Rita, Olita,
Vita
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Maijs >
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.05.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā uzsākta grants seguma ielu atputekļošana

Līdz ar vasaras sezonas iestāšanos, SIA KULK pēc Jelgavas pašvaldības pasūtījuma veic grants seguma atputekļošanu ar tehnisko kalcija hlorīdu - CC Road. Tas tiek darīts, lai sausos laikapstākļos ceļš neput.

Jelgavā uzsākta grants seguma ielu atputekļošana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Daudzbērnu ģimenēm pabalsts arī vasarā

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) informē, ka daudzbērnu ģimeņu pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem, kuru bērniem ir piešķirts pašvaldības pabalsts ēdināšanas pakalpojuma apmaksai bērnudārzā 2022. gadam, nav atkārtoti jāvēršas pārvaldē, lai saņemtu pabalstu arī vasaras mēnešos. Tas tiks piešķirts automātiski. Taču daudzbērnu ģimenēm, kurām šis pabalsts vēl nav piešķirts, lai pieteiktos ēdināšanas pakalpojuma apmaksai bērnudārzā, ar iesniegumu jāvēršas JSLP. To var izdarīt gan klātienē, gan elektroniski.

Daudzbērnu ģimenēm pabalsts arī vasarā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - VUGD aicina uz Atvērto durvju diena 17.maijā!

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 157.gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17.maijā rīkos Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

VUGD aicina uz Atvērto durvju diena 17.maijā!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ekskursija "Jelgava – pilienu reibumā, raibumā!"

14. maijā pulksten 12 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs ielūdz uz bezmaksas ekskursiju "Jelgava – pavasara pilienu reibumā, raibumā!", kuru vadīs gide Ina Jurģe. Ekskursijai obligāti iepriekš jāpiesakās.

Ekskursija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsūta uzaicinājumus mācībām pašvaldības dārziņos (1)

Sākusies pirmsskolas izglītības iestāžu grupu komplektācija jaunajam, 2022./2023., mācību gadam. Vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta kādā no 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, Jelgavas Izglītības pārvalde šodien sākusi izsūtīt uzaicinājumus. Vecākiem paziņojumā norādītajā termiņā ir jāapstiprina vai jānoraida piedāvājums.

Izsūta uzaicinājumus mācībām pašvaldības dārziņos
2022.05.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasts Katoļu ielā uz laiku nestrādās sestdienās

Lai izzinātu klientu vēlmes un pakalpojumu reālo pieprasījumu, pasta centram "Jelgava", Katoļu ielā 2b no 14. maija līdz 30. jūlijam noteikts testa darbalaiks. Pasta centrs "Jelgava" šajā periodā strādās no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 8 līdz 19. Savukārt sestdienās šajā laikā pasta nodaļa būs slēgta.

Pasts Katoļu ielā uz laiku nestrādās sestdienās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzeju naktī par nozīmīgāko un interesantāko

Sestdien, 14. maijā, Jelgavas kultūrvēsturiskie objekti vērs durvis apmeklētājiem, piedaloties Starptautiskajā akcijā "Eiropas Muzeju nakts". Šogad Muzeju naktij nav vienotas tēmas, ļaujot akcijas dalībniekiem rādīt nozīmīgāko un interesantāko no saviem krājumiem.

Muzeju naktī par nozīmīgāko un interesantāko
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ielūdz uz festivālu "Sajūti LLU" Jelgavas pilī

Sestdien, 14. maijā, no pulksten 13 līdz 23 Jelgavas pilī norisināsies festivāls "Sajūti LLU", kurā pēc ilgāka pārtraukuma būs unikāla iespēja viesoties Latvijas Lauksaimniecības universitātē, izzināt un sajust studentu galvaspilsētas piedāvātās iespējas un piedalīties virknē izzinošu un izklaidējošu aktivitāšu. Desmit stundu garumā LLU atvērs savas durvis gan studētgribētājiem, kuri plāno savu profesionālo karjeru, gan Muzeju nakts apmeklētājiem, kuri vēlēsies izbaudīt Jelgavas pils vēsturisko auru. Visiem festivāla pasākumiem nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās un dalība ir bez maksas.

Ielūdz uz festivālu
2022.05.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aizvadīts ģimnāzijas 100 gadu jubilejas koncerts

Jelgavas Valsts ģimnāzija šogad atzīmē skolas simtgadi. 7. maijā pulksten 16 ikviens tika aicināts vērot jubilejas koncertu "Laiku laikos mūžīgos, kam nav ne sākuma, ne gala…" tiešraidē. Jau no pulksten 15.30 varēja skatīties ekspresintervijas gan ar bijušajiem, gan esošajiem skolas pedagogiem.

Aizvadīts ģimnāzijas 100 gadu jubilejas koncerts
2022.05.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā rit “Latvijas Stādu dienas 2022”

Hercoga Jēkaba laukumā, Krišjāņa Barona ielā un skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama pilnā sparā rit tradicionālās “Latvijas Stādu dienas 2022”. Rīt, 8. maijā, tirgošanās sāksies pulksten 9 un noslēgsies pulksten 15.

Jelgavā rit “Latvijas Stādu dienas 2022”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Neliels pulciņš piketē pret pieminekļu nojaukšanu

Piektdien pie Jelgavas novada domes bija pulcējušies apmēram 20 cilvēku, pārsvarā – Latvijas Krievu savienības (LKS) biedru, kuri pauda neapmierinātību ar šonedēļ pašvaldības pieņemto lēmumu par trīs padomju okupācijas pieminekļu demontēšanu Jelgavas novadā.

Neliels pulciņš piketē pret pieminekļu nojaukšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jaunieši varēs apgūt e-sportu

No nākamā mācību gada jauniešiem būs pieejama jauna interešu izglītības programma un kursi e-sportā. Papildus jaunajai programmai ir plānotas arī citas aktivitātes – turnīri, spēļu vakari un pirmo reizi skolēniem būs iespēja piedalīties nometnē, lai padziļinātu zināšanas un pilnveidotu prasmes gan videospēlē, gan e-sportā kopumā.

Jaunieši varēs apgūt e-sportu
2022.05.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes organizācijas izmaiņas Satiksmes ielā

Lai nodrošinātu atkritumu izvedēju mašīnu netraucētu piekļūšanu vietās, kur iepriekš iebraucamo ceļu malās tika novietotas automašīnas, tādējādi traucējot pakalpojuma veikšanu, aprīlī veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas Satiksmes ielas iebrauktuvē uz pirmsskolas izglītības iestādi "Kamolītis" un Jāņa ielā pie Pasta ielas 51. nama.

Satiksmes organizācijas izmaiņas Satiksmes ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kapsētās maina atkritumu apsaimniekošanas kārtību

Lai novērstu nelegālo atkritumu izmešanu kapsētās un samazinātu izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" kapsētās būtiskai maina atkritumu apsaimniekošanas kārtību. Tiek realizēti vairāki pasākumi, lai nepieļautu negodprātīgu iedzīvotāju rīcību, kad uz pilsētas kapsētu konteineriem nelegāli tiek vesti sadzīves atkritumi, lielgabarīta atkritumi un pat bīstamie atkritumi. Konteineri kapsētās vairs nav novietoti ielu malās, kapsētās uzstādītas papildu barjeras un uzlabots apgaismojums, kā arī pie konteineriem izvietotas videonovērošanas kameras. Tajās jau līdz šim fiksēti vairāki iedzīvotāji, kas savus atkritumus nelegāli izmet kapsētu atkritumu konteineros. Atgādinām, ka par nelegālu atkritumu izmešanu pilsētas teritorijā tiek piemērots administratīvais sods no 70 līdz 2800 eiro.

Kapsētās maina atkritumu apsaimniekošanas kārtību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pārbaudīt zināšanas "Eiropas eksāmenā"

Lai veicinātu izpratni par būtisko Latvijā un Eiropas Savienībā, šogad jau astoto gadu norisināsies "Eiropas eksāmens" – tiešsaistes tests, kas ļauj izzinošā un atraktīvā veidā pārbaudīt un papildināt savas zināšanas. Šogad "Eiropas eksāmens" notiks no 7. maija pulksten 8 līdz 9. maija pulksten 21, mājaslapā www.esmaja.lv, ziņo Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Aicina pārbaudīt zināšanas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tīra peldvietu gultni Lielupē

Lai upes gultni sagatavotu peldsezonai, 5. maijā, SIA "SB Transbulk" ūdenslīdēji veica gultnes tīrīšanas darbus Pasta salas un Lielupes labā krasta pludmalē.

Tīra peldvietu gultni Lielupē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Valsts ģimnāzijai 100 gadu jubileja

Jelgavas Valsts ģimnāzija šogad atzīmē skolas simtgadi. 7. maijā pulksten 16 ikviens aicināts vērot jubilejas koncertu "Laiku laikos mūžīgos, kam nav ne sākuma, ne gala…" tiešraidē. Jau no pulksten 15.30 būs iespēja vērot ekspresintervijas gan ar bijušajiem, gan esošajiem skolas pedagogiem.

Jelgavas Valsts ģimnāzijai 100 gadu jubileja
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi Hercoga Jēkaba laukumā

7. un 8. maijā Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā norisināsies tradicionālās Stādu dienas. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka jau no piektdienas, 6. maija, Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē tiks ieviesti satiksmes ierobežojumi.

Satiksmes ierobežojumi Hercoga Jēkaba laukumā
2022.05.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā apskatāma izstāde "Brīvības balsis"

Atzīmējot pirms 32 gadiem pieņemto deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja otrā stāva vestibilā no 4. līdz 15.maijam ir iespēja apskatīt izstādi "Brīvības balsis".

Muzejā apskatāma izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pie Zvaigžņu dīķa piecas koka skulptūras

Pārlielupē, pie Zvaigžņu dīķa savu pastāvīgo mājvietu atradušas piecas jaunas koka skulptūras. Tajās attēloti pasaku varoņi. Skulptūras tapušas Starptautiskā koku skulptūru festivāla "Otrā elpa" laikā.

Pie Zvaigžņu dīķa piecas koka skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Orientēšanās spēle "Mans tautastērps Jelgavā"

Biedrība "Mans tautastērps" Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem ir sagatavojusi orientēšanās spēli "Mans tautastērps Jelgavā", kurā kā pieturas punkti ir īpašas vietas Jelgavas pilsētā, saistītas ar kultūru, tautastērpu valkāšanas tradīcijām un tautastērpu darinātājiem.

Orientēšanās spēle
2022.05.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Rota" muzicēs pie Brīvības pieminekļa

Šogad 4. maijā svētku programmu pulksten 12.30 pie Brīvības pieminekļa Rīgā atklās Latvijas skolu jaunatnes pūtēju orķestri, tostarp Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris "Rota".

2022.05.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā notiks militārās tehnikas izstāde

9. maijā, no plkst. 11.00 līdz 12.00, Jelgavā, Jelgavas tehnikuma teritorijā, 10.maijā Dobelē, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas teritorijā, 11. maijā Liepājā, Liepājas Valsts tehnikuma teritorijā un 12.maijā Kandavā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma teritorijā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīs izglītojošas lekcijas audzēkņiem.

Jelgavā notiks militārās tehnikas izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Draudzēšanās un sadarbības formulas pusaudžiem

9. maijā pulksten 18 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) tiešsaistē organizē bezmaksas semināru “Draudzēšanās un sadarbības formulas pusaudžiem”, kas notiek cikla “Gudro vecāku skola” ietvaros. Lektore – Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadītāja.

Draudzēšanās un sadarbības formulas pusaudžiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Koncertzālē "Mītava" – izstāde "DemokrātiJĀ!"

Brīvdabas koncertzālē "Mītava" līdz 9. maijam būs apskatāma jauniešu – Loesje radošo rakstīšanas plakātu darbnīcu dalībnieku no visas Latvijas – veidotie plakāti. Jauniešu vēstījumi ir kā stimuls pārdomām par demokrātiju, vērtībām un būtisko.

Koncertzālē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 4. maijā pilsētas autobusos brauc bez maksas

4. maijā, kad valstī tiek atzīmēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, SIA "Jelgavas autobusu parks" sabiedriskā transporta pakalpojumus visos Jelgavas pilsētas sabiedriskā transporta tīkla maršrutos sniegs bez maksas.

4. maijā pilsētas autobusos brauc bez maksas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā uzstāsies pasaulē atzīti dzejnieki

Pirmā Starptautiskā dzejas festivāla "PAGE BREAK" noslēgumā Jelgavas Pils Aulā 15. maijā plkst.19.00 notiks dzejkoncerts. Kopā ar laikmetīgās džeza mūzikas kavertetu uzstāsies visi festivāla dalībnieki - starptautiski ievērojami dzejnieki no 10 pasaules valstīm.

Jelgavā uzstāsies pasaulē atzīti dzejnieki
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Trīs dienās pieņemts ap 4000 riepu

Pagājušajās brīvdienās Jelgavā notika vides akcija, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēja nodot nolietotās automašīnu riepas. Trīs dienu vides akcijā piedalījušies 1004 iedzīvotāji, kuri otrreizējai pārstrādei nodevuši aptuveni 4000 riepu.

Trīs dienās pieņemts ap 4000 riepu
AUTOdoc.lv

33.151509046555 127(0) - 33.000895261765 2022.11.28. 07:15 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1652130000&cat=10 ip: 172.70.38.42 usememcache: 1