Raivis, Raivo,
Maksis
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Marts >
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā ikdienā atpūšaties? ..vairāk
Meditēju, veltu
laiku sev
Dodos dabā - mežs,
jūra utt.
Ceļoju.
Mana atpūta ir
manā mazdārziņā.
Nav laika atpūsties
- jāstrādā.
2023.03.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Notiks teātru festivāls

Jelgavā marta pēdējā nedēļa aizritēs teātra zīmē – no 26. marta līdz 2. aprīlim katru vakaru teātri iepazīstinās ar paveikto, piedāvājot noskatīties gan pavisam jaunus iestudējumus, gan skatītāju jau iemīļotas izrādes. "Jelgavā darbojas vairāki teātri, tāpēc vēlamies skatītājiem un pašiem teātru dalībniekiem parādīt, cik daudzveidīgs ir mūsu repertuārs," saka Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra mākslinieciskā vadītāja un festivāla organizatore Dace Vilne, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Notiks teātru festivāls
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svētbirzī notiks atceres brīdis

Sestdien, 25. martā, pulksten 10 Svētbirzī notiks atceres brīdis pie piemiņas akmens un memoriāla "Ciešanu ceļš", lai pieminētu Jelgavas un tuvākās apkārtnes iedzīvotājus, kuri pirms 74 gadiem 1949. gada marta deportāciju laikā tika izsūtīti svešumā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Svētbirzī notiks atceres brīdis
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mātera ielā satiksmes organizācijas izmaiņas

Turpinot uzlabot satiksmes drošību pilsētā, saskaņā ar Jelgavas pašvaldības Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumu, Mātera ielā veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Mātera ielā satiksmes organizācijas izmaiņas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vēl turpinās reģistrācija bērnudārzā "Alnītis"

Vecāki un bērnu likumiskie pārstāvji var veikt izmaiņas pirmsskolu rindu reģistrā, atzīmējot jauno pašvaldības bērnudārzu "Alnītis" kā vēlamo pirmsskolas izglītības apguvei savam bērnam. Pārreģistrācijai plānotais laiks – līdz 24. martam, bet vietu piešķiršanu paredzēts uzsākt 27. martā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Vēl turpinās reģistrācija bērnudārzā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsēta sestdien iesaistīsies "Zemes stundā"

Sestdien, 25. martā, no pulksten 20.30 arī Jelgava uz stundu pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai akcijai "Zemes stunda". Pilsētā vairākās vietās tiks izslēgts ārējais apgaismojums un samazināta ielu apgaismojuma intensitāte. "Zemes stundā" iesaistīties aicināti arī iedzīvotāji, izslēdzot gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu, tādējādi apliecinot savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību, lai līdz 2030. gadam dabas stāvoklis Latvijā un pasaulē būtu labāks, nekā tas ir šobrīd, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilsēta sestdien iesaistīsies
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pieņem pieteikumus attīstības projektu īstenošanai

Jelgavas pašvaldība izsludinājusi līdzdalības projektu ideju īstenošanas konkursu – pieteikumus var iesniegt līdz 8. maija pulksten 12. Tā ir iespēja jelgavniekiem piesaistīt pašvaldības finansējumu savu ieceru īstenošanai pilsētas apkaimēs. Pašvaldība 3. aprīlī pulksten 17.30 Jelgavas valstspilsētas domes telpās (Lielajā ielā 11) rīkos iedzīvotāju tikšanos ar konkursa vērtēšanas komisijas locekļiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pieņem pieteikumus attīstības projektu īstenošanai
2023.03.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Deju kolektīvi gatavojas Dziesmu un Deju svētkiem

18. martā Jelgavas kultūras namā notika XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" un lielkoncerta "Balts" deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skate. Jelgavā savas spējas apliecināja 18 deju kolektīvi. Deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" panākumi jau tika paziņoti – žūrija jelgavniekus novērtēja atzinīgi un tas atspoguļojās rezultātos – nopelnītas desmit augstākās pakāpes, trīs - 1. pakāpes un divas - 2. pakāpes, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Deju kolektīvi gatavojas Dziesmu un Deju svētkiem
2023.03.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvdienās būs desmit publiskās slidošanas seansi

Aktīvi pavadīt brīvo laiku arī šajās brīvdienās var Pasta salas publiskajā slidotavā. Sestdien un svētdien, 18. un 19. martā, kopumā paredzēti 10 publiskās slidošanas seansi. Sestdien pirmais slidojums notiek pulksten 13.30, savukārt svētdien – 13, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Brīvdienās būs desmit publiskās slidošanas seansi
2023.03.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzsāk detālplānojuma izstrādi Ozolu ceļā 7

Ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības 23. februāra lēmumu ir uzsākta detālplānojumu izstrāde nekustamajam īpašumam Ozolu ceļā 7, Jelgavā, informē Attīstības un pilsētplānošanas pārvalde.

Uzsāk detālplānojuma izstrādi Ozolu ceļā 7
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Otrdien Jelgavas pilī notiks Donoru diena

21. martā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) Jelgavas pilī notiks Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma Donoru diena. VADC aicina ikvienu iedzīvotāju, kurš jūtas vesels, kļūt par asinsdonoru. Šobrīd tiek gaidīti visu asinsgrupu donori, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Otrdien Jelgavas pilī notiks Donoru diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ukraiņu uzturēšanās kārtība Latvijā

Saskaņā ar grozījumiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā ir noteikta Ukrainas civiliedzīvotāju uzturēšanās kārtība Latvijā – no 2023. gada janvāra tie Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri piesakās pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai Latvijā un statusa apliecinošam dokumentam, tiek izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz diviem gadiem, bet tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri pagaidu aizsardzības statusu mūsu valstī ir saņēmuši pagājušajā gadā līdz 2022. gada 31. decembrim izsniegtās ilgtermiņa vīzas un termiņuzturēšanās atļaujas būs derīgas līdz 2024. gada 4. martam, neskatoties uz šajos dokumentos norādīto dokumenta derīguma termiņu, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Ukraiņu uzturēšanās kārtība Latvijā
2023.03.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vecpilsētas māja aicina uz ekskursijām

Jelgavas Vecpilsētas mājā (Vecpilsētas ielā 14) arī martā turpinās ekskursiju cikls, kura ietvaros ikviens aicināts iepazīt mājas vēsturi un atjaunošanas nianses ne tikai caur audio gida stāstiem, bet dodoties apskatē zinoša ekspozīcijas speciālista pavadībā.

Vecpilsētas māja aicina uz ekskursijām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavu apmeklē Somijas vēstniece Latvijā

Lai iepazītos ar pilsētu un pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas šodien Jelgavu iepazīšanās vizītē apmeklē Somijas vēstniece Anne Saloranta, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavu apmeklē Somijas vēstniece Latvijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā gaidāma "Google Street View"automašīna

Šopavasar uz Latvijas ceļiem atkal būs sastopamas Google Street View automašīnas. Sākot no 21. marta tās ceļos pa Latviju, turpmāko mēnešu laikā apmeklējot daudzas pilsētas un maršrutus visā valstī. No Rīgas līdz Krāslavai un no Liepājas līdz Alūksnei – šogad viedās automašīnas apceļos vairāk nekā 20 Latvijas pilsētas - arī Jelgavu. Mērķis kā vienmēr ir atjaunināt pilsētu, ceļu un automaģistrāļu attēlus Google Maps lietotnē.

Jelgavā gaidāma
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vakar, 15. martā, dzēsis šogad pirmo kūlas ugunsgrēku pilsētā, un tas ir pirmais Zemgalē reģistrētais kūlas ugunsgrēks. VUGD uzsver: kūlas dedzināšana ir aizliegta un bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, īpašumus, cilvēku veselību un dzīvību, turklāt par kūlas dedzināšanu var sodīt, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilsētā dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - SIA KULK veic pilsētas novadgrāvju attīrīšanu

Pilsētas nozīmes novadgrāvju attīrīšana šosezon sākusies ar darbiem posmā starp īpašumiem no Bērzu ceļa 39I līdz Stadiona ielai. Nodrošinot optimālu ūdens novadīšanu, ar specializēto tehniku – riteņu ekskavatoru “Hitachi” – šajā vietā paveikta grāvja gultnes un nogāžu profila atjaunošana, kā arī veikta manuāla attīrīšana no apauguma. Turpinājumā darbi notika arī Rubeņu ceļa posmā (gar sliedēm) no Garozas ielas 72 līdz Garozas ielai 109A.

SIA KULK veic pilsētas novadgrāvju attīrīšanu
2023.03.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk kopt bijušā lidlauka teritoriju

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka šonedēļ uzsākta koku un krūmu izzāģēšana Šūmaņu ceļā 2, lai teritoriju sagatavotu industriālā parka attīstībai.

Sāk kopt bijušā lidlauka teritoriju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”

No 10. līdz 13. maijam Jelgavā jau otro gadu pēc kārtas notiks Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”, pulcējot starptautiski pazīstamus dzejniekus no 12 pasaules valstīm.

Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Grants seguma ielu kopšana tagad ir apgrūtināta

Iestāde ''Pilsētsaimniecība'' atkārtoti vērš uzmanību, ka šobrīd grants seguma kopšana ir apgrūtināta un neefektīva – seguma virskārta tiek pakļauta laikapstākļu maiņām, uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums un grants seguma ielu nestspēja pasliktinās. Konstatējot šādu grants seguma ielu stāvokli, brauktuvju nostiprināšanai tiek veikta avārijas bedru piebēršana un, ja nepieciešams, ūdens novadīšana no brauktuves.

Grants seguma ielu kopšana tagad ir apgrūtināta
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz grants ceļiem jārēķinās ar šķīdoni

Līdz ar atkusni uz grants ceļiem ir iestājies šķīdonis. Patlaban visvairāk šādu ceļa posmu ir Zemgalē un Kurzemē. Šobrīd transportlīdzekļa masas ierobežojumi ieviesti jau 112 grants ceļu posmos. informē VSIA “Latvijas valsts ceļi”.

Uz grants ceļiem jārēķinās ar šķīdoni
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ar slēgtu konteineru novietni - tīrāk un taupīgāk

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” izsludinājusi pieteikšanos pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programmā – finansējums pieejams arī atkritumu konteineru novietnes izbūvei, pārbūvei vai atjaunošanai. Pilnsabiedrība “JKP” uzrunāja pilsētas daudzdzīvokļu namu pārstāvjus, lai uzzinātu: kā mainījusies daudzdzīvokļu namu ikdiena atkritumu apsaimniekošanas jomā pēc atkritumu konteineru novietnes laukuma izbūves? Šoreiz savos novērojumos ar pilnsabiedrību dalās Satiksmes ielas 35a nama pārvaldnieka “Jelgavas namsaimnieks” valdes loceklis Edgars Timofejevs. Konteinera novietne šajā adresē izbūvēta teju pirms gada.

Ar slēgtu konteineru novietni - tīrāk un taupīgāk
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Valodu centrs aicina uz Frankofonijas svētkiem

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) Valodu centrs Jelgavas pilsētas iedzīvotājus aicina uz Frankofonijas svētkiem "Skaistuma iedvesmoti". Pasākums norisināsies 20. martā pulksten 14.30 Jelgavas Pils Sudraba zālē, informē LBTU Valodu centrs.

Valodu centrs aicina uz Frankofonijas svētkiem
2023.03.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas pieteikšanās smilšu skulptūru festivālam

Izsludināta pieteikšanās 17. Starptautiskajam smilšu skulptūru festivālam "Summer Signs 2023", kas Jelgavā notiks no 3. līdz 10. jūnijam. Tēlnieki smiltīs iedzīvinās tematu "Pasaules hiti". Pieteikties festivālam, aizpildot oficiālo pieteikuma formu vietnē kultura.jelgava.lv, mākslinieki aicināti līdz 9. aprīlim, informē iestāde''Kultūra''.

Sākas pieteikšanās smilšu skulptūru festivālam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Mūsu saule" plāksnes Jelgavas Mākslas skolā

Atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi, Latvijas mākslas skolu, tostarp Jelgavas Mākslas skolas, audzēkņi aizvadītajā gadā piedalījās zīmējumu konkursā "Mūsu pasaule, mūsu nākotne". Apkopojot mākslas skolu audzēkņu darbus un iegravējot tos uz 369 zelta plāksnēm, dizaineris Artūrs Analts pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja radīja unikālu vides objektu "Mūsu saule". Šobrīd šī instalācija turpina pastāvēt citā formā – katrs no 369 zelta fragmentiem devies pie zīmējuma autoriem, turpinot atgādināt par dalību šajā projektā. 14 zelta plāksnes atceļojušas uz Jelgavu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas bērnu reģistrācija bērnudārzā "Alnītis"

Jaunais pašvaldības bērnudārzs "Alnītis" ir reģistrēts Izglītības iestāžu reģistrā. Līdz ar to vecāki un bērnu likumiskie pārstāvji var veikt izmaiņas pirmsskolu rindu reģistrā, atzīmējot jauno iestādi kā vēlamo pirmsskolas izglītības apguvei savam bērnam. Šobrīd sistēmā konstatētas tehniskas problēmas. Programmētāji strādā, lai tās novērstu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sākas bērnu reģistrācija bērnudārzā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sestdien Deju svētku koprepertuāra pārbaudes skate

18. martā pulksten 18 Jelgavas kultūras namā notiks XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" un lielkoncerta "Balts" deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skate. Jelgavā savas spējas apliecinās 18 deju kolektīvi. Interesenti aicināti vērot skati un atbalstīt dejotājus. Ieeja skatē ir bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sestdien Deju svētku koprepertuāra pārbaudes skate
2023.03.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina reģistrēties pasākumam "Cits bazārs"

4. aprīlī Jelgavā, tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" notiks "Junior Achievement Latvia" Zemgales reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākums "Cits bazārs". Šobrīd sākusies skolēnu mācību uzņēmumu reģistrācija, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina reģistrēties pasākumam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ publiskās slidošanas seansi katru dienu

Zemgales Olimpiskais centrs ziņo, ka publiskās slidošanas seansi Pasta salā šonedēļ notiks katru dienu. Kopā paredzēti 22 publiskās slidošanas seansi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ publiskās slidošanas seansi katru dienu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas Jelgavas otrā “Lidl” veikala būvdarbi

Ņemot vērā Jelgavas iedzīvotāju augsto interesi par pilsētā jau esošo “Lidl” veikalu, mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija” ir pieņēmis lēmumu par vēl viena “Lidl” veikala būvniecību pilsētā. Jaunais “Lidl” veikals atradīsies Dobeles šosejā 45A, bijušās dārzniecības vietā. Veikala projektēšanu veica SIA “Acitektura”, būvdarbus veikt uzticēts “Jēkabpils PMK”.

Sākas Jelgavas otrā “Lidl” veikala būvdarbi
AUTOdoc.lv

1.0592188835144 120(0) - 0.9552743434906 2023.05.29. 06:46 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1679263200&cat=10 ip: 172.70.42.185 usememcache: 1