Tīna, Valentīna,
Pārsla
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Oktobris >
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kas gaidāms 2023. gadā? ..vairāk
Būs lielāka alga
Cenas visam
samazināsies
Ukrainā beigsies
karš
Nekas nemainīsies
Kļūs tikai
sliktāk
2022.10.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mēneša beigās dezinficēs ūdeni

SIA ”Jelgavas ūdens” informē, ka sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā, 2022.gada 24., 25. un 26.oktobrī ūdenim iespējams neliels hlora aromāts.

Mēneša beigās dezinficēs ūdeni
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atvērs Rīgas – Jelgavas šosejas izremontēto posmu

“Ceļu būvniecības sabiedrība”Igate”” kopā ar AB "Kauno tiltai" pabeidz vienas no valsts nozīmīgākajām un visnoslogotākajām šosejām pārbūvi. Piektdien, 7. oktobrī orientējoši plkst. 14.00 satiksmei tiks atvērta šosejas A8 Rīga – Jelgava – Meitene pārbūvētā labā brauktuve no Rīgas robežas līdz Jaunolainei (no 9,93. līdz 18,93. kilometram) informē "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"" preses sekretārs Arnis Lapiņš.

Atvērs Rīgas – Jelgavas šosejas izremontēto posmu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieks saņem stipendiju medicīnā

Sākoties jaunajam studiju gadam, Borisa un Ināras Teterevu fonds godina 20 talantīgos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studentus, par izcilajām sekmēm viņiem piešķirot stipendiju. Divi stipendiāti ir no Zemgales. Šogad stipendiju konkursā piedalījās 129 studenti, no kuriem atbalstu saņēmuši izcilākie kandidāti. Stipendiāti pauž, ka šis atbalsts ir ieguldījums gan viņu personīgajā izaugsmē, gan arī Latvijas medicīnā kopumā. Zemgales reģionu pārstāv Katrīna Freimane no Dobeles novada Augstkalnes pagasta un Ralfs Roberts Zitāns no Jelgavas.

Jelgavnieks saņem stipendiju medicīnā
2022.10.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būs jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus SIA "Jelgavas ūdens", un tie stāsies spēkā 1. novembrī. Tarifi pieauguši tikai saistībā ar iekļautās elektroenerģijas izmaksu pieaugumu. Pārējās izmaksu pozīcijas tarifos nav mainītas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Būs jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kultūras namā "Puzuri. Zīmes un skaņa"

15. un 16. oktobrī Jelgavas kultūras namā notiks lietišķās mākslas simpozijs “Puzuri. Zīmes un skaņa”. Interesentiem lekcijās, sarunās, darbnīcās un meistarklasēs būs iespēja izzināt un apgūt puzuru darināšanas tradicionālās un laikmetīgās formas. Bet jau šobrīd līdz 30. oktobrim kultūras nama izstāžu galerijā var iepazīt salmu rotājumu daudzveidību izstādē “Puzuri”, informē iestāde ''Kultūra''.

Kultūras namā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Arī rudenī jelgavnieki aicināti būt aktīvi

Pilsētā turpinās veselības veicināšanas projekta aktivitātes. Oktobrī jelgavnieki aicināti būt fiziski aktīvi un izmantot iespēju apmeklēt bezmaksas treniņus bērniem un jauniešiem, nodarbības "Vesela mugura", "Kardio/Spēks" un "Brīvdienu starteris". Treniņiem nav iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Arī rudenī jelgavnieki aicināti būt aktīvi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Krūts veselības mēnesis

Visā pasaulē oktobris ir Krūts veselības mēnesis, kura mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par krūts vēža diagnosticēšanu, ārstēšanu un profilaksi. "Valsts izmeklējumus apmaksā konkrētas vecumu grupas sievietēm, bet tikpat svarīgi sekot līdzi savai veselībai ir ikvienai sievietei. Mūsu pilsētā gan Jelgavas slimnīcā, gan poliklīnikā ir pieejamas jaunākās paaudzes medicīnas iekārtas, lai mamogrāfijas izmeklējumus kvalitatīvi varētu veikt tuvu savai dzīvesvietai. Es aicinu jelgavnieces motivēt vienai otru un izmantot šo iespēju, jo tikai laicīga diagnostika spēj glābt dzīvību," aicinot ikviena vecuma jelgavnieces uz sarunu 6. oktobrī, uzsver Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece sociālo lietu, veselības aizsardzības, kultūras, izglītības un sporta jautājumu programmā Rita Vectirāne.

Krūts veselības mēnesis
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Koku lapu nodošanas iespējas

Zelta rudens ieskaņā, mainoties pilsētas ainavai, tradicionāli aktualizējas jautājums – ko iesākt ar savāktajām koku lapām? SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” aicina izmantot kādu no uzņēmuma maksas pakalpojumiem bioloģiski noārdāmo atkritumu nodošanai: iegādāties lielmaisu, pieteikt konteineru vai patstāvīgi nogādāt savāktās koku lapas uz poligonu "Brakšķi".

Koku lapu nodošanas iespējas
2022.10.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota gājēju kustība Raiņa ielā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka līdz 30. oktobrim ir ierobežota gājēju kustība Raiņa ielas posmā no Skolas līdz Jēkaba ielai.

Ierobežota gājēju kustība Raiņa ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lapas nelielos daudzumos var nodot bez maksas

Saskaņā ar pilsētas saistošajiem noteikumiem Jelgavā lapas dedzināt un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp atkritumu konteineros vai uz ielas, ir aizliegts. Taču jelgavnieki lapas nelielā daudzumā – līdz 0,5 kubikmetriem dienā no viena transportlīdzekļa – bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumiem. Lapas laukumos bez maksas tiek pieņemtas tikai no Jelgavā deklarētiem iedzīvotājiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lapas nelielos daudzumos var nodot bez maksas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk atslēgt un ieziemot brīvkrānus

Noslēdzoties vasaras sezonai, un saistībā ar nepieciešamajiem remontdarbiem, šonedēļ atslēgti un ieziemoti dzeramā ūdens brīvkrāni Jāņa Čakstes bulvārī, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Sāk atslēgt un ieziemot brīvkrānus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornī notiks izzinošas lekcijas

Šovasar Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī durvis vēra jaunas vēstures ekspozīcijas. Lai vietējos iedzīvotājus un pilsētas viesus iepazīstinātu ar ekspozīciju tematiku, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī no oktobra sāksies izzinošs lekciju cikls. Lekcijas notiks reizi mēnesī. Uz pirmo lekciju "Brošu stāsti cauri laikmetiem" tornī interesenti aicināti 13. oktobrī pulksten 18. Lekcijai obligāti iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Tornī notiks izzinošas lekcijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas pilī trešdien notiks Donoru diena

Trešdien, 5. oktobrī, no pulksten 11 līdz 15 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) Jelgavas pilī notiks Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma Donoru diena, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas pilī trešdien notiks Donoru diena
2022.10.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Optima 1" pieejams fizikālās terapijas kabinets

SIA "Medicīnas sabiedrība "Optima 1"" Raiņa ielā 42 darbu turpina fizikālās terapijas kabinets, kurā procedūras iespējams saņem visa vecuma iedzīvotājiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Alunāna teātris sezonu atklās ar pirmizrādi

Jauno sezonu ar pirmizrādi Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris atklās 22. un 23. oktobrī, pulksten 18 teātra Kamerzālē skatītājus aicinot uz Arnolda Ridlija kriminālkomēdiju "Spoku vilciens". Vairākus jaunus un ļoti atšķirīgus iestudējumus teātra kolektīvs ir ieplānojis visas sezonas garumā. Jau notikusi uzņemšana bērnu un jauniešu teātra studijā, un plānots, ka studistiem būs iespēja līdzdarboties teātra radošajos projektos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Alunāna teātris sezonu atklās ar pirmizrādi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izrunās patērētāju tiesību aizsardzības jautājumus

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģiona Jelgavas nodaļa aicina uzņēmējus, kuriem aktuāli jautājumi par patērētāju tiesību aizsardzību, un to, kā var nodrošināt savas darbības atbilstību ES un dalībvalstu patērētāju aizsardzības normatīvajiem aktiem, apmeklēt bezmaksas semināru ciklu. Semināri viesnīcā "Jelgava" notiks 18. un 25. oktobrī no pulksten 13 līdz 17. Semināram iepriekš obligāti jāreģistrējas, informē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Izrunās patērētāju tiesību aizsardzības jautājumus
2022.10.02.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā uzvar “Jaunā Vienotība”, otrā – ZZS (4)

14.Saeimas vēlēšanās Jelgavā visvairāk balsu savākusi "Jaunā vienotība", par kuru nobalsojuši 4460 jeb 17,56% balsotāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Jelgavā uzvar “Jaunā Vienotība”, otrā – ZZS
2022.10.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā līdz plkst. 16 nobalsojuši 40,6%

14.Saeimas vēlēšanās līdz pulksten 16 Jelgavā nobalsojuši 15 697 iedzīvotāji jeb 40,6% balsstiesīgo. Vēlēšanas turpināsies līdz pulksten 20.

Jelgavā līdz plkst. 16 nobalsojuši 40,6%
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zinātniski kosmiskie piedzīvojumi

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) 30. septembrī sadarbībā ar Jelgavas pilsētas skolām organizēja Zinātnieku nakts piedzīvojumus mazajiem pētniekiem – pirmskolniekiem un sākumskolas skolēniem, lai kopā ar vecākiem spertu pirmos soļus zinātnē. Zinātnieku nakts kosmiskajos piedzīvojumos “Misija – tālāk par mēnesi!” devās vairāk nekā 400 bērnu kopā ar savām ģimenēm.

Zinātniski kosmiskie piedzīvojumi
2022.09.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā pie vēlēšanu iecirkņa – gara rinda

Šodien ir pēdējā diena, kad vēlētāji var nodot glabāšanā balsi 14.Saeimas vēlēšanām, un pie vēlēšanu iecirkņa Jelgavas kultūras namā izveidojusies gara rinda.

Jelgavā pie vēlēšanu iecirkņa – gara rinda
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apstiprina teritorijas civilās aizsardzības plānu

29. septembra domes sēdē apstiprināts Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas nolikums un sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāns. Tie sagatavoti, ņemot vērā normatīvo aktu prasības un risku novērtējumu, un kalpos par pamatu efektīvai riska vadības informācijas sistēmas darbībai un kontrolei, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Apstiprina teritorijas civilās aizsardzības plānu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%

Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nesteidzīgās dzīves skola senioriem

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) senioriem piedāvā "Nesteidzīgās dzīves skolas" studijas. Pēc izvēles iespējams apgūt angļu un vācu valodas – ar un bez priekšzināšanām, datorprasmes, attīstīt digitālās prasmes, iemācīties sagatavot teksta dokumentus, kā arī izmantot sociālos medijus saziņai. Ir iespēja arī radoši izpausties akvareļu un guaša krāsu darbnīcā "Izkrāso pasauli", apgūt tehnikas, kā pašrocīgi izgatavot apsveikumu kartiņas, dekoratīvus priekšmetus, kārbiņas un citus dekoratīvus priekšmetus, informē Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs.

Nesteidzīgās dzīves skola senioriem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būvniecība sadārdzinājusies par 470 000 eiro

Jaunā pirmsskolas izglītības iestāde Jelgavā būvniecības laikā sadārdzinājusies par gandrīz 470 000 eiro, aģentūru LETA informēja Jelgavas domē.

Būvniecība sadārdzinājusies par 470 000 eiro
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Divās dienās Jelgavā balsi glabāšanā nodevuši 736

Šodien, 29. septembrī, bija otrā diena, kad 14. Saeimas vēlēšanās varēja nodot balsis glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. Trīs stundu laikā šodien Jelgavā balsis glabāšanā nodeva 375 vēlētāji, bet divās dienās kopā balsi glabāšanā jau nodevuši 736 velētāji jeb 1,9 procenti no pilsētas kopējā balsotāju skaita, kas ir 38 660, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Divās dienās Jelgavā balsi glabāšanā nodevuši 736
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pils pagalmā notiks Azemitologa svētki

Pirmdien, 3. oktobrī, pulksten 14 Jelgavas pils pagalmā jau 55. reizi norisināsies tradicionālie un senākie Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) svētki – Azemitologs. Jelgavas pils pagalmā pulcēsies visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, lai rādītu teatralizētu uzdevumu-priekšnesumu, kas studentiskā garā apliecinās piederību LBTU lielajai saimei, informē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte.

Pils pagalmā notiks Azemitologa svētki
2022.09.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - TOY rotaļlietu centrs atsāk savu darbību

Darbu atsākusi un apmeklētājus gaida "TOY rotaļlietu centrs - bibliotēka", kas atrodas Sabiedriskā centra telpās Skolotāju ielā 8. Rotaļlietu bibliotēka apmeklētājiem atvērta otrdienās no pulksten 15 līdz 19 un sestdienās no pulksten 10 līdz 14, informē iestāde "Sabiedriskais centrs".

TOY rotaļlietu centrs atsāk savu darbību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nebūs paaugstinātais NĪN, ja iesniegts pieteikums

Septembra domes sēdē grozīti Jelgavas pašvaldības saistošie noteikumi "Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošana Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā". Grozījumi paredz, ka tām būvēm, par kurām līdz šā gada 1. oktobrim Valsts zemes dienestā (VZD) būs iesniegts pieteikums būves kadastrālās uzmērīšanas lietas izstrādei, paaugstinātais nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) nākamgad nebūs jāmaksā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Nebūs paaugstinātais NĪN, ja iesniegts pieteikums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Amatu atstās Sabiedriskā centra vadītāja

29. septembra domes sēdē deputāti lēma no amata atbrīvot Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Sabiedriskais centrs" vadītāju Solvitu Rukuti, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Amatu atstās Sabiedriskā centra vadītāja
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkā skatāma Gundegas Zikmanes izstāde

No 3. oktobra Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Gundegas Zikmanes akvareļu izstāde “Lai arī rudens...”.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sešu bērnu mamma par pašvaldības dzīvokli Jelgavā (1)

Kristīne vienatnē audzina sešus bērniņus. Ģimene jau ceturto gadu dzīvo pašvaldības piešķirta dzīvoklī Jelgavas nomalē. Septiņu cilvēku ģimenei piešķirts 56 kvadrātmetru liels trīsistabu dzīvoklis. Kristīne noraizējusies par tuvojošos ziemu, jo divas no trim malkas krāsnīm ir avārijas stāvoklī.

Sešu bērnu mamma par pašvaldības dzīvokli Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ nogreiderētas vairākas brauktuves

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka šonedēļ nogreiderēta Aveņu iela, Viktorijas iela, Lāču iela, Griezes iela, Medus iela, Bišu iela, Liepājas iela, Salnas iela, Loka iela, Ķeguma iela, Rudzu iela, Strautnieku iela un Sieramuižas iela. Izvērtējot grants ceļu reālo stāvokli, greiderēšana nepieciešamības gadījumā tiks organizēta līdz pat salam.

Šonedēļ nogreiderētas vairākas brauktuves
AUTOdoc.lv

1.2127840518951 130(0) - 1.1182160377502 2023.01.30. 21:23 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1665003600&cat=10 ip: 3.237.29.69 usememcache: 1