7

«Jelgava/LLU» ceturtdaļfinālu sāk ar uzvaru

Raksts publicēts: 2018.04.05. 08:48:07
Raksta autors: jelgavasvēstnesis.lv

«Jelgava/LLU» ar uzvaru iesākusi Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas ceturtdaļfināla sēriju pret Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) basketbolistiem. 4. aprīlī rīdziniekus izdevās pieveikt ar 93:77, par rezultatīvāko Jelgavas komandas rindās ar 27 punktiem kļūstot Jēkabam Rozītim.

Pēc 2. vietas izcīnīšanas regulārajā sezonā «Jelgava/LLU» pārliecinoši pārvarēja izslēgšanas spēļu 1/8 fināla stadiju, abās spēlēs pret SC «Mēmele/Bauskas BJSS» tiekot līdz 100 gūto punktu atzīmei. RSU komanda savukārt regulāro čempionātu noslēdza 7. vietā, 1/8 fināla pirmajā spēlē saskaroties ar sīvu «VEF skolas» pretestību (80:77). Otrajā spēlē jaunos vefiešus RSU basketbolistiem izdevās uzvarēt ar 24 punktu pārsvaru, tādā veidā nodrošinot sev vietu ceturtdaļfinālā.

Regulārās sezonas 2. posmā «Jelgava/LLU» divreiz pieveica RSU – 68:56 izbraukumā un 97:88 savā laukumā. Play-off spēli jelgavnieki sāka ar 7:0 izrāvienu, ar rezultatīviem metieniem izceļoties Uldim Feldmanim un Jēkabam Rozītim. Mača ievadā iekrātais pārsvars ļāva Jelgavas vienība pabeigt pirmo ceturtdaļu, atrodoties vadībā 21:18. Otrajā spēles nogrieznī, pateicoties Armanda un Rolanda Ginteru precizitātei, vadību pārņēma viesu basketbolisti. Ceturtdaļas vidū stradiņi izvirzījās vadībā ar deviņu punktu pārsvaru (41:32). Salvja Mētras un Kalvja Krūmiņa trīspunktnieki ātri vien sadeldēja sāncenšu pārsvaru, jelgavniekiem kārtējo reizi pierādot spēju ieslēgties mača gaitā. Abām komandām pagūstot pabūt vadībā, pirmās divdesmit minūtes noslēdzās neizšķirti (45:45).

Trešajā ceturtdaļā Gata Justoviča vadītā Jelgavas komanda, pateicoties Krūmiņa un Rozīša rezultativitātei, sakrāja sešu punktu pārsvaru. Ilgi palikt vadībā jelgavniekiem neizdevās, ceturtdaļas beigās atkal ļaujot viesiem nonākt spēles līderu lomā. Pirms ceturtās ceturtdaļas rezultāts uz tablo vēstīja 64:62 par labu RSU. Ceturtai desmitminūtei sākoties, divus trīspunktiekus pēc kārtas iemeta Jēkabs Rozītis, panākot 70:66 «Jelgava/LLU» labā. Izšķirošajā spēles brīdī talkā Rozītīm punktu gūšanā nāca Feldmanis un Mētra, galotnē jelgavniekiem sasniedzot jau 16 punktu pārsvaru (93:77). Pieci «Jelgava/LLU» basketbolisti sakrāja vismaz 10 punktus, par rezultatīvāko ar 27 punktiem kļūstot Rozītim.

Gatis Justovičs, BK «Jelgava/LLU» galvenais treneris: «Neesmu apmierināts ar to, kā nospēlējām aizsardzībā. Par daudz ielaidām brīvus metienus, zaudējām cīņā zem groza... Ja mēs varam paņemt bumbas zem groziem, problēmu mums nav. Šodien problēmas radās [..]. Šī bija rakstura uzvara. Spēles beigās abu komandu spēlētāji bija noguruši, tāpēc priekšplānā nonāca raksturs. Priecē, ka pēdējā ceturtdaļā sametām 31 punktu. Tas ir vienīgas, kas priecē. Ja spēsim vismaz 30–35 minūtes spēlēt tādā tempā, kā to darījām šī mača ceturtajā ceturtdaļā, viss būs kārtībā [..] Tagad atpūtīsimies, sadziedēsim mikrotraumas, lai piektdien dotos uz Rīgu cīnīties.»

BK Jelgava/LLU - RSU 93:77 (21:18; 24:27; 17:19; 31:13)
BK Jelgava/LLU: Rozītis 27, Mētra 16, Feldmanis 15, Krūmiņš 15, Bērziņš 10, Justovičs 6, Bitītis 2, Neimanis 1, Kravinskis 1, Atelbauers, Sokolovs, Satovskis
Sērijā līdz divām uzvarām: 1-0

Otrā spēle starp «Jelgava/LLU» un RSU komandām notiks 6. aprīlļa vakarā Hanzas vidusskolā. Jelgavas un RSU komandu dueļa uzvarētājs LBL 2. divīzijas pusfinālā tiksies ar «Gulbenes Buku» un «Kandava/Compar» pāra uzvarētāju.

0.10850811004639 57(0) - 0.019471406936646 2024.03.29. 11:33 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=42911 ip: 172.70.134.122 usememcache: 1