Malva,
Anatols
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Novembris >
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā ikdienā atpūšaties? ..vairāk
Meditēju, veltu
laiku sev
Dodos dabā - mežs,
jūra utt.
Ceļoju.
Mana atpūta ir
manā mazdārziņā.
Nav laika atpūsties
- jāstrādā.
2022.11.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lāčplēša dienas lāpu gājienu varēs vērot tiešraidē (1)

Šodien, Lāčplēša dienā, no pulksten 18.30 tiešraidē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv un sociālā tīkla "Facebook" lapā @Jelgavaspilseta varēs vērot lāpu gājiena noslēgumu posmā no Pasta un Stacijas ielas līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā, svinīgo solījumu, kuru militāro struktūrvienību un pilsētnieku priekšā dos jaunie zemessargi, kā arī koncertu patriotiskās noskaņās kopā ar grupu "Credo" un kori "Balti", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lāčplēša dienas lāpu gājienu varēs vērot tiešraidē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sporta svētki "Heijā, heijā, pulkā nāc!"

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Jelgavā atkal notiks sporta svētki pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm "Heijā, heijā, pulkā nāc!". Pasākums notiks 26. novembrī no pulksten 11 līdz 13 Jelgavas sporta hallē, informē Sporta servisa centrs.

Sporta svētki
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piektdien un pirmdien izmaiņas 7.autobusa maršrutā

Turpinot Staļģenes ielas seguma atjaunošanu posmā no Vīksnas ielas līdz Kārniņu ceļam, piektdien, 11. novembrī, un pirmdien, 14. novembrī, pilsētas 7. maršruta autobuss no pulksten 10 neapkalpos autobusa pieturu "Rosība" abos virzienos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Piektdien un pirmdien izmaiņas 7.autobusa maršrutā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Durvis ver Vecpilsētas mājas jaunās ekspozīcijas

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 13 apmeklētājiem tiks atklātas Jelgavas Vecpilsētas mājas jaunās interaktīvās ekspozīcijas, lai stāstītu savu stāstu par ēkas Vecpilsētas ielā 14 piedzīvoto vairāku gadsimtu garumā. Par godu atklāšanai, oktobra domes sēdē nolemts, ka divas dienas – 11. un 12. novembrī – ekspozīcijas ikviens varēs apmeklēt bez maksas. Apmeklējumam gan iepriekš obligāti jāpiesakās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Durvis ver Vecpilsētas mājas jaunās ekspozīcijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Mūzikas vidusskola aicina uz koncertu

Jelgavas Mūzikas vidusskola 15. novembrī pulksten 17 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā aicina uz savu audzēkņu koncertu. Tajā izskanēs vairāk nekā divdesmit tautasdziesmas un to apdares, kā arī latviešu komponistu oriģinālkompozīcijas. Ieeja koncertā bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas Mūzikas vidusskola aicina uz koncertu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveikti mazie jelgavnieki!

Ceturtdien, 10. novembrī, tradicionāli sveikti mazie jelgavnieki, kas dzimuši laikā no šī gada 1. augusta līdz 25. oktobrim. Šoruden jelgavnieku saimi kuplinājuši 107 jaundzimušie – 48 meitenītes un 59 zēni, viņu vidū divi dvīņu pāri, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sveikti mazie jelgavnieki!
2022.11.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā apskatāmas konkursa labākās grāmatas

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāmas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2021" laureātes un nominantes – 40 grāmatas, kuras konkursa žūrija atzinusi par labākajām, informē Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs.

Muzejā apskatāmas konkursa labākās grāmatas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 13. novembrī notiks bezmaksas auto pārbaudes

No 12. novembra līdz 27. novembrim no plkst. 11.00 līdz 18.00 sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes, kurās vadītājiem būs iespēja noskaidrot, vai auto pilnvērtīgi sagatavots ziemas autoceļiem. Pagājušajā sezonā līdzīgā akcijā tika pārbaudīti 300 automobiļi, vairāk nekā 80% konstatējot nepietiekamu lukturu spožuma intensitāti.

13. novembrī notiks bezmaksas auto pārbaudes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina uz aktivitāti "Svētku noskaņa Jelgavā"

Patriotu mēneša ietvaros Jelgavas reģionālais tūrisma centrs no 11. līdz 18. novembrim aicina piedalīties izzinošā un atjautīgā aktivitātē "Svētku noskaņa Jelgavā", informē iestāde "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs".

Aicina uz aktivitāti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Autobusu parkam – atzinība

8. novembrī pasniegtas apdrošināšanas kompānijas "Balta" un Satiksmes ministrijas organizētā konkursa "Drošākais uzņēmuma autoparks" Desmitgades dimanta balvas, tā godinot izcilākos autoparkus konkursa desmit gadu pastāvēšanas vēsturē. Atzinību kategorijā "Pasažieru pārvadātāji" par izcilu, ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparka pārvaldīšanu saņēma arī SIA "Jelgavas autobusu parks", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas Autobusu parkam – atzinība
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvdienās bez maksas varēs nodot auto riepas

Rūpēs par tīru dabu SIA "Zemgales EKO" un AS "AJ Power Recycling" sadarbībā ar SIA "3R" rīko vides akciju "Dod riepām otru dzīvi". Tās laikā 12. un 13. novembrī iedzīvotāji bez maksas SIA "Zemgales EKO" dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6 no vienas vieglās automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu – četras vieglo automašīnu riepas. Lai nodotu riepas, vajadzēs uzrādīt automobiļa tehnisko pasi, jo riepas tiks pieņemtas tikai no auto īpašniekiem, kuri reģistrēti Jelgavas pilsētā, informē SIA "Zemgales EKO".

Brīvdienās bez maksas varēs nodot auto riepas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šodien izmēģinās pirmo eksāmenu tiešsaistē

Šodien, 10. novembrī, 12. klašu un profesionālās izglītības iestāžu 3. kursu audzēkņi pirmoreiz izmēģinās centralizētā eksāmena norisi elektroniskā formātā. Tiešsaistē tiks aizvadīts angļu valodas augstākā līmeņa eksāmens, un tajā piedalīsies arī 331 jaunietis no mūsu pilsētas skolām. Plānots, ka šādā formātā jau martā tiks kārtots pirmais eksāmens vidusskolā – svešvalodā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šodien izmēģinās pirmo eksāmenu tiešsaistē
2022.11.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Koncerts "Caur trejdeviņiem gaismas lokiem"

Sestdien, 12. novembrī, pulksten 14 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti uz Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītu koncertu "Caur trejdeviņiem gaismas lokiem". Koncerta programmu tradicionāli veido galvenokārt pilsētas mazākumtautību kolektīvu priekšnesumi, tādējādi apliecinot Jelgavā dzīvojošo mazākumtautību patriotismu pret savu pilsētu un savu zemi – Latviju, informē pašvaldības iestāde "Sabiedriskais centrs".

Koncerts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Latvijas dzimšanas dienu svinēsim kopā

Pirms 104 gadiem 18. novembrī proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti. Svinot Latvijas valsts dzimšanas dienu, piespraudīsim sarkanbaltsarkano karoga lentīti, būsim kopā svētku pasākumos, līdzdarbosimies un piepildīsim mūsu pilsētu ar svinīgu un pacilājošu noskaņu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Latvijas dzimšanas dienu svinēsim kopā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 700. mazulis

8. novembrī septiņas minūtes pāri pusnaktij Jelgavas pilsētas slimnīcā piedzima šā gada 700. mazulis – meitenīte Amēlija. Viņa ir pirmdzimtā Nikolas un Dmitrija ģimenē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 700. mazulis
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi lāpu gājiena laikā

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 18 jelgavnieki aicināti vienoties tradicionālajā lāpu gājienā no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā. Tur pulksten 18.45 sāksies svinīgs pasākums. Autovadītājiem jāņem vērā, ka gājiena maršrutā tā norises laikā būs slēgta satiksme. Apturēta tiks arī pilsētas sabiedriskā transporta kustība, līdz ar to autobusi šajā laikā kavēsies, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Satiksmes ierobežojumi lāpu gājiena laikā
2022.11.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ieziemo Driksas upes pontonus

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka noņemti un ieziemošanai aizvesti pontoni, kas atradās zem Driksas upes tilta pie Jāņa Čakstes bulvāra lejas promenādes. Šonedēļ tiks demontēts arī inventārs Lielupes labā krasta pludmalē. Jāpiebilst, ka ziemas peldētāju vajadzībām ziemas sezonā pludmalē tiks stātas pārģērbšanās kabīnes.

Ieziemo Driksas upes pontonus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku slēdz Staļģenes ielas posmu

Tilta pār Platones upi Bauskas ielā izbūves darbu gaitā šonedēļ tiks uzsākta Staļģenes ielas seguma atjaunošana. Līdz ar to no 8. līdz 14. novembrim būs slēgta satiksme Staļģenes ielas posmā no Vīksnas ielas līdz Kārniņu ceļam. Apbraucamais ceļš tiek organizēts pa Bauskas ielu, Miera ielu, Aizsargu ielu un Kārniņu ceļu. Pilsētas sabiedriskais transports asfalta frēzēšanas laikā kursēs pa esošo maršrutu, vien autobusu pieturas "Siera muiža" tiks pārceltas uz Staļģenes ielu posmā starp Vaivaru un Vīksnas ielām. Taču izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā būs asfaltēšanas laikā, informē iestāde '' Pilsētsaimniecība''.

Uz laiku slēdz Staļģenes ielas posmu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Goda ģimenēm valsts svētkos vilciens bez maksas

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, un Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas simtu ceturtajā gadadienā, 18. novembrī, daudzbērnu ģimeņu locekļiem un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērni vai pilngadīgas personas, kas nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ar invaliditāti, visos vilcienu maršrutos būs iespēja braukt bez maksas.

Goda ģimenēm valsts svētkos vilciens bez maksas
2022.11.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piesakies audēju darbnīcas telpu nomas izsolei

Pašvaldības iestāde "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" izsludinājusi nedzīvojamo telpu – audēju darbnīcas Vecpilsētas ielā 2, nomas tiesību izsoli. Telpas tiek iznomātas audēju darbnīcas tipa izveidei, audēju pakalpojumu sniegšanai. Nomas telpas atrodas senākajā pilsētas koka apbūves daļā. Telpu platība ir 237,3 kvadrātmetri. Tās aprīkotas ar visām nepieciešamajām komunikācijām – apkuri, elektroapgādi, ūdeni, kanalizāciju un gaisa apmaiņas sistēmu. Pieteikumus var iesniegt līdz 22. novembrim (ieskaitot), informē iestāde "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs".

Piesakies audēju darbnīcas telpu nomas izsolei
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tuvojas pēdējais NĪN nomaksas termiņš

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Finanšu nodaļa informē, ka tuvojas 2022. gada ceturtais jeb pēdējais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņš, kas ir 15. novembris, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Tuvojas pēdējais NĪN nomaksas termiņš
2022.11.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kultūras namā Eduarda Kapšas jubilejas izstāde

Kultūras nama 1. stāva galerijā piektdienas vakarā atklāta fotomeistara Eduarda Kapšas jubilejas fotoizstāde. Tajā apskatāmos darbus fotogrāfs iedalījis trīs sērijās – pirmā ir Zemgale, otrā – balets, ietverot deju un kustību, kā arī fotogrāfijas erotiskās noskaņās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Kultūras namā Eduarda Kapšas jubilejas izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina piedalīties projektā "Uplift youth"

Izglītības organizācija "Junior Achievement Latvia" ir iesaistījusies kopīgi ar UNICEF un Junior Achievement Europe veidotā izglītības projektā "Uplift Youth", lai palīdzētu ukraiņu jauniešiem, kas pēc kara sākuma uzsākuši izglītības gaitas Latvijā, integrēties vietējā sabiedrībā un attīstīt darba tirgum noderīgas prasmes, kas tuvinās jauniešus prakses un darba vietu iegūšanai vai kļūšanai par uzņēmējiem, informē Junior Achievement Latvia.

Aicina piedalīties projektā
2022.11.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārlielupes bibliotēkā Bruno Baha izstāde

Pārlielupes bibliotēkā līdz pat novembra beigām skatāma Bruno Baha zīmēto karikatūru un šaržu izstāde "Cilvēki un viņu skaistums". Bruno Bahs ir mākslas pedagogs, dizainers, arī reizē portretu, karikatūru un šaržu mākslinieks ar 18 gadu pieredzi cilvēku zīmēšanā, ko apguvis pašmācības ceļā, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Pārlielupes bibliotēkā Bruno Baha izstāde
2022.11.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgava uzposta valsts svētkiem (3)

Novembrī, kad atzīmējam Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, Jelgava ieguvusi svētku noformējumu sarkanbaltsarkanās krāsās. Lielajā ielā, Loka maģistrālē un pirmo reizi arī Satiksmes ielā apgaismes balstos izvietoti dekori valsts karoga krāsās, Hercoga Jēkaba laukumā iedzīvotājus priecē jauns dekors – "Spārni", kas diennakts tumšajā laikā ir izgaismots, bet optiskie dekori šogad ir Miera un Atmodas ielā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgava uzposta valsts svētkiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Poliklīnikā divas mediķes no Ukrainas (1)

Karš Ukrainu plosa jau astoto mēnesi. Bēgļu gaitās devušies miljoniem ukraiņu, daļa no viņiem par savu šā brīža mājvietu izvēlējušies Latviju. Arī Olena Rešetniaka un Valentīna Kuharčuka. Lai arī ilgas pēc dzimtenes ir milzīgas, viņas ir pateicīgas par Latvijas viesmīlību un šeit sākušas dzīvi no jauna – atradušas darbu savā specialitātē Jelgavas poliklīnikā, bērni skolojas vietējās mācību iestādēs, ģimenes cītīgi apgūst latviešu valodu.

Poliklīnikā divas mediķes no Ukrainas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var pieteikties Ziemassvētku ieskaņas tirdziņam

Iezīmējot Adventes un Ziemassvētku gaidīšanas laika sākumu, pilsētā tiek organizēts tirdziņš, kas piepildīs Hercoga Jēkaba laukumu 27. novembrī no pulksten 14 līdz 19. Tirgotāji aicināti pieteikties līdz 16. novembrim vai kamēr ir brīvas tirdzniecības vietas, informē iestāde "Kultūra".

Var pieteikties Ziemassvētku ieskaņas tirdziņam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ar nopļautiem ūdensaugiem piesārņota Platones upe

Aizvadītās nedēļas nogalē, Valsts vides dienesta (VVD) Zemgales reģionālā vides pārvalde, reaģējot uz iedzīvotāja ziņojumu, konstatēja, ka Platones upe Jelgavā, 100 m garā posmā, ir piesārņota ar nopļautiem ūdensaugiem.

Ar nopļautiem ūdensaugiem piesārņota Platones upe
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ļubova Bondare saņem Cildinājuma rakstu

Ceturtdien, 3. novembrī, Valsts probācijas dienesta Zemgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Jelgavas 1. nodaļā teikts paldies dienesta sadarbības partneriem. Dienesta Cildinājuma rakstu par veiksmīgu līdzšinējo sadarbību saņēma Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļas sociālā darbiniece darbam ar ģimeni un bērniem Ļubova Bondare, informē Jelgavas Sociālo lietu pārvalde.

Ļubova Bondare saņem Cildinājuma rakstu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pieprasa atjaunot VUGD Elejas posteņa darbu

Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisija nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un iekšlietu ministram Kristapam Eklonam, pieprasot nekavējoties atjaunot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Elejas posteņa darbu, informē Jelgavas valsstspilsētas pašvaldība.

Pieprasa atjaunot VUGD Elejas posteņa darbu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dobēs ap Čakstes pieminekli stāda tulpju sīpolus

Šonedēļ dobēs ap Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekli tiek stādīti tulpju sīpoli, lai pavasarī iedzīvotājus priecētu ar sarkaniem un baltiem tulpju ziediem, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Dobēs ap Čakstes pieminekli stāda tulpju sīpolus
AUTOdoc.lv

0.51507997512817 122(0) - 0.45679664611816 2023.06.10. 07:22 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1668117600&cat=10 ip: 172.70.38.84 usememcache: 1