Ignats,
Virgīnija
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūnijs >
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir nopirkts visai ziemai
15
Nesatraucos par apkures izmaksām
13
Vēl meklēju lētākos piedāvājumus
10
Esmu iekrājis apkures maksājumu segšanai
72023.06.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkas pagalmā galerija "Svinam Jelgavā"

11. jūnijā, studijā "Mākslu RŪME" Akadēmijas ielā 28–59 tika atklāta brīvdabas mākslas galerija "Svinam Jelgavā", kurā skatāmi jelgavnieka mākslinieka Raita Junkera gleznas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Bibliotēkas pagalmā galerija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas 7.pasta nodaļu pievienos pasta centram

Sakarā ar Jelgavas 7.pasta nodaļas klientu paradumu maiņu, kā rezultātā lielākā daļa nodaļas apkalpes teritorijas sūtījumu tiek izsniegti Latvijas Pasta pakomātos, apmeklētāju plūsma salīdzinājumā ar 2021.gadu samazinājusies par 30% un nodaļa strādā ar gada zaudējumiem vairāk nekā 4100 eiro apmērā, pieņemts lēmums no 2023.gada 13.jūlija Jelgavas 7.pasta nodaļu pievienot pasta centram Jelgava Katoļu ielā 2b.

Jelgavas 7.pasta nodaļu pievienos pasta centram
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzīvesziņas un arodu sētā vainagu izstāde

Līdz 30. jūlijam Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2 apskatāma Danijas Lazdiņas darināto etnogrāfisko vainagu izstāde, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Dzīvesziņas un arodu sētā vainagu izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izmaiņas kultūras nama kases darbalaikā

Šodien, 12. jūnijā, Jelgavas kultūras nama kase strādā no pulksten 10 līdz 15. Savukārt no rītdienas, 13. jūnija, kase strādās vasaras režīmā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Izmaiņas kultūras nama kases darbalaikā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jēkaba laukumā uzstādīta brīvdabas izstāde

Pieminot Latvijas Republikas 1940. gada 17. jūnija okupāciju, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs Jelgavas centrā - Hercoga Jēkaba laukumā - no 12. jūnija līdz 20. jūnijam piedāvā jelgavniekiem apskatīt brīvdabas izstādi "Viņi lēma, mēs maksājām". Izstāde sastāv no 17 abpusēji skatāmiem A1 formāta stendiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jēkaba laukumā uzstādīta brīvdabas izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārbūvē ielu apgaismojumu Bebru ceļā

Uzlabojot pilsētas infrastruktūru, uzņēmums "Sadales tīkli" un pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" Līgas ielā, Niedru ielas posmā no Sniega ielas līdz Līgas ielai un Bebru ceļā no īpašuma ar adresi Bebru ceļš 96 līdz Dambja ielai pārbūvē elektroapgādes un ielu apgaismojuma tīklus, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Pārbūvē ielu apgaismojumu Bebru ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ ierobežota satiksme Viktorijas ielā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka no 12. jūnija līdz 18. jūnijam, saistībā ar gāzes vada izbūves darbiem, Viktorijas ielas posmā no Aveņu ielas līdz Platones ielai noteikti satiksmes ierobežojumi.

Šonedēļ ierobežota satiksme Viktorijas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūras būs apskatāmas visu vasaru

Smilšu skulptūru festivāls ir noslēdzies un Pasta sala pieejama apmeklētājiem. Bet jau no otrdienas, 13. jūnija, smilšu mākslas darbi par maksu būs apskatāmi visas vasaras garumā katru dienu no pulksten 10 līdz 20, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Smilšu skulptūras būs apskatāmas visu vasaru
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jauns digitāls mācību līdzeklis par klimatu

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā 6. jūnijā notika seminārs 1. – 3. klašu skolotājiem “Kā skolēniem interaktīvi pastāstīt par klimata pārmaiņām?”. Pasākums tika organizēts ES projekta “Digitāli klimatam” ietvaros un tajā tika prezentēts ar sadarbības partneriem no Lietuvas un Horvātijas tapušais mācību līdzeklis. Ievaddaļā projekta vadītāja Sanita Šabanska iepazīstināja ar projekta mērķi – izstrādāt un popularizēt digitālu mācību līdzekli sākumskolas skolēniem par klimatu un tā pārmaiņām. Mācību līdzeklis veidots kā atbalsts skolotājiem, izglītojot sākumskolas skolēnus par klimata pārmaiņu bīstamo ietekmi uz Zemi, veidojot saudzīgu attieksmi pret dabu, liekot apzināties savas ikdienas rīcības sekas, rosinot dzīvot videi draudzīgāk.

Jauns digitāls mācību līdzeklis par klimatu
2023.06.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pieminēs komunistiskā genocīda upurus

Trešdien, 14. jūnijā, pulksten 14 Svētbirzī notiks atceres brīdis, pieminot komunistiskā genocīda upurus. Piemiņas pasākumā ikviens aicināts atcerēties 20. gadsimta 40. gadu deportācijas un, pieminot komunistiskā genocīda upurus, nolikt ziedus uz memoriālās sienas "Ciešanu ceļš" un pie piemiņas akmens. Pasākumā piedalīsies Jelgavas valstspilsētas vadība, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pieminēs komunistiskā genocīda upurus
2023.06.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atvērts Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks

Šodien, 10. jūnijā, no pulksten 10 Pasta salā jau 17. reizi notiek Baltijā vērienīgākais smilšu skulptūru festivāls "Summer Signs 2023", aicinot jelgavniekus un pilsētas viesus apskatīt 16 smilšu tēlniecības meistardarbus. Šajā gadā tēlnieki radījuši dažādus apbrīnas vērtus šedevrus, atveidojot pasaules mūzikas hitus. Tāpat apmeklētājus sagaida Latvijas mūziķu koncerti un plaša atpūtas programma ģimenēm ar bērniem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Atvērts Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noskaidroti smilšu skulptūru konkursa laureāti

9. jūnijā sveikti 17. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla "Summer Signs 2023" laureāti. 1. vietu ieguva Agnese Rudzīte-Kirillova no Latvijas, 2. vietu – Munherdene Cagāns no Mongolijas, bet 3. vietu – Tautvils Poviļonis no Lietuvas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Noskaidroti smilšu skulptūru konkursa laureāti
2023.06.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Līgas ielā un Bebru ceļā

No 12.jūnija līdz 21.jūlijam ierobežota satiksme Līgas ielā, posmā no Bebru ceļa līdz Sniega ielai un Bebru ceļā, posmā no Bebru ceļš 96 līdz Dambja ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ierobežota satiksme Līgas ielā un Bebru ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūras gatavas

Pasta salā 17 tēlnieki no deviņām valstīm ir radījuši savus smilšu meistardarbus, atveidojot pasaules mūzikas hitus. Jau šodien tēlnieku veikumu vērtēs žūrija, taču rīt apmeklētāji skulptūras klātienē varēs novērtēt jau no 10. jūnija pulksten 10. Festivāla atklāšanas dienās – 10. un 11. jūnijā – būs Latvijas mūziķu koncerti un plaša atpūtas programma ģimenēm ar bērniem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Smilšu skulptūras gatavas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atbalstu saņem 14 Jelgavas jauniešu projekti

Noslēdzies jau septītais jauniešu iniciatīvu projektu konkurss "Jaunieši var!", kurā jaunieši varēja pretendēt uz pašvaldības finansējumu savu projektu realizācijai. Šogad kopumā atbalstītas 14 iniciatīvas, piešķirot 4700 eiro dažādām jauniešu iniciētām aktivitātēm un tematiskiem pasākumiem. Projekti tiks realizēti līdz 30. oktobrim, bet lielākā daļa norišu plānotas tieši vasarā, informē iestāde "Sabiedriskais centrs".

Atbalstu saņem 14 Jelgavas jauniešu projekti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izmaiņas dažos reģionālo autobusu maršrutos

No šī gada 19. jūnija būs izmaiņas vairākos reģionālo autobusu maršrutos Kurzemē un Zemgalē: Virka–Pelči, Skrunda–Nīkrāce, Jelgava–Saldus un Rīga–Kuldīga.

Izmaiņas dažos reģionālo autobusu maršrutos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vēl var pieteikt sakoptākos pilsētvides objektus!

Līdz 26. jūnijam Jelgavas pašvaldība aicina pieteikt sakārtotus un apzaļumotus pagalmus, privātmāju teritorijas, daudzdzīvokļu māju balkonus un lodžijas, kā arī uzņēmumus konkursam "Sakoptākais pilsētvides objekts". Konkursa uzvarētājus apbalvos jūlijā, un par to viņi tiks informēti personīgi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Vēl var pieteikt sakoptākos pilsētvides objektus!
2023.06.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skulptūrām jābūt gatavām jau šodien

Turpinās darbi Pasta salā – top smilšu skulptūru festivāla "Summer Signs 2023" darbi. 17 tēlnieki no deviņām valstīm smiltīs atveido pasaules mūzikas hitus, kurus jau piektdien vērtēs žūrija. Apmeklētāji skulptūras klātienē varēs novērtēt jau no 10. jūnija pulksten 10. Festivāla atklāšanas dienās – 10. un 11. jūnijā – būs Latvijas mūziķu koncerti un plaša atpūtas programma ģimenēm ar bērniem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Skulptūrām jābūt gatavām jau šodien
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Divas dienas būs slēgts Driksas ielas posms

No 10. jūnija pulksten 8 līdz 11. jūnija pulksten 23 pasākuma norises laikā būs slēgta satiksme Driksas ielas posmā no Katoļu ielas līdz Akadēmijas ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Divas dienas būs slēgts Driksas ielas posms
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dvīņu māsu gleznu izstāde "Veltījums vectēvam"

Līdz 3. jūlijam Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Vitas Studentes un Zitas Studentes izstāde "Veltījums vectēvam", informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Dvīņu māsu gleznu izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes organizācija skulptūru festivāla laikā

Jau šajā nedēļas nogalē – 10. un 11. jūnijā – Jelgavā notiks 17. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls "Summer Signs 2023". Festivāla atklāšanas dienās līdzās smilšu skulptūru apskatei apmeklētāji Pasta salā varēs baudīt arī Latvijas mūziķu koncertus un plašu atpūtas programmu ģimenēm ar bērniem. Lūgums, pirms pasākuma apmeklējuma iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Satiksmes organizācija skulptūru festivāla laikā
2023.06.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Par kvalitatīvu izglītību vājdzirdīgiem bērniem

Turpinot «Labo darbu maratonu», Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija (JRTA) biedri ziedojuši finanšu līdzekļus un par tiem iegādājušies speciālu aparatūru, ar kuras palīdzību vājdzirdīgie Jelgavas pamatskolas «Valdeka» – attīstības centra audzēkņi varēs labāk apgūt mācību vielu.

Par kvalitatīvu izglītību vājdzirdīgiem bērniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atbalsts pieslēguma centralizētajai siltumapgādei

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi atklātu projektu atlasi par ES fondu atbalstu centralizētās siltumapgādes pieslēgumu ierīkošanai dzīvojamās mājās. Šim mērķim atlases pirmajā uzsaukumā paredzēti trīs miljoni eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļu. Piektdien, 9. jūnijā, pulksten 14.30 CFLA tiešsaistē rīko vebināru, kurā informēs par atbalsta programmas nosacījumiem, aktualitātēm, kā arī sniegs atbildes uz jautājumiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Atbalsts pieslēguma centralizētajai siltumapgādei
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina atsaukties mazo Jāņu un Līgu vecākus

21. jūnijā pulksten 14 bērnu rotaļu un atpūtas pilsētiņā Uzvaras parkā notiks tradicionālais mazo jelgavnieku sveikšanas pasākums "Mūs gaida, mēs nākam", kurā pilsētas piemiņas karotīti aicināti saņemt bērniņi, kuri nākuši pasaulē no šī gada 21. marta. Šobrīd Jelgavas pašvaldībā aicināti pieteikties mazo Jāņu un Līgu, kuri dzimuši no pagājušā gada vasaras saulgriežiem, vecāki, lai kopā ar saviem mazuļiem piedalītos šajā pasākumā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina atsaukties mazo Jāņu un Līgu vecākus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jūnijā satiksmes ierobežojumi četros ielu posmos

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka no 6. jūnija līdz 30. jūnijam jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Tērvetes, Kārklu un Rūpniecības ielā, kā arī Salnas ielas atzarā, kur norit optiskā sakaru kabeļa kanalizācijas izbūve.

Jūnijā satiksmes ierobežojumi četros ielu posmos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No 8. jūnija uz laiku būs slēgta daļa Pasta salas

Šajā nedēļas nogalē, 10. un 11. jūnijā, Pasta salā tiks atklāts 17. starptautiskais smilšu skulptūru parks "Summer Signs 2023". Jau šobrīd pasaules hitus smiltīs Jelgavā iedzīvina tēlnieki no deviņām valstīm, un, lai sagatavotos smilšu skulptūru parka atvēršanai, no ceturtdienas, 8. jūnija, apmeklētājiem būs slēgta Pasta sala. Rotaļu laukums pie publiskās slidotavas un keramiku skulptūru parks būs pieejams, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

No 8. jūnija uz laiku būs slēgta daļa Pasta salas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūras veido tēlnieki no 9 valstīm

Jau šajā nedēļas nogalē, 10. un 11. jūnijā, Pasta salā Jelgavā notiks 17. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls “SUMMER SIGNS 2023”, kurā varēs novērtēt 17 tēlnieku no 9 valstīm smilšu mākslā atveidotos pasaules mūzikas hitus. Festivāla atklāšanas dienās – Latvijā iemīļotu mūziķu koncerti un plaša programma ģimenēm ar bērniem.

Smilšu skulptūras veido tēlnieki no 9 valstīm
2023.06.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lielupes industriālā parka teritorijā izbūvē ielas

Lielupes industriālā parka teritorijā līdz novembrim tiks izbūvēti divi jauni ielu posmi – piebraucamais ceļš no Rubeņu ceļa puses un jauna iela, kas savienos Prohorova ielu ar Rubeņu ceļu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lielupes industriālā parka teritorijā izbūvē ielas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slēgta gājēju kustība Lapskalna ielā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka līdz 5. jūlijam, saistībā ar ēkas jumta seguma maiņu, Lapskalna ielas posmā no Kazarmes ielas līdz Lapskalna ielai 9, slēgta gājēju kustība.

Slēgta gājēju kustība Lapskalna ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bronzas medaļniekiem pasniedz naudas balvu

Latvijas hokeja izlase, tostarp Jelgavas hokejisti Renārs Krastenbergs un Dans Ločmelis, pasaules čempionātā hokejā pirmo reizi izcīnīja bronzas medaļas. Sveicot medaļniekus, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, otrdien Jelgavas hokejistiem pasniedza naudas balvu – katram hokejistam 2000 eiro, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Bronzas medaļniekiem pasniedz naudas balvu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salā top smilšu skulptūru parks

Liela rosība šonedēļ Pasta salā – top smilšu skulptūru festivāla "Summer Signs 2023" darbi. 17 tēlnieki no deviņām valstīm smiltīs atveido pasaules mūzikas hitus, kurus apmeklētāji klātienē varēs novērtēt jau no 10. jūnija pulksten 10. Festivāla atklāšanas dienās – 10. un 11. jūnijā – būs Latvijas mūziķu koncerti un plaša atpūtas programma ģimenēm ar bērniem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pasta salā top smilšu skulptūru parks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pikets par bargākiem sodiem dzīvnieku slepkavām

Šodien plkst.9 Jelgavā pie Zemgales rajona tiesas notiks pikets par bargāka cietumsoda piespriešanu dzīvnieku slepkavām, informē dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ķepu-ķepā" pārstāvji.

Pikets par bargākiem sodiem dzīvnieku slepkavām
2023.06.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveic jelgavnieku 100. dzimšanas dienā

Šodien, 5. jūnijā, simto dzimšanas dienu atzīmē jelgavnieks Vasīlijs Sergienko, kurš sveicējus sagaidīja pats un aicināja uz kūku un kafiju. Viesmīlīgais simtgadnieks savu cienījamo jubileju grasās svinēt divas dienas, lai var satikt visus radus. Šodien viņu sveica arī Jelgavas pašvaldības pārstāvji, informē Jelgavas sociālo lietu pārvalde.

Sveic jelgavnieku 100. dzimšanas dienā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sacensībās "Lielupes zandarts" uzvar tēvs ar dēlu

Jūnija pirmajā sestdienā Jelgavā norisinājās atklātās sacensības makšķerēšanā no laivām "Lielupes zandarts". Tajās uzvarēja jelgavnieki tēvs un dēls Dmitrijs un Marks Tereščenko ar noķertiem septiņiem zandartiem, kuru kopējais garums sasniedza 394 centimetrus. Uzvarētāji visas savas noķertās zivis atbrīvoja, informē Sporta servisa centrs.

Sacensībās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piesaki sakoptākos pilsētvides objektus

Līdz 26. jūnijam Jelgavas pašvaldība aicina pieteikt sakārtotus un apzaļumotus pagalmus, privātmāju teritorijas, daudzdzīvokļu māju balkonus un lodžijas, kā arī uzņēmumus konkursam "Sakoptākais pilsētvides objekts". Konkursa uzvarētājus apbalvos jūlijā, un par to viņi tiks informēti personīgi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Piesaki sakoptākos pilsētvides objektus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavniekiem ir vairāk nekā 100 atbalsta veidu

Jelgavas iedzīvotājiem iespēja saņemt sociālo atbalstu pēdējo desmit gadu laikā ir būtiski palielinājusies. Ja 2012. gadā pilsētas sociālo pakalpojumu budžets bija 1,6 miljoni eiro, tad pagājušajā gadā tie bija jau 4,6 miljoni eiro. Tāpat arī sociālās palīdzības budžets ir palielinājies no 1,8 miljoniem eiro līdz 2,7 miljoniem eiro, informē Sociālo lietu pārvalde.

Jelgavniekiem ir vairāk nekā 100 atbalsta veidu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Individuālas konsultācijas uzņēmējiem

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) topošajiem uzņēmējiem piedāvā bezmaksas individuālās konsultācijas, lai palīdzētu uzlabot un paplašināt iespējas biznesa attīstībai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Individuālas konsultācijas uzņēmējiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vairākās ielās ceļa zīmes "Apstāties aizliegts"

Saskaņā ar Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem vairākās ielās pilsētā uzstādītas ceļa zīmes "Apstāties aizliegts", informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Vairākās ielās ceļa zīmes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Veselīga dzīvesveida aktivitāšu rallijs ģimenēm"

Sestdien, 3. jūnijā skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama norisinājās "Veselīga dzīvesveida aktivitāšu rallijs ģimenēm", kas tika īstenots ESF projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" ietvaros. Dalībniekiem pasākumā tika piedāvāta iespēja piedalīties deviņās aizraujošās un izglītojošās uzdevumu stacijās par tādām tēmām kā veselīgs dzīvesveids, uzturs kā arī emocionālā labsajūta, informē Sociālo lietu pārvalde.

AUTOdoc.lv

0.45893001556396 131(0) - 0.052111625671387 2023.11.29. 01:18 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1686517200&cat=10 ip: 172.70.42.153 usememcache: 1