7

FK “Jelgava” nespēja atspēlēties “Spartakam”

Raksts publicēts: 2020.07.19. 09:22:01
Raksta autors: Ruslans Antropovs

18. jūlijā FK “Jelgava” devās izbraukumā uz Jūrmalu, lai aizvadītu "Optibet" Virslīgas astotās kārtas spēli pret FK “Spartaks”, kas izlaida vienu spēli un bija ieguvusi garāku atpūtas laiku. Jūrmalnieki izmantoja savas priekšrocības fiziskā formā un ar ātriem pretuzbrukumiem sagrāva jelgavniekus ar rezultātu – 1:4.

FK “Jelgava” sastāvā atgriezies Jevgeņijs Kazačoks, kurš spēli pret “Valmiera” FC izlaida dēļ iepriekš nopelnītām dzeltenajām kartītēm. Uz rezervistu soliņa parādījās ukraiņu leģionārs Jurijs Golubka, kurš traumas dēļ izlaidis vairākas spēles. Savukārt jau otro spēli jelgavnieku sastāvā nebija pussarga Alana Siņeļņikova. FK “Spartaks savukārt izlaida spēli ar FK “Liepāja”, jo trim komandas darbiniekiem tika konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet spēlētājiem tika veikti divi testi, un tie abi bija negatīvi.

Pirmā puslaika laikā FK “Jelgava” pārsvarā spēlēja piesardzīgu futbolu, ļaujot laukuma saimniekiem vairāk kontrolēt bumbu. 27. minūtē jelgavnieki pie sava soda laukuma izpelnījās sodu, kuru izpildīja FK “Spartak” serbu izcelsmes pussargs Nemanja Belakovič. Pirmais viņa sitiens trāpīja sieniņā, bet ar otro – viņš ieraidīja bumbu tālajā vārtu stūrī – 0:1.

Tuvākās četras minūtēs pārvērtās par vārtu gūšanas festivālu. 29. minūtē FK “Jelgava” nonāca pie jūrmalnieku soda laukuma, kur no labās puses bumbu uz vārtu priekšu iecentrēja ukraiņu leģionārs Artjoms Radčenko. Vārtu priekšā gaisā izleca vairāki spēlētāji, bet visaugstāk par visiem bija jelgavnieku leģionārs Jurijs Zaharkivs, kurš ieraidīja bumbu vārtu kreisā stūrī, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1.

Diemžēl, FK “Jelgava” prieki ilga vien divas minūtes, jo jūrmalnieku bombardieris Nemanja Belakovič izveidoja ātru pretuzbrukumu caur kreiso malu un spēja atdot precīzu piespēli uz soda laukuma labo malu, kur to vārtos nekavējoties ieraidīja nigēriešu leģionārs Aliju Adams – 1:2.

FK “Jelgava” otrajā puslaikā mēģināja veidot uzbrukumus, kuri pa galam nepadevās. Jūrmalnieki atbildēja ar ātriem un bīstamiem pretuzbrukumiem. 58. minūtē laukuma saimnieku kapteinis Nemanja Belakovič pēc bumbas centrējuma, neviena aizsarga netraucēts, ar galvu guva savus otros vārtus – 1:3. FK “Jelgava” treneris Oļegs Kubarevs jau iepriekš norādīja, ka viņa aizsardzības līnija ir nepietiekami ātra, lai atgrieztos no uzbrukuma, kas arī šoreiz nospēlēja savu lomu.

Jelgavniekiem pietrūka arī ātruma atgriezties aizsardzībā 62. minūtē, kad ceturtos vārtus guva FK “Spartaks” franču leģionārs Didine Džouhari – 1:4. Oļegs Kubarevs veica trīs nomaiņas, cerot saasināt spēles gaitu un dot iespēju atsevišķiem spēlētājiem atpūsties. FK “Jelgava” bija daži bīstami sitieni uz jūrmalnieku vārtiem, bet pretinieka aizsargi spēja tos bloķēt, lai bumba lidotu garām vārtiem. Kopumā FK “Jelgava” spēlētājiem pietrūka enerģijas un spēku, lai atspēlētos no tik lielas rezultāta atšķirības.

Komandu sastāvi:

FK “Spartaks”: Dāvis Ošs (G), Ņikita Bērenfelds, Nemanja Belakovič (C) (Jānis Krautmanis 82‘), Lucky Onyebuchi Opara, Aliyu Yau Adam (Raivis Skrebels 85‘), Saminu Kwari Abdullahi, Sergei Eremenko, Nauris Bulvītis, Newton Aubrey Williams Richards (Ariagner Steven Smith Medina 70‘), Badra Ali Camara, Didine Mohamed – Djouhary (Kyrylo Dryshliuk 70‘).

FK “Jelgava”: Vladislavs Kurakins (G), Ivo Minkevičs, Marks Kurtišs (Daniels Balodis 61‘), Daniils Hvoiņickis (Ričards Korzāns 68‘), Igors Kozlovs (C), Artjoms Radčenko, Jevgeņijs Kazačoks, Dmitro Semjonovs, Jurijs Zaharkivs (Dāvis Indrāns 85‘), Andris Krušatins (Jurijs Golubka 68‘), Ingus Šlampe.