Malva,
Anatols
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Oktobris >
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā ikdienā atpūšaties? ..vairāk
Meditēju, veltu
laiku sev
Dodos dabā - mežs,
jūra utt.
Ceļoju.
Mana atpūta ir
manā mazdārziņā.
Nav laika atpūsties
- jāstrādā.
2022.10.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā līdz plkst. 16 nobalsojuši 40,6%

14.Saeimas vēlēšanās līdz pulksten 16 Jelgavā nobalsojuši 15 697 iedzīvotāji jeb 40,6% balsstiesīgo. Vēlēšanas turpināsies līdz pulksten 20.

Jelgavā līdz plkst. 16 nobalsojuši 40,6%
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zinātniski kosmiskie piedzīvojumi

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) 30. septembrī sadarbībā ar Jelgavas pilsētas skolām organizēja Zinātnieku nakts piedzīvojumus mazajiem pētniekiem – pirmskolniekiem un sākumskolas skolēniem, lai kopā ar vecākiem spertu pirmos soļus zinātnē. Zinātnieku nakts kosmiskajos piedzīvojumos “Misija – tālāk par mēnesi!” devās vairāk nekā 400 bērnu kopā ar savām ģimenēm.

Zinātniski kosmiskie piedzīvojumi
2022.09.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā pie vēlēšanu iecirkņa – gara rinda

Šodien ir pēdējā diena, kad vēlētāji var nodot glabāšanā balsi 14.Saeimas vēlēšanām, un pie vēlēšanu iecirkņa Jelgavas kultūras namā izveidojusies gara rinda.

Jelgavā pie vēlēšanu iecirkņa – gara rinda
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apstiprina teritorijas civilās aizsardzības plānu

29. septembra domes sēdē apstiprināts Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas nolikums un sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāns. Tie sagatavoti, ņemot vērā normatīvo aktu prasības un risku novērtējumu, un kalpos par pamatu efektīvai riska vadības informācijas sistēmas darbībai un kontrolei, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Apstiprina teritorijas civilās aizsardzības plānu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%

Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nesteidzīgās dzīves skola senioriem

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) senioriem piedāvā "Nesteidzīgās dzīves skolas" studijas. Pēc izvēles iespējams apgūt angļu un vācu valodas – ar un bez priekšzināšanām, datorprasmes, attīstīt digitālās prasmes, iemācīties sagatavot teksta dokumentus, kā arī izmantot sociālos medijus saziņai. Ir iespēja arī radoši izpausties akvareļu un guaša krāsu darbnīcā "Izkrāso pasauli", apgūt tehnikas, kā pašrocīgi izgatavot apsveikumu kartiņas, dekoratīvus priekšmetus, kārbiņas un citus dekoratīvus priekšmetus, informē Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs.

Nesteidzīgās dzīves skola senioriem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būvniecība sadārdzinājusies par 470 000 eiro

Jaunā pirmsskolas izglītības iestāde Jelgavā būvniecības laikā sadārdzinājusies par gandrīz 470 000 eiro, aģentūru LETA informēja Jelgavas domē.

Būvniecība sadārdzinājusies par 470 000 eiro
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Divās dienās Jelgavā balsi glabāšanā nodevuši 736

Šodien, 29. septembrī, bija otrā diena, kad 14. Saeimas vēlēšanās varēja nodot balsis glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. Trīs stundu laikā šodien Jelgavā balsis glabāšanā nodeva 375 vēlētāji, bet divās dienās kopā balsi glabāšanā jau nodevuši 736 velētāji jeb 1,9 procenti no pilsētas kopējā balsotāju skaita, kas ir 38 660, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Divās dienās Jelgavā balsi glabāšanā nodevuši 736
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pils pagalmā notiks Azemitologa svētki

Pirmdien, 3. oktobrī, pulksten 14 Jelgavas pils pagalmā jau 55. reizi norisināsies tradicionālie un senākie Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) svētki – Azemitologs. Jelgavas pils pagalmā pulcēsies visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, lai rādītu teatralizētu uzdevumu-priekšnesumu, kas studentiskā garā apliecinās piederību LBTU lielajai saimei, informē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte.

Pils pagalmā notiks Azemitologa svētki
2022.09.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - TOY rotaļlietu centrs atsāk savu darbību

Darbu atsākusi un apmeklētājus gaida "TOY rotaļlietu centrs - bibliotēka", kas atrodas Sabiedriskā centra telpās Skolotāju ielā 8. Rotaļlietu bibliotēka apmeklētājiem atvērta otrdienās no pulksten 15 līdz 19 un sestdienās no pulksten 10 līdz 14, informē iestāde "Sabiedriskais centrs".

TOY rotaļlietu centrs atsāk savu darbību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nebūs paaugstinātais NĪN, ja iesniegts pieteikums

Septembra domes sēdē grozīti Jelgavas pašvaldības saistošie noteikumi "Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošana Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā". Grozījumi paredz, ka tām būvēm, par kurām līdz šā gada 1. oktobrim Valsts zemes dienestā (VZD) būs iesniegts pieteikums būves kadastrālās uzmērīšanas lietas izstrādei, paaugstinātais nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) nākamgad nebūs jāmaksā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Nebūs paaugstinātais NĪN, ja iesniegts pieteikums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Amatu atstās Sabiedriskā centra vadītāja

29. septembra domes sēdē deputāti lēma no amata atbrīvot Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Sabiedriskais centrs" vadītāju Solvitu Rukuti, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Amatu atstās Sabiedriskā centra vadītāja
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkā skatāma Gundegas Zikmanes izstāde

No 3. oktobra Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Gundegas Zikmanes akvareļu izstāde “Lai arī rudens...”.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sešu bērnu mamma par pašvaldības dzīvokli Jelgavā (1)

Kristīne vienatnē audzina sešus bērniņus. Ģimene jau ceturto gadu dzīvo pašvaldības piešķirta dzīvoklī Jelgavas nomalē. Septiņu cilvēku ģimenei piešķirts 56 kvadrātmetru liels trīsistabu dzīvoklis. Kristīne noraizējusies par tuvojošos ziemu, jo divas no trim malkas krāsnīm ir avārijas stāvoklī.

Sešu bērnu mamma par pašvaldības dzīvokli Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ nogreiderētas vairākas brauktuves

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka šonedēļ nogreiderēta Aveņu iela, Viktorijas iela, Lāču iela, Griezes iela, Medus iela, Bišu iela, Liepājas iela, Salnas iela, Loka iela, Ķeguma iela, Rudzu iela, Strautnieku iela un Sieramuižas iela. Izvērtējot grants ceļu reālo stāvokli, greiderēšana nepieciešamības gadījumā tiks organizēta līdz pat salam.

Šonedēļ nogreiderētas vairākas brauktuves
2022.09.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Veic Lielupes tilta zemūdens balstu remontu

Šonedēļ norisinās Lielupes tilta divu zemūdens balstu betonēšanas remontdarbi, informē pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" .

Veic Lielupes tilta zemūdens balstu remontu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Māras iela 5 konkursā saņēmusi žūrijas atzinību

SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) un Māras ielas 5 mājas vecākā Valentīna Tatarenko par daudzdzīvokļu ēkas Māras ielā 5 atjaunošanas projekta vadību konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022" saņēmusi žūrijas speciālistu atzinību. Žūrija uzsver, ka šīs ēkas atjaunošanas projekts ir izcils piemērs ilgtspējīgai domāšanai un sekmē resursu taupīšanu, turklāt ap atjaunoto ēku ir radīta ērta un sakopta vide, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Māras iela 5 konkursā saņēmusi žūrijas atzinību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šķīries pāris Jelgavā nespēj sadalīt bērnus

Kāds pāris Jelgavā pēc šķiršanās nespēj sadalīt bērnus – strīdu izšķirt palīdzēja bāriņtiesa un tiesa, taču bērnu tēvs nevēlas piekrist instanču vērtējumiem, vēsta “‘Degpunktā”.

Šķīries pāris Jelgavā nespēj sadalīt bērnus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk pieslēgt centralizēto apkuri

Siltumapgādes uzņēmums "Gren Jelgava" sācis pieslēgt apkuri. Līdz šai otrdienai apkure bija nodrošināta 23 dzīvojamām mājām un piecām sabiedriskajām ēkām, kuras apkalpo uzņēmums. Kopš pagājušās nedēļas apkure ir pieslēgta arī visiem pašvaldības bērnudārziem, bet skolās tā tiek pieslēgta pakāpeniski, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

2022.09.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsludina pieteikšanos ledus skulptūru festivālam

Izsludināta pieteikšanās 24. Starptautiskajam ledus skulptūru festivālam, kas pasaules klases tēlniekus Jelgavā pulcēs no 2023. gada 28. janvāra līdz 4. februārim. Šoreiz ledus mākslā atklāsies mākslinieku skatījums uz senajām dievībām – to nozīmi dažādās kultūrās. Pieteikties festivālam, aizpildot oficiālo pieteikuma formu vietnē festivali.jelgava.lv, tēlnieki aicināti līdz 20. novembrim, informē Iestādē "Kultūra".

Izsludina pieteikšanos ledus skulptūru festivālam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pirmajā dienā Jelgavā balsi nodevis 361 vēlētājs

Vakar, 26. septembrī, durvis vēra 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņi, kad trīs stundas – no pulksten 17 līdz 20 – bija iespēja arī nodot balsi glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. Šo iespēju jau pirmajā dienā Jelgavā izmantoja ievērojams skaits vēlētāju – 361 jeb 0,93 procenti no pilsētas kopējā balsotāju skaita, kas ir 38 660, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pirmajā dienā Jelgavā balsi nodevis 361 vēlētājs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Radošs konkurss “Redzi sliedes – nopauzē!”

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) aicina visus Latvijas skolēnus un skolotājus piedalīties radošā konkursā “Redzi sliedes – nopauzē!”. Konkursā uzvarējušās klases varēs bez maksas doties uz jaunatklāto zinātnes centru “Vizium” Ventspilī vai apmeklēt Dzelzceļa muzeju un kino Rīgā. Īpašas balvas paredzētas arī skolotājiem.

Radošs konkurss “Redzi sliedes – nopauzē!”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tiks slēgta satiksme Zirgu ielas posmā

No 28. septembra pulksten 8 līdz 29. septembra pulksten 17 Zirgu ielas posmā no Pulkveža Oskara Kalpaka līdz Jēkaba ielai tiks slēgta satiksme, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Tiks slēgta satiksme Zirgu ielas posmā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zinātnieku nakts pirmsskolas, sākumskolas bērniem

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) 30. septembrī no pulksten 17 līdz 20 rīkos Zinātnieku nakts pasākumu “Misija – tālāk par mēnesi!”. ZRKAC sadarbībā ar Jelgavas pilsētas skolām aicina pie sevis – Svētes ielā 33 uz Zinātnieku nakts kosmiskajiem piedzīvojumiem mazos pētniekus – pirmskolas un sākumskolas skolēnus, lai kopā ar vecākiem spertu pirmos soļus zinātnē.

Zinātnieku nakts pirmsskolas, sākumskolas bērniem
2022.09.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Par 20,2% pieaugs ūdenssaimniecības tarifi

SIA "Jelgavas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1.novembra pieaugs par 20,2% - līdz 2,68 eiro par kubikmetru, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmums.

Par 20,2% pieaugs ūdenssaimniecības tarifi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā apkures tarifs oktobrī zemāks nekā citur (1)

Sākoties jaunajai apkures sezonai un ņemot vērā mainīgās energoresursu cenas, iedzīvotājiem jārēķinās, ka apkures tarifs šosezon var tikt pārskatīts katru mēnesi. Saistībā ar kurināmā izmaksu pieaugumu SIA "Gren Jelgava" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai iesniedza priekšlikumu par siltumenerģijas tarifa izmaiņām Jelgavā oktobrī. 21. septembrī SPRK apstiprināja siltumenerģijas gala tarifu Jelgavā oktobrī un tas būs 94,90 EUR/MWh (bez PVN), kas ir par 10,6 procentiem augstāks nekā septembra tarifs (85,82 EUR/MWh (bez PVN)). Taču, ņemot vērā to, ka no oktobra mājsaimniecībām tiks piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām oktobrī būs 81,45 EUR/MWh (bez PVN), informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavā apkures tarifs oktobrī zemāks nekā citur
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainīsies Torņa un muzeja darba laiks

Noslēdzot vasaras tūrisma sezonu, no 1. oktobra mainīsies Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja darba laiks, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mainīsies Torņa un muzeja darba laiks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mūzikas vidusskolai – koncerts ar skatu nākotnē

"Jelgavas Mūzikas vidusskola jau sagaidījusi savus simts, kam klāt jau nācis gads ar skatu nākotnē," saka skolas direktore Zane Andžāne un 14. oktobrī pulksten 18 aicina uz Jelgavas Mūzikas vidusskolas simtgades jubilejas koncertu "100+1" Jelgavas kultūras namā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mūzikas vidusskolai – koncerts ar skatu nākotnē
2022.09.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ar pašvaldības atbalstu studē 18 skolotājas

Otro studiju semestri Liepājas Universitātē uzsākušas 18 topošās pirmsskolas izglītības skolotājas, kuras augstāko pedagoģisko izglītību iegūst ar Jelgavas pašvaldības finansiālu atbalstu. Paralēli studijām viņas jau no februāra strādā par pirmsskolas izglītības skolotājām Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēs, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ar pašvaldības atbalstu studē 18 skolotājas
2022.09.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tiks ierobežota satiksme Atmodas ielā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka līdz 31. oktobrim tiks ierobežota satiksme Atmodas ielā, posmā no Asteru līdz Stiebru ielai.

Tiks ierobežota satiksme Atmodas ielā
AUTOdoc.lv

0.51068902015686 128(0) - 0.45787310600281 2023.06.10. 07:26 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1664571600&cat=10 ip: 172.70.38.85 usememcache: 1