Fanija

FK “Jelgava” neizšķirts pret BFC “Daugavpils”

Raksts publicēts: 2020.07.31. 10:04:31
Raksta autors: Ruslans Antropovs

FK “Jelgava” ceturtdien devās izbraukumā uz Daugavpili, lai aizvadītu "Optibet" Virslīgas 11. kārtas spēli pret BFC “Daugavpils”. Laukuma saimniekiem bija vairākas iespējas gūt vārtus, bet teicams vārtsarga Vladislava Kurakina sniegums, ļāva noslēgt spēli ar neizšķirtu rezultātu un gūt turnīra tabulā vienu punktu.

FK “Jelgava” sastāvā nevarēja spēlēt uz vienu spēli diskvalificētais ukraiņu aizsargs Dmitro Semjonovs un tāpēc uz viņa pozīciju tika nozīmēts pussargs Jurijs Golubka, mazinot jelgavnieku spējas radīt asus momentus pie pretinieka vārtiem. Savukārt BFC “Daugavpils” sastāvā, diskvalifikācijas dēļ, nevarēja spēlēt uzbrucējs Marko Regžas.

Pirmo puslaiku komandas aizvadīja ļoti līdzīgā stilā – piesardzīgi kontrolējot bumbu un ik pa laikam mēģinot iespēlēt soda laukumā, cerot uz partneru pieslēgšanos uzbrukumam. Jau spēles sākumā daugavpiliešu futbolistam Andrejam Kovaļovam izdevās izrauties uzbrukumam, bet apspēlēt jelgavnieku vārtsargu Vladislavu Kurakinu viņš nespēja. FK “Jelgava” uzbrucējam Ņikitam Ivanovam bija iespēja gūt vārtus pirmajā puslaikā, bet viņa sitiens ar galvu raidīja bumbu tieši vārtsarga Ivana Dubodelova rokās. Puslaika kompensācijas laikā savu meistarību vēlreiz bija jāizrāda jelgavnieku vārtsargam Kurakinam, kurš atvairīja spēcīgo daugavpilieša Kirila Iļjina sitienu.

Otrajā puslaikā spēle norisinājās līdzīgā stilā ar vairākiem FK “Daugavpils” mēģinājumiem gūt vārtus, bet visu laiku precīzi spēlēja jelgavnieku vārtsargs Kurakins, kurš burtiski gribēja kompensēt iepriekšējā spēlē pret “Tukumu” nevajadzīgi ielaistos vārtus. Uzbrucējam Ņikitam Ivanovam arī otrajā puslaikā bija iespēja spēlēt ar galvu, lai gūtu vārtus, bet arī šo iespēju viņš neizmantoja. Jelgavniekiem bija iespējas saasināt spēli izpildot standartus, bet arī tās palika neizmantotas. Interesanti, ka spēles laikā dzeltenās kartītes tika parādītas Ingum Šlampem, Igoram Kozlovam, Ričardam Korzanam, ka arī komandas galvenajam trenerim Oļegam Kubarevam.

Pēdējā spēles pamatlaika minūtē BFC “Daugavpils” spēlētājs Kirils Makejevs trāpīja ar bumbu vārtu stabā, bet no otra sitiena vārtos jelgavniekus izglāba vārtsargs Kurakins.

Jaunais beļģu leģionārs Jentls de Bātss iznāca uz maiņu spēles beigās un uz laukuma kopumā pavadīja 16 minūtes, kurās spēja izveidot divas bīstamas situācijas, kuras partneri neizmantoja.

“Mēs braucām uz šejieni (Daugavpili) un labi apzināmies, kas mūs sagaida. Garais ceļš, specifisks mākslīgs laukums, maigi sakot un agresīvi spēlējošais pretinieks. Ja atceramies iepriekšējo spēli, tad tā arī bija līdzīga, bet mums tajā paveicās. Iespējams mums šodien arī paveicās, bet labāk teiksim, ka Kurakins šodien labi nospēlēja, paslavēsim viņu. Mūsu Ņikitam Ivanovam arī bija labs moments pirmajā puslaikā, bet kopumā spēle bija līdzīga. Momenti pārsvarā veidojās brīžos, kad tika pieļautas kļūdas, kuras parasti izdara 14 gadus veci futbolisti.  Varu saistīt ar to, ko šodien aizsargu pozīcijās spēlēja Golubko un Krušatins, kuri pēc savas būtības nav aizsargi. Paldies, ka vārtsargs viņus izglāba,” – pēcspēles preses konferencē pastāstīja FK “Jelgava” galvenais treneris Oļegs Kubarevs.

BFC “Daugavpils” galvenais treneris Aleksansdrs Gorškovs arī piekrita atziņai, ka komandas spēlē rādījušas līdzīgu sniegumu. “Bet man liekās, ka uzvaru bija jāgūst mums, jo mums bija vairāki 100% momenti, īpaši spēlējot līdzīgās spēlēs un pie tā mēs turpmāk vēl strādāsim,” – pastāstīja daugavpiliešu treneris.

Komandu sastāvi:

BFC “Daugavpils”: Ivans Dubodelovs (G), Kirils Iļjins (Edgars Ivanovs 68'), Valerijs Afanasjevs (Kirill Makeev 61'), Dāvis Cucurs, Andrejs Kovaļovs (C), Idowu David Akintola, Viktors Litvinskis, Joshua Oghene-Ochuko Akpudje, Raivis Ķiršs, Nagamatsu Tatsuro, Maksims Toņiševs (Oļģerts Raščevskis 82').

FK “Jelgava”: Vladislavs Kurakins (G), Ivo Minkevičs, Marks Kurtišs (Jurijs Zaharkivs 46'), Daniils Hvoiņickis (Jentls de Bātss 77'), Ņikita Ivanovs, Igors Kozlovs (C), Ričards Korzāns, Ingus Šlampe, Jevgeņijs Kazačoks, Jurijs Golubka, Andris Krušatins.