Inese, Inesis,
Ēriks
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Aprīlis >
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi
2024.04.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Gar Meža kapiem ieklāts asfalta segums

Bauskas ielas posmā gar Meža kapsētu uzklāta izlīdzinošā asfalta seguma kārta. Šonedēļ to pašu plānots veikt arī Miera ielā no Aizsargu ielas rotācijas apļa līdz pilsētas robežai Mežciema virzienā. Asfalta virskārta abos posmos tiks ieklāta, kad paaugstināsies vidējā diennakts gaisa temperatūra, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Gar Meža kapiem ieklāts asfalta segums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tehnoloģiju vidusskola ielūdz uz konferenci

Zemgales reģiona 7.–12. klašu skolēni un pedagogi aicināti pieteikties konferencei “Mūsdienu tehnoloģijas skolā”, kas norisināsies piektdien, 19. aprīlī, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā Meiju ceļā 9, informē SIA "BIZNESAM.LV".

Tehnoloģiju vidusskola ielūdz uz konferenci
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vēl var pieteikties vasaras nodarbinātībai (1)

Jelgavas vispārizglītojošo skolu audzēkņi, kuri mācās 9.–11. klasē un vēlas vasarā strādāt, līdz 18. aprīlim var pieteikties izsludinātajām vakancēm vasaras nodarbinātībai. Vakances publicētas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) mājaslapā www.zrkac.lv, informē ZRKAC.

Vēl var pieteikties vasaras nodarbinātībai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sniedz ideju Veselības veicināšanas ideju konkursā (1)

Jau septīto gadu Jelgavas Sociālo lietu pārvalde izsludina Veselības veicināšanas ideju konkursu un aicina iedzīvotājus pieteikt savas idejas veselību veicinošu aktivitāšu īstenošanai pilsētā, pretendējot uz finansējumu līdz 300 eiro tās īstenošanai. Pieteikumus pieņems līdz 12. maijam, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sniedz ideju Veselības veicināšanas ideju konkursā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ūdensapgādes sistēmas profilaktiska dezinfekcija

Sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā 15., 16. un 17. aprīlī ūdenim iespējams neliels hlora aromāts, informē SIA “Jelgavas ūdens”.

Ūdensapgādes sistēmas profilaktiska dezinfekcija
2024.04.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieki uzvar konkursā– ceļos uz Šveici

Sestdien Rīgā “ATTA centrā” Latvijas Fizikas festivālā norisinājās erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls, kurā kopumā sacentās 216 komandas no 145 Latvijas skolām. Finālā par erudītāko šogad atzīta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda “Baloži pusdieno” skolotājas Kristiānas Rancānes vadībā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavnieki uzvar konkursā– ceļos uz Šveici
2024.04.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Forums jaunajiem velobraucējiem

Skolēni no 9 līdz 12 gadiem aicināti pieteikties velosacensībām “Jauno satiksmes dalībnieku forums”, kas Latvijā startēs ar devīzi #braucdroši. Plānots, ka Jelgavas pilsētas un novada velobraucējiem sacensības notiks 10. maijā pulksten 11 Jelgavas 4. sākumskolā, Pulkveža O. Kalpaka ielā 34, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Forums jaunajiem velobraucējiem
2024.04.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Eiropas Jaunatnes nedēļa Jelgavas jauniešu centros

Atzīmējot Eiropas Jaunatnes nedēļu, kas Latvijā un visa Eiropā norisinās no 12. līdz 19. aprīlim, arī Jelgavas jauniešu centros notiks vairāki pasākumi, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Eiropas Jaunatnes nedēļa Jelgavas jauniešu centros
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Policija atgādina noteikumus par velobraukšanu

Līdz ar silto laiku pilsētas ielās ir vairāk riteņbraucēju. Velosipēdu nokļūšanai skolā un uz ārpusstundu nodarbībām aktīvi izmanto arī skolēni. Jelgavas pašvaldības policija vecākus aicina ar bērniem pārrunāt satiksmes noteikumus un obligātos nosacījumus, kas jāievēro, piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu vai elektroskrejriteni. Šonedēļ pie skolām rīkotie reidi apliecina, ka ievērojams skaits bērnu ikdienā ar velosipēdu pārvietojas, nelietojot aizsargķiveri, lai gan līdz 16 gadiem tā ir obligāta. Tāpat ceļu satiksmē patstāvīgi piedalās skolēni, kuriem nav velosipēda vadīšanas atļaujas. Policija aicina vecākus atbildīgāk izturēties pret bērnu drošību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Policija atgādina noteikumus par velobraukšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Mūzikas vidusskolā koncerts"Laiks džezam"

Par godu Džeza Starptautiskai dienai, kuru 30. aprīlī svin visā pasaulē, Jelgavas Mūzikas vidusskolā plkst. 18 notiks koncerts "Laiks džezam".

Jelgavas Mūzikas vidusskolā koncerts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Driksā izvieto pontonus

Piektdien, 12. aprīlī, pie restorāna “Pilsētas elpa” Driksā uzstādīta pontonu laipa, kas paredzēta kuģošanas vajadzībām, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Driksā izvieto pontonus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bērnudārzs “Sprīdītis” atzīmē 45. dzimšanas dienu

Šī nedēļa svinīgi aizvadīta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”, kas svin 45 gadu jubileju, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Bērnudārzs “Sprīdītis” atzīmē 45. dzimšanas dienu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atjaunos kartogrāfisko informāciju

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieki no aprīļa līdz septembrim Jelgavas teritorijai sagatavos topogrāfiskās kartes mērogā 1:10000, tas nozīmē – dabā apsekos pilsētas teritoriju. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka saskaņā ar likumu nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs nedrīkst ierobežot ģeodēziskos un kartogrāfiskos darbus savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Atjaunos kartogrāfisko informāciju
2024.04.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Rīko sarunu par atkritumu šķirošanu un pārstādi (1)

Jelgavas Sabiedriskajā centrā (Skolotāju ielā 8) 15. aprīlī pulksten 18 notiks sarunu vakars “Domā zaļi…” Jelgavas NVO pārstāvjiem un citiem interesentiem, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Rīko sarunu par atkritumu šķirošanu un pārstādi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jaunās māmiņas var pievienoties ratu pārgājieniem (3)

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) arī aprīlī aicina jelgavnieces pievienoties māmiņu ratu pārgājieniem. Tie norisināsies 15. un 17. aprīlī. Dalība pārgājienos ir bez maksas, bet obligāti iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas Sociālo lietu pārvalde.

Jaunās māmiņas var pievienoties ratu pārgājieniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā atjauno ielu horizontālo apzīmējumu

Iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem, šonedēļ pilsētā sākta ielu horizontālā apzīmējuma atjaunošana, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Pilsētā atjauno ielu horizontālo apzīmējumu
2024.04.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zinātņu akadēmijas Lielā medaļa LBTU profesoram

4. aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) augstākais apbalvojums Lielā medaļa tika pasniegta Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes (LBTU VMF) profesoram, Dr.med.vet. Aivaram Bērziņam par sabiedrības veselībai nozīmīgu zoonotisko patogēnu molekulārās epidemioloģijas pētījumiem.

Zinātņu akadēmijas Lielā medaļa LBTU profesoram
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 20. aprīlī – aktīvās tūrisma sezonas atklāšana

Velorallijs, meistarklase, ekskursijas, lekcijas un iedvesmas stāsti – tās ir tikai dažas aktivitātes, kas 20. aprīlī no pulksten 12 līdz 17 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā Vecpilsētas ielā 2 sagaida apmeklētājus Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā. Dažām norisēm – meistarklasei, ekskursijām un velorallijam – obligāti iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

20. aprīlī – aktīvās tūrisma sezonas atklāšana
2024.04.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Diskusija par Latvijas valstiskuma veidošanos

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā 17. aprīlī pulksten 13 sāksies publiski referāti un diskusija par tēmu “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās”. Piedalīties aicināts ikviens interesents, īpaši vēstures un sociālo zinību skolotāji un izglītojamie. Pasākumam lūgums reģistrēties līdz 12. aprīlim, informē Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.

Diskusija par Latvijas valstiskuma veidošanos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Deju kolektīvs "Kalve" svinēs savus 15. jubileju

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kalve" ar Zemgales spēku sirdī un ar pamatīgu soļa vieglumu dejā šī gada 20.aprīlī plkst. 17.00 svinēs savus 15 gades svētkus - koncertā "Es tevi ieraudzīju zeltā", Jelgavas pils LBTU aulā.

Deju kolektīvs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 26. aprīlī – Mežs ienāk Jelgavā (2)

Pasākumu cikla "Meža dienas 2024" ietvaros Jelgavā notiks lielpasākums "Mežs ienāk Jelgavā", kas norisināsies 26. aprīlī Pasta salā un piedāvās pasākuma dalībniekiem piedalīties, iesaistīties, apskatīt un izzināt. Pasākuma šī gada devīze ir "Mežs mainībā" un tas ietvers aktivitātes, iepazīstinot ar meža nozari un citām daudzveidīgām ar mežu saistītajām nozarēm.

26. aprīlī – Mežs ienāk Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Gada izrādes 2023” finālā Alunāna teātra izrādes

Izvērtējot Latvijas amatierteātru iestudējumus “Gada izrāde 2023”, divas Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrādes saņēma augstāko vērtējumu, un ir izvirzītas amatierteātru skates finālam, savukārt divas Jelgavas teātru izrādes ieguvušas pirmo pakāpi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

“Gada izrādes 2023” finālā Alunāna teātra izrādes
2024.04.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - NVA rīko ikgadējo "Sezonas darbi 2024" (2)

Lai veicinātu sezonas darbu devēju un sezonas darbu meklētāju satikšanos, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aprīlī uzsāk ikgadējo akciju “Sezonas darbi 2024”, kas šogad norisināsies sadarbībā ar vairāku Latvijas pilsētu pašvaldībām, rīkojot sezonas darbu devēju klātienes tikšanos ar sezonas darbu meklētājiem. 11. aprīlī no plkst 11.00 līdz 13.00 tikšanās notiks Jelgavas valstspilsētas pašvaldības profesionālās tālākizglītības iestādē "Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs" (Svētes ielā 33, Jelgavā).

NVA rīko ikgadējo
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “PAGE BREAK” gaidāma plaša notikumu programma

No 24. līdz 27. aprīlim Jelgavā notiks 3. Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”, pulcējot starptautiskajā dzejas apritē pazīstamus autorus un piedāvājot plašu dzejas notikumu klāstu.

“PAGE BREAK” gaidāma plaša notikumu programma
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā notiks profilaktiskā ūdens dezinfekcija

SIA ”Jelgavas ūdens” informē, ka sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā, 15., 16. un 17.aprīlī ūdenim iespējams neliels hlora aromāts.

Jelgavā notiks profilaktiskā ūdens dezinfekcija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Speciālisti apkures iekārtas tehniskajai pārbaudei

Apkures ierīces, iekārtas, dūmvadu un dabīgās ventilācijas kanālu tehniskā stāvokļa pārbaude ir prasība, kas aktuāla gan tiem, kas plāno ēkas vai būves nodošanu ekspluatācijā, gan tiem, kuru īpašumā šāda tehniskā apsekošana veikta pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Biedrība “Latvijas Skursteņslaucītāju amata brālība”, kas valsts teritorijā apvieno diplomētus speciālistus, brīdina: tā kā šobrīd pakalpojumus piedāvā arī negodprātīgi pakalpojuma sniedzēji, bez attiecīgas izglītības tehniskā stāvokļa pārbaužu veikšanai, iedzīvotāji aicināti pārliecināties par izvēlētā speciālista kvalifikāciju vēl pirms pakalpojuma saņemšanas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Speciālisti apkures iekārtas tehniskajai pārbaudei
AUTOdoc.lv

0.4083788394928 117(0) - 0.18767523765564 2024.05.18. 14:41 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1713128400&cat=10 ip: 3.215.186.30 usememcache: 1