Tīna, Valentīna,
Pārsla
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Maijs >
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kas gaidāms 2023. gadā? ..vairāk
Būs lielāka alga
Cenas visam
samazināsies
Ukrainā beigsies
karš
Nekas nemainīsies
Kļūs tikai
sliktāk
2022.05.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas dobēs stāda vasaras puķes

Šonedēļ pilsētas dobēs sākta vasaras puķu stādīšana. Jelgavas iedzīvotājus un viesus priecēs leduspuķes, krustaines, dālijas, kosmejas, lauvmutītes un citas vasaras puķes. Kopumā šovasar pilsētas puķu dobēs un podos plānots iestādīt 67 570 dažādu puķu stādus.

Pilsētas dobēs stāda vasaras puķes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas svētkos bezmaksas ekskursijas

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) Jelgavas pilsētas svētku laikā 26. un 28. maijā aicina piedalīties bezmaksas ekskursijās pa Jelgavu. Ekskursijām iepriekš jāpiesakās.

Pilsētas svētkos bezmaksas ekskursijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā uz tikšanos ielūdz Jelgavas mākslinieki

Piektdien, 20. maijā, pulksten 15 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā satiksies Jelgavas mākslinieku biedrības biedri, lai kopā ar interesentiem runātu par to, kā mākslinieks jūtas situācijā, kad ir tik daudz notikumu, kas nebūt nav mākslas dzīvi rosinoši. Muzejā līdz 29. maijam arī apskatāma biedrības biedru Pavasara izstāde "Vārdi darbos, darbi vārdos", kas piesaista ar tēmu daudzveidību un darbiem dažādās tehnikās.

Muzejā uz tikšanos ielūdz Jelgavas mākslinieki
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Notiek notekūdeņu dūņu uzkrāšana

Lai racionāli izmantotu no pilsētas ūdens attīrīšanas iekārtām iegūtās notekūdeņu dūņas, SIA "Jelgavas ūdens" tās uzkrāj lauksaimnieku vajadzībām, kā arī sadarbojas ar uzņēmumu, kas ražo biogāzi. Līdz ar mainīgajiem laikapstākļiem – vēju un strauju gaisa temperatūras maiņu, pilsētā ūdens attīrīšanas stacijas apkārtnē var būt jūtama nepatīkama smaka.

Notiek notekūdeņu dūņu uzkrāšana
2022.05.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vasarā strādās visi pašvaldības bērnudārzi

Darbu vasarā – jūnijā, jūlijā un augustā – turpinās visas 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, strādājot apvienotajās grupās savā iestādē.

Vasarā strādās visi pašvaldības bērnudārzi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Raiņa kvartāla 29" biroju ēkas svinīga atklāšana

17. maijā Jelgavā notika administratīvās ēkas Raiņa ielā 29 atklāšana. 1945. gada sadzīves pakalpojuma kombināta vajadzībām būvētā ēka piedzīvo savu atdzimšanu.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavai 757. dzimšanas diena (2)

Jau pavisam drīz ar devīzi "Mēs esam Jelgava" pilsēta svinēs 757. dzimšanas dienu. Plaša pasākumu programma plānota visā pilsētā! Galvenās svētku aktivitātes norisināsies no 27. līdz 29. maijam, kad jelgavniekus un pilsētas viesus priecēs multimediāls šovs uz ūdens, radoši Jelgavas kolektīvu priekšnesumi, teātra izrādes, koncerti, muzikālais ekspresis, atrakciju parki, pastaigas, izstādes un izzinošas aktivitātes.

Jelgavai 757. dzimšanas diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var pieteikties atbalstam par bēgļu izmitināšanu

Fiziskās personas, kuras savā mājoklī bez maksas izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus, var saņemt atlīdzību par izmaksām, kas radušās, izmitinot no kara aizbēgušos Ukrainas iedzīvotājus. Šādus grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā 12. maijā pieņēma Saeima. Grozījumi likumā stājas spēkā šodien, 19. maijā.

Var pieteikties atbalstam par bēgļu izmitināšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU mainīs nosaukumu

18. maijā LLU Konvents jaunā redakcijā apstiprinājis LLU kā zinātnes universitātes Satversmi, kurā ieviestas būtiskas izmaiņas jautājumos, kas saistīti ar universitātes pārvaldību un tās stratēģisko specializāciju, kā arī rosinājuši LLU zīmola maiņu. Konvents pieņēmis lēmumu no 2022. gada 1. septembra Latvijas Lauksaimniecības universitāti pārdēvēt par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Universitāte saglabās visus tajā īstenotos studiju virzienus un turpinās attīstīt jaunas studiju programmas.

LLU mainīs nosaukumu
2022.05.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā startējusi vasaras ziedu stādīšana

Vasaras ziedu stādīšana notiks līdz jūnijam - vairākās vietās pašvaldības teritorijā esošajās dobēs. Pirmie darbi jau notika pie A. Alunāna muzeja un Stacijas parkā, informē SIA KULK.

Jelgavā startējusi vasaras ziedu stādīšana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas pilī unikāla augšņu kolekcija no Ukrainas

LLU galvenajā mītnē – Jelgavas pilī – interesentiem ir iespēja apskatīt unikālu augšņu kolekciju no Ukrainas, kas glabājas Lauksaimniecības fakultātes Augsnes un augu zinātņu institūtā jau nepilnus 60 gadus. Savulaik augšņu paraugus ekspedīcijas laikā Ukrainā ieguvuši un uz Latviju atveduši universitātes mācībspēki, lai radītu studējošajiem priekšstatu par augsnēm, kas nav sastopamas Latvijā. Kolekcija apmeklētājiem apskatāma pils dienvidrietumu spārna cokolstāvā (ieeja no pagalma).

Jelgavas pilī unikāla augšņu kolekcija no Ukrainas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārlielupes bibliotēkā veloskolas nodarbības

Pārlielupes bibliotēka bērnus no 10 gadiem jūnijā aicina piedalīties veloskolas nodarbībās un, sekmīgi nokārtojot eksāmenu, iegūt velosipēda vadītāja apliecību. Veloskolai obligāti iepriekš jāpiesakās.

Pārlielupes bibliotēkā veloskolas nodarbības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slimnīcā darbu atsāk Bērnu nodaļa

Šodien, 18. maijā, Jelgavas pilsētas slimnīcā pilnā apmērā darbu atsāk Bērnu nodaļa, kas līdz ar Covid-19 izplatību bija slēgta kopš pagājušā gada 19. oktobra.

Slimnīcā darbu atsāk Bērnu nodaļa
2022.05.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 18. maijā ieeja Jelgavas muzejos būs bez maksas

Trešdien, 18. maijā – Starptautiskajā Muzeju dienā, Jelgavas muzeji gaidīs apmeklētājus bez ieejas maksas.

18. maijā ieeja Jelgavas muzejos būs bez maksas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var pieteikties jaunajai skolēna apliecībai

Jelgavā pakāpeniski sākas pieteikšanās jaunajai skolēna apliecībai. Pašlaik pieteikums jāiesniedz tikai tiem skolēniem, kuru līdzšinējai kartei beidzas derīguma termiņš vai kuriem līdz ar izglītības iestādes maiņu vai skolas gaitu uzsākšanu nepieciešams noformēt jaunu skolēna apliecību. Pārējie iedzīvotāji jaunajai kartei varēs pieteikties no oktobra. Jāuzsver, ka visas līdzšinējās kartes, kurām nebeidzas derīguma termiņš, varēs izmantot līdz 2023. gada 1. septembrim.

Var pieteikties jaunajai skolēna apliecībai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Gaisma” gaidāms vērienīgs jubilejas koncerts

Jelgavas novada senioru koris “Gaisma” pēc divu gadu pauzes gatavojas krāšņam koncertam, kas notiks Vircavas Tautas namā 21. maijā pulksten 16. “Gaismu” kopš 2017. gada vada diriģente Sanita Šeflere, kormeistare – Gunta Paškovska.

“Gaisma” gaidāms vērienīgs jubilejas koncerts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apkopotas vietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Rūpēs par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) mājaslapā www.visit.jelgava.lv izveidojis atsevišķu sadaļu, kurā apkopoti tūrisma objekti, kas pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Apkopotas vietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
2022.05.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā tiek mazgātas autobusu pieturu nojumes

Jelgavā jau otru reizi šajā pavasara-vasaras sezonā tiek mazgātas autobusu pieturu nojumes. Slapjā uzkopšana pēc Jelgavas pašvaldības pasūtījuma tiek veikta vairākas reizes gadā, informē SIA KULK.

Jelgavā tiek mazgātas autobusu pieturu nojumes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākusies oficiālā peldsezona

Vakar, 15. maijā, sākās peldsezona, un Jelgavas oficiālajās pludmalēs – Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietā – darbu sāk Pašvaldības policijas glābēji. Peldsezonas laikā ik dienu no pulksten 10 līdz 22 viņi uzraudzīs, lai atpūtnieki neapdraudētu savu un citu cilvēku dzīvību, un nepieciešamības gadījumā sniegs pirmo medicīnisko palīdzību, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Sākusies oficiālā peldsezona
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piedalies elektrotehnikas šķirošanas akcijā!

"Latvijas Zaļais punkts" sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA "Eco Baltia vide", "Tet" un "Maxima Latvija" rīko elektrotehnikas šķirošanas kampaņu "Elektrotehnikas šķirošanās tūre" un aicina Jelgavas iedzīvotājus 21. un 22. maijā nogādāt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu uz kampaņas tūres pieturpunktu pie veikala "Maxima" Rīgas ielā 11A.

Piedalies elektrotehnikas šķirošanas akcijā!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavniekus pulcē Muzeju nakts

Sestdien Jelgavas kultūrvēsturiskie objekti vēra durvis apmeklētājiem, piedaloties Starptautiskajā akcijā "Eiropas Muzeju nakts". Šogad Muzeju naktij nebija vienotas tēmas, kas ļāva akcijas dalībniekiem rādīt nozīmīgāko un interesantāko no saviem krājumiem.

Jelgavniekus pulcē Muzeju nakts
2022.05.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 20. jūlijam ierobežota satiksme Kūliņu ceļā

No 16. maija līdz 20. jūlijam ierobežota satiksme Kūliņu ceļā, posmā no Ķiršu ceļa līdz Miezītes ceļam.

Līdz 20. jūlijam ierobežota satiksme Kūliņu ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Deju kolektīvi gatavojas Dziesmu un Deju svētkiem

14. maijā Jelgavas tautas deju kolektīvi savas prasmes demonstrēja XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" repertuāra pārbaudes skatē, kura norisinājās Jelgavas kultūras namā.

Deju kolektīvi gatavojas Dziesmu un Deju svētkiem
2022.05.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 2275 jelgavnieki piedalījušies "Eiropas eksāmenā"

Apliecinot zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai, 38 239 skolēni un pieaugušie piedalījušies 2022. gada "Eiropas eksāmenā", tā norāda eksāmena organizatori. Aktīvāko pilsētu vidū ir arī Jelgava – 2275 dalībnieki.

2275 jelgavnieki piedalījušies
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piesaki jelgavniekus "Latvijas Lepnumam 2022"

Jelgavniekus aicina dalīties ar līdzcilvēku labo darbu stāstiem, lai tie uzmirdzētu svinīgajā "Latvijas Lepnums" godināšanas ceremonijā, kas norisināsies Latvijas Republikas proklamēšanas dienā 18. novembrī.

Piesaki jelgavniekus
2022.05.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Restaurē krāsnis un atjauno sienu ornamentus

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī – ēkā Vecpilsētas ielā 2 – šobrīd notiek podiņu krāšņu restaurācija, kā arī sienu vēsturisko ornamentālo rakstu joslu atjaunošana. Objektu plānots nodot ekspluatācijā vasaras beigās, un pēc tam tiks veikta ēkas aprīkošana.

Restaurē krāsnis un atjauno sienu ornamentus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sirds veselības diena Jelgavā

14. maijā no pulksten 11 līdz 14 jelgavnieki aicināti piedalīties Sirds veselības dienas aktivitātēs Raiņa parkā. Pasākumā ieeja bez maksas.

Sirds veselības diena Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzeju naktī biļetes vilcienā būs uz pusi lētākas

Sestdien, 14. maijā, kad Latvijā norisināsies Muzeju nakts, no pulksten 18 līdz pusnaktij visām vienreizējām vilcienu elektroniskajām un drukātajām biļetēm tiek piešķirta 50 procentu atlaide.

Muzeju naktī biļetes vilcienā būs uz pusi lētākas
AUTOdoc.lv

43.772876977921 127(0) - 43.654406785965 2023.01.30. 12:33 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1652994000&cat=10 ip: 172.70.134.11 usememcache: 1