Mundra, Frīda,
Frīdis
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Oktobris >
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā ikdienā atpūšaties? ..vairāk
Meditēju, veltu
laiku sev
Dodos dabā - mežs,
jūra utt.
Ceļoju.
Mana atpūta ir
manā mazdārziņā.
Nav laika atpūsties
- jāstrādā.
  ZIŅAS / Arhīvs /
2022.10.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lapas var nodot dalīto atkritumu vākšanas laukumos

Jelgavnieki rudenī savāktās lapas nelielā daudzumā – līdz 0,5 kubikmetriem dienā no viena transportlīdzekļa – tāpat kā līdz šim bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumiem: Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6. Lapas laukumos bez maksas tiek pieņemtas tikai no Jelgavā deklarētiem iedzīvotājiem. SIA "Zemgales EKO" norāda, ka iedzīvotāji izmanto šo iespēju un lielākā aktivitāte ir darbdienu pēcpusdienās un brīvdienās. Piemēram, aizvadītajās brīvdienās divos atkritumu laukumos katrā pieņemtas aptuveni 35 tonnas lapu un bioloģisko atkritumu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lapas var nodot dalīto atkritumu vākšanas laukumos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēka "Zinītis" piedāvā atjautības spēli

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" oktobrī piedāvā atjautības spēli "Lasītprieka ekspedīcija" 1.klašu kolektīviem, kas palīdzēs iepazīt bibliotēku. Atjautības spēles mērķis ir atraktīvā veidā iepazīstināt bērnus ar bibliotēkas noteikumiem, telpām un pakalpojumiem, kas pieejami lasītājiem. Mērķis ir skolēnos radīt sajūtu, ka bibliotēka ir droša, interesanta un pieejama vieta brīvā laika pavadīšanai, kā arī piemērota vieta mācībām un noderīgu resursu ieguvei, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Bibliotēka
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Papildina pilsētas ziemciešu apstādījumus

Pazeminoties gaisa temperatūrai, pilsētas apstādījumos apsalušas puķes, kas jutīgas pret salu. Šie puķu stādījumi drīzumā tiks izņemti un dobes papildinātas ar graudzālēm un hortenzijām, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Papildina pilsētas ziemciešu apstādījumus
2022.10.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Autobusa šoferis alkoholu lietojis darba laikā

Pagājušajā nedēļā Jelgavā aizturētais autobusa šoferis, kurš bijis 2,39 promiļu reibumā, dzēris darba laikā – zināms Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma". Uzņēmumā apgalvoja, ka pirms izbraukšanas izelpā alkohola neesot bijis.

Autobusa šoferis alkoholu lietojis darba laikā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lekcijas par emocionālo labsajūtu kolektīvā

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde aicina pilsētas uzņēmumus izmanto iespēju un pieteikt sava uzņēmuma darba kolektīvu bezmaksas lekcijai par emocionālo labsajūtu un tās saglabāšanu darbavietā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lekcijas par emocionālo labsajūtu kolektīvā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Raiņa ielā maina atkritumu urnas

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka, sakārtojot pilsētvidi, Raiņa ielā šonedēļ tiek mainītas atkritumu urnas.

Raiņa ielā maina atkritumu urnas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīca no valdības saņem 175 112 eiro

Otrdien valdība nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 245 038 eiro četrām slimnīcām, tostarp – Jelgavas slimnīcai.

Jelgavas slimnīca no valdības saņem 175 112 eiro
2022.10.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Mūzikas vidusskolai būs 100+1

Piektdien, 14. oktobrī norisināsies Jelgavas Mūzikas vidusskolas simtgades jubilejas koncerts 100+1, Jelgavas Kultūras namā.

Jelgavas Mūzikas vidusskolai būs 100+1
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Rudens brīvlaikā – aktivitātes "Lediņos"

No 24. līdz 28. oktobrim skolēni dosies nedēļu ilgā rudens brīvlaikā. Lai sniegtu iespēju saturīgi pavadīt brīvlaiku svaigā gaisā, dažādas aktivitātes 1.–3. klašu skolēniem struktūrvienībā "Lediņi" no 25. līdz 27. oktobrim sarūpējis jaunrades nams "Junda". Tām iepriekš obligāti jāpiesakās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Rudens brīvlaikā – aktivitātes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Miera ielā no automašīnas piekabes izbiruši graudi

Šorīt pēc pulksten 9 Miera ielā aiz tilta pār Platones upi no kravas automašīnas piekabes, tai atveroties braukšanas laikā, izbiruši graudi. Graudi izbiruši arī Zemeņu ielā un Romas ielā. Šobrīd tiek veikta ielu attīrīšana no graudiem, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Miera ielā no automašīnas piekabes izbiruši graudi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slimnīcā izmaiņas pakalpojumu sniegšanā

Lai Jelgavas pilsētas slimnīca turpinātu nodrošināt pakalpojumus atbilstošā epidemioloģiskās drošības līmenī un pasargātu kā slimnīcas pacientus, tā darbiniekus no riska saslimt ar Covid-19, gripu un citām elpceļu infekcijām, tiek aktualizēta pakalpojumu sniegšanas kārtība, informē SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca».

Slimnīcā izmaiņas pakalpojumu sniegšanā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ notiks Pasaules diktāts latviešu valodā

Valsts valodas dienā, 15. oktobrī pulksten 12.20 vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē notiks VIII pasaules diktāts latviešu valodā. Diktātu varēs rakstīt tiešsaistē tīmekļvietnē www.raksti.org, Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, klausoties Latvijas Radio 1 raidījumu "Kultūras Rondo", skatoties tiešo ēteru Latvijas Televīzijā un arī klātienē – Jelgavā tas būs iespējams Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33. Lai rakstītu diktātu ZRKAC, ir obligāti jāreģistrējas vietnē raksti.org, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ notiks Pasaules diktāts latviešu valodā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Gren Jelgava" noslēdzis līgumus ar CFLA

Jelgavas centralizētās siltumapgādes uzņēmums SIA "Gren Jelgava" ir noslēgusi divus līgumus ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par kurināmā dažādošanu un pāreju uz koksnes granulu izmantošanu divās lokālajās dabasgāzes katlu mājās Jelgavā – Neretas ielā 10 A un Kalnciema ceļā 109 B. Abi projekti tiek īstenoti ar mērķi vēl vairāk samazināt dabasgāzes izmantošanu Jelgavas centralizētajā siltumapgādē, kā rezultātā samazināsies dabasgāzes cenu ietekme uz siltumenerģijas tarifu klientiem, uzlabosies siltumapgādes pakalpojuma drošība un tiks sekmēta Jelgavas enerģētiskā neatkarība. Dabasgāzes patēriņa samazinājums siltumapgādē samazinās arī siltumnīcefekta gāzu izmešu daudzumu no siltumenerģijas ražošanas pilsētā, informē SIA "Gren Jelgava".

2022.10.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Gren Latvija” būs ietekme pār “Bioeninvest” (1)

Konkurences padome (KP) atļāvusi siltumenerģijas ražotājai SIA “Gren Latvija” iegādāties SIA “Bioeninvest”, aģentūru LETA informēja KP pārstāvji.

“Gren Latvija” būs ietekme pār “Bioeninvest”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ilzes Hakas adīto dārzeņu un sēņu izstāde

Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17 līdz pat oktobra beigām skatāma Ilzes Hakas adīto dārzeņu un sēņu izstāde "Rudens veltes", informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Ilzes Hakas adīto dārzeņu un sēņu izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā turpinās novadgrāvju mehanizētā pļaušana

Turpinās pilsētas novadgrāvju mehanizētā pļaušana. Nameja ielas, Riekstu ceļa un Putnu ielas grāvji tiek attīrīti no apauguma, lai nodrošinātu piekļuvi vizuālai apsekošanai, atvieglotu apsaimniekošanu, uzlabotu ūdens caurvadi un samazinātu iespējas bebriem veidot nosprostojumus, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Pilsētā turpinās novadgrāvju mehanizētā pļaušana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iesaisties aptaujā par apkaimju nosaukumiem

Jelgavas pilsētai iesaistoties starpvalstu projektā "Mēs risinām - pilsoņu iesaistīšana", mobilajā aplikācijā "WeSolve" publicēta aptauja "Jelgavas apkaimes", kurā ikviens pilsētas iedzīvotājs, atbildot uz jautājumiem, aicināts izteikt savu viedokli par apkaimju nosaukumiem Jelgavas pilsētā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Iesaisties aptaujā par apkaimju nosaukumiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Veterinārmedicīnas fakultātē trešdien Donoru diena

Trešdien, 12. oktobrī, no pulksten 11 līdz 15 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) Veterinārmedicīnas fakultātes Kristapa Helmaņa ielā 8 B107. auditorijā notiks Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma Donoru diena. Tajā piedalīties aicināti ne tikai fakultātes studenti un mācībspēki, bet jebkurš iedzīvotājs, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Veterinārmedicīnas fakultātē trešdien Donoru diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - TDA "Diždancis" svinēs 45 gadu jubileju

5. novembrī pulksten 17 Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" tautas deju ansamblis "Diždancis" svinēs 45 gadu jubileju deju uzvedumā "Zied ābele balti' ziedi'", informē iestāde "Kultūra".

TDA
2022.10.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mēneša beigās dezinficēs ūdeni

SIA ”Jelgavas ūdens” informē, ka sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā, 2022.gada 24., 25. un 26.oktobrī ūdenim iespējams neliels hlora aromāts.

Mēneša beigās dezinficēs ūdeni
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atvērs Rīgas – Jelgavas šosejas izremontēto posmu

“Ceļu būvniecības sabiedrība”Igate”” kopā ar AB "Kauno tiltai" pabeidz vienas no valsts nozīmīgākajām un visnoslogotākajām šosejām pārbūvi. Piektdien, 7. oktobrī orientējoši plkst. 14.00 satiksmei tiks atvērta šosejas A8 Rīga – Jelgava – Meitene pārbūvētā labā brauktuve no Rīgas robežas līdz Jaunolainei (no 9,93. līdz 18,93. kilometram) informē "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"" preses sekretārs Arnis Lapiņš.

Atvērs Rīgas – Jelgavas šosejas izremontēto posmu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieks saņem stipendiju medicīnā

Sākoties jaunajam studiju gadam, Borisa un Ināras Teterevu fonds godina 20 talantīgos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studentus, par izcilajām sekmēm viņiem piešķirot stipendiju. Divi stipendiāti ir no Zemgales. Šogad stipendiju konkursā piedalījās 129 studenti, no kuriem atbalstu saņēmuši izcilākie kandidāti. Stipendiāti pauž, ka šis atbalsts ir ieguldījums gan viņu personīgajā izaugsmē, gan arī Latvijas medicīnā kopumā. Zemgales reģionu pārstāv Katrīna Freimane no Dobeles novada Augstkalnes pagasta un Ralfs Roberts Zitāns no Jelgavas.

Jelgavnieks saņem stipendiju medicīnā
AUTOdoc.lv

0.72531795501709 118(0) - 0.66341161727905 2023.06.08. 11:58 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1665608400&cat=10 ip: 172.70.135.22 usememcache: 1