Inese, Inesis,
Ēriks
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Aprīlis >
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi
2024.04.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzīvesziņas un arodu sētā atklāta sezona

Sestdien, no pulksten 12 līdz 17 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ar dažādām aktivitātēm ieskandināja vasaras tūrisma sezonu, iepazīstinot pasākuma apmeklētājus ar Jelgavas un apkārtnes tūrisma aktualitātēm, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Dzīvesziņas un arodu sētā atklāta sezona
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mežs ienāks Jelgavā

26. aprīlī no pulksten 10 līdz 17 Pasta salā jau tradicionāli notiks Meža diena. Tajā pilsētnieki aicināti izzināt meža un ar to saistītās nozares, iegūt vērtīgas zināšanas par meža produktiem un to izmantošanas daudzveidību, kā arī iepazīt nozarē nodarbināto profesiju plašo spektru un izglītības iespējas. Ieeja pasākumā – bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mežs ienāks Jelgavā
2024.04.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aktualitātes iekļaujošas izglītības jautājumos

Šonedēļ Jelgavas pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrs notika konference “4 i – izprast, izglītoties, iesaistīties, iekļaut”. Tajā tikās ap simts Jelgavas un Zemgales reģiona izglītības iestāžu vadītāji, pedagogi un izglītības speciālisti, lai runātu par aktuālo iekļaujošas izglītības jautājumos, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Aktualitātes iekļaujošas izglītības jautājumos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jauniešu centros aizvadīta Jaunatnes nedēļa

Šonedēļ Jelgavas jauniešu centros notika vairāki Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumi, dažādos veidos jauniešus iepazīstinot ar Eiropas Parlamentu, vēlēšanām un Eiropas Savienību kopumā, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Jauniešu centros aizvadīta Jaunatnes nedēļa
2024.04.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 200. bērns

Jelgavas pilsētas slimnīcā šonedēļ sagaidīts šā gada 200. mazulis – puisītis Gusts. Aprīlī līdz piektdienas rītam pasaulē nākuši 34 mazuļi, tostarp dvīņi – puika un meitene, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 200. bērns
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nākamnedēļ notiks dzejas festivāls “Page Break”

No 24. līdz 27. aprīlim Jelgavā notiks 3. starptautiskais dzejas festivāls “Page Break”. Pulcējot 14 pasaulē pazīstamus dzejniekus no 11 valstīm, dzejas festivāls sniegs iespēju klātienē iepazīt starptautiskajā dzejas apritē nozīmīgu un aktuālu autoru dzeju, īpaši uzsverot kultūru dažādību. Visi festivāla pasākumi apmeklētājiem būs bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Nākamnedēļ notiks dzejas festivāls “Page Break”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pirmo reizi notiks zemūdens talka Driksā

27. aprīlī no pulksten 11 līdz 17 Jelgavā pirmo reizi notiks unikāla plaša mēroga zemūdens talka – ūdenslīdēji sadarbībā ar biedrību “Par zaļo enerģiju Latvijai” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes studentu pašpārvaldi organizēs Driksas gultnes tīrīšanu. Dalību zemūdens talkā jau apstiprinājuši vairāk nekā 20 ūdenslīdēji, taču kā nirēji, tā palīgi krastā joprojām var pieteikties, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pirmo reizi notiks zemūdens talka Driksā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieks – LTRK Viceprezidents uz trīs gadiem

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome ceturtdien uz nākamajiem trīs gadiem ievēlēja septiņus Viceprezidentus, kuru vidū ir arī Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška.

Jelgavnieks – LTRK Viceprezidents uz trīs gadiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sestdien būs ierobežojumi Vecpilsētas ielā

20. aprīlī no pulksten 12 līdz 17 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā Vecpilsētas ielā 2 notiks aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas pasākums. Autovadītājiem jāņem vērā, ka šajā laikā aizliegts novietot automašīnas Vecpilsētas ielas pāra numuru pusē no Jāņa Asara ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sestdien būs ierobežojumi Vecpilsētas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainīta kustība pie topošās Dzimtsarakstu nodaļas

Uz labiekārtošanas darbu veikšanas laiku pie topošās Dzimtsarakstu nodaļas ēkas Pasta ielā 32 ieviestas gājēju kustības izmaiņas – gājēji novirzīti pa speciāli izveidotu celiņu, kas norobežots ar metāla sētu, uz ielas braucamās daļas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mainīta kustība pie topošās Dzimtsarakstu nodaļas
2024.04.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zemessardzes 4.Kurzemes brigādei jauns komandieris

Šodien, 18. aprīlī, Skrundā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, kurā ietilpst arī Jelgavā bāzētais Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons, komandiera svinīgā maiņas ceremonija. Līdzšinējo brigādes komandieri pulkvedi Andri Riekstu amatā nomainīs pulkvežleitnants Edmunds Svenčs, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādei jauns komandieris
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes organizācijas izmaiņas pilsētā

Saskaņā ar Jelgavas pašvaldības Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem turpinās satiksmes drošības uzlabošana pilsētā, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Satiksmes organizācijas izmaiņas pilsētā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas bibliotēkā notiks Pagalma svētki

28. aprīlī no pulksten 12 līdz 15 Jelgavas Pilsētas bibliotēka Akadēmijas ielā 26 ielūdz jelgavniekus uz Pagalma svētku svinībām. Pagalma svētku apmeklētāji varēs spēlēt lielformāta spēles, locīt origami, darboties sajūtu stūrītī, apmeklēt “Stāstnieku telti”, aplūkot izstādi “Jelgavas grāmatizdevēji”, kā arī pagalma svētkos darbosies plaukts “Lasītājs dāvina lasītājam”, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Pilsētas bibliotēkā notiks Pagalma svētki
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mehu dienu gājiena laikā īslaicīgi slēgs satiksmi

Sestdien, 20. aprīlī, no pulksten 9.30 līdz 10 notiks Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes studējošo pašpārvaldes organizēts Mehu dienu gājiens. Dalībnieki gājienam pulcēsies pretī Mātera ielai 26 un tālāk virzīsies pa Mātera un Lielo ielu līdz fakultātei Jāņa Čakstes bulvārī 5, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mehu dienu gājiena laikā īslaicīgi slēgs satiksmi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Radošo darbu konkurss “Mana veselīgā ēdienkarte”

Skolēnus no 1. līdz 4. klasei aicina paust savas zināšanas par veselīgu uzturu, piedaloties radošo darbu konkursā “Mana veselīgā ēdienkarte”. Lai piedalītos konkursā, klases audzinātājam vai citam izglītības iestādes pārstāvim, līdz 22. aprīlim jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa, savukārt radošie darbi jāiesniedz līdz 30. aprīlim, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Radošo darbu konkurss “Mana veselīgā ēdienkarte”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Divas dienas būs ierobežota satiksme Ganību ielā

Divas dienas - 18. un 19. aprīlī būs ierobežota satiksme Ganību ielas posmā no 1. līnijas līdz Ozolu ceļam, informē iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Divas dienas būs ierobežota satiksme Ganību ielā
2024.04.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Seminārs par ilgtspējīgu iepakojumu

Lai informētu sabiedrību par gaidāmajām izmaiņām plastmasas iepakojuma apsaimniekošanā no 2024. gada 1. jūlija un skaidrotu iespējamos risinājumus iepakojuma pārstrādājamības veicināšanai, Latvijas Zaļais punkts un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) rīko semināru "Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2024", kas notiks 24. aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.30 LBTU Aulā (Lielā iela 2, Jelgava).

Seminārs par ilgtspējīgu iepakojumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atvērto durvju dienas festivāls "Sajūti LaBiTeU"

Sestdien, 18. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava) norisināsies Atvērto durvju dienas festivāls "Sajūti LaBiTeU", ko organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš – LLU). Tā būs īpaša iespēja visiem topošajiem studentiem iepazīt universitāti, tās piedāvātos studiju virzienus, kā arī piedalīties dažādās izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs.

Atvērto durvju dienas festivāls
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēnu kori gatavojas dziesmu un deju svētkiem

Gatavojoties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2025. gadā, Latvijas izglītības iestādēs notiek Valsts izglītības satura centra organizētie izglītības iestāžu koru repertuāra pārbaudes-konkursi. Šogad koru skatēs Jelgavu pārstāv seši kori – četri no Jelgavas 4. vidusskolas un pa vienam no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Valsts ģimnāzijas, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Skolēnu kori gatavojas dziesmu un deju svētkiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šodien Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums

Turpinot Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumus Jelgavā, šodien, 17. aprīlī, pulksten 16 Jelgavas jauniešiem ir iespēja piedalīties spēlē “Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums”, kas notiks jauniešu centrā Skolotāju ielā 8. Spēlē paši jaunieši varēs iejusties deputāta kandidāta ādā, izveidot savu partiju un iepazīstināt citus ar savu priekšvēlēšanas programmu, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Šodien Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Turpinās pieteikšanās Lielajai talkai

Tuvojoties Lielajai talkai, kas Latvijā notiks 27. aprīlī, Jelgavā turpinās talkošanas vietu pieteikšana, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība. “Šobrīd pilsētā ir reģistrētas 17 talkas vietas. Aicinu iedzīvotājus, kuri vēlas iesaistīties, bet vēl nav pieteikuši talkas vietu, neatlikt to uz pēdējo brīdi. Savukārt tie jelgavnieki, kuru izvēlētā talkas vieta jau ir reģistrēta un apstiprināta, no 22. aprīļa Ganību ielā 84 varēs saņemt Lielās talkas maisus,” norāda pasākuma koordinatora Jelgavā uzņēmuma “Zemgales EKO” ražošanas direktore Kristīne Stukina.

Turpinās pieteikšanās Lielajai talkai
2024.04.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā trešdien būs ierobežota ekspozīciju apskate

Semināra “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās” norises laikā trešdien, 17. aprīlī, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā apmeklētājiem nebūs pieejama Reprezentācijas zāle un abu Ģ.Eliasa ekspozīcijas zāļu apskate, informē Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.

Muzejā trešdien būs ierobežota ekspozīciju apskate
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bērnudārzu pedagogi var pieteikties atbalstam

Latvijas Universitāte īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu “Indukcijas gada ieviešana pedagogu sagatavošanas studiju programmās” ar mērķi sniegt indukcijas gada atbalstu pedagoģijas studiju absolventiem pirmajā gadā pēc studiju pabeigšanas, lai nodrošinātu speciālistu tālāku iekļaušanos izglītības iestādes vidē un veicinātu palikšanu pedagoga profesijā, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Bērnudārzu pedagogi var pieteikties atbalstam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Valsts ģimnāzijā atvērto durvju diena

Ceturtdien, 18. aprīlī, Jelgavas Valsts ģimnāzija Mātera ielā 44 topošos audzēkņus aicina iepazīties ar skolu atvērto durvju dienā, Jelgavas Izglītības pārvalde.

Jelgavas Valsts ģimnāzijā atvērto durvju diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ūdensvada avārijas dēļ slēgts Pērnavas ielas posms

Notikusi ūdensvada avārija Pērnavas ielā pie Rīgas ielas, un tur ir slēgta satiksme. 5., 14.a, 15., 19. un 25. maršruta autobusi avārijas vietu apbrauc pa apvedceļiem, un ir slēgtas autobusu pieturas “Pērnavas iela Nr.10” un “Pērnavas veikals”, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ūdensvada avārijas dēļ slēgts Pērnavas ielas posms
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina uz latviešu sarunvalodas klubiņa nodarbībām

Lai dotu iespēju stiprināt latviešu valodas zināšanas praksē, Jelgavas Sabiedriskais centrs jelgavniekus, kuru dzimtā valoda nav latviešu, aicina pieteikties regulārām latviešu sarunvalodas klubiņa nodarbībām. Pirmā tikšanās – 22. aprīlī pulksten 17.30 Skolotāju ielā 8, 104. telpā, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Aicina uz latviešu sarunvalodas klubiņa nodarbībām
2024.04.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Gar Meža kapiem ieklāts asfalta segums

Bauskas ielas posmā gar Meža kapsētu uzklāta izlīdzinošā asfalta seguma kārta. Šonedēļ to pašu plānots veikt arī Miera ielā no Aizsargu ielas rotācijas apļa līdz pilsētas robežai Mežciema virzienā. Asfalta virskārta abos posmos tiks ieklāta, kad paaugstināsies vidējā diennakts gaisa temperatūra, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Gar Meža kapiem ieklāts asfalta segums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tehnoloģiju vidusskola ielūdz uz konferenci

Zemgales reģiona 7.–12. klašu skolēni un pedagogi aicināti pieteikties konferencei “Mūsdienu tehnoloģijas skolā”, kas norisināsies piektdien, 19. aprīlī, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā Meiju ceļā 9, informē SIA "BIZNESAM.LV".

Tehnoloģiju vidusskola ielūdz uz konferenci
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vēl var pieteikties vasaras nodarbinātībai (1)

Jelgavas vispārizglītojošo skolu audzēkņi, kuri mācās 9.–11. klasē un vēlas vasarā strādāt, līdz 18. aprīlim var pieteikties izsludinātajām vakancēm vasaras nodarbinātībai. Vakances publicētas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) mājaslapā www.zrkac.lv, informē ZRKAC.

Vēl var pieteikties vasaras nodarbinātībai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sniedz ideju Veselības veicināšanas ideju konkursā (1)

Jau septīto gadu Jelgavas Sociālo lietu pārvalde izsludina Veselības veicināšanas ideju konkursu un aicina iedzīvotājus pieteikt savas idejas veselību veicinošu aktivitāšu īstenošanai pilsētā, pretendējot uz finansējumu līdz 300 eiro tās īstenošanai. Pieteikumus pieņems līdz 12. maijam, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sniedz ideju Veselības veicināšanas ideju konkursā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ūdensapgādes sistēmas profilaktiska dezinfekcija

Sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā 15., 16. un 17. aprīlī ūdenim iespējams neliels hlora aromāts, informē SIA “Jelgavas ūdens”.

Ūdensapgādes sistēmas profilaktiska dezinfekcija
2024.04.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieki uzvar konkursā– ceļos uz Šveici

Sestdien Rīgā “ATTA centrā” Latvijas Fizikas festivālā norisinājās erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls, kurā kopumā sacentās 216 komandas no 145 Latvijas skolām. Finālā par erudītāko šogad atzīta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda “Baloži pusdieno” skolotājas Kristiānas Rancānes vadībā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavnieki uzvar konkursā– ceļos uz Šveici
AUTOdoc.lv

0.38922905921936 123(0) - 0.2029242515564 2024.05.18. 14:40 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1713646800&cat=10 ip: 3.215.186.30 usememcache: 1