Sarmīte,
Tabita
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūnijs >
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.06.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Zinītis” aicina uz 70. dzimšanas dienas svinībām

Jūlijs ir Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) 70. jubilejas mēnesis, tādēļ bibliotēka šajā mēnesī būs pārtapusi par Alises brīnumzemi pēc Luisa Kerola grāmatas motīviem. Bibliotēkas apmeklētāji 1.jūlijā no plkst. 10 līdz 18 tiek aicināti visas dienas garumā svinēt dzimšanas dienu kopā ar bibliotēkas kolektīvu un īpašajiem viesiem, lai piedzīvot brīnumiem un pārsteigumiem bagātu dienu.

“Zinītis” aicina uz 70. dzimšanas dienas svinībām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kalnciemā izglāba trīs cilvēkus

Piektdien pulksten 22.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Kalnciema pagastu, kur ūdenstilpē uz peldošas konstrukcijas atrodas trīs cilvēki.

Kalnciemā izglāba trīs cilvēkus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jāņu brīvdienās atkritumu izvešana - pēc grafika

Jelgavā atkritumu - gan sadzīves, gan dalīto - izvešana arī Jāņu brīvdienās notiks saskaņā ar grafiku: privātmājās dzīvojošajiem jelgavniekiem un juridiskajām personām jāatceras izstumt konteineru ārpus slēgtas teritorijas vai nodrošināt piekļuvi, lai atkritumvedēja ekipāža varētu konteineru iztukšot. Svētki neietekmē izvešanu: tā vienmēr notiek saskaņā ar grafiku!

Jāņu brīvdienās atkritumu izvešana - pēc grafika
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 22. jūnijam slēgta satiksme Riņķa ielā

Turpinoties ūdensvada un kanalizācijas tīkla pieslēguma izbūvei, līdz 22. jūnija pulksten 17 slēgta satiksme Riņķa ielā, posmā no Riņķa ielas Nr.2 ielas līdz Riņķa ielai Nr.10.

Līdz 22. jūnijam slēgta satiksme Riņķa ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina sakopt privātās teritorijas

Jelgavas Pašvaldības policija aicina jelgavniekus pievērst uzmanību sava īpašuma un tam piegulošās teritorijas sakopšanai.

Aicina sakopt privātās teritorijas
2022.06.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Koncertā pulcējās jelgavnieki un pilsētas viesi

Par tradīciju kļuvušais Jāņu ielīgošanas koncerts "Gada īsākā nakts" brīvdabas koncertzālē "Mītava" 18. jūnijā pulcēja jelgavniekus un pilsētas viesus, jāpiebilst, ka 23. jūnijā koncerts būs skatāms televīzijas ekrānos.

Koncertā pulcējās jelgavnieki un pilsētas viesi
2022.06.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU zirgu ganāmpulkam pievienojas mazā Dārta

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Zirgkopības mācību centra "Mušķi" ganāmpulks kļuvis par vienu zirgu bagātāks, pēc trīs gadu pārtraukuma "Mušķos" atkal ir ķēvīte, kura radīta ģenētisko resursu saglabāšanas programmas laikā.

LLU zirgu ganāmpulkam pievienojas mazā Dārta
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lems par atkritumu apsaimniekošanas tarifu

Pilnsabiedrība "JKP", kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanu Jelgavā, pašvaldībā vērsusies ar lūgumu pārskatīt nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu. Galvenais pamatojums – būtisks degvielas cenas kāpums, kas ietekmē pakalpojuma gala cenu. Tarifs varētu pieaugt par sešiem procentiem.

Lems par atkritumu apsaimniekošanas tarifu
2022.06.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku gājējiem slēgts pagaidu tilts

Pēc spēcīgajām lietavām Platones upē būtiski paaugstinājies ūdens līmenis, līdz ar to tehnisku iemeslu dēļ gājējiem šobrīd uz laiku ir slēgts pagaidu gājēju koka tilts pār Platoni Bauskas ielā un Dzirnavu ielas gājēju tilts pār Platoni.

Uz laiku gājējiem slēgts pagaidu tilts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pieteikt sakoptākos objektus

Vēl tikai līdz 26. jūnijam Jelgavas pašvaldība aicina pieteikt sakārtotus un apzaļumotus pagalmus, privātmāju teritorijas, daudzdzīvokļu māju balkonus un lodžijas, kā arī uzņēmumus konkursam "Sakoptākais pilsētvides objekts".

Aicina pieteikt sakoptākos objektus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 12. klašu absolventi saņem 500 eiro stipendiju

Jau piekto gadu Latvijas vidējās izglītības iestādēm bija iespēja izvirzīt vidusskolas absolventus Latvijas simtgades stipendijai. Vienreizējā stipendija – 500 eiro – šajā mācību gadā piešķirta 321 skolu absolventam, tostarp deviņiem jauniešiem no mūsu pilsētas izglītības iestādēm.

12. klašu absolventi saņem 500 eiro stipendiju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 1. jūlijam ierobežota satiksme Ganību ielā

Līdz 1. jūlijam ierobežota satiksme Ganību ielā, posmā no Atmodas ielas līdz 1.līnijai.

Līdz 1. jūlijam ierobežota satiksme Ganību ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā šodien notiek militārās mācības

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons informē, ka Jelgavas pilsētā un novadā 17. jūnijā notiks militārās mācības ar kaujas tehnikas pārvietošanos un personālā pārvietošanos ekipētiem ar ieročiem. Iedzīvotāji aicināti neuztraukties – tās ir rutīnas mācības.

Pilsētā šodien notiek militārās mācības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sagaidīsim vasaras saulgriežus pils saliņā!

21. jūnijā, gada īsākajā naktī, jelgavniekiem ir iespēja piedalīties un piedzīvot vasaras saulgriežu mistēriju. Ikviens, kam ir tuvas mūsu senču tradīcijas, aicināts ielīgot Jelgavas pils saliņā. Kopā ar folkloras kopām varēs pīt vainagus un vītnes, aplīgot ozolu, godināt Jāni, pavadīt sauli, iedegt ugunskuru un Jāņu pūdeli, kā arī izbaudīt citus saulgriežu rituālus.

Sagaidīsim vasaras saulgriežus pils saliņā!
2022.06.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noskaidroti “Gada īsākās nakts” biļešu laimētāji

Noskaidroti divi konkursa dalībnieki, kuri laimējuši iespēju doties uz tradicionālo TV3 Jāņu ielīgošanas koncertu “Gada īsākā nakts”, kas notiks sestdien, 18. jūnijā plkst. 20.00 Jelgavā, Jelgavas pasta salā, brīvdabas koncertzālē “Mītava”.

Noskaidroti “Gada īsākās nakts” biļešu laimētāji
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārreģistrēs Ievas Aveniņas pacientus

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 1. augusta ģimenes ārste Ieva Aveniņa izbeidz līgumattiecības ar dienestu. Ārstes pacientu sarakstā reģistrētās personas tiks pārreģistrētas pie ģimenes ārstes Ļubovas Timofejevas, kura ir prakses darbības pamatteritorijas pārņēmēja.

Pārreģistrēs Ievas Aveniņas pacientus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atmini tautasdziesmās paslēptos objektus

Gaidot vasaras saulgriežus, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) ir izstrādājis interaktīvu pastaigu maršrutu "Dedziet košu jāņuguni!", aicinot ikvienu no 17. līdz 28. jūnijam piedalīties aizraujošā Līgo svētku noskaņu aktivitātē Jelgavas pilsētas robežās.

Atmini tautasdziesmās paslēptos objektus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 9. klases izlaidums Jelgavas Centra pamatskolā

Trešdien vairākās pilsētas skolās notika 9. klases izlaidumi. Īpaša šī diena bija Jelgavas Centra pamatskolā, jo tur svinēts pirmais 9. klases izlaidums. Centra pamatskolu šogad absolvēja 35 jaunieši. Pamatskolas izlaidumi pilsētā turpināsies arī ceturtdien.

9. klases izlaidums Jelgavas Centra pamatskolā
2022.06.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainīta satiksmes organizācija Driksas ielā 2C

Lai uzlabotu iebraucamā ceļa uz Driksas ielu 2C caurbraucamību un nodrošinātu atkritumu izvedēju mašīnu netraucētu piekļūšanu atkritumu konteineru novietnei, 60 metru garā posmā iebraucamā ceļa malās nedrīkst novietot automašīnas.

Mainīta satiksmes organizācija Driksas ielā 2C
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apkaimju apvienības var pretendēt uz finansējumu

Jelgavas pašvaldība izsludinājusi projektu ideju iesniegšanu apkaimju teritoriju attīstībai. Nevalstiskās organizācijas un privātpersonas, kas ieinteresētas tuvākās apkaimes iedzīvotājiem aktuālu uz teritorijas labiekārtošanu un attīstību vērstu projektu realizēšanā, līdz 27. jūnija pulksten 17 aicinātas iesniegt savas projektu idejas.

Apkaimju apvienības var pretendēt uz finansējumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūru parku plāno atvērt jūlija sākumā

Stiprais lietus būtiski kaitējis smilšu skulptūrām un tās sabojājis, tāpēc smilšu skulptūru parku nolemts uz laiku slēgt. Pašvaldības iestāde "Kultūra" uzrunājusi smilšu māksliniekus, un viņi pēc Līgo gatavojas atjaunot skulptūras, lai tās jau jūlija sākumā atkal būtu skatāmas apmeklētājiem.

Smilšu skulptūru parku plāno atvērt jūlija sākumā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vasaras sezonas ravēšanas darbi

Kopā ar krāšņiem vasaras ziediem - dālijām, kosmejām un vairākiem citiem, kas šogad rotā Jelgavu - puķu dobēs aug arī nezāles. Tās ne tikai bojā dobju izskatu, bet arī atņem apstādījumiem barības vielas. SIA “Kulk” dārznieki veic pilsētā ravēšanas darbus.

Vasaras sezonas ravēšanas darbi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU aicina uz ielīgošanas pasākumu

21. jūnijā plkst. 13.00 LLU studenti un darbinieki aicināti Jelgavas pils parkā piedalīties universitātes ielīgošanas pasākumā, lai kopīgi svinētu vasaras saulgriežu atnākšanu un suminātu universitātē strādājošos Līgas un Jāņus. To darīsim kopā ar mūziķi Mārtiņu Kanteru. Pasākums būs pieejams arī ikvienam Jelgavas pils viesim.

LLU aicina uz ielīgošanas pasākumu
2022.06.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas novadā liels nokrišņu daudzums

Otrdien 12 stundu laikā - no pusnakts līdz pusdienlaikam - lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts Skrīveros, Madonā un Jēkabpilī, kur tas sasniedzis 47-50 milimetrus jeb vairāk nekā 60% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Jelgavas novadā liels nokrišņu daudzums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku slēgts smilšu skulptūru parks

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība informē, ka laikapstākļu dēļ ir slēgts smilšu skulptūru parks Jelgavā, Pasta salā.

Uz laiku slēgts smilšu skulptūru parks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svētbirzī noliek ziedus genocīda upuru piemiņai

Šodien, 14. jūnijā, Svētbirzī notika atceres brīdis, pieminot komunistiskā genocīda upurus. Piemiņas pasākumā klātesošie atcerējās 40. gadu deportācijas un, pieminot komunistiskā genocīda upurus, nolika ziedus pie piemiņas akmens un uz memoriālās sienas "Ciešanu ceļš".

Svētbirzī noliek ziedus genocīda upuru piemiņai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izstum ārā arī pustukšu stikla taras konteineru

Iedzīvotājiem būtu vēlams stingri pieturēties pie grafika, kādā no Jelgavas privātmāju apkaimēm regulāri notiek stikla konteineru izvešana. Pat tad, ja konteiners ir piepildīts vien līdz pusei vai pat pavisam nedaudz, nevajadzētu ignorēt atkritumu izvešanas datumu: iespējams, konteiners aizpildīsies jau pēc nedēļas, tara sāks birt pāri malām un ar to būs jāsadzīvo līdz nākamajai izvešanai vai jāpasūta atsevišķa izvešana.

Izstum ārā arī pustukšu stikla taras konteineru
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Īslaicīgi slēgti applūdušie ielu posmi

Pēc Jelgavas pašvaldības operatīvā informācijas centra datiem līdz šī rīta pulksten 8 ir nolijuši 52,02 milimetri. Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka šobrīd īslaicīgi satiksmei ir slēgti lietus dēļ applūdušie ielu posmi – Elektrības iela gar AS "Latvenergo" un Sakņudārza un Svētes ielas krustojums pie Jelgavas Mākslas skolas.

Īslaicīgi slēgti applūdušie ielu posmi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salā top lielformāta keramikas skulptūras

Aprises Pasta salā lēnām iegūst četras jaunas lielformāta keramikas skulptūras. Pieci mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un pirmo reizi Gruzijas mākslas darbos atveido savu interpretāciju par tēmu "Zīmes un nozīmes". Top "Totēms", "Madonna", "Uguns burtnīca" un skulptūra "Bēdz, trusīt!", kas jau tradicionāli gada īsākajā naktī – 21. jūnija pusnaktī – kvēlos.

Pasta salā top lielformāta keramikas skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Laimē biļetes uz Jāņu ieskandināšanas koncertu! (2)

Piedāvājam portāla Jelgavniekiem.lv lasītājiem piedalīties konkursā un laimēt biļetes uz tadicionālo TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts “Gada īsākā nakts”, kas notiks Sestdien, 18. jūnijā plkst. 20.00 Jelgavā, Jelgavas pasta salā, brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Divi pareizo atbilžu autori saņems biļetes divām personām uz koncertu.

Laimē biļetes uz Jāņu ieskandināšanas koncertu!
2022.06.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Vēja zirdziņa" koncerts pils saliņā

Bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Vēja zirdziņš" šogad aizvada trīsdesmitās jubilejas deju sezonu. Šajā svētdienā, 19. jūnijā, pulksten 22 "Vēja zirdziņš" ielūdz uz 30 gadu svinību noslēdzošo deju piedzīvojumu – brīvdabas deju uzvedumu "saDZIRDĒT" Jelgavas pils saliņā.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dodies pārgājienā "Jāņu zāles meklējot"

Svētdienā pirms Līgo svētkiem, 19. jūnijā, pulksten 10.30 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina doties pārgājienā "Jāņu zāles meklējot". Dalība ir bez maksas, bet interesenti lūgti iepriekš pieteikties.

Dodies pārgājienā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jāņus ieskandinās aizraujošā koncertā Jelgavā!

Sestdien, 18. jūnijā plkst. 20.00 Jelgavā, Jelgavas pasta salā, brīvdabas koncertzālē “Mītava” notiks par labu tradīciju kļuvušais TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts “Gada īsākā nakts”.

Jāņus ieskandinās aizraujošā koncertā Jelgavā!
AUTOdoc.lv

0.13178396224976 123(0) - 0.047706842422485 2022.12.09. 22:49 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1655672400&cat=10 ip: 172.70.135.60 usememcache: 1