Strauja,
Gudrīte
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi
Pirmdien sāks tirgot Dziesmu svētku biļetes

Raksts publicēts: 2023.05.12. 12:30:14
Raksta autors: lsm.lv

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Biļešu tirdzniecība uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju pasākumiem pakāpeniski sāksies no pirmdienas, 15. maija, savukārt biļetes kasēs varēs nopirkt no 22. maija. Elektroniskā tirdzniecība sāksies tieši pulksten 10.00 "Biļešu paradīzes" mājaslapā, kur tiks izveidota virtuālā rinda.

Ņemot vērā iepriekšējo svētku pieredzi, svētku biļešu tirdzniecībai internetā ieviesīs virtuālo rindu.
Virtuālā rinda nozīmē, ka, uzsākoties tirdzniecībai, ikvienam pircējam, kurš tajā brīdī atrodas "Biļešu paradīzes" mājaslapā, tiek piešķirts kārtas numurs, un biļešu iegādi varēs uzsākt, kad būs sagaidīta sava kārta.
"Biļešu paradīzes" valdes priekšsēdētājs Jānis Ķuzulis LTV "Rīta Panorāmā" skaidroja:


"Nevienam nekas īpašs nav jādara. Vienīgais veicamais solis ir īsi pirms pulksten 10.00 ierasties "Biļešu paradīzes" lapā.


Pilnīgi pietiks, ja tas būs 9.50 vai 9.45 – jūs ienāksiet "Biļešu paradīzes" lapā, jūs sagaidīs biļešu "uzgaidāmā telpa". Visi lietotāji būs pilnīgi vienādi. Nevienam nebūs nekādas priekšrocības, attiecībā pret to, cik agri viņš ir atnācis. Līdz ar to nav nepieciešams ierasties "Biļešu paradīzē" ne šodien, ne svētdienas vakarā. Īsi pirms tirdzniecības ienākam, un tur viss būs priekšā pateikts, uzrakstīts, nekādiem pārpratumiem, grūtībām nebūtu jābūt."


Virtuālā uzgaidāmā telpa – skats, ko lietotājs redzēs, apmeklējot "Biļešu paradīzes" mājaslapu pirms biļešu tirdzniecības sākuma.


"Katrs pircējs redzēs savu rindas kārtas numuru, cik vēl priekšā ir pircēju un dinamiski mainīgu laiku, kas ir datora prognoze, cik ilgs laiks varētu paiet līdz tam brīdim, kad pats pircējs nokļūs sistēmā pie biļešu pirkšanas. Te gan jāņem vērā, ka tas ir ļoti atkarīgs no tā, cik ātri darbojas paši pircēji," skaidroja Ķuzulis.


Lietotājam jābūt drošam par savu interneta savienojumu – gadījumā, ja tas pārtrūkst, virtuālajā rindā būs jāstājas no jauna. Ķuzulis arī piekodināja:
"Galvenā gudrība ir ienākt lapā un neko nedarīt – neiet prom, nespaidīt simtreiz, no tā nav jēgas, jo lapas atjaunošanās notiks automātiski, nekādu ieguvumu no tās spaidīšanas nebūs."
Biļešu cenas uz svētku pasākumiem būs amplitūdā no 5 līdz 100 eiro.


Biļešu tirdzniecības uzsākšana uz svētku maksas pasākumiem notiks pakāpeniski, sniedzot interesentiem iespēju nopirkt interneta veikalā biļetes uz dažādu nozaru koncertiem.
Pirmajā biļešu tirdzniecības nedēļā tā notiks tikai internetā.


No 15. maija biļetes internetā būs iespējams iegādāties uz 15 notikumiem: garīgās mūzikas koncertu, diriģentu kora koncertu "Diriģents", vietas tribīnē svētku gājiena laikā, svētku atklāšanas koncertu, vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncertu "Skaņu portreti", vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu "Dievs. Daba.

Cilvēks", bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncertu "Es vēlos sev ko pastāstīt", pūtēju orķestru lielkoncertu "Laiks iet pāri" un pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertu "Partitūra svētkiem", kokļu mūzikas lielkoncertu "Laika upe" un nakts koncertiem –"Gaismas dārzs" un "Nakts dziesma", mazākumtautību kolektīvu koncertu "Saules dziesmas audeklā", vokāli simfoniskās mūzikas koncertu "Šūpulis", tautas tērpu skati "Mēnesnīcā" un tautas mūzikas koncertu "Trejdeviņi spēlmanīši".


No 17. maija pircējiem interneta tirdzniecībā būs pieejamas biļetes uz deju koncertiem: lielkoncertu "Balts" "Arēnā Rīga" un lieluzvedumu "Mūžīgais dzinējs" Daugavas stadionā.


No 19. maija tirdzniecībā internetā būs pieejamas biļetes uz koru lielkoncertu "Tīrums" un tā ģenerālmēģinājumu, noslēguma koncertu "Kopā augšup" un tā ģenerālmēģinājumu, kā arī sadziedāšanās nakti (noslēguma koncerta biļešu īpašniekiem nav nepieciešams iegādāties atsevišķas biļetes).


No 22. maija biļetes būs iespēja iegādāties arī kasēs, kā arī būs iespēja iespēja izpirkt biļetes iepriekšējā rezervācijā.


"Biļešu paradīzes" valdes priekšsēdētājs Jānis Ķuzulis LTV norādīja –
jārēķinās, ka, visticamāk, uz pieprasītākajiem pasākumiem biļetes tiks izpirktas internetā un tādēļ kasēs var nebūt pieejamas.


No 12. jūnija varēs izpirkt iepriekšējā rezervācijā pieteiktās biļetes, kas netiks izpirktas.
Vienā pirkuma reizē uz vienu pasākumu varēs iegādāties ne vairāk kā četras biļetes. Kopumā viens pircējs vienā pirkuma reizē varēs iegādāties 20 biļetes uz dažādiem pasākumiem.


Visas iepriekšējā rezervācijā pieteiktās biļetes, kas netiks izpirktas, 12. jūnijā nonāks publiskajā tirdzniecībā.
Daudzbērnu ģimenēm ar Latvijas Goda ģimenes apliecībām sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu tika nodrošināta iespēja pieteikties uz biļetēm iepriekšējā rezervācijā uz biļešu skaitu, kas lielāks par 4.


Sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija (LTV), Latvijas Radio (LR) un LSM.lv – no 30. jūnija līdz 9. jūlijam bagātīgi pārraidīs Dziesmu un deju svētku norises. Ikvienam televīzijas, radio un interneta platformu lietotājam būs iespēja sekot līdzi vērienīgajam kultūras notikumam, esot daļai no tā.


1. jūlijā no pulksten 10.00 LTV7, LSM un LR3 – koru konkurss "Koru kari", kur Latvijas labāko amatierkoru finālsacensības norisināsies jaukto, vīru, sieviešu, kā arī senioru koru kategorijās. Dalībnieku sniegumu vērtēs starptautiska žūrija. Tradicionāli konkursa rezultāti tiek paziņoti uzreiz pēc sacensībām, klātesot visiem dalībniekiem un raisot neaizmirstamas emocijas.


2. jūlijā pulksten 10.00 LTV1, LSM un LR1 – svētku dalībnieku gājiens "Novadu dižošanās". Dalībnieku gājiens ir neatņemama svētku tradīcijas sastāvdaļa, kas kā upe vijas par galveno Rīgas ielu, aizsākoties pie Brīvības pieminekļa un noslēdzoties pie Dailes teātra. Vienkopus saplūdīs tautas tērpu krāšņums, gaviles un satikšanās prieks. Vakarā pulksten 21.00 LTV1, LSM, LR1 un LR2 raidīs atklāšanas koncertu – tas šogad vērs durvis un vārtus, svinot briedumu un spēcinošo kodu, kas ļāvis soli pie soļa, balsi pie balss atkal sanākt kopā un pateikt – šis ir tas, kas mēs esam, ko mēs varam un gribam.


3. jūlijā pulksten 21.00 LTV1, LSM un LR3 – diriģentu kora koncerts "Diriģents". Mežaparka Kokaru zālē norisināsies koncerts, kurā piedalīsies kordiriģenti no visas Latvijas, atskaņojot tikai tādu repertuāru, kādu paši koncerta dalībnieki izvēlējušies. Koncerts paredzēts divās daļās, atklājot gan viendabīgo koru repertuāru, gan dubultkoru un jaukto koru opusus, kā arī iezīmējot nākotnes Dziesmu svētku vīziju.


5. jūlijā pulksten 21.00 LTV1, LSM un LR3 – pūtēju orķestru koncerts "Laiks iet pāri". Koncerts veidots kā latviešu tautas vīrišķības un pieaugšanas stāsts – no gana stabulītes, strēlnieka dziesmām un karavīra staltuma līdz ēverģēlībām ballītēs un dziļai emocionalitātei laikmetu griežos. Koncertā piedalīsies visi Latvijas pūtēju amatieru orķestri, solisti, tautas deju un laikmetīgās dejas dejotāji.


6. jūlijā pulksten 20.00 LTV1, LSM un LR3 – koru lielkoncerts "Tīrums. Dziesmas ceļš". Mežaparka Sidraba birzī izcels tautasdziesmu kā kora dziedāšanas sākotni. Kopkoris izpildīs tautasdziesmu apdares un tautasdziesmu iedvesmotas oriģinālkompozīcijas, tā skanējumā būtiska loma būs a cappella dziedāšanai. Lielkoncerta programmā iekļauts gan iepriekšējo Dziesmu svētku mantojums, gan skaņdarbi, kas mākslinieciski spilgti izsaka latvisko identitāti, tautas brīvību, cieņu pret senču mantojumu, garīgā tīruma meklējumus un nākamības atklāsmes.


9. jūlijā pulksten 19.30 LTV1, LSM, LR3 un LR4 – noslēguma koncerts "Kopā augšup", kas būs veltījums Dziesmu svētku tradīcijas 150 gadiem un vēlējums mūsu visiem kopīgai un gaišai rītdienai. Mežaparka Sidraba birzī pieredzējušu virsdiriģentu un goda virsdiriģentu vadībā skanēs jauktie, sievu, vīru, senioru, bērnu un jauniešu kori, pūtēju orķestri un kokļu ansambļi. Latvijas novadu krāsas vizēs jaunradītas mūzikas svītas un deju sniegumā. Koncertā kā vienā elpā izskanēs arī pašu koristu izvēlētās 15 iecienītākās kordziesmas, tajā iemirdzēsies latviešu kormūzikas dimanti plašā vēsturiskā spektrā – no Dziesmu svētku zelta fonda līdz mūsdienām, pirmatskaņojumus piedzīvojot Lolitas Ritmanes un Jēkaba Jančevska jaundarbiem.


Astoņās Rīgas apkaimēs ikviens iedzīvotājs būs aicināts lielkoncertiem un noslēguma koncertam sekot līdzi bezmaksas tiešraidē uz lielā ekrāna. Tas ļaus svētku centrālos notikumus piedzīvot visiem kopā un bez maksas. Publiskā skatīšanās būs iespējama Imantas kultūras centra teritorijā, Nordeķu parkā, Arkādijas parkā, Pļavnieku birzī, Strazdumuižas parkā Juglā, Bolderājas bibliotēkas teritorijā, Latgales parkā un Čiekurkalna bibliotēkas teritorijā, bet Esplanādē pie Mākslas muzeja būs arī svētku restorāns.


XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.
Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
AUTOdoc.lv

0.12469601631165 55(0) - 0.02330756187439 2024.04.14. 23:06 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=57027 ip: 172.70.43.205 usememcache: 1