Malva,
Anatols
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Marts >
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā ikdienā atpūšaties? ..vairāk
Meditēju, veltu
laiku sev
Dodos dabā - mežs,
jūra utt.
Ceļoju.
Mana atpūta ir
manā mazdārziņā.
Nav laika atpūsties
- jāstrādā.
2023.03.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lieldienas pils parkā, Vecpilsētas ielā, "Lediņos"

Jelgavniekiem šogad radīta iespēja Lieldienas pilsētā svinēt visas dienas garumā. Svētdienas, 9. aprīļa, pirmajā pusē notiks tradicionālā Lieldienu pastaiga pils parkā, bet pēcpusdienā varēs doties uz vecpilsētas kvartālu – Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2 svinēšana turpināsies latviskās tradīcijās. Savukārt pirmdien, 10. aprīlī, ģimenes aicinātas doties uz "Lediņiem", lai kopā ar Lieldienu zaķiem piedalītos dažādās aktivitātēs svaigā gaisā. Šie pasākumi ir bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lieldienas pils parkā, Vecpilsētas ielā,
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas mākslinieki aicina uz pavasara izstādi

Piektdien, 31. martā, pulksten 15 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklās Jelgavas Mākslinieku biedrības pavasara izstāde "Dažādi, bet kopā", kurā varēs apskatīt 39 autoru darbus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas mākslinieki aicina uz pavasara izstādi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pētījums: jelgavnieki apmierināti ar dzīvi pilsētā

Trešdien Centrālās statistikas pārvalde (CSP) prezentēja pētījuma rezultātus par dzīves kvalitāti Latvijas valstspilsētās. Rezultāti apliecina, ka aptaujāto valstspilsētu iedzīvotāji ir apmierināti ar dzīvi savā pilsētā, un Jelgavā apmierināto iedzīvotāju skaits pārsniedz 93 procentus. Tāpat lielākā daļa jelgavnieku uzskata, ka pilsēta ir draudzīga dzīvošanai ģimenēm ar maziem bērniem – 92,8 procenti. Savukārt 93,6 procenti jelgavnieku ir apmierināti ar savas pilsētas sakoptību. Iedzīvotāju aptauju par apmierinātību ar dzīves kvalitāti pilsētās veica CSP. Ar datiem var iepazīties oficiālās statistikas portālā stat.gov.lv, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pētījums: jelgavnieki apmierināti ar dzīvi pilsētā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noņem transporta masas ierobežojuma ceļa zīmes

Šonedēļ uzsākta martā uzstādīto pagaidu ierobežojošo ceļa zīmju noņemšana, kas noteica kustības aizliegumu transporta līdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas un aizliedza kustību vairākās Jelgavas pilsētas ielās. Zemes klātne ir apžuvusi un atsevišķās ielās vai ielu posmos nostabilizējusies, līdz ar to ielu brauktuves atgūst nestspēju un nostiprinās, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Noņem transporta masas ierobežojuma ceļa zīmes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainās satiksmes organizācija Pilssalas ielā

Turpinot Pilssalas ielas rekonstrukciju, šonedēļ aktīvāki būvdarbi sākušies ielas posmā gar Jelgavas pili. Šobrīd jau uzsākta vecā asfaltbetona virskārtas frēzēšana, bet no 3. aprīļa šajā posma būs mainīta arī satiksmes organizācija, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mainās satiksmes organizācija Pilssalas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slimnīcā darbu sāk jauna otolaringoloģe

Jelgavas slimnīcā no 3. aprīļa pacientus pieņems otolaringoloģe Beatrise Rozenfelde, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Slimnīcā darbu sāk jauna otolaringoloģe
2023.03.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā – trīs jauniešu centri

Jelgavā šogad darbu sāks vēl divi jauniešu centri, kur jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem varēs saturīgi pavadīt brīvo laiku, apgūt jaunas prasmes, rīkot pasākumus. Viens no tiem atradīsies Loka maģistrālē 25, kur noslēgumam tuvojas būvniecības darbi, bet otrs – Pasta ielā 44, kur remonts jau pabeigts un tiek iekārtotas telpas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavā – trīs jauniešu centri
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Notiks komandiera maiņas ceremonija

1. aprīlī, plkst. 12.00, Jelgavā Pasta salā svinīgā ceremonijā Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Mārtiņš Bučs, nomainot līdzšinējo bataljona komandieri pulkvežleitnantu Arvi Zīli.

Notiks komandiera maiņas ceremonija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsūtīti pirmie uzaicinājumi mācībām

Šonedēļ sākusies grupu komplektācija jaunajā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Alnītis" un Jelgavas Izglītības pārvalde 160 bērnu vecākiem un likumiskajiem pārstāvjiem ir izsūtījusi uzaicinājumu mācībām jaunajā bērnudārzā. Vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta "Alnītī", paziņojumā norādītajā termiņā ir jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums. Izglītības pārvalde aicina ar šo lēmumu nekavēties, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Izsūtīti pirmie uzaicinājumi mācībām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētu uzpoš Lieldienām

Otrdien pilsētvidē sāk izvietot Lieldienu rotājumus – metāla karkasa zaķi, lielās stiklplasta olas, spoguļolas, un citus dekorus, informē pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība".

Pilsētu uzpoš Lieldienām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pavasara ģimenes diena Pilsētas bibliotēkā

Pūpolsvētdienā, 2.aprīlī no plkst. 12 līdz 15, Jelgavas Pilsētas bibliotēka (Akadēmijas ielā 26) aicina gan lielos, gan mazos apmeklētājus uz pavasara ģimenes dienu. Ģimenes dienā ikviens varēs atrast kādu sev interesējošu nodarbi. Pasākums notiks bez maksas!

Pavasara ģimenes diena Pilsētas bibliotēkā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pērn “Brakšķi” pieņemtas 41 127 tonnas atkritumu

Šķirošanas stacijā un poligonā "Brakšķi" 2022. gadā pieņemtas 41 127 tonnas atkritumu, un tas ir par 10 procentiem mazāk nekā gadu iepriekš, informē SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi".

Pērn “Brakšķi” pieņemtas 41 127 tonnas atkritumu
2023.03.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveic labākos gada pilsētas autobusa vadītājus

Labas iemaņas drošā braukšanā, cieņa pret pasažieriem un kolēģiem, māka iekļauties termiņos, kā arī rūpes par transportlīdzekļa drošību – tas viss raksturo aizvadītā gada SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) labākos šoferus. Uzņēmums šogad jau desmito reizi godina un izceļ godprātīgākos, cītīgākos, atsaucīgākos un labākos autobusa vadītājus. Par 2022. gada labāko pilsētas sabiedriskā transporta vadītāju atzīts Ints Kunrads, kurš uzņēmumā strādā jau 20 gadus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sveic labākos gada pilsētas autobusa vadītājus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šodien sāks ūdens profilaktisko dezinfekciju

Sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā 27., 28. un 29. martā ūdenim iespējams neliels hlora aromāts, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šodien sāks ūdens profilaktisko dezinfekciju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornī jauna gleznu izstāde – "Uz viļņa"

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 28. marta līdz 21. maijam skatāma Dzintara Adieņa gleznu izstāde "Uz viļņa". Pats mākslinieks atzīst, ka šī izstāde ir jauns radošs uzplūdums. Sižetiski gleznās dominē ainava – dažādi ūdeņi Latvijā un Lietuvā, kā arī Venēcijā notvertie mirkļi. Piektdien, 31. martā pulksten 17 interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu, kurā būs iespēja satikt mākslinieku un klausīties stāstā par izstādē apskatāmajiem darbiem, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Tornī jauna gleznu izstāde –
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Gren" saņem SURE EU sertifikātus

Enerģētikas uzņēmuma "Gren" grupas uzņēmumi SIA "Gren Latvija", kas strādā Jelgavā, un SIA "Gren Rīga" ir saņēmuši SURE EU (SUstainable REsources Verification Scheme – ilgtspējīgu resursu verifikācijas shēma) sertifikātus. SURE EU sertifikāts apliecina, ka uzņēmumā ir ieviesta verificēšanas sistēma ilgtspējīgi iegūtas šķeldas sertifikācijai, atbilstoši Direktīvas (ES) 2018/2001 (RED II) un Ministru kabineta noteikumu Nr. 686 prasībām. Sertificēšanu veica sertificēšanas uzņēmums "BM Certification". "Gren" uzņēmumi ir pirmie uzņēmumi Latvijā, kas saņem SURE EU sertifikātus, informē SIA "Gren Jelgava".

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pieteikties Jelgavas zelta un dimanta pārus

Jelgavas pilsētas svētkos, 23. maijā, tiks godināti jelgavnieki, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un 60 gadus. Pāri, kuri šogad svin zelta vai dimanta kāzas, līdz 15. maijam aicināti pieteikties Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina pieteikties Jelgavas zelta un dimanta pārus
2023.03.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pašvaldības finansējums savu ideju realizēšanai

Līdz 21. aprīlim Jelgavas neformālās jauniešu iniciatīvu grupas aicinātas iesniegt projektu pieteikumus konkursā "Jaunieši var!", lai pretendētu uz finansiālu atbalstu līdz 350 eiro iecerētā projekta realizācijai. Šāds konkurss Jelgavā notiek jau septīto gadu, un kopējais pašvaldības paredzētais finansējums šim gadam ir 4900 eiro, informē Sabiedriskais centrs.

Pašvaldības finansējums savu ideju realizēšanai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Darbu sāk arī keramikas darbnīca

31. martā ar Atvērto durvju dienu darbību sāks keramikas darbnīca Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2. Tā būs iespēja doties ekskursijā māla pasaulē, kā arī meistarklasēs apgūt prasmes izgatavot priekšmetus no māla, ļaujoties radošam un emocionālam darba procesam. Tur atrodas arī vienīgais publiski pieejamais ar malku kurināms āra ceplis Jelgavā, informē Jelgavas valstpsilsētas pašvaldība.

Darbu sāk arī keramikas darbnīca
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 29. martam ierobežota satiksme 2. līnijā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka no 27. marta līdz 29. martam, saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīkla būvniecības darbiem, 2. līnijā no Riekstu ceļa līdz Ganību ielai ir ierobežota satiksme.

Līdz 29. martam ierobežota satiksme 2. līnijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Zontas" aicina uz bezmaksas lekciju par stresu

Turpinot atvērto lekciju ciklu "Par labāku nākotni sievietēm un meitenēm" Jelgavas Zonta klubs otrdien, 28. martā, pulksten 17.15 aicina uz lekciju "Stresa izraisītie traucējumi: vadīšanas metodes, autogēnais treniņš". Lekcija norisināsies Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26, un ieeja tajā ir bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pirmais NĪN maksāšanas termiņš – 31. marts

Šonedēļ – 31. martā – ir pirmais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas termiņš 2023. gadā. NĪN, kā ierasts, var samaksāt visu uzreiz vai pa daļām, turklāt tas izdarāms vairākos veidos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pirmais NĪN maksāšanas termiņš – 31. marts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var izvirzīt kandidātus augstākajiem apbalvojumiem

Lai izceltu līdzcilvēku darbu un sasniegumus, atrastu un novērtētu Jelgavas galveno vērtību – cilvēkus –, Jelgavas valstspilsētas pašvaldība no šodienas, 27. marta, līdz 17. aprīlim aicina pieteikt pretendentus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem "Goda zīme" un "Goda raksts", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Var izvirzīt kandidātus augstākajiem apbalvojumiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salas slidotava strādās katru dienu

Darbu turpina Pasta salas publiskā slidotava. Publiskās slidošanas seansi šonedēļ notiks katru dienu, tostarp pirmdien un trešdien paredzēts viens seanss ar nūjām, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pasta salas slidotava strādās katru dienu
2023.03.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi Gulbju, Sieramuižas ielā

No 27. marta Gulbju ielā, Sieramuižas ielā un Mežmalas ielā būs satiksmes ierobežojumi. Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka satiksmes ierobežojumi saistīti ar būvdarbiem, ierīkojot elektrības kabeļus.

Satiksmes ierobežojumi Gulbju, Sieramuižas ielā
2023.03.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsēta iesaistīsies akcijā "Zemes stunda"

Šodien, 25. martā, no pulksten 20.30 arī Jelgava uz stundu pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai akcijai "Zemes stunda". Pilsētā vairākās vietās tiks izslēgts ārējais apgaismojums un samazināta ielu apgaismojuma intensitāte. "Zemes stundā" iesaistīties aicināti arī iedzīvotāji, izslēdzot gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu, tādējādi apliecinot savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību, lai līdz 2030. gadam dabas stāvoklis Latvijā un pasaulē būtu labāks, nekā tas ir šobrīd, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilsēta iesaistīsies akcijā
2023.03.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aktualizē attīstības programmas investīciju plānu

Lai piesaistītu dažādu fondu finansējumu vairāku jaunu investīciju projektu uzsākšanai, kā arī precizētu vairāku īstenošanā esošu nozīmīgu infrastruktūras projektu izmaksas, tiek aktualizēts spēkā esošais Jelgavas pilsētas attīstības programmas 2014.–2020. gadam investīciju plāns, iekļaujot tajā arī jaunu sadaļu par Zemgales industriālā parka (ZIP) attīstību bijušā lidlauka teritorijā un papildinot projektu ideju sarakstu ar divu jaunu projektu iecerēm, kuras realizēs Jelgavas Pilsētas bibliotēka un Sabiedriskais centrs. Izmaiņas investīciju plānā šodien apstiprinātas Jelgavas domes sēdē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aktualizē attīstības programmas investīciju plānu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JRTC vadīs Ilva Grasmane

Jelgavas domes sēdē 24. martā pašvaldības iestādes "Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs" (JRTC) vadītājas amatā apstiprināta līdzšinējā Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā kultūras projektu vadītāja Ilva Grasmane. Darba pienākumus viņa sāks pildīt ar 3. aprīli, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

JRTC vadīs Ilva Grasmane
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bezmaksas peldēšanas nodarbības bērniem

Īstenojot projektu "Veselības veicināšana Jelgavā", mazajiem jelgavniekiem tiek piedāvātas bezmaksas peldētapmacības grupu nodarbības. Pirmdien, 27. martā, pulksten 17.30 tiks atvērta elektroniskā pieteikšanās peldētapmācības nodarbībām bērniem, kuri dzimuši 2017. un 2018. gadā. Saite uz elektronisko pieteikuma anketu būs pieejama "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā", informē Sociālo lietu pārvaldē.

Bezmaksas peldēšanas nodarbības bērniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzņēmējiem seminārs par ugunsdrošību

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar uzņēmumu "FN-Serviss" piedāvā uzņēmumiem un organizācijām bezmaksas semināru "Kā inovatīvi organizēt darbinieku instruktāžas un praktiskās apmācības ugunsdrošībā un darba aizsardzībā?". Seminārs notiks 21. aprīlī pulksten 10 ZRKAC Svētes ielā 33, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uzņēmējiem seminārs par ugunsdrošību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Veiks ūdens profilaktisko dezinfekciju

SIA "Jelgavas ūdens" informē, ka sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā 27., 28. un 29. martā ūdenim iespējams neliels hlora aromāts.

Veiks ūdens profilaktisko dezinfekciju
2023.03.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Karjeras diena metālapstrādes mācību parkā

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) 29. martā pulksten 18 organizē izglītojošu pasākumu – Pieaugušo karjeras diena Metālapstrādes mācību parkā (MMP) Krišjāņa Barona ielā 40. Pieaugušo karjeras dienā būs gaidīts ikviens, kurš vēlas gūt priekšstatu par karjeras un profesionālās izaugsmes iespējām metālapstrādes nozarē, kā arī uzzināt, kādas mācību programmas nepieciešams apgūt, lai kļūtu par nozares profesionāli.

Karjeras diena metālapstrādes mācību parkā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina uz izzinošām putnu dienas aktivitātēm

Līdz ar gājputnu atgriešanos aprīļa sākumā Latvijā ik gadu tiek atzīmētas Putnu dienas, šogad putnu dienu ietvaros 1. aprīlī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ikvienu aicina piedalīties velo ekskursijā "Pavasara vēstneši Svētes palienē" vai individuāli doties uz Svētes palieni, kur vērot putnus ornitologa pavadībā, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Aicina uz izzinošām putnu dienas aktivitātēm
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei

Arī šogad jelgavniekiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu kanalizācijas pieslēguma izbūvei ielās, kurās jau ir izbūvēti centralizētie sadzīves kanalizācijas tīkli, – programmā pieejamais pašvaldības finansējums šogad ir 30 000 eiro. Iesniegt pieteikumu pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai var līdz 30. jūnijam (ieskaitot), informē SIA "Jelgavas ūdens", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 1. aprīlī "Jundā" bezmaksas meistarklases

Šogad jau 15. reizi Latvijas Nacionālais kultūras centrs kopā ar sadarbības partneriem rīko pasākumu "Satiec savu meistaru", kas ikvienam interesentam dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu amatu. Jelgavā iepazīt amata meistarus varēs 1. aprīlī jaunrades namā "Junda". Bezmaksas meistarklasēm jau izsludināta pieteikšanās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

1. aprīlī
AUTOdoc.lv

0.52329993247986 126(0) - 0.45769071578979 2023.06.10. 21:49 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1680123600&cat=10 ip: 172.70.35.120 usememcache: 1