Sniedze,
Meta
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūnijs >
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.06.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noskaidroti “Gada īsākās nakts” biļešu laimētāji

Noskaidroti divi konkursa dalībnieki, kuri laimējuši iespēju doties uz tradicionālo TV3 Jāņu ielīgošanas koncertu “Gada īsākā nakts”, kas notiks sestdien, 18. jūnijā plkst. 20.00 Jelgavā, Jelgavas pasta salā, brīvdabas koncertzālē “Mītava”.

Noskaidroti “Gada īsākās nakts” biļešu laimētāji
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārreģistrēs Ievas Aveniņas pacientus

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 1. augusta ģimenes ārste Ieva Aveniņa izbeidz līgumattiecības ar dienestu. Ārstes pacientu sarakstā reģistrētās personas tiks pārreģistrētas pie ģimenes ārstes Ļubovas Timofejevas, kura ir prakses darbības pamatteritorijas pārņēmēja.

Pārreģistrēs Ievas Aveniņas pacientus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atmini tautasdziesmās paslēptos objektus

Gaidot vasaras saulgriežus, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) ir izstrādājis interaktīvu pastaigu maršrutu "Dedziet košu jāņuguni!", aicinot ikvienu no 17. līdz 28. jūnijam piedalīties aizraujošā Līgo svētku noskaņu aktivitātē Jelgavas pilsētas robežās.

Atmini tautasdziesmās paslēptos objektus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 9. klases izlaidums Jelgavas Centra pamatskolā

Trešdien vairākās pilsētas skolās notika 9. klases izlaidumi. Īpaša šī diena bija Jelgavas Centra pamatskolā, jo tur svinēts pirmais 9. klases izlaidums. Centra pamatskolu šogad absolvēja 35 jaunieši. Pamatskolas izlaidumi pilsētā turpināsies arī ceturtdien.

9. klases izlaidums Jelgavas Centra pamatskolā
2022.06.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainīta satiksmes organizācija Driksas ielā 2C

Lai uzlabotu iebraucamā ceļa uz Driksas ielu 2C caurbraucamību un nodrošinātu atkritumu izvedēju mašīnu netraucētu piekļūšanu atkritumu konteineru novietnei, 60 metru garā posmā iebraucamā ceļa malās nedrīkst novietot automašīnas.

Mainīta satiksmes organizācija Driksas ielā 2C
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apkaimju apvienības var pretendēt uz finansējumu

Jelgavas pašvaldība izsludinājusi projektu ideju iesniegšanu apkaimju teritoriju attīstībai. Nevalstiskās organizācijas un privātpersonas, kas ieinteresētas tuvākās apkaimes iedzīvotājiem aktuālu uz teritorijas labiekārtošanu un attīstību vērstu projektu realizēšanā, līdz 27. jūnija pulksten 17 aicinātas iesniegt savas projektu idejas.

Apkaimju apvienības var pretendēt uz finansējumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūru parku plāno atvērt jūlija sākumā

Stiprais lietus būtiski kaitējis smilšu skulptūrām un tās sabojājis, tāpēc smilšu skulptūru parku nolemts uz laiku slēgt. Pašvaldības iestāde "Kultūra" uzrunājusi smilšu māksliniekus, un viņi pēc Līgo gatavojas atjaunot skulptūras, lai tās jau jūlija sākumā atkal būtu skatāmas apmeklētājiem.

Smilšu skulptūru parku plāno atvērt jūlija sākumā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vasaras sezonas ravēšanas darbi

Kopā ar krāšņiem vasaras ziediem - dālijām, kosmejām un vairākiem citiem, kas šogad rotā Jelgavu - puķu dobēs aug arī nezāles. Tās ne tikai bojā dobju izskatu, bet arī atņem apstādījumiem barības vielas. SIA “Kulk” dārznieki veic pilsētā ravēšanas darbus.

Vasaras sezonas ravēšanas darbi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU aicina uz ielīgošanas pasākumu

21. jūnijā plkst. 13.00 LLU studenti un darbinieki aicināti Jelgavas pils parkā piedalīties universitātes ielīgošanas pasākumā, lai kopīgi svinētu vasaras saulgriežu atnākšanu un suminātu universitātē strādājošos Līgas un Jāņus. To darīsim kopā ar mūziķi Mārtiņu Kanteru. Pasākums būs pieejams arī ikvienam Jelgavas pils viesim.

LLU aicina uz ielīgošanas pasākumu
2022.06.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas novadā liels nokrišņu daudzums

Otrdien 12 stundu laikā - no pusnakts līdz pusdienlaikam - lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts Skrīveros, Madonā un Jēkabpilī, kur tas sasniedzis 47-50 milimetrus jeb vairāk nekā 60% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Jelgavas novadā liels nokrišņu daudzums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku slēgts smilšu skulptūru parks

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība informē, ka laikapstākļu dēļ ir slēgts smilšu skulptūru parks Jelgavā, Pasta salā.

Uz laiku slēgts smilšu skulptūru parks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svētbirzī noliek ziedus genocīda upuru piemiņai

Šodien, 14. jūnijā, Svētbirzī notika atceres brīdis, pieminot komunistiskā genocīda upurus. Piemiņas pasākumā klātesošie atcerējās 40. gadu deportācijas un, pieminot komunistiskā genocīda upurus, nolika ziedus pie piemiņas akmens un uz memoriālās sienas "Ciešanu ceļš".

Svētbirzī noliek ziedus genocīda upuru piemiņai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izstum ārā arī pustukšu stikla taras konteineru

Iedzīvotājiem būtu vēlams stingri pieturēties pie grafika, kādā no Jelgavas privātmāju apkaimēm regulāri notiek stikla konteineru izvešana. Pat tad, ja konteiners ir piepildīts vien līdz pusei vai pat pavisam nedaudz, nevajadzētu ignorēt atkritumu izvešanas datumu: iespējams, konteiners aizpildīsies jau pēc nedēļas, tara sāks birt pāri malām un ar to būs jāsadzīvo līdz nākamajai izvešanai vai jāpasūta atsevišķa izvešana.

Izstum ārā arī pustukšu stikla taras konteineru
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Īslaicīgi slēgti applūdušie ielu posmi

Pēc Jelgavas pašvaldības operatīvā informācijas centra datiem līdz šī rīta pulksten 8 ir nolijuši 52,02 milimetri. Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka šobrīd īslaicīgi satiksmei ir slēgti lietus dēļ applūdušie ielu posmi – Elektrības iela gar AS "Latvenergo" un Sakņudārza un Svētes ielas krustojums pie Jelgavas Mākslas skolas.

Īslaicīgi slēgti applūdušie ielu posmi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salā top lielformāta keramikas skulptūras

Aprises Pasta salā lēnām iegūst četras jaunas lielformāta keramikas skulptūras. Pieci mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un pirmo reizi Gruzijas mākslas darbos atveido savu interpretāciju par tēmu "Zīmes un nozīmes". Top "Totēms", "Madonna", "Uguns burtnīca" un skulptūra "Bēdz, trusīt!", kas jau tradicionāli gada īsākajā naktī – 21. jūnija pusnaktī – kvēlos.

Pasta salā top lielformāta keramikas skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Laimē biļetes uz Jāņu ieskandināšanas koncertu! (2)

Piedāvājam portāla Jelgavniekiem.lv lasītājiem piedalīties konkursā un laimēt biļetes uz tadicionālo TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts “Gada īsākā nakts”, kas notiks Sestdien, 18. jūnijā plkst. 20.00 Jelgavā, Jelgavas pasta salā, brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Divi pareizo atbilžu autori saņems biļetes divām personām uz koncertu.

Laimē biļetes uz Jāņu ieskandināšanas koncertu!
2022.06.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Vēja zirdziņa" koncerts pils saliņā

Bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Vēja zirdziņš" šogad aizvada trīsdesmitās jubilejas deju sezonu. Šajā svētdienā, 19. jūnijā, pulksten 22 "Vēja zirdziņš" ielūdz uz 30 gadu svinību noslēdzošo deju piedzīvojumu – brīvdabas deju uzvedumu "saDZIRDĒT" Jelgavas pils saliņā.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dodies pārgājienā "Jāņu zāles meklējot"

Svētdienā pirms Līgo svētkiem, 19. jūnijā, pulksten 10.30 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina doties pārgājienā "Jāņu zāles meklējot". Dalība ir bez maksas, bet interesenti lūgti iepriekš pieteikties.

Dodies pārgājienā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jāņus ieskandinās aizraujošā koncertā Jelgavā!

Sestdien, 18. jūnijā plkst. 20.00 Jelgavā, Jelgavas pasta salā, brīvdabas koncertzālē “Mītava” notiks par labu tradīciju kļuvušais TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts “Gada īsākā nakts”.

Jāņus ieskandinās aizraujošā koncertā Jelgavā!
2022.06.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Abās Lielupes peldvietās peldēties atļauts

Veselības inspekcijas veikto ūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti jūnijā apliecina, ka Jelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās – Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salas peldvietā – atļauts peldēties.

Abās Lielupes peldvietās peldēties atļauts
2022.06.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmi Jelgavas upēs regulē navigācijas zīmes

Ikdienā svarīga ir ne tikai satiksmes drošība uz ietvēm, ielām un šosejām, bet arī uz ūdens. Lai regulētu ūdenstransporta kustību Lielupes un Driksas akvatorijā un nodrošinātu drošu kuģošanu, upju krastos un uz tiltiem ir uzstādītas navigācijas zīmes maza izmēra kuģu satiksmei. Ūdens satiksmes dalībniekiem svarīgi zināt, ka Driksa un Lielupe posmā no dzelzceļa tilta līdz elektropārvaldes līnijai Pilssalā ir sadalīta sešās zonās, nosakot katras zonas akvatorija ierobežojumus – kustības ātrumu no 4 līdz 8 kilometriem stundā, vietas un laiku, kurā aizliegts vizināties ar ūdens slēpēm un ūdens motocikliem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsētsaimnieciba''.

Satiksmi Jelgavas upēs regulē navigācijas zīmes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Paula Lejiņa ielā uzstādīta pieturvietas nojume

Šonedēļ pasažieru ērtībām uzstādīta pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietas nojume pieturai "Paula Lejiņa iela" virzienā uz centru.

Paula Lejiņa ielā uzstādīta pieturvietas nojume
2022.06.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pašvaldība palielinās atbalstu ēdināšanai bērniem

Jelgavas pašvaldība saņēmusi vairāku bērnudārzu ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju iesniegumus par ēdināšanas pakalpojumu cenu izmaiņām, kas tiek pamatost ar straujo energoresursu un pārtikas cenu kāpumu. Ņemot vērā, ka ēdināšanas izmaksu kāpums būs papildu slogs daudzām Jelgavas ģimenēm, paašvaldība ir sagatavojusi grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz palielināt ēdināšanas atbalsta apmēru trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu, kā arī daudzbērnu un audžuģimeņu bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu.

Pašvaldība palielinās atbalstu ēdināšanai bērniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes organizācijas izmaiņas maijā

Satiksmes organizācijas izmaiņas maijā saskaņā ar Jelgavas domes Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem.

Satiksmes organizācijas izmaiņas maijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornis 14. jūnijā – apmeklētājiem slēgts

Otrdien, 14. jūnijā, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis apmeklētājiem būs slēgts, jo torņa pirmajā stāvā tiks veikti kosmētiskie remontdarbi. Jāatgādina, ka tornis ierasti ir slēgts arī pirmdienās.

Tornis 14. jūnijā – apmeklētājiem slēgts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - NĪP turpinās vadīt Signis Rīns

Jelgavas pašvaldība 2. maijā izsludināja konkursu uz SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) valdes locekļa amatu. Tagad konkurss noslēdzies un nominācijas komisija pieņēmusi lēmumu JNĪP valdes locekļa amatam virzīt Signi Rīnu. Ceturtdien Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrības dalībnieku daļas turētāju sapulcē pieņemts lēmums apstiprināt S.Rīnu JNĪP valdes locekļa amatā uz pieciem gadiem.

NĪP turpinās vadīt Signis Rīns
2022.06.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Taps jaunas šamota skulptūras

Jau par tradīciju Jelgavā kļuvusi šamota skulptūru veidošana, un Pasta salā no 10. līdz 21. jūnijam norisināsies 10. Starptautiskais lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozijs, kurā pieci mākslinieki no Gruzijas, Lietuvas un Latvijas radīs darbus par tēmu "Zīmes un nozīmes". Kopumā taps četras lielformāta skulptūras.

Taps jaunas šamota skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tiltam sākta laiduma konstrukciju būvniecība

Turpinās tilta izbūve pār Platones upi Bauskas ielā - sākta tilta laiduma konstrukcijas būvniecība un turpinās ceļa konstrukcijas izbūve tilta pieslēgumiem ar Bauskas ielu, kā arī norit betona apmaļu izbūve.

Tiltam sākta laiduma konstrukciju būvniecība
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atvērta pieteikšanās LTRK kluba pasākumam

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģiona nodaļa aicina uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Zemgales biznesa kluba pasākumam. Pasākums notiks 15. jūnijā no pulksten 11 līdz 18.30 Dobelē.

Atvērta pieteikšanās LTRK kluba pasākumam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasākums jauniešiem - Neona sporta festivāls

Jelgavas jaunieši vecumā no 14 līdz 25 gadiem 17. jūnijā Zemgales Olimpiskajā centrā aicināti uz interesantu pasākumu – Neona sporta festivālu. Būs gan volejbola sacensības, gan individuāli pārbaudījumi, gan citas aktivitātes. Interesenti aicināti pieteikties iepriekš. Dalība būs bez maksas. Pasākums sāksies pulksten 18.

Pasākums jauniešiem - Neona sporta festivāls
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Novieto auto tā, lai netraucētu atkritumu vedējam

Teju katru dienu atkritumvedēju šoferi sastopas ar situācijām, kad nav iespējams piekļūt konteineriem citu transportlīdzekļu dēļ. Iedzīvotāji, novietojot auto, bieži vien ne tikai neaizdomājas par atkritumvedējiem, bet arī pilnībā aizmirst par operatīvo transportu - ugunsdzēsējiem vai "ātrajiem". Pilnsabiedrība "JKP" aicina autovadītājus novietot auto tā, lai netraucētu atkritumu vedēju iebraukšanai.

Novieto auto tā, lai netraucētu atkritumu vedējam
AUTOdoc.lv

0.53405714035034 122(0) - 0.44567966461182 2022.12.02. 15:32 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1655326800&cat=10 ip: 172.71.222.170 usememcache: 1