Ligita,
Gita
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Marts >
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā ikdienā atpūšaties? ..vairāk
Meditēju, veltu
laiku sev
Dodos dabā - mežs,
jūra utt.
Ceļoju.
Mana atpūta ir
manā mazdārziņā.
Nav laika atpūsties
- jāstrādā.
2023.03.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveic labākos gada pilsētas autobusa vadītājus

Labas iemaņas drošā braukšanā, cieņa pret pasažieriem un kolēģiem, māka iekļauties termiņos, kā arī rūpes par transportlīdzekļa drošību – tas viss raksturo aizvadītā gada SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) labākos šoferus. Uzņēmums šogad jau desmito reizi godina un izceļ godprātīgākos, cītīgākos, atsaucīgākos un labākos autobusa vadītājus. Par 2022. gada labāko pilsētas sabiedriskā transporta vadītāju atzīts Ints Kunrads, kurš uzņēmumā strādā jau 20 gadus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sveic labākos gada pilsētas autobusa vadītājus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šodien sāks ūdens profilaktisko dezinfekciju

Sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā 27., 28. un 29. martā ūdenim iespējams neliels hlora aromāts, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šodien sāks ūdens profilaktisko dezinfekciju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornī jauna gleznu izstāde – "Uz viļņa"

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 28. marta līdz 21. maijam skatāma Dzintara Adieņa gleznu izstāde "Uz viļņa". Pats mākslinieks atzīst, ka šī izstāde ir jauns radošs uzplūdums. Sižetiski gleznās dominē ainava – dažādi ūdeņi Latvijā un Lietuvā, kā arī Venēcijā notvertie mirkļi. Piektdien, 31. martā pulksten 17 interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu, kurā būs iespēja satikt mākslinieku un klausīties stāstā par izstādē apskatāmajiem darbiem, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Tornī jauna gleznu izstāde –
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Gren" saņem SURE EU sertifikātus

Enerģētikas uzņēmuma "Gren" grupas uzņēmumi SIA "Gren Latvija", kas strādā Jelgavā, un SIA "Gren Rīga" ir saņēmuši SURE EU (SUstainable REsources Verification Scheme – ilgtspējīgu resursu verifikācijas shēma) sertifikātus. SURE EU sertifikāts apliecina, ka uzņēmumā ir ieviesta verificēšanas sistēma ilgtspējīgi iegūtas šķeldas sertifikācijai, atbilstoši Direktīvas (ES) 2018/2001 (RED II) un Ministru kabineta noteikumu Nr. 686 prasībām. Sertificēšanu veica sertificēšanas uzņēmums "BM Certification". "Gren" uzņēmumi ir pirmie uzņēmumi Latvijā, kas saņem SURE EU sertifikātus, informē SIA "Gren Jelgava".

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pieteikties Jelgavas zelta un dimanta pārus

Jelgavas pilsētas svētkos, 23. maijā, tiks godināti jelgavnieki, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un 60 gadus. Pāri, kuri šogad svin zelta vai dimanta kāzas, līdz 15. maijam aicināti pieteikties Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina pieteikties Jelgavas zelta un dimanta pārus
2023.03.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pašvaldības finansējums savu ideju realizēšanai

Līdz 21. aprīlim Jelgavas neformālās jauniešu iniciatīvu grupas aicinātas iesniegt projektu pieteikumus konkursā "Jaunieši var!", lai pretendētu uz finansiālu atbalstu līdz 350 eiro iecerētā projekta realizācijai. Šāds konkurss Jelgavā notiek jau septīto gadu, un kopējais pašvaldības paredzētais finansējums šim gadam ir 4900 eiro, informē Sabiedriskais centrs.

Pašvaldības finansējums savu ideju realizēšanai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Darbu sāk arī keramikas darbnīca

31. martā ar Atvērto durvju dienu darbību sāks keramikas darbnīca Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2. Tā būs iespēja doties ekskursijā māla pasaulē, kā arī meistarklasēs apgūt prasmes izgatavot priekšmetus no māla, ļaujoties radošam un emocionālam darba procesam. Tur atrodas arī vienīgais publiski pieejamais ar malku kurināms āra ceplis Jelgavā, informē Jelgavas valstpsilsētas pašvaldība.

Darbu sāk arī keramikas darbnīca
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 29. martam ierobežota satiksme 2. līnijā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka no 27. marta līdz 29. martam, saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīkla būvniecības darbiem, 2. līnijā no Riekstu ceļa līdz Ganību ielai ir ierobežota satiksme.

Līdz 29. martam ierobežota satiksme 2. līnijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Zontas" aicina uz bezmaksas lekciju par stresu

Turpinot atvērto lekciju ciklu "Par labāku nākotni sievietēm un meitenēm" Jelgavas Zonta klubs otrdien, 28. martā, pulksten 17.15 aicina uz lekciju "Stresa izraisītie traucējumi: vadīšanas metodes, autogēnais treniņš". Lekcija norisināsies Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26, un ieeja tajā ir bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pirmais NĪN maksāšanas termiņš – 31. marts

Šonedēļ – 31. martā – ir pirmais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas termiņš 2023. gadā. NĪN, kā ierasts, var samaksāt visu uzreiz vai pa daļām, turklāt tas izdarāms vairākos veidos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pirmais NĪN maksāšanas termiņš – 31. marts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var izvirzīt kandidātus augstākajiem apbalvojumiem

Lai izceltu līdzcilvēku darbu un sasniegumus, atrastu un novērtētu Jelgavas galveno vērtību – cilvēkus –, Jelgavas valstspilsētas pašvaldība no šodienas, 27. marta, līdz 17. aprīlim aicina pieteikt pretendentus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem "Goda zīme" un "Goda raksts", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Var izvirzīt kandidātus augstākajiem apbalvojumiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salas slidotava strādās katru dienu

Darbu turpina Pasta salas publiskā slidotava. Publiskās slidošanas seansi šonedēļ notiks katru dienu, tostarp pirmdien un trešdien paredzēts viens seanss ar nūjām, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pasta salas slidotava strādās katru dienu
2023.03.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi Gulbju, Sieramuižas ielā

No 27. marta Gulbju ielā, Sieramuižas ielā un Mežmalas ielā būs satiksmes ierobežojumi. Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka satiksmes ierobežojumi saistīti ar būvdarbiem, ierīkojot elektrības kabeļus.

Satiksmes ierobežojumi Gulbju, Sieramuižas ielā
2023.03.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsēta iesaistīsies akcijā "Zemes stunda"

Šodien, 25. martā, no pulksten 20.30 arī Jelgava uz stundu pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai akcijai "Zemes stunda". Pilsētā vairākās vietās tiks izslēgts ārējais apgaismojums un samazināta ielu apgaismojuma intensitāte. "Zemes stundā" iesaistīties aicināti arī iedzīvotāji, izslēdzot gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu, tādējādi apliecinot savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību, lai līdz 2030. gadam dabas stāvoklis Latvijā un pasaulē būtu labāks, nekā tas ir šobrīd, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilsēta iesaistīsies akcijā
2023.03.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aktualizē attīstības programmas investīciju plānu

Lai piesaistītu dažādu fondu finansējumu vairāku jaunu investīciju projektu uzsākšanai, kā arī precizētu vairāku īstenošanā esošu nozīmīgu infrastruktūras projektu izmaksas, tiek aktualizēts spēkā esošais Jelgavas pilsētas attīstības programmas 2014.–2020. gadam investīciju plāns, iekļaujot tajā arī jaunu sadaļu par Zemgales industriālā parka (ZIP) attīstību bijušā lidlauka teritorijā un papildinot projektu ideju sarakstu ar divu jaunu projektu iecerēm, kuras realizēs Jelgavas Pilsētas bibliotēka un Sabiedriskais centrs. Izmaiņas investīciju plānā šodien apstiprinātas Jelgavas domes sēdē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aktualizē attīstības programmas investīciju plānu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JRTC vadīs Ilva Grasmane

Jelgavas domes sēdē 24. martā pašvaldības iestādes "Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs" (JRTC) vadītājas amatā apstiprināta līdzšinējā Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā kultūras projektu vadītāja Ilva Grasmane. Darba pienākumus viņa sāks pildīt ar 3. aprīli, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

JRTC vadīs Ilva Grasmane
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bezmaksas peldēšanas nodarbības bērniem

Īstenojot projektu "Veselības veicināšana Jelgavā", mazajiem jelgavniekiem tiek piedāvātas bezmaksas peldētapmacības grupu nodarbības. Pirmdien, 27. martā, pulksten 17.30 tiks atvērta elektroniskā pieteikšanās peldētapmācības nodarbībām bērniem, kuri dzimuši 2017. un 2018. gadā. Saite uz elektronisko pieteikuma anketu būs pieejama "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā", informē Sociālo lietu pārvaldē.

Bezmaksas peldēšanas nodarbības bērniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzņēmējiem seminārs par ugunsdrošību

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar uzņēmumu "FN-Serviss" piedāvā uzņēmumiem un organizācijām bezmaksas semināru "Kā inovatīvi organizēt darbinieku instruktāžas un praktiskās apmācības ugunsdrošībā un darba aizsardzībā?". Seminārs notiks 21. aprīlī pulksten 10 ZRKAC Svētes ielā 33, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uzņēmējiem seminārs par ugunsdrošību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Veiks ūdens profilaktisko dezinfekciju

SIA "Jelgavas ūdens" informē, ka sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā 27., 28. un 29. martā ūdenim iespējams neliels hlora aromāts.

Veiks ūdens profilaktisko dezinfekciju
2023.03.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Karjeras diena metālapstrādes mācību parkā

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) 29. martā pulksten 18 organizē izglītojošu pasākumu – Pieaugušo karjeras diena Metālapstrādes mācību parkā (MMP) Krišjāņa Barona ielā 40. Pieaugušo karjeras dienā būs gaidīts ikviens, kurš vēlas gūt priekšstatu par karjeras un profesionālās izaugsmes iespējām metālapstrādes nozarē, kā arī uzzināt, kādas mācību programmas nepieciešams apgūt, lai kļūtu par nozares profesionāli.

Karjeras diena metālapstrādes mācību parkā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina uz izzinošām putnu dienas aktivitātēm

Līdz ar gājputnu atgriešanos aprīļa sākumā Latvijā ik gadu tiek atzīmētas Putnu dienas, šogad putnu dienu ietvaros 1. aprīlī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ikvienu aicina piedalīties velo ekskursijā "Pavasara vēstneši Svētes palienē" vai individuāli doties uz Svētes palieni, kur vērot putnus ornitologa pavadībā, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Aicina uz izzinošām putnu dienas aktivitātēm
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei

Arī šogad jelgavniekiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu kanalizācijas pieslēguma izbūvei ielās, kurās jau ir izbūvēti centralizētie sadzīves kanalizācijas tīkli, – programmā pieejamais pašvaldības finansējums šogad ir 30 000 eiro. Iesniegt pieteikumu pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai var līdz 30. jūnijam (ieskaitot), informē SIA "Jelgavas ūdens", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 1. aprīlī "Jundā" bezmaksas meistarklases

Šogad jau 15. reizi Latvijas Nacionālais kultūras centrs kopā ar sadarbības partneriem rīko pasākumu "Satiec savu meistaru", kas ikvienam interesentam dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu amatu. Jelgavā iepazīt amata meistarus varēs 1. aprīlī jaunrades namā "Junda". Bezmaksas meistarklasēm jau izsludināta pieteikšanās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

1. aprīlī
2023.03.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iešūposim pavasari Jelgavā – “Lieldienu pastaigā”!

Pirmajās Lieldienās, 9. aprīlī, Jelgavas pils parkā tradicionāli pulcēs pasākums visai ģimenei “Lieldienu pastaiga”. No pulksten 11 līdz 15 interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un pavasara veiklības spēlēs, apmeklēt nelielu svētku tirdziņu un izbaudīt amatiermākslas kolektīvu uzstāšanos, informē iestāde “Kultūra”.

Iešūposim pavasari Jelgavā – “Lieldienu pastaigā”!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā uzsākta pavasara uzkopšana

Pavasara ieskaņā pilsētā tradicionāli uzsākti uzkopšanas darbi – saskaņā ar pašvaldības pasūtījumu, SIA “KULK” nodrošina ietvju attīrīšanu no smiltīm un citiem sanesumiem, kas sakrājušies ziemas periodā. Vienlaikus ģenerālā uzkopšana, savācot lauztos koku zarus un nobirušās lapas, notiek arī pilsētas parkos un skvēros.

Jelgavā uzsākta pavasara uzkopšana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina strādājošos pieteikties datorzinību apguvei

Turpinot Eiropas Sociālā fonda projekta "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai" aktivitātes, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) mācību pasākuma "Bezdarba riskam pakļauto personu apmācība (mūžizglītība)" ietvaros uzsāk pieteikumu pieņemšanu datorzinību programmu apguvei. Apmācības šajā programmā iedzīvotājiem tiek piedāvātas arī Jelgavā, informē Nodarbinātības valsts aģentūra.

Aicina strādājošos pieteikties datorzinību apguvei
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Siltumenerģijas tarifs samazinās par 3,5procentiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi jaunus SIA "Gren Jelgava" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. No 1. aprīļa siltumenerģijas tarifs klientiem Jelgavā samazināsies un būs 87,73 EUR/MWh (bez PVN) jeb par 3,5 procentiem zemāks nekā siltumenerģijas tarifs martā – 90,93 EUR/MWh (bez PVN). Ņemot vērā to, ka no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim mājsaimniecībām tiek piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām aprīlī būs 77,86 EUR/MWh (bez PVN), informē SIA "Gren Jelgava".

Siltumenerģijas tarifs samazinās par 3,5procentiem
2023.03.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svētdien Jelgavā notiks pūtēju orķestru skate

Svētdien, 26. martā, pulksten 10 Jelgavas 4. vidusskolas koncertzālē notiks XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru lielkoncerta "Laiks iet pāri" koprepertuāra pārbaudes skate. Tajā piedalīsies Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris "Rota" un Jelgavas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, kā arī vēl 14 citi kolektīvi. Ikviens interesents aicināts vērot skati un atbalstīt mūziķus. Ieeja skatē – bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Svētdien Jelgavā notiks pūtēju orķestru skate
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Latvenergo ziedojums biedrībai Jelgavā

AS "Latvenergo" vairākām sabiedriskā labuma organizācijām ziedojusi Elektrum Viedās mājas komplektus. Ar to palīdzību iespējams samazināt 10 – 30 % apkures izmaksu, individuāli pielāgojot apkures režīmu. Komplektus saņems organizācijas Rīgā, Ventspilī, Jelgavā un Ieriķos.

Latvenergo ziedojums biedrībai Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ publiskās slidošanas seansi katru dienu

Publiskās slidošanas seansi Pasta salā šonedēļ notiks katru dienu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ publiskās slidošanas seansi katru dienu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 1. vieta divās robotikas čempionāta kategorijās

FIRST LEGO League Challenge robotikas čempionātā piedalījās 16 komandas no dažādām Latvijas skolām, kopā pulcējot gandrīz 100 dalībniekus. Jelgavas 5. vidusskolas komandas ieguva 1. vietu divās kategorijās – Pamatvērtības un Radošākais stends, informē Jelgavas 5. vidusskola.

1. vieta divās robotikas čempionāta kategorijās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas vietu pieteikšana Lielajai talkai

22. aprīlī jau 16. reizi Latvijā notiks Lielā talka. Piedalīties aicināti arī jelgavnieki, individuāli, divatā, ģimenes lokā vai kolektīvā sakopjot vai labiekārtojot kādu vietu pilsētā. No šodienas, 21. marta, organizatori aicina pieteikt talkas vietas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sākas vietu pieteikšana Lielajai talkai
AUTOdoc.lv

0.5563440322876 123(0) - 0.47233939170837 2023.06.09. 17:52 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1679950800&cat=10 ip: 3.239.129.52 usememcache: 1