Alise,
Auce
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūnijs >
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir nopirkts visai ziemai
15
Nesatraucos par apkures izmaksām
13
Vēl meklēju lētākos piedāvājumus
10
Esmu iekrājis apkures maksājumu segšanai
72023.06.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

22. jūnijā Pilssalas ielā 5, kur uzsākta modernas ūdenstūrisma un sporta bāzes būvniecība, tās pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm
2023.06.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - PVD ieteikumi svētku laikam un brīvdienām

Plānojot pārtikas produktu pirkumus svētku galdam, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina uzmanību pievērst pārtikas produktu derīguma termiņam un iegādāties tikai tādus produktus un tādā daudzumā, cik var paspēt izlietot derīguma termiņa ietvaros. Tāpat aicinām pievērst uzmanību arī citai informācijai pārtikas produkta marķējumā – kādas ir produkta sastāvdaļas, kādus alergēnus produkts satur, kādā temperatūrā un apstākļos produkti uzglabājami.

PVD ieteikumi svētku laikam un brīvdienām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas uzņēmums saņem “Lursoft” specbalvu

Jelgavas uzņēmums SIA “Zemgales tehnoloģiskais centrs” interneta žurnāla “iBizness” organizētajā mazo uzņēmumu konkursā “Biznesa lepnums 2023” ieguvis “Lursoft” specbalvu. Zemgales tehnoloģiskais centrs bija iekļuvis konkursa finālā mazo uzņēmumu kategorijā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas uzņēmums saņem “Lursoft” specbalvu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Gada īsāko nakti ielīgo pils parka saliņā

Trešdienas vakarā, atzīmējot vasaras saulgriežus, jelgavnieki tikās pils parka saliņā. Ievērojot latviešu tradīcijas, kopā ar folkloras kopām izdzīvota gada īsākās nakts mistērija – pīti vainagi un vītnes, godināts ozols, aplīgots Jāņatēvs un Jāņamāte, pavadīta saule, kopīgi iedegts ugunskurs un Jāņu pūdele, kā arī iziets goda solis un aizvadīti jestri danči, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Gada īsāko nakti ielīgo pils parka saliņā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Saulgriežu naktī kvēlo šamota skulptūras

Noslēdzot Starptautisko lielformāta šamota skulptūru simpoziju Jelgavā, pusnaktī Pasta salā kvēloja četras lielformāta šamota skulptūras – “Tango”, “Sadziedam(i) trīs māsiņas”, “Satikšanās zem jumta” un “Kopā”. No jūlija tās papildinās Valdekas pils apkārtni, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Saulgriežu naktī kvēlo šamota skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Saulgriežos sveikti mazie jelgavnieki

Tradicionāli vasaras saulgriežu laikā tiek sveikti jaundzimušie jelgavnieki, pasniedzot viņu ģimenēm karotītes ar pilsētas simboliku un mazuļa dzimšanas gadu. Trešdien, 21. jūnijā, bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā tika sveikti mazie jelgavnieki, kuri dzimuši no 21. marta līdz 10. jūnijam. Jelgavnieku saimi kuplinājuši 115 jaundzimušie – viņu vidū trīs dvīņu pāri un viens Jānis, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Saulgriežos sveikti mazie jelgavnieki
2023.06.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzīvesziņas un arodu sētā svin vasaras saulgriežus

Turpinot tradīciju par gadskārtu atzīmēšanu, Dzīvesziņas un arodu sētā ar muzikāliem priekšnesumiem un mājražotāju un amatnieku tirdziņu jelgavnieki šodien svin vasaras saulgriežus. Gatavojoties Līgo un Jāņu vakariem, pasākuma apmeklētāji aicināti nopīt savu svētku vainagu, izveidot kļavu lapu cepuri vai apgleznot oļus ar spēka zīmēm, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Dzīvesziņas un arodu sētā svin vasaras saulgriežus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atveldzēties var pie pilsētā pieejamajiem brīvkrān

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem gaisa temperatūra šodien Jelgavā ir sasniegusi teju 30 grādu atzīmi. Atgādinām, ka atveldzēties iedzīvotāji var pie pilsētā pieejamajiem trim brīvkrāniem, kā arī pilsētas oficiālajās pludmalēs – Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salas peldvietā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Atveldzēties var pie pilsētā pieejamajiem brīvkrān
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Rullītī” aizvadītas pašbūvēto auto sacensības

Sporta un atpūtas kompleksa “Rullītis” trasē aizvadītas skolēnu un studentu pašbūvētu transportlīdzekļu energoefektivitātes sacensības “E-es”. Par vienu no labākajiem auto tajās atzīts Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komandas “GVAP” auto, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

“Rullītī” aizvadītas pašbūvēto auto sacensības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Spīdolas Valsts ģimnāzija saņēmusi sertifikātu

Jau divus mācību gadus Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā tiek īstenota Starptautiskā bakalaurāta (IB) programma “Middle Years Programme” (MYP) pamatskolā (no 7. līdz 10. klasei). Pēc tās līdz šim mācījušās divas klases, un šovasar notiek jaunas 7. klases uzņemšana. Šodien noslēdzies divus gadus ilgušais akreditācijas process, un Spīdolas Valsts ģimnāzija saņēmusi Starptautiskās bakalaurāta programmas sertifikātu – tas nozīmē, ka Spīdola oficiāli kļuvusi par vienu no vairāk nekā 5000 skolām pasaulē, kas īsteno šo starptautisko programmu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Spīdolas Valsts ģimnāzija saņēmusi sertifikātu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Daudziem jāmaina Jelgavas iedzīvotāja karte

31. jūlijā vairāk nekā 2500 senioriem, kā arī vairāk nekā 100 represētajām personām beigsies Jelgavas iedzīvotāja kartes derīguma termiņš. Lai arī turpmāk varētu saņemt pašvaldības atbalstu braukšanas maksas segšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, šiem iedzīvotājiem jānoformē jaunā Jelgavas iedzīvotāja karte. Ņemot vērā, ka vienlaikus kartes derīguma termiņš beidzas lielam skaitam jelgavnieku, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) no 26. līdz 30. jūnijam organizēs papildu pieteikumu pieņemšanu jaunas kartes izgatavošanai. Savukārt 31. augustā derīguma termiņš beigsies 4367 Jelgavas skolēna apliecībām, ko skolēni no jauna var noformēt savā izglītības iestādē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Daudziem jāmaina Jelgavas iedzīvotāja karte
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skvērā pie Sabiedriskā centra - atpūtas stūrītis

Jelgavas Sabiedriskā centra skvērā, Skolotāju ielā 8, ar centra darbinieku un brīvprātīgo iesaisti, top atpūtas stūrītis, kur satikties, parunāt un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Skvērā pie Sabiedriskā centra - atpūtas stūrītis
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jākopj privātajiem īpašumiem piegulošā teritorija

Nereti ceļu satiksmes negadījumi saistīti ne tikai ar vadītāja neuzmanību un satiksmes noteikumu neievērošanu, bet arī ar nepietiekamu redzamību ielu un krustojumu malās augošo apstādījumu dēļ. Rūpēs par satiksmes drošību “Pilsētsaimniecība” aicina iedzīvotājus sakopt privātajiem īpašumiem piegulošās teritorijas – nopļaut zāli, apzāģēt dzīvžogu, krūmus un kokus, kas traucē redzamību un pārvietošanos, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Jākopj privātajiem īpašumiem piegulošā teritorija
2023.06.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ūdens aizplūda trīs stundu laikā pēc lietus

Pēc sinoptiķu datiem, vakar lietusgāzes laikā Jelgavā nolija aptuveni 30–45 procenti no mēneša normas. Lietus ūdens, kas applūdināja pilsētas ielas un krustojumus, aizplūda aptuveni trīs stundu laikā pēc intensīvā lietus. Šobrīd atsevišķos grāvjos vēl saglabājies augsts ūdens līmenis, bet tas pamazām aizplūst. Negaisa laikā pilsētā nolauzti vairāki zari un koki, un šodien tiek organizēta to savākšana. Tāpat tiek apsekota pilsēta, lai apzinātu citus spēcīgo nokrišņu un negaisa radītos postījumus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ūdens aizplūda trīs stundu laikā pēc lietus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kā kļūt par ģimenei draudzīgu uzņēmumu?

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” 30. jūnijā pulksten 10 organizē tiešsaistes Zoom semināru “Kā kļūt par ģimenei draudzīgu uzņēmumu?” Seminārs ir bez dalības maksas, taču tam nepieciešams līdz 28. jūnijam aizpildīt elektroniskās pieteikšanās anketu.

Kā kļūt par ģimenei draudzīgu uzņēmumu?
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotekāri ielūdz uz ziedu kompozīciju izstādi

Līgo svētku nedēļā Jelgavas Pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā aplūkojama bibliotēkas darbinieku veidoto ziedu kompozīciju izstāde “Zeme zied”, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Bibliotekāri ielūdz uz ziedu kompozīciju izstādi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svētkos būs izmaiņas autobusu kustības sarakstā

Svētku brīvdienās – 23. un 24. jūnijā – pilsētas autobuss kursēs pēc svētdienas kustības saraksta un 24. jūnijā ir atcelti agrākie rīta reisi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Svētkos būs izmaiņas autobusu kustības sarakstā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apstādījumos atraitnītes nomaina vasaras puķes

Šonedēļ pilsētas dobēs un puķupodos sākta vasaras puķu stādīšana, kas ziedēs līdz par rudens salnām, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Apstādījumos atraitnītes nomaina vasaras puķes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nākamnedēļ sāks Aizsargu ielas pārbūvi

Pēc Līgo svētkiem sāksies Aizsargu ielas pārbūve – jau šonedēļ ielas posmā, kā arī uz apbraucamajiem ceļiem sāks izvietot ceļa zīmes, bet no 26. jūnija autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Nākamnedēļ sāks Aizsargu ielas pārbūvi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lietus ūdens dēļ applūdušas daudzdzīvokļu mājas

SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) informē, ka daļā pilsētas daudzdzīvokļu namu, kuriem ir plakanie jumti, lietus ūdens uztveres sistēma nav spējusi tikt galā ar spēcīgo nokrišņu daudzumu un saņemtas ziņas par applūdušiem dzīvokļiem. JNĪP Avārijas dienests saņēmis daudzus izsaukumus un rindas kārtībā apseko māju jumtus. Drošības apsvērumu dēļ JNĪP applūdušo dzīvokļu īpašniekus aicina atslēgt elektrības padevi dzīvoklī, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lietus ūdens dēļ applūdušas daudzdzīvokļu mājas
2023.06.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lietavas applūdinājušas vairākas pilsētas ielas

Intensīvo nokrišņu dēļ pirmdienas vakarā Jelgavā applūdušas vairākas pilsētas ielas un krustojumi, kas rada problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem. Intensīvais nokrišņu daudzums rada paaugstinātu slodzi lietus ūdens kanalizācijas infrastruktūrai, kas nespēj tik ātri ūdeni no ielām novadīt, līdz ar to veidojas dziļas peļķes. Lai ūdens tiktu novadīts nepieciešamas vismaz divas stundas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lietavas applūdinājušas vairākas pilsētas ielas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ģimenes var iepazīt vasaras saulgriežu tradīcijas

Tuvojas vasaras saulgrieži un Līgo svētki. Biedrība “Ģimene nākotnei” aicina jelgavnieku ģimenes 20. jūnijā no pulksten 17 līdz 20 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā Vecpilsētas ielā 2 pievienoties pasākumam, kas ļaus izprast svētku tradīcijas un rituālus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ģimenes var iepazīt vasaras saulgriežu tradīcijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornī skatāma Azerbaidžānas mākslinieces izstāde

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē līdz 9. jūlijam skatāma Azerbaidžānas Tautas mākslinieces Innas Kostinas izstāde “Abšeronas zīda spārni”, informē iestāde "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs".

Tornī skatāma Azerbaidžānas mākslinieces izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atmodas ielā noteikti satiksmes ierobežojumi

Iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka šonedēļ mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija” Atmodas ielā uzsāks gājēju celiņa izbūvi teju 300 metru garumā. Saistībā ar būvdarbiem no 19. jūnija līdz 31. jūlijam Atmodas ielas posmā no Asteru ielas līdz Dobeles šosejai noteikti satiksmes ierobežojumi.

Atmodas ielā noteikti satiksmes ierobežojumi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vasarā skolēni strādā “Pilsētsaimniecībā”

Sākoties vasaras brīvlaikam, iestādē “Pilsētsaimniecība” iespēju strādāt izmanto skolēni no Jelgavas skolām. No 5. jūnija strādā septiņi jaunieši, bet kopumā līdz 25. augustam pilsētas labiekārtošanas un uzkopšanas darbos kopā ar iestādes speciālistiem iesaistīsies 29 skolēni no 13 līdz 15 gadu vecumam, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Vasarā skolēni strādā “Pilsētsaimniecībā”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Zinītī” bezmaksas Veloskolas nodarbības

Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” aicina bērnus un jauniešus no 10 līdz 14 gadu vecumam pieteikties bezmaksas vasaras Veloskolas nodarbībām, kas notiks no 3. līdz 7. jūlijam bibliotēkas telpās Zemgales prospektā 7. Mācību noslēgumā būs iespēja kārtot eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

“Zinītī” bezmaksas Veloskolas nodarbības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas pašvaldība ar sūdzību vēršas EK

Jelgavas pašvaldība Loka maģistrāles lietā ar sūdzību vērsusies Eiropas Komisijā. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad ilgstošas tiesāšanās rezultātā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra piemēroja Jelgavas pašvaldībai finanšu korekciju. Taču tieši šī iestāde bija viena no institūcijām, kura uzraudzīja maģistrāles rekonstrukciju un rekonstruēto ielu apsekoja arī pēc tās nodošanas ekspluatācijā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas pašvaldība ar sūdzību vēršas EK
2023.06.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vasaras saulgriežos smelsim spēku dabā un rituālos

Nākamnedēļ, 21. jūnijā, gada īsākajā naktī, jelgavniekiem ir iespēja piedalīties un piedzīvot vasaras saulgriežus, saplūstot ar norisēm dabā un piedaloties senču rituālos. Kopā ar folkloras kopām varēs secīgi izdzīvot gada īsākās nakts mistēriju, sākot ar vainagu un vītņu pīšanu, ozola godināšanu, aplīgot Jāņatēvu un Jāņamāti, pavadīt sauli, iedegt ugunskuru un Jāņu pūdeli, kā arī kopā iziet cienīgo goda soli un piedalīties draiskajās rotaļās un dančos. Vasaras saulgriežu pasākums Jelgavas pils parka saliņā sāksies pulksten 20 un turpināsies līdz pusnaktij, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Vasaras saulgriežos smelsim spēku dabā un rituālos
2023.06.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jauniešus aicina uz volejbola turnīru

Jelgavas Sabiedriskais centrs 20. jūnijā pulksten 17 Pasta salā aicina jauniešus uz volejbola turnīru. Pasākumam var pieteikties jaunieši no 13 līdz 25 gadiem, informē Sabiedriskais centrs.

Jauniešus aicina uz volejbola turnīru
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tehnoloģiju vidusskola nodota ekspluatācijā

Noslēgusies Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9 rekonstrukcija, un skola piektdien ir pieņemta ekspluatācijā. Pēc Līgo svētkiem uz to tiks pārvesti mācību materiāli no skolas pagaidu mājvietām – Jelgavas pils un Mātera ielas 30 –, bet līdz septembrim noritēs aktīvi skolas iekārtošanas darbi. 1. septembrī tajā atgriezīsies skolēni, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Tehnoloģiju vidusskola nodota ekspluatācijā
2023.06.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JNĪP šodien – 25 gadi!

Pirms 25 gadiem 16. jūnijā, apvienojoties četrām namu pārvaldēm un avārijas un remonta uzņēmumam “Glābējzvans”, tika dibināts šobrīd lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums pilsētā – SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP). Atzīmējot nozīmīgo jubileju, uzņēmums šodien pilsētai dāvināja sarkano kļavu – tā iestādīta Pasta salā – un sveica tos JNĪP darbiniekus, kuri uzņēmumā strādā kopš pirmsākumiem, un tādu ir 20, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

JNĪP šodien – 25 gadi!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - NVA piedāvā finansējumu darba vietas pielāgošanai

Darba devējus - komersantus un komercsabiedrības, tostarp personālsabiedrības un kapitālsabiedrības, kas nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina pieteikties finansējumam darbinieku ar invaliditāti darba vietas pielāgošanai nepieciešamo iekārtu, aprīkojuma un tehnisko palīglīdzekļu iegādei, kā arī piegādei un uzstādīšanai, lai sekmētu nodarbināto personu ar invaliditāti darbspēju saglabāšanu, preventīvi novēršot bezdarba iestāšanās risku un veicinot ilgtspējīgas darba vietas saglabāšanu.

NVA piedāvā finansējumu darba vietas pielāgošanai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Divas jelgavnieces saņems izcilības diplomus

Šovasar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) diplomus saņems 555 pamatstudiju un maģistra studiju absolventi, no tiem 12 saņems izcilības jeb “sarkanos” diplomus. Viņu vidū arī divas jelgavnieces – Diāna Bobriševa-Gončaruka, kura absolvēs Informācijas tehnoloģiju fakultāti, un Solvita Šņore, kura absolvēs Vides un būvzinātņu fakultāti, informē LBTU.

Divas jelgavnieces saņems izcilības diplomus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Rullītī” – pašbūvētu elektroauto sacensības

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola sestdien, 17. jūnijā, no pulksten 10 sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” Aku ceļā 1 pirmo reizi rīko skolēnu un studentu būvētu elektroauto prototipu efektivitātes sacensības. Tās vērot aicināti arī skatītāji. Ieeja – bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

“Rullītī” – pašbūvētu elektroauto sacensības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izlaidumu svin Tehnoloģiju vidusskolas “devītie”

Ceturtdien svētku diena Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā – Jelgavas pils aulā izlaidumu svinēja 9. klases absolventi. Pamatskolu šajā skolā šogad beidz 83 jaunieši, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Izlaidumu svin Tehnoloģiju vidusskolas “devītie”
AUTOdoc.lv

0.32279992103577 128(0) - 0.20664072036743 2024.03.04. 09:58 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1687467600&cat=10 ip: 172.70.134.46 usememcache: 1