Veronika,
Daila
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Augusts >
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kas gaidāms 2023. gadā? ..vairāk
Būs lielāka alga
Cenas visam
samazināsies
Ukrainā beigsies
karš
Nekas nemainīsies
Kļūs tikai
sliktāk
2022.08.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Pulkveža Oskara Kalpaka ielā

Līdz 6. septembrim ierobežota satiksme Pulkveža Oskara Kalpaka ielas posmā no Stacijas ielas līdz Rūpniecības ielai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsetsaimnieciba''.

Ierobežota satiksme Pulkveža Oskara Kalpaka ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bērni var saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas trūcīgo, maznodrošināto, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros aicina saņemt skolas piederumu komplektus, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes, kas atbilst kādai no minētajām mērķa grupām, Jelgavā noteiktos laikos var saņemt divos punktos: biedrībā "Latvijas Sarkanais Krusts" Pasta ielā 26 un radošo domu un darbu centrā "Svētelis" Pļavu ielā 2, informē Jelgavas sociālo lietu pārvalde.

Bērni var saņemt bezmaksas skolas preču komplektus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas iedzīvotāja karti var noformēt ZRKAC

No septembra Jelgavas iedzīvotāja karti, kas ļauj saņemt braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā, pensionāri un citas iedzīvotāju grupas, kam tas pienākas kā pabalsts, var noformēt Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33. Līdz šim to varēja izdarīt Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas iedzīvotāja karti var noformēt ZRKAC
2022.08.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Samanta Tīna – atvasaras koncertā Kārklu muižā

Jau pavisam drīz, 9. un 10.septembrī, Jelgavā, Kārklu muižas parkā notiks divi vērienīgi atvasaras pasākumi, kuros uzstāsies muzikālā dīva Samanta Tīna un ģitāru pavēlnieks Mārcis Auziņš.

Samanta Tīna – atvasaras koncertā Kārklu muižā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz starta Driksā stājas 11 piena paku laivas (1)

Jelgavā aizvadīts viens no vasaras atraktīvākajiem notikumiem – 20. "Baltais" piena paku laivu regate. Uz starta jubilejas salidojumā Driksā sestdien stājās 11 konkursa piena paku laivas, kuras būvējuši darba kolektīvi un draugu kompānijas, kā arī pirmo reizi pašu organizatoru – pašvaldības iestādes "Kultūra" – būvētā laiva "Aizskatuve". Katra komanda ar savu būvniecības pieredzi – citi šajā pasākumā piedalās jau vairāk nekā desmit gadus, citiem šī bija pirmā pieredze, konstruējot peldlīdzekli no tukšām piena pakām. Uzrunātās komandas atzīst, ka šis ir ļoti labs kolektīva saliedēšanas pasākums ar lielu jautrību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uz starta Driksā stājas 11 piena paku laivas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveikti mazie jelgavnieki!

Vasaras izskaņā tradicionāli sveikti jaundzimušie jelgavnieki, pasniedzot viņu ģimenēm karotītes ar pilsētas simboliku un mazuļa dzimšanas gadu. Sestdien, 27. augustā, skvērā aiz kultūras nama tika sveikti mazie jelgavnieki, kuri dzimuši jūnijā un jūlijā. Šovasar jelgavnieku saimi kuplinājuši 106 jaundzimušie – viņu vidū viens dvīņu pāris, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sveikti mazie jelgavnieki!
2022.08.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilī izstāde Ukrainas zinātnieku atbalstam

27. augustā pulksten 12.00 Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavas pils Dienvidrietumu spārna cokolstāvā (ieeja no pagalma) norisināsies fotoizstādes atklāšana “Pirms un pēc…”, kas veltīta Ukrainas zinātnieku atbalstam. Tāpat pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties Ukrainas Neatkarības dienai veltītā izklaides programmā un degustēt ukraiņu virtuves ēdienus, informē LLU.

Pilī izstāde Ukrainas zinātnieku atbalstam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Gardēži šodien tiekas Jelgavā!

Jelgavā šodien, 27. augustā, notiek Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki. No pulksten 11 līdz 17 Hercoga Jēkaba laukumā – svētku gadatirgus, kurā savu produkciju piedāvās vairāk nekā 150 maizes cepēji, biškopji un piena produktu ražotāji un dažādu amatu pratēji ar saviem darinājumiem no visas Latvijas, bet skvērā aiz kultūras nama varēs piedalīties dažādās aktivitātēs un iedvesmoties zaļajā platformā. No pulksten 11 Pasta salā notiks pludmales volejbols, 3x3 basketbols un soda metienu konkurss, bet Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) no 11 līdz 17 aicina piedalīties erudīcijas spēlē "Medus maize prātlauzim". Savukārt vakarpusē – no pulksten 18 – skatītājus ar atraktivitāti, azartu un kuģotprasmi centīsies savaldzināt 20. "Baltais" piena paku laivu regates dalībnieki jubilejas salidojumā Driksas ūdeņos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Gardēži šodien tiekas Jelgavā!
2022.08.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iesaisties nozīmīgā enerģētikas pētījumā

No 29. augusta jelgavnieki aicināti pieteikties dalībai nozīmīgā enerģētikas pētījumā, kura laikā 18 mēnešu garumā tiks analizēti mājsaimniecību enerģētikas lietošanas paradumi, mikroklimats telpās, kā arī veselības rādītāji. Pētījumā kopumā paredzēts analizēt 300 pilsētas mājsaimniecību datus – puse no dalībniekiem projektā būs iesaistīti aktīvi, bet otra puse piedalīsies kā kontrolgrupa. Taču ieguvēji būs visi projekta dalībnieki, jo katrs saņems rekomendācijas, kā, mainot savus enerģētikas lietošanas paradumus, uzlabot mājsaimniecības labklājību un veselību. Aktīvās grupas dalībnieki saņems arī vairākas mērierīces, kas ļaus visu projekta laiku sekot līdzi nozīmīgiem mikroklimata un veselības rādītājiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Iesaisties nozīmīgā enerģētikas pētījumā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jālemj par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi

Lai apkures sistēmā tehniski viss būtu droši un jau laikus saprastu, vai nepieciešami kādi remontdarbi, SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) pirms apkures sezonas daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekus aicina lemt par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jālemj par apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jauno mācību gadu ieskandinās "ZinīBUMS"

Zinību dienā, 1. septembrī, Uzvaras parkā notiks mācību sezonas atklāšanas pasākums "ZinīBUMS". No pulksten 18 līdz 21 skolēni aicināti izzināt ārpusstundu nodarbību piedāvājumu Jelgavā, izbaudīt koncertus un satikt savus vienaudžus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jauno mācību gadu ieskandinās
2022.08.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Peldēšanas skolu vadīs Māris Lindenbaums

Šodien, 25. augustā, Jelgavas domes sēdē pieņemts lēmums no 1. septembra Jelgavas pašvaldības profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādes "Jelgavas Specializētā peldēšanas skola" direktora amatā iecelt Māri Lindenbaumu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Peldēšanas skolu vadīs Māris Lindenbaums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja

Šodien, 25. augustā, Jelgavas domes sēdē amatā iecelta Jelgavas pašvaldības iestādes "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" vadītāja. Domes lēmums nosaka, ka ar 1. septembri iestādi vadīs Dace Kaņepone. Viņas kandidatūra šim amatam pagājušajā nedēļā jau atbalstīta domes Finanšu komitejas sēdē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi pie Hercoga Jēkaba laukuma

27. augustā Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama notiks 22. Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki, bet Driksā – 20. "Baltais" piena paku laivu regate. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka jau no piektdienas, 26. augusta, Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē būs satiksmes ierobežojumi, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Satiksmes ierobežojumi pie Hercoga Jēkaba laukuma
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilnveido sevi kādā no 68 "Jundas" pulciņiem

Jaunrades nams "Junda" bērniem un jauniešiem līdz 25 gadu vecumam jaunajā sezonā piedāvā 68 interešu izglītības programmas, sniedzot iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku, attīstīt radošumu, tehniskās iemaņas, valodas un citas prasmes, kā arī iegūt jaunus draugus. Pieteikšanās nodarbībām elektroniski sāksies 3. septembrī, bet 1. un 2. septembrī no pulksten 15.30 līdz 18.30 "Junda" vērs durvis interesentiem, organizējot tikšanos ar vairāku pulciņu skolotājiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilnveido sevi kādā no 68
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Par apkaimju idejām saņemtas 1315 balsis

20. augustā Jelgavas pašvaldības mājaslapā noslēdzās balsojums par nevalstisko organizāciju un privātpersonu iesniegtajām apkaimju teritoriju attīstības idejām. Kopumā balsojumā saņemtas 1315 jelgavnieku balsis un visvairāk balsots par attīstības ideju "Būvējot vērtības!", kas paredz Romas ielas rajonā veidot bērnu sporta un rotaļu laukumu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Par apkaimju idejām saņemtas 1315 balsis
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveic 12 jaunos skolotājus

Tradicionāli pirms jaunā darba cēliena pilsētas pedagogiem notiek konference, lai pārrunātu darba prioritātes un jaunā mācību gada izaicinājumus. Šajā reizē tiek sveikti arī jaunie pedagogi, izglītības iestāžu vadītāji un viņu vietnieki. Jelgavas pedagogu saimei šogad pievienojas 12 dažādu priekšmetu skolotāji, bet septiņas iestādes piedzīvojušas izmaiņas vadības komandā. Par vienu no jaunā mācību gada vadmotīviem izvirzīts aicinājums uz sadarbību – sadarbību vadības komandā, sadarbību kolēģu starpā, sadarbību ar skolēniem un vecākiem. Tikai strādājot komandā, iespējams sasniegt daudz augstākus rezultātus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sveic 12 jaunos skolotājus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Novērtēta rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā

Trešdien Mežaparka Kokaru zālē apbalvoti konkursa "Gada labākā būve Latvijā 2021" uzvarētāji. Par otro labāko būvi nominācijā "Ainava" starp pieciem finālistiem atzīta Jelgavas bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Novērtēta rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā
2022.08.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Palīdz sagatavoties skolai 20 skolēniem

Noslēgusies labdarības akcija "Ar prieku pretim zināšanām". Tajā ar ziedotāju atbalstu 20 pilsētas skolēniem sagādātas skolas somas un dažādi mācību piederumi, kas otrdien Sabiedriskajā centrā pasniegti jaunajiem īpašniekiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Palīdz sagatavoties skolai 20 skolēniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JRTC aicina uz aktivitāti "Medus maize prātlauzim"

27. augustā no pulksten 11 līdz 17 ikvienu aicina piedalīties erudīcijas spēlē "Medus maize prātlauzim", informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC).

JRTC aicina uz aktivitāti
2022.08.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsaki viedokli par koku ciršanu Lielajā ielā 13 (1)

Pamatojoties uz 2012. gada 2. maija Ministru kabineta noteikumu Nr.309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža" 17. punktā noteikto, publiskajai apspriešanai tiek nodota koku ciršana Lielajā ielā 13, Jelgavā. Koku ciršana paredzēta teritorijas labiekārtošanai. Publiskā apspriešana notiek laika posmā no 2022. gada 23. augusta līdz 2022. gada 6. septembrim (ieskaitot), informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Izsaki viedokli par koku ciršanu Lielajā ielā 13
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ceturtdien – Aizmāršīgo lasītāju diena

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs katra mēneša pēdējā ceturtdienā ir iespēja nodot bibliotēkas grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Šomēnes Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs - bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis", Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā - 25. augustā.

Ceturtdien – Aizmāršīgo lasītāju diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolu vadība gatava jaunajam mācību cēlienam

Nākamnedēļ sāksies jaunais mācību gads, un pirms tā Jelgavas pilsētas vadība, domes deputāti, Izglītības pārvaldes un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra vadība jau ierasti tiekas ar pilsētas izglītības iestāžu vadības komandām, lai pārliecinātos par skolu gatavību jaunajam darba cēlienam un pārrunātu izglītības iestādēm aktuālos jautājumus. Dažas skolas apsekotas pagājušajā nedēļā, pirmdien apmeklēta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, Jelgavas 4. vidusskola un Pārlielupes pamatskola, bet šopēcpusdien paredzēta tikšanās ar Jelgavas 4. sākumskolas un Amatu vidusskolas vadību.

Skolu vadība gatava jaunajam mācību cēlienam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 4.līnijā atjaunots ietves segums

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka ir noslēgušies ietves seguma atjaunošanas darbi 4.līnijā, posmā no Dobeles šosejas līdz ēkai 4.līnija Nr.15.

4.līnijā atjaunots ietves segums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atjauno ātrumvalni pie Tehnoloģiju vidusskolas

Uzlabojot satiksmes drošību pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9, šonedēļ sāk atjaunot ātrumvalni pie skolas, brauktuves asfaltbetona segumu, kā arī tiks izveidots ielas pieslēgums stāvlaukumam pretim izglītības iestādei. Līdz ar to no 23. līdz 28. augustam satiksmei slēgts Meiju ceļa posms no Kazarmes līdz Zvejnieku ielai. Iedzīvotājiem tiks nodrošināta piekļuve īpašumiem, kas atrodas būvdarbu zonā.

Atjauno ātrumvalni pie Tehnoloģiju vidusskolas
AUTOdoc.lv

1.2171111106873 116(0) - 1.0750157833099 2023.02.04. 03:49 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1661806800&cat=10 ip: 3.235.186.94 usememcache: 1