Tīna, Valentīna,
Pārsla
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Septembris >
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kas gaidāms 2023. gadā? ..vairāk
Būs lielāka alga
Cenas visam
samazināsies
Ukrainā beigsies
karš
Nekas nemainīsies
Kļūs tikai
sliktāk
2022.09.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jaunais mācību gads sagaidīts!

Klāt jaunais – 2022./2023. – mācību gads. Šodien, Zinību dienā, pilsētas izglītības iestādēs svinīgi atzīmēta pirmā skolas diena, bet jau rīt sāksies mācības. Pilsētas vispārizglītojošās un profesionālajās izglītības iestādēs šogad mācīsies vairāk nekā 7500 izglītojamo, no kuriem 754 ir pirmklasnieki, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jaunais mācību gads sagaidīts!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Akadēmiskajā sēdē sveic 28 jaunos mācībspēkus

31. augustā LLU Aulā tika aizvadīta ikgadējā Akadēmiskā sēde, kurā vienkopus pulcējās universitātes kolektīvs, lai atklātu jauno studiju gadu, pārrunātu iepriekšējā 2021./2022. studiju gada rezultātus un turpmāk veicamos uzdevumus, kā arī sveiktu jaunos kolēģus.

Akadēmiskajā sēdē sveic 28 jaunos mācībspēkus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkā Egijas Rozneres gleznu izstāde

Līdz 30. septembrim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Egijas Rozneres gleznu izstāde “Perspektīvas”. Māksliniecei šī izstāde ir īpaša, jo pašai ir sajūta, ka atrasts pareizais mākslas stils, vienlīdz pamainot pamatprincipu kopumu un apmierinot savas, kā mākslinieces ambīcijas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Bibliotēkā Egijas Rozneres gleznu izstāde
2022.08.31.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes organizācija pie Jelgavas 4. sākumskolas

Rīt sāksies jaunais mācību gads. Šobrīd turpinās stāvlaukuma izbūve pie Jelgavas 4. sākumskolas, taču to no 1. septembra varēs izmantot skolēnu vecāki, tāpat tur būs pieejama sabiedriskā transporta pieturvieta. Lai nodrošinātu sabiedriskā transporta kustību un vecāku autotransporta novietošanu stāvlaukumā, 1. septembrī būvnieks līdz pulksten 12 būvdarbus neveiks. Satiksmi stāvlaukumā palīdzēs organizēt arī Jelgavas Pašvaldības policija, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Satiksmes organizācija pie Jelgavas 4. sākumskolas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēni saņem jaunās Jelgavas skolēna apliecības

Šonedēļ, sākoties jaunajam mācību gadam, daļa pilsētas skolēnu savā izglītības iestādē saņems jaunās Jelgavas skolēna apliecības. Skolēna apliecība ir ne tikai identifikācijas līdzeklis, bet ļauj arī saņemt pašvaldības nodrošinātos četrus bezmaksas braucienus dienā pilsētas sabiedriskajā transportā. Jaunās kartes, izsniedzot tās skolēniem, jau būs aktivizētas un jau tajā pašā dienā skolēnam ar to būs iespēja izmantot bezmaksas braucienus pilsētas autobusos. Kartes izgatavošanas maksu un piegādi pilnībā sedz pašvaldība, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Skolēni saņem jaunās Jelgavas skolēna apliecības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izvērtēs siltumenerģijas tarifa izmaiņas oktobrī

Saistībā ar kurināmā izmaksu pieaugumu, SIA "Gren Jelgava" iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai priekšlikumu par siltumenerģijas tarifa izmaiņām Jelgavā. Plānotais siltumenerģijas gala tarifs Jelgavā ir 94,90 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 10,6 procentiem augstāks nekā apstiprinātais siltumenerģijas tarifs septembrī – 85,82 EUR/MWh (bez PVN). Plānots, ka pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā stāsies spēkā no šā gada 1. oktobra. Ņemot vērā to, ka no 1. oktobra mājsaimniecībām tiks piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām oktobrī būs 81,45 EUR/MWh (bez PVN).

Izvērtēs siltumenerģijas tarifa izmaiņas oktobrī
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavniekus Uzvaras parkā satiks dakteris klauns

Šo svētdien, 4. septembrī, pulksten 12 Uzvaras parka bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Jelgavas iedzīvotājus satikties un nofotografēties ar sarkaniem deguniem aicina dakteris klauns. Par godu labdarības biedrības "Dr.Klauns" 10 gadu jubilejai un lai pievērstu uzmanību dakteru klaunu ikdienas maratonam slimnīcās visā Latvijā, Jānis Taukulis jeb Dr.Taukulis, devies 2 000 km garā velomaratonā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavniekus Uzvaras parkā satiks dakteris klauns
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nolūzis koks Alunāna parkā

Operatīvie dienesti ziņo, ka otrdienas vakara stiprais vējš būtiskus postījumus pilsētā nav radījis. Šobrīd ir informācija par nolauztu koku Alunāna parkā, kas uzkritis vieglajai automašīnai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Nolūzis koks Alunāna parkā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tiks ierobežota satiksme Malkas ceļā

No 1. septembra līdz 8. novembrim jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Malkas ceļa posmā no Malkas ceļa 1A līdz Malkas ceļam 1 un no 1. septembra līdz 10. novembrim – Sniega ielas posmā no Līgas ielas līdz Stiebru ielai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Tiks ierobežota satiksme Malkas ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atsāks kursēt autobusi 6., 14. un 18. maršrutā

SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) informē, ka līdz ar jauno mācību gadu no ceturtdienas, 1. septembra, atsāks kursēt pilsētas sabiedriskais transports 6., 14. un 18. maršrutā, kas jūlijā un augustā bija slēgti.

Atsāks kursēt autobusi 6., 14. un 18. maršrutā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkas pāriet uz ziemas darba laiku

No 1. septembra līdz 31. maijam Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles – bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis", Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka – strādās pēc ziemas darba laika, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Bibliotēkas pāriet uz ziemas darba laiku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas ugunsdzēsējam 3.vieta sacensībās Hamburgā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) komanda ar panākumiem atgriezusies no sacensībām "Stiprākais ugunsdzēsējs" Vācijas pilsētā Hamburgā, kas notika, atzīmējot šīs pilsētas ugunsdzēsības 150. gadadienu. VUGD Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs Kristaps Ansons (attēlā no kreisās) izcīnīja 3. vietu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas ugunsdzēsējam 3.vieta sacensībās Hamburgā
2022.08.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Pulkveža Oskara Kalpaka ielā

Līdz 6. septembrim ierobežota satiksme Pulkveža Oskara Kalpaka ielas posmā no Stacijas ielas līdz Rūpniecības ielai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsetsaimnieciba''.

Ierobežota satiksme Pulkveža Oskara Kalpaka ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bērni var saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas trūcīgo, maznodrošināto, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros aicina saņemt skolas piederumu komplektus, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes, kas atbilst kādai no minētajām mērķa grupām, Jelgavā noteiktos laikos var saņemt divos punktos: biedrībā "Latvijas Sarkanais Krusts" Pasta ielā 26 un radošo domu un darbu centrā "Svētelis" Pļavu ielā 2, informē Jelgavas sociālo lietu pārvalde.

Bērni var saņemt bezmaksas skolas preču komplektus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas iedzīvotāja karti var noformēt ZRKAC

No septembra Jelgavas iedzīvotāja karti, kas ļauj saņemt braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā, pensionāri un citas iedzīvotāju grupas, kam tas pienākas kā pabalsts, var noformēt Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33. Līdz šim to varēja izdarīt Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas iedzīvotāja karti var noformēt ZRKAC
2022.08.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Samanta Tīna – atvasaras koncertā Kārklu muižā

Jau pavisam drīz, 9. un 10.septembrī, Jelgavā, Kārklu muižas parkā notiks divi vērienīgi atvasaras pasākumi, kuros uzstāsies muzikālā dīva Samanta Tīna un ģitāru pavēlnieks Mārcis Auziņš.

Samanta Tīna – atvasaras koncertā Kārklu muižā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz starta Driksā stājas 11 piena paku laivas (1)

Jelgavā aizvadīts viens no vasaras atraktīvākajiem notikumiem – 20. "Baltais" piena paku laivu regate. Uz starta jubilejas salidojumā Driksā sestdien stājās 11 konkursa piena paku laivas, kuras būvējuši darba kolektīvi un draugu kompānijas, kā arī pirmo reizi pašu organizatoru – pašvaldības iestādes "Kultūra" – būvētā laiva "Aizskatuve". Katra komanda ar savu būvniecības pieredzi – citi šajā pasākumā piedalās jau vairāk nekā desmit gadus, citiem šī bija pirmā pieredze, konstruējot peldlīdzekli no tukšām piena pakām. Uzrunātās komandas atzīst, ka šis ir ļoti labs kolektīva saliedēšanas pasākums ar lielu jautrību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uz starta Driksā stājas 11 piena paku laivas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveikti mazie jelgavnieki!

Vasaras izskaņā tradicionāli sveikti jaundzimušie jelgavnieki, pasniedzot viņu ģimenēm karotītes ar pilsētas simboliku un mazuļa dzimšanas gadu. Sestdien, 27. augustā, skvērā aiz kultūras nama tika sveikti mazie jelgavnieki, kuri dzimuši jūnijā un jūlijā. Šovasar jelgavnieku saimi kuplinājuši 106 jaundzimušie – viņu vidū viens dvīņu pāris, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sveikti mazie jelgavnieki!
2022.08.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilī izstāde Ukrainas zinātnieku atbalstam

27. augustā pulksten 12.00 Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavas pils Dienvidrietumu spārna cokolstāvā (ieeja no pagalma) norisināsies fotoizstādes atklāšana “Pirms un pēc…”, kas veltīta Ukrainas zinātnieku atbalstam. Tāpat pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties Ukrainas Neatkarības dienai veltītā izklaides programmā un degustēt ukraiņu virtuves ēdienus, informē LLU.

Pilī izstāde Ukrainas zinātnieku atbalstam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Gardēži šodien tiekas Jelgavā!

Jelgavā šodien, 27. augustā, notiek Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki. No pulksten 11 līdz 17 Hercoga Jēkaba laukumā – svētku gadatirgus, kurā savu produkciju piedāvās vairāk nekā 150 maizes cepēji, biškopji un piena produktu ražotāji un dažādu amatu pratēji ar saviem darinājumiem no visas Latvijas, bet skvērā aiz kultūras nama varēs piedalīties dažādās aktivitātēs un iedvesmoties zaļajā platformā. No pulksten 11 Pasta salā notiks pludmales volejbols, 3x3 basketbols un soda metienu konkurss, bet Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) no 11 līdz 17 aicina piedalīties erudīcijas spēlē "Medus maize prātlauzim". Savukārt vakarpusē – no pulksten 18 – skatītājus ar atraktivitāti, azartu un kuģotprasmi centīsies savaldzināt 20. "Baltais" piena paku laivu regates dalībnieki jubilejas salidojumā Driksas ūdeņos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Gardēži šodien tiekas Jelgavā!
2022.08.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iesaisties nozīmīgā enerģētikas pētījumā

No 29. augusta jelgavnieki aicināti pieteikties dalībai nozīmīgā enerģētikas pētījumā, kura laikā 18 mēnešu garumā tiks analizēti mājsaimniecību enerģētikas lietošanas paradumi, mikroklimats telpās, kā arī veselības rādītāji. Pētījumā kopumā paredzēts analizēt 300 pilsētas mājsaimniecību datus – puse no dalībniekiem projektā būs iesaistīti aktīvi, bet otra puse piedalīsies kā kontrolgrupa. Taču ieguvēji būs visi projekta dalībnieki, jo katrs saņems rekomendācijas, kā, mainot savus enerģētikas lietošanas paradumus, uzlabot mājsaimniecības labklājību un veselību. Aktīvās grupas dalībnieki saņems arī vairākas mērierīces, kas ļaus visu projekta laiku sekot līdzi nozīmīgiem mikroklimata un veselības rādītājiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Iesaisties nozīmīgā enerģētikas pētījumā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jālemj par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi

Lai apkures sistēmā tehniski viss būtu droši un jau laikus saprastu, vai nepieciešami kādi remontdarbi, SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) pirms apkures sezonas daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekus aicina lemt par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jālemj par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jauno mācību gadu ieskandinās "ZinīBUMS"

Zinību dienā, 1. septembrī, Uzvaras parkā notiks mācību sezonas atklāšanas pasākums "ZinīBUMS". No pulksten 18 līdz 21 skolēni aicināti izzināt ārpusstundu nodarbību piedāvājumu Jelgavā, izbaudīt koncertus un satikt savus vienaudžus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jauno mācību gadu ieskandinās
2022.08.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Peldēšanas skolu vadīs Māris Lindenbaums

Šodien, 25. augustā, Jelgavas domes sēdē pieņemts lēmums no 1. septembra Jelgavas pašvaldības profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādes "Jelgavas Specializētā peldēšanas skola" direktora amatā iecelt Māri Lindenbaumu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Peldēšanas skolu vadīs Māris Lindenbaums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja

Šodien, 25. augustā, Jelgavas domes sēdē amatā iecelta Jelgavas pašvaldības iestādes "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" vadītāja. Domes lēmums nosaka, ka ar 1. septembri iestādi vadīs Dace Kaņepone. Viņas kandidatūra šim amatam pagājušajā nedēļā jau atbalstīta domes Finanšu komitejas sēdē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi pie Hercoga Jēkaba laukuma

27. augustā Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama notiks 22. Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki, bet Driksā – 20. "Baltais" piena paku laivu regate. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka jau no piektdienas, 26. augusta, Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē būs satiksmes ierobežojumi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Satiksmes ierobežojumi pie Hercoga Jēkaba laukuma
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilnveido sevi kādā no 68 "Jundas" pulciņiem

Jaunrades nams "Junda" bērniem un jauniešiem līdz 25 gadu vecumam jaunajā sezonā piedāvā 68 interešu izglītības programmas, sniedzot iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku, attīstīt radošumu, tehniskās iemaņas, valodas un citas prasmes, kā arī iegūt jaunus draugus. Pieteikšanās nodarbībām elektroniski sāksies 3. septembrī, bet 1. un 2. septembrī no pulksten 15.30 līdz 18.30 "Junda" vērs durvis interesentiem, organizējot tikšanos ar vairāku pulciņu skolotājiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilnveido sevi kādā no 68
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Par apkaimju idejām saņemtas 1315 balsis

20. augustā Jelgavas pašvaldības mājaslapā noslēdzās balsojums par nevalstisko organizāciju un privātpersonu iesniegtajām apkaimju teritoriju attīstības idejām. Kopumā balsojumā saņemtas 1315 jelgavnieku balsis un visvairāk balsots par attīstības ideju "Būvējot vērtības!", kas paredz Romas ielas rajonā veidot bērnu sporta un rotaļu laukumu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Par apkaimju idejām saņemtas 1315 balsis
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveic 12 jaunos skolotājus

Tradicionāli pirms jaunā darba cēliena pilsētas pedagogiem notiek konference, lai pārrunātu darba prioritātes un jaunā mācību gada izaicinājumus. Šajā reizē tiek sveikti arī jaunie pedagogi, izglītības iestāžu vadītāji un viņu vietnieki. Jelgavas pedagogu saimei šogad pievienojas 12 dažādu priekšmetu skolotāji, bet septiņas iestādes piedzīvojušas izmaiņas vadības komandā. Par vienu no jaunā mācību gada vadmotīviem izvirzīts aicinājums uz sadarbību – sadarbību vadības komandā, sadarbību kolēģu starpā, sadarbību ar skolēniem un vecākiem. Tikai strādājot komandā, iespējams sasniegt daudz augstākus rezultātus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sveic 12 jaunos skolotājus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Novērtēta rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā

Trešdien Mežaparka Kokaru zālē apbalvoti konkursa "Gada labākā būve Latvijā 2021" uzvarētāji. Par otro labāko būvi nominācijā "Ainava" starp pieciem finālistiem atzīta Jelgavas bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Novērtēta rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā
AUTOdoc.lv

1.3001811504364 121(0) - 1.1878461837769 2023.01.30. 12:41 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1661979600&cat=10 ip: 172.70.134.10 usememcache: 1