skulptūru festivālam

Izsludināta pieteikšanās 17. Starptautiskajam smilšu skulptūru festivālam "Summer Signs 2023", kas Jelgavā notiks no 3. līdz 10. jūnijam. Tēlnieki smiltīs iedzīvinās tematu "Pasaules hiti". Pieteikties festivālam, aizpildot oficiālo pieteikuma formu vietnē kultura.jelgava.lv, mākslinieki aicināti līdz 9. aprīlim, informē iestāde''Kultūra''.

Sākas pieteikšanās smilšu skulptūru festivālam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Mūsu saule" plāksnes Jelgavas Mākslas skolā

Atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi, Latvijas mākslas skolu, tostarp Jelgavas Mākslas skolas, audzēkņi aizvadītajā gadā piedalījās zīmējumu konkursā "Mūsu pasaule, mūsu nākotne". Apkopojot mākslas skolu audzēkņu darbus un iegravējot tos uz 369 zelta plāksnēm, dizaineris Artūrs Analts pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja radīja unikālu vides objektu "Mūsu saule". Šobrīd šī instalācija turpina pastāvēt citā formā – katrs no 369 zelta fragmentiem devies pie zīmējuma autoriem, turpinot atgādināt par dalību šajā projektā. 14 zelta plāksnes atceļojušas uz Jelgavu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas bērnu reģistrācija bērnudārzā "Alnītis"

Jaunais pašvaldības bērnudārzs "Alnītis" ir reģistrēts Izglītības iestāžu reģistrā. Līdz ar to vecāki un bērnu likumiskie pārstāvji var veikt izmaiņas pirmsskolu rindu reģistrā, atzīmējot jauno iestādi kā vēlamo pirmsskolas izglītības apguvei savam bērnam. Šobrīd sistēmā konstatētas tehniskas problēmas. Programmētāji strādā, lai tās novērstu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sākas bērnu reģistrācija bērnudārzā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sestdien Deju svētku koprepertuāra pārbaudes skate

18. martā pulksten 18 Jelgavas kultūras namā notiks XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" un lielkoncerta "Balts" deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skate. Jelgavā savas spējas apliecinās 18 deju kolektīvi. Interesenti aicināti vērot skati un atbalstīt dejotājus. Ieeja skatē ir bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sestdien Deju svētku koprepertuāra pārbaudes skate
2023.03.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina reģistrēties pasākumam "Cits bazārs"

4. aprīlī Jelgavā, tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" notiks "Junior Achievement Latvia" Zemgales reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākums "Cits bazārs". Šobrīd sākusies skolēnu mācību uzņēmumu reģistrācija, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina reģistrēties pasākumam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ publiskās slidošanas seansi katru dienu

Zemgales Olimpiskais centrs ziņo, ka publiskās slidošanas seansi Pasta salā šonedēļ notiks katru dienu. Kopā paredzēti 22 publiskās slidošanas seansi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ publiskās slidošanas seansi katru dienu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas Jelgavas otrā “Lidl” veikala būvdarbi

Ņemot vērā Jelgavas iedzīvotāju augsto interesi par pilsētā jau esošo “Lidl” veikalu, mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija” ir pieņēmis lēmumu par vēl viena “Lidl” veikala būvniecību pilsētā. Jaunais “Lidl” veikals atradīsies Dobeles šosejā 45A, bijušās dārzniecības vietā. Veikala projektēšanu veica SIA “Acitektura”, būvdarbus veikt uzticēts “Jēkabpils PMK”.

Sākas Jelgavas otrā “Lidl” veikala būvdarbi
2023.03.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - «Saskaņa» zaudē savu pārstāvniecību Jelgavas domē

Svētdien Jelgavas valstspilsētas domes deputāts Andrejs Eihvalds publiski paziņojis par izstāšanos no partijas «Saskaņa». Tādējādi partija «Saskaņa» zaudējusi savu pārstāvniecību Jelgavas domē, jo A.Eihvalds turpmāk darbosies kā neatkarīgais deputāts.

«Saskaņa» zaudē savu  pārstāvniecību Jelgavas domē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina piedalīties bērnu zīmējumu konkursā

Izziņots bērnu zīmējumu konkurss par godu ANO Pasaules Ūdens dienai. Konkursā ir aicināti piedalīties bērni vecumā no 2 līdz 7 gadiem, kas mācās kādā no pirmsskolas izglītības iestādēm vai izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, visā Latvijā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina piedalīties bērnu zīmējumu konkursā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas novirzienam – 45

Sestdienas vakarā, Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas novirziena absolventi un skolotāji satikās 45 gadu jubilejas salidojumā. Salidojuma oficiālajā daļā, vairāk kā divu stundu garumā, varēja baudīt Jelgavas 4. vidusskolas skolēnu un absolventu uzstāšanos. Savukārt pēc koncerta - absolventu, skolotāju un darbinieku tikšanos skolas gaiteņos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas novirzienam – 45
2023.03.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nedēļas nogalē – 10 publiskās slidošanas seansi

Aktīvi pavadīt brīvo laiku arī šajās brīvdienās var Pasta salas publiskajā slidotavā. Sestdien un svētdien, 11. un 12. martā, kopumā paredzēti 10 publiskās slidošanas seansi. Sestdien pirmais slidojums notiek pulksten 13.30, savukārt svētdien – 13, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Nedēļas nogalē – 10 publiskās slidošanas seansi
2023.03.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 31. martam jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu

Suņu īpašniekiem, kuri suni izved pastaigā pilsētas publiskajā ārtelpā, saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem "Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām" ir jāmaksā ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu. Nodeva jāsamaksā līdz 31. martam, informē iestāde Pilsētsaimniece.

Līdz 31. martam jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bezmaksas var apgūt viedierīces

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) aicina iedzīvotājus pieteikties septiņām bezmaksas nodarbībām, lai apgūtu digitālās prasmes ikdienas dzīves situāciju risināšanai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Bezmaksas var apgūt viedierīces
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Paula Bendrupa pamatskolā Atvērto durvju diena

14. martā no pulksten 16.30 līdz 18 Atvērto durvju dienu rīko Paula Bendrupa pamatskola Filozofu ielā 50. Lai iepazītos ar iecerētajām pārmaiņām jaunajā mācību gadā, uz tikšanos aicināti topošie pirmklasnieki un citu klašu skolēni un viņu vecāki, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Paula Bendrupa pamatskolā Atvērto durvju diena
2023.03.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vecāku skolā runās par psihoemocionālo veselību

Nākamnedēļ, 15. martā, pulksten 17.30 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33 notiks kārtējā "Gudro vecāku skolas" nodarbība. Šajā reizē Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs runās par psihoemocionālās veselības un pašregulācijas prasmju attīstīšanu pirmsskolas un sākumskolas vecumā. Seminārs ir bez maksas, bet tam iepriekš elektroniski jāreģistrējas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Vecāku skolā runās par psihoemocionālo veselību
AUTOdoc.lv

0.50882196426392 115(0) - 0.44247889518738 2023.06.08. 22:11 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1678917600&cat=10 ip: 172.70.38.238 usememcache: 1