Rigonda, Adrians,
Ārija
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Maijs >
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir nopirkts visai ziemai
15
Nesatraucos par apkures izmaksām
13
Vēl meklēju lētākos piedāvājumus
10
Esmu iekrājis apkures maksājumu segšanai
72023.05.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Stādu dienās – teju 200 tirgotāju

Maija otrajā nedēļas nogalē Jelgavā tradicionāli notiks Latvijas Stādu dienas, jau 14. reizi vienuviet pulcējot stādu audzētājus, sēklu tirgotājus, amatniekus un pārtikas ražotājus. 13. un 14. maijā Jelgavas centrā – Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā – interesentiem būs iespēja sastapt teju 200 tirgotāju, kuru piedāvājums lieti noderēs dārza ierīkošanā un uzturēšanā, kā arī sadzīvē, informē iestāde "Kultūra".

Stādu dienās – teju 200 tirgotāju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pieteikties Jelgavas zelta, dimanta pārus

Jelgavas pilsētas svētkos, 23. maijā, tiks godināti jelgavnieki, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un 60 gadus. Pāri, kuri šogad svin zelta vai dimanta kāzas, līdz 15. maijam aicināti pieteikties Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina pieteikties Jelgavas zelta, dimanta pārus
2023.04.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vēl var pieteikties pašvaldības grantu programmai

Turpinās Jelgavas uzņēmēju pieteikšanās pašvaldības grantu programmai "Atbalsts komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem". Pieteikumus var iesniegt līdz 8. maijam. Atbalsta programma dod iespēju uzņēmējiem saņemt līdz pat 10 000 eiro finansiālu atbalstu no pašvaldības sava projekta realizācijai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Vēl var pieteikties pašvaldības grantu programmai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atbalsta grupas vecākiem ar bērniem

Jau 15 gadus Jelgavas iedzīvotājiem tiek piedāvāts sociālais pakalpojums – izglītojošās un atbalsta grupas, kas ir viens no pieprasītākajiem Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē (JSLP). Šī pakalpojuma mērķis ir palīdzēt atjaunot ģimenes sociālās funkcionēšanas spējas, kā arī novērst disfunkciju ģimenē, veicinot ģimenes locekļu izglītošanos psihiskās veselības uzturēšanā un stiprināšanā, palīdzēt radīt priekšnoteikumus labvēlīgai sociālajai videi bērnu audzināšanai ģimenē, informē Jelgavas Sociālo lietu pārvalde.

Atbalsta grupas vecākiem ar bērniem
2023.04.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā bērnu mākslas konkursa darbu izstāde

Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā eksponēti IV Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa "Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot" darbu izstāde. Šoreiz konkursa tēma ir "Pilsētas ainava". Muzejā izstādi varēs apskatīt līdz 18. maijam, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Muzejā bērnu mākslas konkursa darbu izstāde
2023.04.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vēl līdz 18 var apmeklēt Meža dienu Pasta salā

Šodien, 28. aprīlī, līdz pulksten 18 Pasta salā notiek tradicionālā Meža diena ar iespēju ikvienam apmeklētājam izzināt meža nozari – iegūt zināšanas par koksnes un nekoksnes produktu izmantošanu, nozares nozīmi Latvijas ekonomikā, mežā nodarbināto profesiju plašo spektru un izglītības iespējām, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Vēl līdz 18 var apmeklēt Meža dienu Pasta salā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzņēmēju brančs Jelgavas biznesa inkubatorā

Jelgavas biznesa inkubatora pārstāvji aicina pārtikas nozares uzņēmējus uz pieredzes apmaiņas un tīklošanas pasākumu UZŅĒMĒJU BRANČS 11.maijā plkst.10.00 LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, Peldu ielā 7 (5. stāvā), Jelgavā. Pasākuma laikā uzņēmēji runās par dažādiem E-KOMERCIJAS biznesa aspektiem pārtikas nozarē, atklās galvenos izaicinājumus un pieļautās kļūdas, pārdodot produkciju tiešsaistē.

Uzņēmēju brančs Jelgavas biznesa inkubatorā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atkritumu izvešana turpināsies arī svētkos

Jelgavā atkritumu izvešana turpināsies arī svētku dienās – 1. un 4. maijā. Savukārt klientu nodaļa Dobeles šosejā 34 svētkos būs slēgta apmeklētājiem, informē pilnsabiedrībā “JKP”.

Atkritumu izvešana turpināsies arī svētkos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Visu paaudžu "lielupieši" ielūdz uz koncertu

Pirmdien, 1. maijā, pulksten 16 Jelgavas kultūras namā skatītāji aicināti baudīt koncertuzvedumu “Sudraba dzīpariem mūžību aužu”, ko izdejos Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansambļa (TDA) “Lielupe” visu paaudžu dejotāji, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Visu paaudžu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Remontdarbu laikā apmeklētājiem slēgts skeitparks

No 27. aprīļa uz remontdarbu laiku ir slēgts skeitparks, kas atrodas pie ledus halles, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Remontdarbu laikā apmeklētājiem slēgts skeitparks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iztīrīta peldvietu gultne Lielupē

Gatavojoties peldsezonai, SIA "SB Transbulk" ūdenslīdēji šonedēļ veica Lielupes gultnes tīrīšanu Pasta salas un Lielupes labā krasta pludmalēs, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Iztīrīta peldvietu gultne Lielupē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ieslēdz strūklakas un dzeramā ūdens brīvkrānus

Sagaidot vasaras sezonu, turpinās pilsētas uzpošanas darbi un ceturtdien, 27. aprīlī, ieslēgtas pilsētas strūklakas "Ūdenskritumi" un "Jelgavas students" Jāņa Čakstes bulvārī, kā arī strūklaka "Trīsvienība" Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ieslēdz strūklakas un dzeramā ūdens brīvkrānus
2023.04.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zemgales industriālā parka attīstības projekts

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti lēma iesniegt pieteikumu Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaistei Zemgales industriālā parka attīstībai. Vērienīgā projekta kopējās izmaksas plānotas 24,2 miljoni eiro, un tā pirmā kārta paredz Atmodas ielas, Lapskalna ielas un Slokas ielas posmu pārbūvi, kā arī asfaltbetona seguma atjaunošanu Meiju ceļa posmā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Zemgales industriālā parka attīstības projekts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Turpina pilsētas ielu malu tīrīšanu

Pilsētā turpina ielu malu tīrīšanu no ziemas sezonā uzkrātajiem netīrumiem. No netīrumiem plānots attīrīt ielas kopumā 61 pārgājiena kilometru garumā, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Turpina pilsētas ielu malu tīrīšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noslēgušies būvdarbi topošā jauniešu centra ēkā

Pabeigti būvdarbi Loka maģistrālē 25, un ēka ir pieņemta ekspluatācijā. Šobrīd noris mēbeļu un aprīkojuma iepirkumi jaunajām telpām, lai Loka maģistrālē 25 atvērtu jauniešu centru, kur jelgavnieki vecumā no 13 līdz 25 gadiem varēs saturīgi pavadīt brīvo laiku, apgūt jaunas prasmes, rīkot pasākumus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Noslēgušies būvdarbi topošā jauniešu centra ēkā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apstiprināts detālplānojums 2.līnijā 2K

Ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Centrālā pārvalde" 2023. gada 21. aprīļa lēmumu Nr. 2.1-26.3/1335 ir apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam 2.līnijā 2K, Jelgavā, informē Attīstības un pilsētplānošanas departaments.

Apstiprināts detālplānojums 2.līnijā 2K
2023.04.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 4. maijā varēs braukt bez maksas

Pilsētas nozīmes sabiedriskais transports 1., 4. un 5. maijā kursēs pēc svētdienas grafika. Lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju apmeklēt svētku pasākumus, 4. maijā pilsētas autobusos varēs braukt bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

4. maijā varēs braukt bez maksas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā izvieto svētku dekorus

Gatavojoties Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai, 4. maijam, Jelgavas ielās un laukumos šonedēļ tiek uzstādīti svētku dekori un rotājumi, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Pilsētā izvieto svētku dekorus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzvaras parks un Pasta sala pretendē uz balvu

No 25. aprīļa līdz 1. jūnijam portālā www.lsm.lv norisinās balsojums par Latvijas Ainavu arhitektūras balvas simpātiju nominācijā "Ārtelpa". Balsojumā iekļauti arī divi pieteiktie objekti no Jelgavas – bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā un Pasta sala, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uzvaras parks un Pasta sala pretendē uz balvu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ – “Mehu dienas”

No 27. līdz 29. aprīlim sporta un atpūtas kompleksā "Rullītis" notiks jau 26. "Mehu dienas", ko organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Tehniskās fakultātes Studējošo pašpārvalde. Piektdien, 28. aprīlī, Jelgavā notiks tradicionālais "Mehu dienu" gājiens no 5. studentu viesnīcas Mātera ielā 26 līdz Tehniskajai fakultātei Jāņa Čakstes bulvārī 5. Līdz ar to no pulksten 8 līdz 9 būs satiksmes ierobežojumi Mātera ielas posmā no Svētes līdz Lielajai ielai. Tāpat ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem jārēķinās gājiena laikā, kas notiks no pulksten 9 līdz 9.30 pa Lielo ielu un Jāņa Čakstes bulvāri līdz Tehniskajai fakultātei pie Mītavas tilta, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ – “Mehu dienas”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svinēsim Brīvības svētkus Jelgavā

4. maijā atzīmēsim Latvijai vēsturisko gadadienu – pirms 33 gadiem tika pieņemta deklarācija "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākajā padomē apstiprinātais dokuments bija pirmais nopietnais solis pretim valsts pilnīgai neatkarībai un starptautiskai atzīšanai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Svinēsim Brīvības svētkus Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes organizācija Meža dienas pasākuma laikā

Jau piektdien, 28. aprīlī, no pulksten 10 līdz 18 Pasta salā notiks tradicionālais Meža dienas pasākums "Mežs ienāk Jelgavā", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Satiksmes organizācija Meža dienas pasākuma laikā
2023.04.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornī skatāma Dzintara Adieņa izstāde “Uz viļņa”

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē līdz 21. maijam skatāma Dzintara Adieņa gleznu izstāde “Uz viļņa”, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Tornī skatāma Dzintara Adieņa izstāde “Uz viļņa”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 29. aprīlī "AKTĪVĀ TŪRISMA" sezonas atklāšana

29.aprīlī Jelgavas iedzīvotāji un pilsētas viesi no pulksten 12 līdz 17 aicināti uz aktīvā tūrisma sezonas ieskandināšanas pasākumu Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

29. aprīlī
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apspriešanai nodod 5.līnijā 30 projektu

Publiskajai apspriešanai no 25. aprīļa nodots detālplānojuma nekustamajam īpašumam 5.līnijā 30 projekts. Detālplānojuma risinājumi paredz izveidot 17 jaunas zemes vienības savrupmāju apbūvei. Piekļuve jaunveidojamām zemes vienībām ir plānota pa koplietošanas ceļu no 5.līnijas. Detālplānojuma teritorija ir fiziskai personai piederošs īpašums, informē Attīstības un pilsētplānošanas departaments.

Apspriešanai nodod 5.līnijā 30 projektu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No 1. maija siltumenerģijas tarifs samazināsies

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi jaunus SIA "Gren Jelgava" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. No 2023. gada 1. maija siltumenerģijas tarifs klientiem Jelgavā samazināsies un būs 77,32 eiro/MWh (bez PVN) un tas ir par 11,9 procentiem zemāks nekā siltumenerģijas tarifs aprīlī – 87,73 eiro/MWh (bez PVN), informē SIA "Gren Jelgava".

No 1. maija siltumenerģijas tarifs samazināsies
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salā top koka skulptūras

Šonedēļ Pasta salā četri tēlnieki no Latvijas un Lietuvas – Ainars Zingniks, Māris Gailis, Tautvils Povilionis un Mindaugs Tendziagolskis – veido koka skulptūras, turpinot ikgadēju tradīciju – starptautisko koka skulptūru festivālu "Otrā elpa". Sekot līdzi tēlnieku darbam laukumā pirms brīvdabas koncertzāles "Mītava" var arī iedzīvotāji, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pasta salā top koka skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas "Zontas" aicina uz bezmaksas lekciju

Turpinot atvērto lekciju ciklu "Par labāku nākotni sievietēm un meitenēm" Jelgavas Zonta klubs otrdien, 25. aprīlī, pulksten 17.15 aicina uz lekciju "Bioekonomika un digitalizācija. Ko tas nozīmē patērētājam un uzņēmējam?". Lekcija norisināsies Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26, un ieeja tajā ir bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasniegs desmit pilsētas augstākos apbalvojumus

Jau divdesmit piekto gadu pēc kārtas pasniegs Jelgavas valstspilsētas augstākos apbalvojumus "Goda zīme" un "Goda raksts". Apbalvoti tiks tie cilvēki, bez kuriem Jelgava pavisam noteikti būtu citāda, jo viņu aizrautīgais darbs un attieksme arī jelgavniekus mudina darīt labāk, izvirzīt augstākus mērķus un tos sasniegt, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pasniegs desmit pilsētas augstākos apbalvojumus
2023.04.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 28. aprīlī mežs ienāks Jelgavā

28. aprīlī no pulksten 10 līdz 18 Pasta salā notiks tradicionālā Meža diena ar iespēju ikvienam apmeklētājam izzināt meža nozari – iegūt zināšanas par koksnes un nekoksnes produktu izmantošanu, nozares nozīmi Latvijas ekonomikā, mežā nodarbināto profesiju plašo spektru un izglītības iespējām, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

28. aprīlī mežs ienāks Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No 24. līdz 28. aprīlim būs Digitālā nedēļa

Lai iedzīvotājus bezmaksas pasākumos mudinātu apgūt vai uzlabot digitālās prasmes, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar partneriem no 24. līdz 28. aprīlim jau 14. reizi rīko Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā. Dažādas aktivitātes notiks arī Jelgavā, un tām iepriekš jāpiesakās. Tāpat jelgavnieki var piedalīties tiešsaistes pasākumos citviet Latvijā un Eiropā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

No 24. līdz 28. aprīlim būs Digitālā nedēļa
AUTOdoc.lv

0.33291792869568 124(0) - 0.20695447921753 2024.02.22. 19:18 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1682888400&cat=10 ip: 172.70.175.56 usememcache: 1