Egils, Egīls,
Nauris
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Februāris >
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829123
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi
2024.02.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Alunāna muzejā būs bērnu pasaku rīts

2. martā pulksten 11 Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā ienāks pasaka – bērni un pieaugušie pie īpaši darināta spoguļa aicināti klausīties pasaku “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, kā arī piedalīties tajā ar dziesmām un uzdevumiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Alunāna muzejā būs bērnu pasaku rīts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”

No 23. marta līdz 1. aprīlim Jelgavā notiks teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”, vairāk nekā nedēļas garumā piedāvājot noskatīties gan pavisam jaunus, gan jau iemīļotus iestudējumus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”
2024.02.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Par fotoradaru pārkāpumiem sodos 97 605 eiro

Valsts policijas apkopotie dati liecina, ka stacionārais fotoradars Miera ielā pērn fiksējis 1008 pārkāpumus, kas ir par 142 mazāk nekā gadu iepriekš, bet pārvietojamie fotoradari Dobeles šosejā, Kalnciema ceļā un Rūpniecības ielā fiksējuši 1017 pārkāpumus, un tas ir par 279 mazāk nekā pirms gada. Ātruma “rekords”, kas fiksēts ar stacionāro fotoradaru Miera ielā, pieder motocikla “Ducati” vadītājam – viņš brauca ar ātrumu 106 kilometri stundā atļauto 50 vietā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Par fotoradaru pārkāpumiem sodos 97 605 eiro
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Zālītes ielā un Vālodzes ielā

No 23.februāra līdz 29.februārim ierobežota satiksme Zālītes ielā, posmā no Miera ielas līdz Mežmalas ielai un no 26.februāra līdz 8.martam ierobežota satiksme Vālodzes ielā, posmā no Staļģenes ielas līdz Kārniņu ceļam, informē iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Ierobežota satiksme Zālītes ielā un Vālodzes ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - NVO dienā aicina uz attīstības darbnīcu

27. februārī tiek atzīmēta Vispasaules nevalstisko organizāciju (NVO) diena jeb Starptautiskā nevalstisko organizāciju diena. Jelgavas Sabiedriskais centrs šajā dienā Jelgavas NVO pārstāvjus aicina apmeklēt attīstības darbnīcu, lai gūtu iedvesmu tālākajā darbā. Pasākums notiks pulksten 18 Sabiedriskā centra zālē Skolotāju iela 8, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

NVO dienā aicina uz attīstības darbnīcu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzlabo infrastruktūru bērnudārzā “Kamolītis”

Realizējot investīciju projektu, pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Kamolītis” veikta vienkāršota virtuves telpu atjaunošana, bet iestādē šobrīd turpinās 11 grupu sanitāro mezglu un virtuvju remonts, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Uzlabo infrastruktūru bērnudārzā “Kamolītis”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēni izcīna godalgas Satversmes tiesas konkursā

Apbalvošanas ceremonijā godināti septītā Satversmes tiesas skolēnu zīmējumu, videodarbu un domrakstu konkursa “Ikviena cilvēka cieņa digitālajā vidē” laureāti un viņu pedagogi. Starp apbalvotajiem ir arī Jelgavas 4. un 5. vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Skolēni izcīna godalgas Satversmes tiesas konkursā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atkušņa ietekmē grants seguma ielas pārmitrinās

Zemes augstākie slāņi sākuši atkust un uz grants seguma ielām iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Atkušņa ūdeņi un gruntsūdeņi veicina ielu brauktuvju pārmitrināšanos, veidojas izskalojumi un bedres. Nestspēju zaudējuša grants seguma kopšana ir apgrūtināta un neefektīva, jo uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta ceļa, tas tiek sabojāts vēl vairāk. Uzlabot seguma stāvokli, veicot plānveida planēšanu un greiderēšanu, varēs tikai kad nostabilizēsies laika apstākļi un grants seguma ielu brauktuves kļūs sausas, informē iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Atkušņa ietekmē grants seguma ielas pārmitrinās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmei atver iepriekš applūdušo Miezītes ceļu

Ceturtdienas pēcpusdienā autotransporta satiksmei atvērts iepriekš applūdušais Miezītes ceļa posms pie Sniega ielas, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Satiksmei atver iepriekš applūdušo Miezītes ceļu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - SIA“Rūķu māja” privātais bērnudārzs turpinās darbu

SIA “Rūķu māja” īpašnieki, kas pašvaldību bija informējuši par lēmumu ar 31. maiju pārtraukt darbu kā pirmsskolas izglītības iestāde, tagad vērsušies pašvaldībā ar jaunu iesniegumu, paziņojot, ka uzņēmuma valde mainījusi savu lēmumu un privātais bērnudārzs turpinās darbību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

SIA“Rūķu māja” privātais bērnudārzs turpinās darbu
2024.02.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilī apskatāma LBTU studentu darbu izstāde

Līdz 7. martam ikviens interesents aicināts apmeklēt Jelgavas pils muzeju, kurā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes (LBTU IITF) 1. kursa profesionālā bakalaura studiju programmas "Dizains un amatniecība" studējošie izveidojuši radošo darbu izstādi par tematiem "Vides objekta pārvērtības" un "Dabas objekta "ķiploks" fantāziju zīmējumā".

Pilī apskatāma LBTU studentu darbu izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JRTC “Uzziedi kopā ar pavasari”

Ar aicinājumu “Uzziedi kopā ar pavasari” Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ( JRTC) martā mudina piedalīties daudzpusīgās aktivitātēs, lai pavasara sezonu uzsāktu veselīgi, izzinoši un aktīvi, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

JRTC “Uzziedi kopā ar pavasari”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Raiņa parkā sāk apgaismojuma pārbūvi

Šonedēļ sākusies apgaismojuma modernizācija Raiņa parkā. Vispirms tiek demontēti 35 vecie apgaismojuma balsti un lampas, lai to vietā uzstādītu 45 jaunus balstus ar LED parka lampām, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Raiņa parkā sāk apgaismojuma pārbūvi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iedvesmas vakars jauniešiem par mentālo labsajūtu

Ceturtdien, 29. februārī, pulksten 17.30 jauniešu centrā Skolotāju ielā 8 Jelgavas jaunieši aicināti uz iedvesmas vakaru, lai kopā ar sociālā uzņēmuma “Intelekta attīstības centrs” vadītāju Oskaru Grīsli uzzinātu ko vairāk par mentālo labsajūtu, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Iedvesmas vakars jauniešiem par mentālo labsajūtu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Veiks divu Lielupes tilta balstu zemūdens remontu

Lai novērstu Lielupes tilta balstu masīva betona bojājumus, šogad tiks veikti divu tilta balstu zemūdens remontdarbi. Jāpiebilst, ka šobrīd arī turpinās būvniecības ieceres izstrāde, kas paredz Lielupes tilta brauktuves remontu, informē Jelgavas valstpilsētas pašvaldība.

Veiks divu Lielupes tilta balstu zemūdens remontu
2024.02.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tehnikums skolēniem piedāvā iepazīt profesiju

Lai iepazītu profesijas, kuras var apgūt Jelgavas tehnikumā, 7.–9. klašu skolēniem arī martā ir iespēja tehnikumā bez maksas apmeklēt profesionālos interešu pulciņus. Katrā no pulciņiem iespējams pievienoties kopumā astoņām pusotras stundas garām tikšanās reizēm, kurās skolēni gūst ieskatu konkrētajā specialitātē. Pulciņiem iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Tehnikums skolēniem piedāvā iepazīt profesiju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina iesaistīties pilsētas plānojuma izstrādē

Aktīvi turpinās jaunā Jelgavas teritorijas plānojuma izstrāde, tāpēc iedzīvotāji un uzņēmēji aicināti iesaistīties savas teritorijas attīstības plānošanā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina iesaistīties pilsētas plānojuma izstrādē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvlaikā radošās darbnīcas “Jundā” un “Lediņos”

Saturīgi pavadīt brīvlaiku no 11. līdz 15. martam skolēnus aicina jaunrades nams “Junda” un tā struktūrvienība “Lediņi”. Tā 1.– 6. klases skolēniem ir iespēja pievienoties kādai no tematiskajām darbnīcām STEM jomā “Lediņos” – dalība aktivitātē ir bez maksas. Savukārt 1.– 3. klases audzēkņi aicināti uz “Brīvlaika akciju” jaunrades namā “Junda”, kurā trīs dienu laikā plānotas gan radošās darbnīcas, gan ekskursija – šajā gadījumā gan piedāvātās aktivitātes ir maksas pakalpojums, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Brīvlaikā radošās darbnīcas “Jundā” un “Lediņos”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Palielina pašvaldības sporta skolu vadītāju algu

Domes sēdē apstiprinātas Jelgavas pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju un Jelgavas sporta skolu direktoru mēneša darba algas likmes. Likmes palielinājums izglītības iestāžu vadītājiem noteikts no 10 līdz 30 procentiem, bet sporta skolu direktoriem – no 25 līdz 30 procentiem, piemērojot to no 1. janvāra, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Palielina pašvaldības sporta skolu vadītāju algu
2024.02.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pieaug līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem

2024. gadā tiek palielināts pašvaldības līdzfinansējums privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb auklēm. No 314 uz 380 eiro pieaug pašvaldības atbalsts par bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam, no 200 līdz 237 eiro – par piecus un sešus gadus veciem bērniem, bet no 180 uz 190 eiro – pašvaldības līdzfinansējums auklēm. Šādu lēmu deputāti šodien atbalstīja domes sēdē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pieaug līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dome apstiprina šā gada pilsētas budžetu

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti apstiprināja šā gada pilsētas budžetu 120 086 655 eiro apmērā, kur ieņēmumi ir sabalansēti ar izdevumiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Dome apstiprina šā gada pilsētas budžetu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēnu brīvlaikā – bezmaksas Veloskolas nodarbība

Brīvlaika nedēļā, no 11. līdz 15. martam, bērniem no 10 gadu vecuma pilsētas bibliotēkas piedāvās piedalīties Veloskolas nodarbībās – apgūt ceļu satiksmes noteikumus un pēdējā apmācību dienā bibliotēkā kārtot arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksāmenu velotiesību iegūšanai, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Skolēnu brīvlaikā – bezmaksas Veloskolas nodarbība
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 100. mazulis

Jelgavas pilsētas slimnīcā 20. februārī pulksten 9.15 piedzima šā gada 100. mazulis – meitenīte. Viņa ir piektais bērns ģimenē – mazo mājās gaida četras māsas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 100. mazulis
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Būriņu ceļā

20. februārī no plkst. 08.20 līdz plkst. 18.00 ierobežota satiksme Būriņu ceļā, posmā no Rītausmas ielas līdz Pludmales ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ierobežota satiksme Būriņu ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bezmaksas nodarbības pilsonības iegūšanai

Jelgavas pašvaldība aicina pieteikties interesentus bezmaksas sagatavošanas nodarbībām Pilsonības likumā noteiktajām zināšanu pārbaudēm jeb naturalizācijas eksāmenam. Nodarbības notiks pašvaldības iestādē “Sabiedriskais centrs” Skolotāju ielā 8 no 4. marta līdz 29. aprīlim, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Bezmaksas nodarbības pilsonības iegūšanai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ekumeniskais svētbrīdis Ukrainas atbalstam Jelgavā

24. februārī apritēs otrā gadadiena kopš Krievijas īstenotā pilna apmēra iebrukuma Ukrainā. Aizlūdzot par mieru Ukrainā, sestdien, 24. februārī, pulksten 11 Jelgavas Svētās Annas prokatedrālē (Lielajā ielā 22a) notiks ekumeniskais svētbrīdis, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ekumeniskais svētbrīdis Ukrainas atbalstam Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas novadā applūduši vismaz trīs ceļu posmi

Pēdējo dienu siltā gaisa temperatūra un lietavas izraisījušas strauju sniega kušanu un ūdens līmeņa celšanos upēs, tādēļ novērojama zemāko teritoriju applūšana. Arī Jelgavas novadā applūduši vairāki ceļu posmi: Būriņu ceļš Līvbērzes pagasta Tušķos, ceļa posms V1071 – Kalnieši – Bunduļi – Upes Piģi – Viļņi – V1071 Jaunsvirlaukas pagastā un Ceļmalnieki – Mācītājmāja Salgales pagastā.

Jelgavas novadā applūduši vismaz trīs ceļu posmi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 4. vidusskolai Ziemas festivālā piecas medaļas

Pagājušās nedēļas izskaņā, 16. februārī, Jelgavas 4. vidusskolas komanda 42 skolēnu un četru sporta skolotāju sastāvā piedalījās Latvijas skolu Ziemas festivālā Ērgļos. Mājās pārvestas četras zelta un viena sudraba medaļa, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

4. vidusskolai Ziemas festivālā piecas medaļas
2024.02.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmei slēgts Miezītes ceļa posms

Iestājoties siltākam laikam, upēs paaugstinājies ūdens līmenis un sākušies pali, kā dēļ applūst zemākās vietas un ceļi. Šobrīd applūdis un satiksmei slēgts Miezītes ceļš pie Sniega ielas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Satiksmei slēgts Miezītes ceļa posms
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bioloģisko atkritumu šķirošana ir obligāta

Apstiprināti jauni saistošie noteikumi – “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības sadzīves atkritumu apsaimniekošanas saistošie noteikumi” –, kas nosaka kārtību, kādā pilsētā tiek apsaimniekoti sadzīves atkritumi. Būtiskākās izmaiņas – visiem atkritumu radītājiem ir jāiesaistās bioloģisko atkritumu šķirošanā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Bioloģisko atkritumu šķirošana ir obligāta
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ Pasta salas slidotavā 19 slidošanas seansi

Publiskā slidotava Pasta salā turpina darbu – šonedēļ tā apmeklētājiem būs pieejama no otrdienas līdz svētdienai, piedāvājot pievienoties kopumā 19 publiskās slidošanas seansiem, informē Jelgavas valstpilsētas pašvaldība.

Šonedēļ Pasta salas slidotavā 19 slidošanas seansi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No marta pilsētā samazināsies apkures tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), izvērtējot SIA “Gren Jelgava” iesniegto siltumenerģijas tarifa samazinājumu Jelgavā no 1. marta, to apstiprinājusi. Tas nozīme, ka no marta siltumenerģijas gala tarifs klientiem būs 71,59 eiro/MWh (bez PVN), un tas ir par 1,1 procentu zemāks nekā šobrīd spēkā esošais siltumenerģijas tarifs 72,39 eiro/MWh (bez PVN), informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

No marta pilsētā samazināsies apkures tarifs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atklāj daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru

Piektdien pārbūvētajā ēkā Zirgu ielā 47a, klātesot domes vadībai un labklājības ministram, atklāts daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs. “Esam lepni Jelgavas sociālo lietu pārvaldes (JSLP) dzimšanas dienas mēnesi sagaidīt ar jaunām iespējām pilsētniekiem un darbiniekiem. Daudzveidīgi sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi, mūsdienīgi aprīkota vide, gandarīti darbinieki un centra klienti – tie ir panākumi, kas sasniegti kopīga darba rezultātā,” klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Atklāj daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzimtās valodas dienai veltīts pasākums

Jelgavas Sabiedriskais centrs 21. februārī pulksten 17.30 aicina interesentus uz pasākumu, kas veltīts Starptautiskajai dzimtās valodas dienai, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Dzimtās valodas dienai veltīts pasākums
2024.02.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīdinājums par ūdens līmeņa celšanos upēs

Atkušņa ietekmē Latvijas upēs ūdenslīmenis lielākoties paaugstinājās, straujāk tas paaugstinājās rietumu un centrālas daļas upēs. Lielupē sesrdien pie Staļģenes bija vērojama ledus sakustēšanās un iešana, pie Jelgavas Lielupē saglabājas ledus sega ar lāsmeņiem, arī pie Kalnciema saglabājas ledus segas, virs ledus plūst ūdens, savukārt, lejtecē pie Slokas šorīt bija vērojama ledus uzlūšana, sakustēšanās un iešana, ir palikušas palieku piesalas. Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) šobrīd līdz otrdienai izsludinājis dzelteno brīdinājumu par ūdens līmeņa celšanos upēs.

Brīdinājums par ūdens līmeņa celšanos upēs
AUTOdoc.lv

0.31155800819397 126(0) - 0.19732093811035 2024.04.13. 05:37 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1708812000&cat=10 ip: 172.70.174.148 usememcache: 1