Mihails, Miķelis,
Mikus, Miks
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Marts >
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir
nopirkts visai
ziemai
Vēl meklēju
lētākos
piedāvājumus
Esmu iekrājis
apkures maksājumu
segšanai
Nesatraucos par
apkures izmaksām
  ZIŅAS / Arhīvs /
2023.03.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vitenbergs ieradās reģionālajā vizītē uz Jelgavu

Lai klātienē iepazītos ar pilsētas transporta infrastruktūras attīstības plānu un ar pašvaldības vadību pārrunātu problēmas un to iespējamos risinājumus, šodien darba vizītē Jelgavu apmeklēja satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs un VSIA "Latvijas valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis. "Jelgava ir Zemgales ekonomikas un attīstības centrs ar ļoti izdevīgu transporta tīklu, tostarp lielu tranzīta plūsmu, tāpēc ir ļoti svarīgi izprast pilsētas problēmas un vajadzības, lai kopā ar valdību rastu risinājumu," vizītes laikā atzina ministrs, informē Jelgavas valstsplsētas pašvaldība.

Vitenbergs ieradās reģionālajā vizītē uz Jelgavu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvdienās būs seši publiskās slidošanas seansi

Aktīvi pavadīt brīvo laiku arī šajās brīvdienās var Pasta salas publiskajā slidotavā. Sestdien un svētdien, 4. un 5. martā, kopumā paredzēti 6 publiskās slidošanas seansi. Sestdien pirmais slidojums notiek pulksten 16.30, savukārt svētdien – 16, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Brīvdienās būs seši publiskās slidošanas seansi
2023.03.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Poliklīnikas pagalmā ierakuma sveču darbnīca

Ierakuma sveces Ukrainas aizstāvjiem pilda divas svarīgas funkcijas – tās dod siltumu un ļauj pagatavot maltīti. Jelgavas poliklīnika jau no pirmajām kara dienām aktīvi iesaistās palīdzības sniegšanā Ukrainai, tās iedzīvotājiem, karavīriem – vēl nesen noslēdzās poliklīnikas rīkotā labdarības akcija, kuras laikā slimnīcas saziedoja dažādas medicīniskās iekārtas, tagad jauns mērķis - gatavot ierakuma sveces, ko sūtīt Ukrainai, informē Jelgavas poliklīnika.

Poliklīnikas pagalmā ierakuma sveču darbnīca
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas novirzienam – 45

Šogad aprit 45 gadi, kopš Jelgavas 4. vidusskolā tiek attīstīts mūzikas novirziens. Atzīmējot šo notikumu, 11. martā mūzikas novirziena absolventi un skolotāji aicināti uz jubilejas salidojumu. Dalību lūgums iepriekš pieteikt, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas novirzienam – 45
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Eco Baltia" sāk obligāciju tirdzniecību biržā

2. martā globālais tehnoloģiju uzņēmums "Nasdaq" paziņoja par Latvijas lielākā un straujāk augošā vides resursu apsaimniekošanas uzņēmuma AS "Eco Baltia", kura uzņēmumu grupā ietilpst arī Jelgavā strādājošā PET pārstrādes rūpnīca AS "PET Baltija", obligāciju iekļaušanu biržas Nasdaq Riga Baltijas First North tirgū, informē SIA "Eco Baltija".

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā būs ierobežota izstādes apskate

Kāzu norises laikā 4. un 18. martā Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā būs ierobežota izstādes "Mūžam pielūgtā. 19. gadsimta dižciltīgo sieviešu tērpi" apskate muzeja Reprezentācijas zālē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Muzejā būs ierobežota izstādes apskate
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēnus aicina brīvlaiku pavadīt izzinoši

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem un saimniecībām piedāvā idejas, kā aizraujoši un izzinoši visai ģimenei pavadīt skolēnu pavasara brīvlaiku, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Skolēnus aicina brīvlaiku pavadīt izzinoši
2023.03.02.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bijušā lidlauka teritorijā būs zemessargu mācības

Sestdien un svētdien, 4. un 5. martā, bijušā Jelgavas lidlauka teritorijā plānotas Nacionālo bruņoto spēku Latvijas Republikas Zemessardzes apmācības pūļa kontrolē. Mācībās netiks izmantota munīcija un citi kaujas imitācijas līdzekļi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Bijušā lidlauka teritorijā būs zemessargu mācības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina piedalīties ātrajā karjeras treniņā

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) pavasara brīvlaikā, 15. martā, no pulksten 14 līdz 16.30 vidusskolēniem piedāvā piedalīties bezmaksas kursā – "Ātrais karjeras treniņš", informē ZRKAC.

Aicina piedalīties ātrajā karjeras treniņā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēka piedāvā nodarbības ukraiņu skolēniem

Jelgavas Pilsētas bibliotēkas plašais bibliotekāro stundu klāsts ir papildināts ar mūsdienu apstākļiem aktuālu nodarbību "Bibliotēkas pakalpojumi – atbalsts ukraiņu skolēniem". Nodarbībās varēs iegūt informāciju par bibliotēkas pakalpojumiem, kā arī atklāt ar Krišjāņa Barona zāli saistītos stāstus un parādīt skolēniem izstādes, informē Jelgavas pilsētas bibliotēka.

Bibliotēka piedāvā nodarbības ukraiņu skolēniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Grants seguma ielu kopšana šobrīd ir apgrūtināta

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" saņem iedzīvotāju sūdzības par grants seguma ielu stāvokli. Iestādē uzsver: šobrīd šādu ielu kopšana ir apgrūtināta un neefektīva, jo seguma virskārta tiek pakļauta laikapstākļu maiņai, uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums un grants seguma ielu nestspēja pasliktinās. Konstatējot šādu grants seguma ielu stāvokli, brauktuvju nostiprināšanai tiek piebērtas avārijas bedres un, ja nepieciešams, no brauktuves novadīts ūdens, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Grants seguma ielu kopšana šobrīd ir apgrūtināta
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Notāru dienas šogad notiks 8. un 9. martā

Pieaugot vispārējai nedrošībai un pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, aizvadītā gada laikā palielinājies to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri vērsušies pie zvērinātiem notāriem pēc dažāda veida palīdzības darījumos ar nekustamo īpašumu. Vienlaikus augusi arī krāpnieku aktivitāte, steidzot izmantot iedzīvotāju lētticību. Mudinot iedzīvotājus pirms juridiska rakstura lēmumu pieņemšanas konsultēties ar jomas speciālistiem, Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) rīkotajās ikgadējās Notāru dienās tiks turpināta pērn uzsāktā tēma par riskiem darījumos ar nekustamo īpašumu, un iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas.

Notāru dienas šogad notiks 8. un 9. martā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pavirši šķirojot, bojā divas tonnas atkritumu

Teju divas tonnas dalīti vāktu atkritumu otrreizējās pārstrādes vietā ceļo uz poligonu “Brakšķi” apglabāšanai. Pilnsabiedrībā “JKP” skaidro: šis gadījums ir klasisks piemērs paviršai atkritumu šķirošanai un apliecinājums tam, ka pat viena nepiemērota atkritumu vienība iepakojuma konteinerā spēj sabojāt pusi no dienas laikā savāktās atkritumu kravas, informē Pilnsabiedrība "JKP".

Pavirši šķirojot, bojā divas tonnas atkritumu
2023.03.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Plāno samazināt siltumenerģijas tarifu Jelgavā

SIA "Gren Jelgava" iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa samazinājumu Jelgavā no 1. aprīļa. Plānotais siltumenerģijas gala tarifs ir 87,73 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 3,5 procentiem zemāks nekā siltumenerģijas tarifs martā – 90,93 EUR/MWh (bez PVN). Ņemot vērā to, ka no 2022. gada 1. oktobra mājsaimniecībām tiek piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām aprīlī būs 77,86 EUR/MWh (bez PVN), informē SIA "Gren Jelgava".

Plāno samazināt siltumenerģijas tarifu Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzīvesziņas un arodu sēta pretendē uz balvu

Konkursam "Latvijas Būvniecības gada balva 2022" pieteikti 120 objekti desmit nominācijās. Starp pretendentiem ir arī Jelgavas Dzīvesziņas un arodu sēta Vecpilsētas ielā 2, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Dzīvesziņas un arodu sēta pretendē uz balvu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šogad nosiltinās 13 mājas

Uzsākta vēl septiņu SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) apsaimniekoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošana – Mātera ielā 31, Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 35, Dobeles ielā 14, Kastaņu ielā 2, Rīgas ielā 57, Kristapa Helmaņa ielā 5 un Katoļu ielā 9. Bet atsevišķi dokumenti vēl tiek kārtoti, lai tuvākajā laikā uzsāktu arī Garozas ielas 22 un Garozas ielas 24 siltināšanu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šogad nosiltinās 13 mājas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sadziedāšanās pēcpusdiena Dzīvesziņu un aroda sētā

Stiprinot iedibināto tradīciju - 10. martā pulksten 18 uz otro sadziedāšanās pēcpusdienu Dzīvesziņas un aroda sētā, Vecpilsētas ielā 2, aicināts ikviens. Būs pieejami dziesmu vārdi un akordi līdzi dziedāšanai un spēlēšanai, turklāt nav nozīmes ne muzikālajām dotībām, ne kāda mūzikas instrumenta spēles piekopšanā, jo pasākuma mērķis ir sanākšana kopā un stiprināšanās latviskā garā, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Sadziedāšanās pēcpusdiena Dzīvesziņu un aroda sētā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Prohorova ielā

No 1. marta līdz 30. aprīlim tiks ierobežota satiksme Prohorova ielā, posmā no Neretas līdz Prohorova ielai 11A.

Ierobežota satiksme Prohorova ielā
2023.02.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izmaiņas vairākos reģionālo autobusu maršrutos

No šī gada 1. marta vairākos reģionālas nozīmes autobusu maršrutos Zemgalē - Bauskas, Jelgavas, Jēkabpils un Aizkraukles novados, kur pakalpojumu sniedz AS “Nordeka”, plānotas izmaiņas. Tās rosinājuši gan iedzīvotāji, gan izglītības iestādes un pārvadātājs, pilnveidojot sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitāti atbilstoši pasažieru ērtībām.

Izmaiņas vairākos reģionālo autobusu maršrutos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kultūras namā notiks divu jaunu filmu seansi

Svētdien, 5. martā, kultūras namā notiks divu 2023. gada izlaiduma filmu seansi. Režisora Jura Poškus filmu "Saule spīd 24 stundas" skatītāji varēs redzēt seansā pulksten 12. Savukārt režisores Unas Celmas drāma "Zilās asinis" sāksies pulksten 15, informē iestāde ''Kultūra''.

Kultūras namā notiks divu jaunu filmu seansi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iespēja labiekārtot daudzdzīvokļu namu pagalmus

Līdz 1. oktobrim pieņems pieteikumus pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programmā. Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums šim mērķim ir 100 000 eiro, informē iestāde "Pilsētsaimniecība".

Iespēja labiekārtot daudzdzīvokļu namu pagalmus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgava top 5 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā

"Financial Times" izdevums "FDi Magazine" publicējis pētījumu "Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2023". Kategorijā "Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija", kurā tiek vērtēta ārvalstu investīcijām pieejama vide, Jelgava ieņem 5. vietu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgava top 5 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā
2023.02.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Seko līdzi lielgabarīta atkritumu izvešanai

Lai daudzdzīvokļu namu pagalmos pie konteineriem neveidotos atkritumu uzkrājumi, Pilnsabiedrības "JKP" aicina sekot līdzi grafikam un lielgabarīta atkritumus izmest dažas dienas vai dienu pirms plānotās izvešanas.

Seko līdzi lielgabarīta atkritumu izvešanai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apsaimniekotājs Jelgavā “uzmet” iedzīvotājus

Sagaidot Bez Tabu, jelgavnieki Iveta un Andrejs uz plaša galda izkārtojuši vairākus dokumentus, kas gan esot vien neliela daļa no iespaidīgā dosjē par iepriekšējo nama apsaimniekotāja. Abiem raidījuma skatītājiem katram pieder dzīvoklis namā Atmodas ielā. Mājā, kurai draud pilnībā atslēgt ūdeni.

Apsaimniekotājs Jelgavā “uzmet” iedzīvotājus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lomu spēle – mācību rīks tolerances veicināšanai

Šajā mācību gadā jauniešiem Latvijas skolās Jelgavā, Kārsavā un Rēzeknē bija iespēja piedalīties jaunā aktivitātē – lomu spēlē “Tolerado Zoo”. Tās mērķis ir palīdzēt jauniešiem labāk iepazīt savas un citu vērtības un viedokļus par dažādām tēmām, attīstīt dialoga prasmes un toleranci starp dalībniekiem, mazinot aizspriedumus. Neformālās izglītības aktivitātes skolās projekta “Roku rokā 3” ietvaros rīkoja biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Lomu spēle – mācību rīks tolerances veicināšanai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ paredzēti 15 publiskās slidošanas seansi

Joprojām apmeklētājus gaida publiskā slidotava Pasta salā. Šonedēļ paredzēti 15 publiskās slidošanas seansi, to vidū – divi ar nūjām, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ paredzēti 15 publiskās slidošanas seansi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sabiedriskajā centrā Atvērto durvju diena

Atzīmējot Starptautisko nevalstisko organizāciju (NVO) dienu, Sabiedriskais centrs sadarbībā ar pilsētas NVO 27. februārī no pulksten 17 līdz 19 Skolotāju ielā 8 rīko Atvērto durvju dienu, lai iepazīstinātu ar centra darbu un aktivitātēm, kas tajā notiek, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sabiedriskajā centrā Atvērto durvju diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Visvairāk atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumu

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Administratīvā komisija pagājušajā gadā pie administratīvās atbildības saukusi 89 personas, bet 12 gadījumos lieta ir izbeigta. Visvairāk pārkāpumu fiksēti atkritumu apsaimniekošanas jomā, kur administratīvais sods uzlikts 40 personām, – 11 brīdinājumi, bet 29 gadījumos piespriests naudas sods, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Visvairāk atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumu
2023.02.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina izbaudīt pavasara atnākšanu

No 6. līdz 11. martam, svinot sieviešu dienu un iesākot pavasara tūrisma sezonu, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina interesentus iesaistīties dažādos izzinošos, radošos un veselību veicinošos pasākumos aktivitāšu cikla "Uzziedi kopā ar pavasari!" ietvaros, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Aicina izbaudīt pavasara atnākšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zudušo Jelgavu atgūstot Vecpilsētas ielas kvartālā

Lepni mūra nami, elegantas koka mājas, bruģētas ielas – senās pastkartes rāda Jelgavu, kas zudusi gandrīz uz neatgriešanos. Taču burtiski pa dēlītim, ķieģelim un tapešu gabaliņam atjaunotajās Vecpilsētas ielas ēkās senā Jelgava ļauj nojaust iepriekšējo spožumu, meistaru prasmes un pilsētnieku sadzīvi. "Domāju, tas ir ikviena jelgavnieka cienīgi – atnākt uz Jelgavas Vecpilsētas māju un Dzīvesziņas un arodu sētu, lai apjaustu un uzzinātu, kādu to rādām ekskursantiem un kāda ir mūsu pilsētas vēsturiskā elpa," uzskata Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja Dace Kaņepone, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Zudušo Jelgavu atgūstot Vecpilsētas ielas kvartālā
2023.02.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvdienās notiks 12 publiskās slidošanas seansi

Šajās brīvdienās, 25. un 26. februārī, Pasta salas publiskajā slidotavā notiks 12 publiskās slidošanas seansi. To vidū arī viens bezmaksas. Šodien, 25. februārī, no pulksten 11 līdz 12 Jelgavas Pasta salas slidotavā hokeja klubs "Zemgale/LLU" rīko publiskās slidošanas seansu, ko bez maksas varēs apmeklēt ģimenes ar bērniem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Brīvdienās notiks 12 publiskās slidošanas seansi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kā nodot būvgružus lielā apjomā?

Ērti atbrīvoties no liela būvgružu apjoma būvniecības/remontdarbu procesā, nekrājot atkritumu kalnus? SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” iesaka: ērtākais veids, kā nodot lielu būvniecības atkritumu apjomu, ir 7m3 konteinera pasūtīšana.

Kā nodot būvgružus lielā apjomā?
AUTOdoc.lv

0.33221507072449 121(0) - 0.20928454399109 2023.09.29. 14:47 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1677880800&cat=10 ip: 3.214.184.223 usememcache: 1