Sarmīte,
Tabita
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūnijs >
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.06.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Vēja zirdziņa" koncerts pils saliņā

Bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Vēja zirdziņš" šogad aizvada trīsdesmitās jubilejas deju sezonu. Šajā svētdienā, 19. jūnijā, pulksten 22 "Vēja zirdziņš" ielūdz uz 30 gadu svinību noslēdzošo deju piedzīvojumu – brīvdabas deju uzvedumu "saDZIRDĒT" Jelgavas pils saliņā.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dodies pārgājienā "Jāņu zāles meklējot"

Svētdienā pirms Līgo svētkiem, 19. jūnijā, pulksten 10.30 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina doties pārgājienā "Jāņu zāles meklējot". Dalība ir bez maksas, bet interesenti lūgti iepriekš pieteikties.

Dodies pārgājienā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jāņus ieskandinās aizraujošā koncertā Jelgavā!

Sestdien, 18. jūnijā plkst. 20.00 Jelgavā, Jelgavas pasta salā, brīvdabas koncertzālē “Mītava” notiks par labu tradīciju kļuvušais TV3 Jāņu ielīgošanas koncerts “Gada īsākā nakts”.

Jāņus ieskandinās aizraujošā koncertā Jelgavā!
2022.06.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Abās Lielupes peldvietās peldēties atļauts

Veselības inspekcijas veikto ūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti jūnijā apliecina, ka Jelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās – Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salas peldvietā – atļauts peldēties.

Abās Lielupes peldvietās peldēties atļauts
2022.06.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmi Jelgavas upēs regulē navigācijas zīmes

Ikdienā svarīga ir ne tikai satiksmes drošība uz ietvēm, ielām un šosejām, bet arī uz ūdens. Lai regulētu ūdenstransporta kustību Lielupes un Driksas akvatorijā un nodrošinātu drošu kuģošanu, upju krastos un uz tiltiem ir uzstādītas navigācijas zīmes maza izmēra kuģu satiksmei. Ūdens satiksmes dalībniekiem svarīgi zināt, ka Driksa un Lielupe posmā no dzelzceļa tilta līdz elektropārvaldes līnijai Pilssalā ir sadalīta sešās zonās, nosakot katras zonas akvatorija ierobežojumus – kustības ātrumu no 4 līdz 8 kilometriem stundā, vietas un laiku, kurā aizliegts vizināties ar ūdens slēpēm un ūdens motocikliem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsētsaimnieciba''.

Satiksmi Jelgavas upēs regulē navigācijas zīmes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Paula Lejiņa ielā uzstādīta pieturvietas nojume

Šonedēļ pasažieru ērtībām uzstādīta pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietas nojume pieturai "Paula Lejiņa iela" virzienā uz centru.

Paula Lejiņa ielā uzstādīta pieturvietas nojume
2022.06.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pašvaldība palielinās atbalstu ēdināšanai bērniem

Jelgavas pašvaldība saņēmusi vairāku bērnudārzu ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju iesniegumus par ēdināšanas pakalpojumu cenu izmaiņām, kas tiek pamatost ar straujo energoresursu un pārtikas cenu kāpumu. Ņemot vērā, ka ēdināšanas izmaksu kāpums būs papildu slogs daudzām Jelgavas ģimenēm, paašvaldība ir sagatavojusi grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz palielināt ēdināšanas atbalsta apmēru trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu, kā arī daudzbērnu un audžuģimeņu bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu.

Pašvaldība palielinās atbalstu ēdināšanai bērniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes organizācijas izmaiņas maijā

Satiksmes organizācijas izmaiņas maijā saskaņā ar Jelgavas domes Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem.

Satiksmes organizācijas izmaiņas maijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornis 14. jūnijā – apmeklētājiem slēgts

Otrdien, 14. jūnijā, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis apmeklētājiem būs slēgts, jo torņa pirmajā stāvā tiks veikti kosmētiskie remontdarbi. Jāatgādina, ka tornis ierasti ir slēgts arī pirmdienās.

Tornis 14. jūnijā – apmeklētājiem slēgts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - NĪP turpinās vadīt Signis Rīns

Jelgavas pašvaldība 2. maijā izsludināja konkursu uz SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) valdes locekļa amatu. Tagad konkurss noslēdzies un nominācijas komisija pieņēmusi lēmumu JNĪP valdes locekļa amatam virzīt Signi Rīnu. Ceturtdien Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrības dalībnieku daļas turētāju sapulcē pieņemts lēmums apstiprināt S.Rīnu JNĪP valdes locekļa amatā uz pieciem gadiem.

NĪP turpinās vadīt Signis Rīns
2022.06.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Taps jaunas šamota skulptūras

Jau par tradīciju Jelgavā kļuvusi šamota skulptūru veidošana, un Pasta salā no 10. līdz 21. jūnijam norisināsies 10. Starptautiskais lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozijs, kurā pieci mākslinieki no Gruzijas, Lietuvas un Latvijas radīs darbus par tēmu "Zīmes un nozīmes". Kopumā taps četras lielformāta skulptūras.

Taps jaunas šamota skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tiltam sākta laiduma konstrukciju būvniecība

Turpinās tilta izbūve pār Platones upi Bauskas ielā - sākta tilta laiduma konstrukcijas būvniecība un turpinās ceļa konstrukcijas izbūve tilta pieslēgumiem ar Bauskas ielu, kā arī norit betona apmaļu izbūve.

Tiltam sākta laiduma konstrukciju būvniecība
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atvērta pieteikšanās LTRK kluba pasākumam

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģiona nodaļa aicina uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Zemgales biznesa kluba pasākumam. Pasākums notiks 15. jūnijā no pulksten 11 līdz 18.30 Dobelē.

Atvērta pieteikšanās LTRK kluba pasākumam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasākums jauniešiem - Neona sporta festivāls

Jelgavas jaunieši vecumā no 14 līdz 25 gadiem 17. jūnijā Zemgales Olimpiskajā centrā aicināti uz interesantu pasākumu – Neona sporta festivālu. Būs gan volejbola sacensības, gan individuāli pārbaudījumi, gan citas aktivitātes. Interesenti aicināti pieteikties iepriekš. Dalība būs bez maksas. Pasākums sāksies pulksten 18.

Pasākums jauniešiem - Neona sporta festivāls
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Novieto auto tā, lai netraucētu atkritumu vedējam

Teju katru dienu atkritumvedēju šoferi sastopas ar situācijām, kad nav iespējams piekļūt konteineriem citu transportlīdzekļu dēļ. Iedzīvotāji, novietojot auto, bieži vien ne tikai neaizdomājas par atkritumvedējiem, bet arī pilnībā aizmirst par operatīvo transportu - ugunsdzēsējiem vai "ātrajiem". Pilnsabiedrība "JKP" aicina autovadītājus novietot auto tā, lai netraucētu atkritumu vedēju iebraukšanai.

Novieto auto tā, lai netraucētu atkritumu vedējam
2022.06.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pēdējais vilciens piektdien izbrauks nedaudz vēlāk

Lai apmeklētāji pēc grupas "Bermudu divstūris" koncerta, kas notiks 10. jūnijā brīvdabas koncertzālē "Mītava", ērti varētu nokļūt Rīgā, piektdien pēdējais vilciens no Jelgavas izbrauks pulksten 22.50.

Pēdējais vilciens piektdien izbrauks nedaudz vēlāk
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku noņemts viens Mīlestības koks Pasta salā

Uz remontu "devies" viens no Mīlestības kokiem Pasta salā, bet pēc atjaunošanas tas atgriezīsies iepriekšējā vietā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība. Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" uzsver: kokā izvietotās jaunlaulāto slēdzenes netiks noņemtas vai pārvietotas.

Uz laiku noņemts viens Mīlestības koks Pasta salā
2022.06.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsūtīti uzaicinājumi mācībām bērnudārzos

Turpinot pirmsskolas izglītības iestāžu grupu komplektāciju jaunajam, 2022./2023., mācību gadam, Jelgavas Izglītības pārvalde vēl 101 bērna vecākiem izsūtījusi uzaicinājumu. Vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta kādā no 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, paziņojumā norādītajā termiņā ir jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums. Tāpat Izglītības pārvalde topošo bērndārznieku vecākus aicina pārliecināties, vai pieteikumā uz pirmsskolas izglītības iestādi norādītā vecāku kontaktinformācija ir aktuāla.

Izsūtīti uzaicinājumi mācībām bērnudārzos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vecpilsētas 14 skatāma retro velosipēdu izstāde

Līdz mēneša beigām – 30. jūnijam – mājā Vecpilsētas ielā 14 skatāma retro velosipēdu izstāde. Tajā ikviens var iepazīties ar vēsturiskajiem Latvijas velosipēdu ražošanas paraugiem no Ērenpreisa darbnīcas. Izstāde apskatāma bez maksas darba dienās no pulksten 10 līdz 18.

Vecpilsētas 14 skatāma retro velosipēdu izstāde
2022.06.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā noslēgušies Smilšu skulptūru parka svētki

Jelgavā aizvadīti jau 16. Starptautiskā Smilšu skulptūru parka atklāšanas svētki, pulcējot smilšu mākslas baudītājus no Latvijas un ārpus tās robežām. Konkursa skulptūras šogad veidoja 15 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm - Čehijas, Spānijas, Ukrainas, Kanādas, Turcijas, Lietuvas, Bulgārijas, Igaunijas, Mongolijas un Latvijas. Savukārt, demo skulptūru veidoja latviešu tēlnieki Kārlis Īle un Maija Īle.

Jelgavā noslēgušies Smilšu skulptūru parka svētki
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 31.augustam ierobežota satiksme Miezītes ceļā

Līdz 31. oktobrim ierobežota satiksme Miezītes ceļā, posmā no Sniega ielas līdz Atmodas ielai.

Līdz 31.augustam ierobežota satiksme Miezītes ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jau var pieteikt sakoptākos pilsētvides objektus

Līdz 26. jūnijam Jelgavas pašvaldība aicina pieteikt sakārtotus un apzaļumotus pagalmus, privātmāju teritorijas, daudzdzīvokļu māju balkonus un lodžijas, kā arī uzņēmumus konkursam "Sakoptākais pilsētvides objekts". Konkursa uzvarētājus apbalvos jūlijā, un par to viņi tiks informēti personīgi.

Jau var pieteikt sakoptākos pilsētvides objektus
AUTOdoc.lv

0.52099585533142 113(0) - 0.43413543701172 2022.12.09. 22:50 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1655067600&cat=10 ip: 172.70.135.59 usememcache: 1