Strauja,
Gudrīte
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Marts >
26272829123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi
2024.03.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kultūras namā aplūkojami Latvijas zaļie dārgumi

Jelgavas kultūras nama 2. stāvā eksponēta projekta “Life for species” ceļojošā fotoizstāde “Zaļie dārgumi”, informē Projekts “Life for species”.

Kultūras namā aplūkojami Latvijas zaļie dārgumi
2024.03.02.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slidotava Pasta salā joprojām gaida apmeklētājus

Neskatoties uz pavasarīgajiem laikapstākļiem, slidotava Pasta salā turpina darbu. Arī šajā nedēļas nogalē iedzīvotāji aicināti slidot. Sestdien un svētdien, 2. un 3. martā, notiks 10 publiskās slidošanas seansi. Pirmais seanss abas dienas – pulksten 13, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Slidotava Pasta salā joprojām gaida apmeklētājus
2024.03.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - ZRKAC notiks pasākums par izglītības iespējām

7. martā plkst. 15.00–17.15 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) aicina 9. klašu skolēnus, vecākus un pedagogus apmeklēt karjeras pasākumu “Domājot par profesionālo izglītību…”, lai iepazītos ar dažādu profesionālās izglītības iestāžu piedāvājumu un gūtu skaidrību par mācību turpināšanas iespējām.

ZRKAC notiks pasākums par izglītības iespējām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā sestdien atklās izstādi “Notiek”

Sestdien, 2. martā, pulksten 13 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā durvis vērs jauna izstāde – Ievas Vītolas-Lindkvistas un viņas vīra Oles Lindkvista darbu izstāde “Notiek”. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 31. martam, informē Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.

Muzejā sestdien atklās izstādi “Notiek”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas jauniešu centru piedāvājums martā

Jelgavas jauniešu centri – “Špaktele” Pasta ielā 44, “ Pakāpiens” Loka maģistrālē 25 un jauniešu centrs Skolotāju ielā 8 – aicina Jelgavas jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem uz dažādiem pasākumiem saturīgai brīvā laika pavadīšanai martā, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Jelgavas jauniešu centru piedāvājums martā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No aprīļa samazinās siltumenerģijas tarifu

SIA “Gren Jelgava” iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa samazinājumu Jelgavā no 1. aprīļa. Plānotais siltumenerģijas gala tarifs klientiem ir 69,26 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 3,3 procentiem zemāks nekā siltumenerģijas tarifs martā – 71,59 EUR/MWh (bez PVN). Paredzēts, ka pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā stāsies spēkā 1. aprīlī, informē SIA "Gren Jelgava".

No aprīļa samazinās siltumenerģijas tarifu
2024.02.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainīti 7., 8. un 22. pilsētas autobusu saraksti

SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP), izskatot saņemtos iedzīvotāju ierosinājumus un izvērtējot iespēju sasaistīt atsevišķu pilsētas autobusu kursēšanas grafiku ar vilcienu satiksmi, no 1. marta ieviesusi izmaiņas trīs pilsētas autobusu maršrutu kustības sarakstos. Vislielākās izmaiņas skar 22. maršruta autobusu kursēšanas grafiku, bet atsevišķas izmaiņas ieviestas arī 7. un 8. maršruta autobusu kursēšanas grafikā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mainīti 7., 8. un 22. pilsētas autobusu saraksti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Greiderē atsevišķas grants seguma ielas

Stabilizējoties laikapstākļiem, atsevišķās grants ielās un to posmos segums ir apžuvis, brauktuves atguvušas nestspēju un nostiprinās, līdz ar to, izvērtējot nepieciešamību, sākta šo grants seguma ielu brauktuvju greiderēšana, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Greiderē atsevišķas grants seguma ielas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Platones pagasta pārvaldei apstiprina vadītāju

Vakar, 28. februārī, Jelgavas novada dome lēma par jauno Platones pagasta pārvaldes vadītāju, amatā apstiprinot Viktoriju Zāģeri, kura jaunos amata pienākumus sāks pildīt ar 2024. gada 11. martu.

Platones pagasta pārvaldei apstiprina vadītāju
2024.02.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēnus aicina piedalīties Jauno būvnieku skolā

2024. gada pavasarī Meža un vides zinātņu fakultātes (MVZF) mācībspēki un studējošie organizēs ikgadējās nodarbības "Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolā", kurā aicināti piedalīties vidusskolēni un tehnikumu audzēkņi, kuri vēlas iepazīt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU, iepriekš LLU) un savu nākotnes profesiju būvniecībā. Nodarbības sāksies 6. aprīlī.

Skolēnus aicina piedalīties Jauno būvnieku skolā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LBTU notiks tradicionālie Frankofonijas svētki

Pavasara ieskaņā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Valodu centrs sadarbībā ar Kanādas, Beļģijas un Francijas vēstniecībām 26. martā plkst. 14.30 Sudraba zālē organizēs Frankofonijas pēcpusdienas svētkus, kas būs veltīti gan angļu, gan franču valodai. Pasākumā aicināti pievienoties gan universitātes studenti un darbinieki, gan jelgavnieki un pilsētas viesi.

LBTU notiks tradicionālie Frankofonijas svētki
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ēnu diena – aprīlī

Ēnu diena Latvijā šogad notiks 4. aprīlī. Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances portālā enudiena.lv, lai skolēni varētu praktiski izzināt interesējošās profesijas. Vakanču reģistrācija notiks līdz 1. martam, kad pieteikšanos portālā publicētajām vakancēm uzsāks skolēni. Kā katru gadu, skolēni varēs ēnot arī Jelgavas pašvaldības speciālistus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ēnu diena – aprīlī
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Miezītes bibliotēka būs atvērta arī pirmdienās

Pieaugot Miezītes bibliotēkas lasītāju skaitam un pieprasījumam pēc bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem, bibliotēka no marta pāriet uz sešu darbdienu nedēļu. Tas nozīmē, ka turpmāk apmeklētāji bibliotēkā būs gaidīti arī pirmdienās, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Miezītes bibliotēka būs atvērta arī pirmdienās
2024.02.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 31. martam jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu

Pašvaldības saistošie noteikumi “Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām” nosaka, ka suņu īpašniekiem, kuri suni izved pastaigā pilsētas publiskajā ārtelpā, ir jāmaksā ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu. Nodeva jāsamaksā līdz 31. martam, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Līdz 31. martam jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slēgta gājēju kustība Jāņa Čakstes bulvārī

No 27. februāra līdz 22. martam tik slēgta gājēju kustība Jāņa Čakstes bulvāra posmā no Jāņa Čakstes bulvāra 15 līdz Uzvaras iela 14 – gar Jelgavas Centra pamatskolas stadionu, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Slēgta gājēju kustība Jāņa Čakstes bulvārī
2024.02.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Darba devēji var pieteikt darba vietas skolēniem (1)

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) līdz 25. martam pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu vasaras nodarbinātībai Jelgavā. Pieteikt darba vietas var komersanti, biedrības, arī valsts un pašvaldības iestādes. Jelgavas pašvaldības finansētajās darba vietās skolēni vasaras brīvlaikā varēs strādāt sešas stundas dienā trīs nedēļas, informē ZRKAC.

Darba devēji var pieteikt darba vietas skolēniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ slidotavā – 21 slidošanas seanss

Kamēr vēl to ļauj laikapstākļi, publiskā slidotava Pasta salā turpina darbu un šonedēļ piedāvā pievienoties kopumā 21 publiskās slidošanas seansam, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ slidotavā – 21 slidošanas seanss
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Grants seguma ielas pārmitrinās

Zemes augstākie slāņi sākuši atkust un uz grants seguma ielām iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Atkušņa ūdeņi un gruntsūdeņi veicina ielu brauktuvju pārmitrināšanos, veidojas izskalojumi un bedres. Nestspēju zaudējuša grants seguma kopšana ir apgrūtināta un neefektīva, jo uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta ceļa, tas tiek sabojāts vēl vairāk. Uzlabot seguma stāvokli, veicot plānveida planēšanu un greiderēšanu, varēs tikai kad nostabilizēsies laika apstākļi un grants seguma ielu brauktuves kļūs sausas, informē iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Grants seguma ielas pārmitrinās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kultūras mantojums iegūst otro elpu

Studentu korporācijas cepure, Birutas Baumanes glezna, 100 gadus vecais Nīcas tautastērps un Latviešu trešo vispārīgo dziedāšanas svētku lakatiņš – tie ir tikai daži no senajiem priekšmetiem, kas pērn Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja un tā struktūrvienības “Zemgales Restaurācijas centrs” prasmīgo restauratoru rokās ieguvuši otro elpu. Apkope un restaurācija veikta teju 400 priekšmetiem – gan muzeja krājuma, gan privātajām senlietām, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Kultūras mantojums iegūst otro elpu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var pieteikties pagalmu labiekārtošanas programmai

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” no šodienas, 26. februāra, sākt pieņemt pieteikumus pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programmā. Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums šim mērķim šogad plānots 100 000 eiro apmērā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Var pieteikties pagalmu labiekārtošanas programmai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārlielupē durvis ver jauniešu centrs “Pakāpiens”

1. martā pulksten 17 jaunieši aicināti uz Jelgavas jauniešu centra “Pakāpiens” Loka maģistrālē 25 atklāšanu. Tas būs jau trešais jauniešu centrs pilsētā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pārlielupē durvis ver jauniešu centrs “Pakāpiens”
2024.02.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Alunāna muzejā būs bērnu pasaku rīts

2. martā pulksten 11 Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā ienāks pasaka – bērni un pieaugušie pie īpaši darināta spoguļa aicināti klausīties pasaku “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, kā arī piedalīties tajā ar dziesmām un uzdevumiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Alunāna muzejā būs bērnu pasaku rīts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”

No 23. marta līdz 1. aprīlim Jelgavā notiks teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”, vairāk nekā nedēļas garumā piedāvājot noskatīties gan pavisam jaunus, gan jau iemīļotus iestudējumus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”
AUTOdoc.lv

0.19140195846558 120(0) - 0.068841218948364 2024.04.14. 22:51 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1709416800&cat=10 ip: 172.70.39.97 usememcache: 1