Laura,
Jadviga
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Maijs >
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi
2023.05.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā atklāta koprades telpa jauniešiem

Vieta, kur iegūt zināšanas, tikties, tīkloties, iedvesmoties, mācīties un visu iegūto pielietot savas biznesa idejas attīstībā – tā īsumā varētu raksturot sestdien atklātās Jauniešu uzņēmējdarbības aktivitāšu koprades telpas Jāņa Asara ielā 21. Koprades telpas izveidojis Zemgales plānošanas reģions (ZPR), īstenojot EEZ grantu finansēto projektu "Uzņēmējdarbība Zemgalē", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavā atklāta koprades telpa jauniešiem
2023.05.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atjauno gājēju kustību pār Svētes tiltu Bāra ceļā

Noslēgusies tilta pār Svētes upi Bāra ceļā pārbūve un tilts no piektdienas vakara ir atvērts gājējiem un velosipēdistiem, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Atjauno gājēju kustību pār Svētes tiltu Bāra ceļā
2023.05.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Zirgu ielā

No 22. līdz 26. maijam ierobežota satiksme Zirgu ielas posmā no Nākotnes ielas līdz Smilšu ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ierobežota satiksme Zirgu ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pie Čakstes pieminekļa atjaunoti rožu stādījumi

Puķudobēs pie Jāņa Čakstes pieminekļa iestādīti 136 jauni rožu stādi – sarkanās tējas hibrīdrozes ar nosaukumu "Ingrid Bergman", informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Pie Čakstes pieminekļa atjaunoti rožu stādījumi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līvbērzē pasta pakalpojumi būs esošajā adresē

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ no 2023.gada 20.jūnija tiek mainīts Jelgavas novada Līvbērzes pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. No minētā datuma Līvbērzē visi pasta pakalpojumi tiks nodrošināti esošajā pasta nodaļas adresē Jelgavas ielā 4 katru darbdienu, pirmdienās–piektdienās, no plkst.11 līdz 12. Ārpus pasta pakalpojumu sniegšanas vietas darbalaika iedzīvotāji var izvēlēties pasta pakalpojumus saņemt pēc pieprasījuma savā dzīvesvietā.

Līvbērzē pasta pakalpojumi būs esošajā adresē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pedagogi var piedalīties starptautiskā konkursā

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru aicina pirmsskolas, sākumskolas, kā arī dabaszinību, bioloģijas, ķīmijas, fizikas, matemātikas, astronomijas, inženierzinātņu un datorikas skolotājus pieteikt savas idejas un mācību metodes nacionālajam atlases konkursam “Zinātne uz skatuves – Latvija”. Nacionālā konkursa laureāti iegūs tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskajā dabaszinātņu skolotāju festivālā, kas notiks 2024.gada augustā Turku (Somijā), informē ZRKAC.

Pedagogi var piedalīties starptautiskā konkursā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ar ziedotajām asinīm var glābt turpat 100 dzīvības

Šonedēļ Jelgavas poliklīnika sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) izplatīja aicinājumu “Glāb dzīvību un ziedo asinis”, aicinot piedalīties Donoru dienā. Ikvienam asins ziedotājam poliklīnikas pagalmā tika sniegta iespēja noteikt cukura līmeni, asinsspiedienu, pulsu un ķermeņa masas indeksu, kā arī atbilstoši rezultātiem, saņemt poliklīnikas mediķu rekomendācijas. Donoru dienas ietvaros asinis ziedoja vairāk nekā 30 jelgavnieku, kas ļaus glābt turpat 100 līdzcilvēku dzīvības.

Ar ziedotajām asinīm var glābt turpat 100 dzīvības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No 1. jūnija siltumenerģijas tarifs samazinās

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi jaunus SIA "Gren Jelgava" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. No 2023. gada 1. jūnija siltumenerģijas tarifs klientiem Jelgavā samazināsies un būs 71,44 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 7,6 procentiem zemāks nekā siltumenerģijas tarifs maijā – 77,32 EUR/MWh (bez PVN), informē ”Gren Jelgava”.

No 1. jūnija siltumenerģijas tarifs samazinās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jāņa Čakstes bulvāra promenādē uzstādīti puķupodi

Jāņa Čakstes bulvāra promenādē uzstādīti 16 jauni puķu podi, kas izgatavoti no rūsinātā jeb Cor-Ten tērauda. Jaunie puķu podi pieskaņoti laternām, kas apgaismo gājēju celiņu un brauktuvi. Jaunajos puķupodos tiks stādītas vasaras puķes – graudzāles, begonijas un kosmejas, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Jāņa Čakstes bulvāra promenādē uzstādīti puķupodi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas pilij – 285 gadi

2023. gada 14. jūnijā apritēs 285 gadi kopš Jelgavas pils pamatakmens ielikšanas. Atzīmējot šo notikumu, 23. maijā Jelgavas pilī notiks jubilejas konference "Jelgavas pils starp gadu simtiem", lai pievērstu sabiedrības uzmanību lielākās baroka pērles Baltijas valstīs – atjaunotās Jelgavas pils – nozīmei kultūrvēsturiskā mantojuma izpētē un saglabāšanā. Bet 23. maijā pulksten 16.30 iedzīvotāji aicināti uz bezmaksas brīvdabas koncertu pils pagalmā, kurā tiks atskaņota Maksima Beitāna (čells) un Endija Rožkalna (klasiskā ģitāra) radīta koncertprogramma, informē LBTU.

Jelgavas pilij – 285 gadi
2023.05.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atklāta moderna "Kaķu māja"

Pie Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) Mazo dzīvnieku patversmes šodien atklāta moderna "Kaķu māja", kas piemērota bez pajumtes palikušo kaķu izmitināšanai un adopcijai. Tā ir AS "LNK Industries" un biedrības "LNK labdarības fonds" dāvinājums universitātei, un šis ir pirmais solis, lai turpinātu Mazo dzīvnieku patversmes infrastruktūras attīstību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Atklāta moderna
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Vecpilsētas mājā izstāde- Sapinusies.Hair

No 17.maija līdz 5.jūlijam Jelgavas Vecpilsētas mājā, Vecpilsētas ielā 14, skatāma jelgavnieces Dzintras Žvagiņas fotogrāfiju izstāde "Sapinusies. Hair", informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Jelgavas Vecpilsētas mājā izstāde- Sapinusies.Hair
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz pamatskolas fasādes tapusi "Tiešraide"

Trešdien atklāts un iedzīvotāju vērtējumam nodots mākslinieka Jāņa Šneidera radītais murālis jeb sienas gleznojums "Tiešraide" uz Jelgavas Centra pamatskolas fasādes. Sienas gleznojums, kas veltīts dabas tēmai, ir Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" izglītības iniciatīvas "Ziedoņa klase" dāvinājums mūsu pilsētai. Turklāt putnu būrītī, kas atrodas uz sienas gleznojuma, jau ir iemājojis strazds, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uz pamatskolas fasādes tapusi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sestdien autobusi kursēs pēc darbdienu grafika

Pilsētas nozīmes sabiedriskais transports šo sestdien, 20. maijā, kursēs pēc darbdienu grafika, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sestdien autobusi kursēs pēc darbdienu grafika
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šodien – Starptautiskā Muzeja diena

18. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Muzeja diena. Latvijas muzejos šos profesionālos svētkus svin kopš 1978. gada, pasaulē – gadu ilgāk. Tradicionāli Starptautiskajā Muzeja dienā iedzīvotāji muzejus var apmeklēt bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šodien – Starptautiskā Muzeja diena
2023.05.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi Bebru ceļā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka no 17. līdz 26. maijam, saistībā ar sadales gāzes vada izbūvi, posmā no Sprīdīšu ielas līdz Brigaderes ielai būs ierobežota satiksme.

Satiksmes ierobežojumi Bebru ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 2., 6., 9. un 16. autobusam būs mainīts maršruts

No 22. maija pulksten 8 līdz 25. maija pulksten 18 – dzelzceļa pārbrauktuves remontdarbu laikā – būs slēgta satiksme Garozas ielas posmā no Prohorova ielas līdz Rubeņu ceļam. Līdz ar to 2., 6., 9. un 16. autobusam mainīsies maršruts, informē SIA "Jelgavas autobusu parks".

2., 6., 9. un 16. autobusam būs mainīts maršruts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JRTC pilsētas svētkus aicina svinēt kopā

No 26. līdz 28.maijam ar devīzi “Mēs esam Jelgava” tiks atzīmēta Jelgavas pilsētas 758. dzimšanas diena. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) pilsētas iedzīvotājus un viesus šajās dienās aicina apmeklēt koncertus, izstādi un doties pārgājienā.

JRTC pilsētas svētkus aicina svinēt kopā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pļavā pretim pilij zālienu pļauj robots

Jau vairākus gadus vasaras sezonā Pasta salā zālienu pļauj robotizēti "Husqvarna" zāles pļāvēji. Šogad tāds strādās arī pļavā pretim Jelgavas pilij, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Pļavā pretim pilij zālienu pļauj robots
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slēgs dzelzceļa pārbrauktuvi pie Garozas ielas

No 22. līdz 25. maijam dzelzceļa pārbrauktuvei Garozas ielas un Rubeņu ceļa krustojumā tiks veikti avārijas remontdarbi. To laikā krustojumā pilnībā tiks slēgta satiksmes kustība un ierobežota gājēju kustība, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Slēgs dzelzceļa pārbrauktuvi pie Garozas ielas
2023.05.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - VUGD aicina uz Atvērto durvju diena 17.maijā! (1)

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 158.gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17.maijā rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

VUGD aicina uz Atvērto durvju diena 17.maijā!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Rekonstruētajās dobēs krāšņi zied tulpes (1)

Jelgavas puķudobēs krāšņi uzziedējušas rudenī stādītās tulpes, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Rekonstruētajās dobēs krāšņi zied tulpes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ceturtdien – Starptautiskā Muzeja diena (1)

18. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Muzeja diena. Latvijas muzejos šos profesionālos svētkus svin kopš 1978. gada, pasaulē – gadu ilgāk. Tradicionāli Starptautiskajā Muzeja dienā iedzīvotāji muzejus var apmeklēt bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ceturtdien – Starptautiskā Muzeja diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākta horizontālā apzīmējuma atjaunošana

Pilsētā uzsākta horizontālā apzīmējuma atjaunošana. Horizontālā apzīmējuma atjaunošana, izmantojot plastiku vai krāsu atstarojošu materiālu, maijā un jūnijā plānota asfaltētajās ielās visā pilsētas teritorijā, izņemot ielas, kur notiek plānotie remontdarbi. Galvenokārt darbi tiks veikti vakara un nakts stundās, lai netraucētu satiksmi, tomēr iedzīvotājiem jārēķinās, ka ir iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Sākta horizontālā apzīmējuma atjaunošana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēni dosies ekskursijā uz zemnieku saimniecībām (1)

Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi maijā īsteno Latvijas vides un aizsardzības fonda atbalstīto projektu “Dabas cikls”, kopā ar jaunajiem zemniekiem viesojoties skolās. 16. maijā ekskursijā uz zemnieku saimniecībām dosies Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņi, bet nākamnedēļ – Dobeles 1. vidusskolas skolēni.

Skolēni dosies ekskursijā uz zemnieku saimniecībām
2023.05.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēka vērs durvis bibliotekārai kafejnīcai

Jelgavas Pilsētas bibliotēka radījusi bibliotekāro kafejnīcu "Tējnīca pie Allunan Indriķ", kas apmeklētājiem būs pieejama jau no 15. maija, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Bibliotēka vērs durvis bibliotekārai kafejnīcai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas oficiālā peldsezona

Šodien, 15. maijā, Latvijā sākas peldsezona. Tas nozīmē, ka Jelgavas oficiālajās pludmalēs – Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietā – darbu atsāk Jelgavas Pašvaldības policijas glābēji. Peldsezonā glābēji katru dienu no pulksten 10 līdz 22 uzraudzīs, lai atpūtnieki neapdraudētu savu un citu cilvēku dzīvību, sekos līdzi tam, lai atpūtnieki nepeldētu neatļautās vietās un nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu peldvietai, kā arī pludmalēs nodrošinās sabiedrisko kārtību un nepieciešamības gadījumā sniegs pirmo medicīnisko palīdzību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sākas oficiālā peldsezona
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsūta uzaicinājumus mācībām bērnudārzos

Sākusies pirmsskolas izglītības iestāžu grupu komplektācija jaunajam, 2023./2024., mācību gadam. 550 vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta kādā no divpadsmit pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, šodien tiek sagatavots un nosūtīts paziņojums. Divu nedēļu laikā vecākiem ir jāpieņem lēmums un jāapstiprina vai jānoraida pašvaldības piedāvājums, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Izsūta uzaicinājumus mācībām bērnudārzos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Namdaru ielā

No 15. līdz 26. maijam būs ierobežota satiksme Namdaru ielas posmā no Traktoristu ielas līdz Pionieru ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ierobežota satiksme Namdaru ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 21. maijā varēs doties velobraucienā pa pilsētu

Lai aizrautīgi un veselīgi iesāktu vasaru, velobraukšanas entuziasti 21. maijā pulksten 11 jau 18. reizi aicināti piedalīties Jelgavas velobraucienā "Vasarsvētki". Šogad velobrauciena maršruts plānots aptuveni desmit kilometru, un starts tam tiks dots bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā. Dalībnieku reģistrācija parkā sāksies pulksten 10.30. Dalība velobraucienā ir bez maksas, informē iestāde "Sabiedriskais centrs".

21. maijā varēs doties velobraucienā pa pilsētu
2023.05.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Savvaļas zirgu pulkā mīt ap 80 skaisto dzīvnieku

Jelgavas savvaļas zirgu pulks kļuvis lielāks. “Šis ir gadīgs, pagājušajā pavasarī dzimis zirdziņš. Šī ir tā vismīlīgākā kategorija” – stāsta Einārs Nordmanis, ganāmpulka saimnieks. Viņš smejas, ka laiku pa laikam dzīvniekus mīloši cilvēki bieži jautājot, kad tad beidzot uzbūvēsiet zirdziņiem to stalli, lai viņiem nebūtu auksti?

Savvaļas zirgu pulkā mīt ap 80 skaisto dzīvnieku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Raiņa parkā Dziesmusvētku rododendrs

Sestdien Raiņa parkā ieskandināti Dziesmu un deju svētki un pie Raiņa pieminekļa iestādīts īpašs svētkiem veltīts košumkrūms – rododendrs ‘Dziesmusvētki’. Likumsakarīgi, ka šie svētki tiek ieskandināti mūsu pilsētā, jo tieši Jelgavā 1895. gada 15.–18. jūnijā izskanēja IV Vispārējie latviešu dziesmu un mūzikas svētki – vienīgie Dziesmu svētki, kas notikuši ārpus Rīgas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Raiņa parkā Dziesmusvētku rododendrs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 300. mazulis

Jelgavas pilsētas slimnīcā 12. maijā pulksten 19.54 piedzima šā gada 300. mazulis – puisītis Olivers, kurš ir otrais bērniņš Lindas Briedes un Zinta Kalniņa ģimenē. Oliveru mājās gaida brālis Ralfs, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 300. mazulis
AUTOdoc.lv

4.7709939479828 124(0) - 4.5965430736542 2024.04.18. 18:11 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1684616400&cat=10 ip: 3.239.91.5 usememcache: 1