Ignats,
Virgīnija
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūlijs >
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir nopirkts visai ziemai
15
Nesatraucos par apkures izmaksām
13
Vēl meklēju lētākos piedāvājumus
10
Esmu iekrājis apkures maksājumu segšanai
72023.07.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Astoņzobu mizgrauzis posta egles Šūmaņu mežā

Jelgavas pašvaldības apsaimniekotajā Šūmaņu mežā konstatēti kaitēkļa – egļu astoņzobu mizgrauža – postījumi. Lai mazinātu kaitēkļa izplatīšanos, mežā izzāģēs bojātās egles 1,6 hektāru platībā, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Astoņzobu mizgrauzis posta egles Šūmaņu mežā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūras apskatāmas katru dienu

Pasta salā visu vasaru apmeklētājus gaida smilšu skulptūru parks. Smilšu mākslas darbus var apskatīt katru dienu no pulksten 10 līdz 20, informē Jelgavas valstsspilsētas pašvaldība.

Smilšu skulptūras apskatāmas katru dienu
2023.06.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Samazinās ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu

SIA “Jelgavas ūdens” iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa samazinājumu Jelgavā no 1. augusta, informē SIA "Jelgavas ūdens".

Samazinās ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jūlija pirmdienās notiks galda spēļu pēcpusdienas

3. jūlijā no pulksten 15 līdz 18.30 skvērā pie Jelgavas Sabiedriskā centra Skolotāju ielā 8 notiks šīs vasaras pirmā galda spēļu pēcpusdiena. Piedalīties aicināti bērni, jaunieši, ģimenes ar bērniem, kā arī citi interesenti, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Jūlija pirmdienās notiks galda spēļu pēcpusdienas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vingrošana ar dejas elementiem un “mamanet”treniņi

No 5. jūlija jelgavniekiem būs iespēja bez maksas apmeklēt divas jaunas fizisko aktivitāšu nodarbības – vingrošanas nodarbības ar dejas elementiem un mamanet tautas sporta treniņus, informē Jelgavas Sociālo lietu pārvalde.

Vingrošana ar dejas elementiem un “mamanet”treniņi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izpilddirektora vietnieka amatā Līga Daugaviete

Ceturtdien, 29. jūnijā, Jelgavas domes sēdē pašvaldības izpilddirektora vietnieka amatā iecelta līdzšinējā Jelgavas pašvaldības iestādes “Centrālā administrācija” Administratīvā departamenta vadītāja vietniece un Juridiskās nodaļas vadītāja Līga Daugaviete, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Izpilddirektora vietnieka amatā Līga Daugaviete
2023.06.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Gren” veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes

Rūpējoties par drošu un kvalitatīvu siltumapgādes pakalpojuma sniegšanu klientiem Jelgavā, no 12. līdz 26. jūlijam “Gren” plāno veikt siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes vairākiem siltumtīklu posmiem. Ēkās, kuras atrodas hidraulisko pārbaužu veikšanas rajonā, uz laiku tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde, informē SIA "Gren Jelgava".

“Gren” veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izpilddirektora amatā apstiprina Irēnu Škutāni

Jaunais Pašvaldību likums nosaka: pašvaldības izpilddirektoru amatā ieceļ dome uz pieciem gadiem. Tāpēc šodien Jelgavas domes sēdē deputāti lēma par pašvaldības izpilddirektora iecelšanu amatā. Ņemot vērā Jelgavas pašvaldības izpilddirektores Irēnas Škutānes atbilstību likumā noteiktajām amata prasībām un izteikto piekrišanu turpināt darbu, dome lēma I.Škutāni ar 30. jūniju iecelt pašvaldības izpilddirektora amatā uz nākamajiem pieciem gadiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Izpilddirektora amatā apstiprina Irēnu Škutāni
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā atklāts moderns 112 kontaktu centrs

Trešdien Dobeles ielā 16 atklāts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) 112 Jelgavas kontaktu centrs. Tas ir solis ceļā uz mūsdienīgas ziņojumu saņemšanas un apstrādes kārtības ieviešanu visā Latvijā un iedzīvotājiem palīdzību no operatīvajiem dienestiem ļaus saņemt ātrāk, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavā atklāts moderns 112 kontaktu centrs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Renārs Krastenbergs vizītē Jelgavas poliklīnikā

Renārs Krastenbergs, Latvijas hokeja izlases uzbrucējs un jelgavnieks, apmeklēja Jelgavas poliklīniku, kur tikās gan ar poliklīnikas darbiniekiem – ģimenes ārstiem, speciālistiem, reģistratūras darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Mazinot psiholoģisko satraukumu par veselību – iespēja satikt pasaules hokeja čempionātā bronzu izcīnījušo Latvijas izlases hokejistu. Tieši šādu pārsteigumu trešdien piedzīvoja Jelgavas poliklīnikas apmeklētāji, savukārt mediķi to novērtēja kā gandarījuma kompensāciju pēc darba par godu augstajai godalgai izsludinātajā nacionālajā svētku dienā.

Renārs Krastenbergs vizītē Jelgavas poliklīnikā
2023.06.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aizsargu ielā satiksmi regulē ar luksoforiem

Sākusies Aizsargu ielas pārbūve. Darbi sākti ar vecās asfalta kārtas frēzēšanu Aizsargu ielā virzienā no rotācijas apļa uz krustojumu ar Kārniņu ceļu un apauguma noņemšanu Kārniņu ceļa posmā no Aizsargu ielas līdz Staļģenes ielai. Jāatgādina, ka tranzītielas pārbūves laikā transporta kustība netiks slēgta. Šobrīd tā tiek regulēta ar pagaidu luksoforiem, un autovadītājiem jārēķinās ar papildu laiku ceļā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aizsargu ielā satiksmi regulē ar luksoforiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dziesmu svētku nedēļā mainīts autobusu grafiks

Jelgavas Autobusu parks (JAP) informē, ka no 2. līdz 10. jūlijam sešos pilsētas autobusu maršrutos ieviestas būtiskas izmaiņas, bet divi maršruti slēgti. Izmaiņas noteiktas, jo desmit pilsētas autobusi šajā nedēļā nodrošinās Jelgavas koru un deju kolektīvu nokļūšanu uz Dziesmu un deju svētku mēģinājumiem, dalībnieku nakšņošanas vietām un svētku koncertiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Dziesmu svētku nedēļā mainīts autobusu grafiks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Strautu ceļa un Kadiķu ceļa posmos ierobežojumi

Iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka 28. jūnijā telesakaru operators SIA “TET” Strautu ceļa un Kadiķu ceļa posmos uzsāks sakaru pievada izbūves darbus. Saistībā ar būvdarbiem līdz pat vasaras beigām, 31. augustam, Strautu ceļa posmā no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam un Kadiķu ceļa posmā no Strautu ceļa līdz Kļavu ceļam būs ierobežota satiksme.

Strautu ceļa un Kadiķu ceļa posmos ierobežojumi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pieminēs ebreju genocīda upurus

4. jūlijā, Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā, pulksten 10 pašvaldības iestāde “Sabiedriskais centrs” un Jelgavas Ebreju biedrība aicina pulcēties pie ebreju tautas genocīda piemiņas akmens Zālītes ielā, lai pieminētu Otrā pasaules kara laikā cietušos ebrejus. Uz atceres pasākumu tiks nodrošināts transports, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Pieminēs ebreju genocīda upurus
2023.06.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Māmiņa no Jelgavas “zaudē” vēl trīs bērnus

Jelgavniece Agnija atraitnes brīdi jau atstājusi pagātnē, jo gredzeni nu mīti ar sirdsāķīti Dmitriju. Abi uzskata, ka ir laimīgi precēts pāris. Turklāt laulībā aug trīs bērni, viens no tiem gan dzimis iepriekšējās attiecībās. Tomēr tagad ģimenes dzīve esot izpostīta, jo bērni nošķirti no vecākiem.

Māmiņa no Jelgavas “zaudē” vēl trīs bērnus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ceļ trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni

1. jūlijā stājas spēkā grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, un tie paredz, ka garantētā minimālā ienākuma (GMI) slieksnis būs 125 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 87,50 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Līdz ar to palielināsies arī trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis – no 272 eiro līdz 313 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un no 190 eiro līdz 219 eiro pārējām personām mājsaimniecībā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ceļ trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā atklās 112 kontaktu centru (10)

Trešdien, 28.jūnijā, plkst. 13.00 Dobeles ielā 16, Jelgavā svinīgi tiks atklāts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) 112 Jelgavas kontaktu centrs. Šis kontaktu centrs ir nākamais no ERAF "Vienota kontaktu centra platforma operatīvo dienestu darba atbalstam un publisko pakalpojumu piegādei" projekta realizācijas atbalsta posmiem. Pērn septembrī tika atklāts pirmais kontaktu centrs Cēsīs.

Jelgavā atklās 112 kontaktu centru
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Divas mājas startē energoefektivitātes konkursā

Šogad konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā” saņemti 23 pieteikumi. Visvairāk ēku – 13 – pretendē uz uzvaru nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023”, tostarp arī divi daudzdzīvokļu nami no Jelgavas – Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17, informē Ekonomikas ministrijā.

Divas mājas startē energoefektivitātes konkursā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ ierobežota atsevišķu ekspozīciju apskate

29. jūnijā Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā apmeklētājiem nebūs pieejamas ekspozīcijas “Jelgavas novads Kurzemes un Zemgales hercogistes periodā (1561 – 1795)” un “Aizvēsture un viduslaiki Zemgalē”, jo šajās telpās noritēs konkursam “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmu Latvijas glezniecībā” iesniegto darbu vērtēšana, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ ierobežota atsevišķu ekspozīciju apskate
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jūlijā un augustā slēdz 6., 14. un 18. maršrutu

Ņemot vērā būtisku pasažieru skaita kritumu vasaras periodā, SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) no 1. jūlija līdz 31. augustam slēdz pilsētas sabiedriskā transporta 6., 14. un 18. maršrutu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jūlijā un augustā slēdz 6., 14. un 18. maršrutu
2023.06.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pagalmu labiekārtošanai apstiprināti 4 projekti

Līdz 1. oktobrim turpinās pieteikumu pieņemšana pagalmu labiekārtošanas programmai, kas ļauj saņemt pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanai. Šogad ideju realizācijai piešķirtais Jelgavas pašvaldības finansējums ir 100 000 eiro. Pašlaik apstiprināti ir četri pagalmu labiekārtošanas projekti un apgūti nedaudz vairāk kā 50 procenti no pieejamā finansējuma, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pagalmu labiekārtošanai apstiprināti 4 projekti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāks Aizsargu ielas pārbūvi

Šonedēļ sāksies Aizsargu ielas pārbūve – jau pagājušajā nedēļā ielas posmā, kā arī uz apbraucamajiem ceļiem izvietotas ceļa zīmes, bet no 26. jūnija autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sāks Aizsargu ielas pārbūvi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lauž līgumu ar dzimtsarakstu ēkas būvnieku

Jelgavas pašvaldība lauzusi līgumu ar jaunās Jelgavas un Jelgavas novada Dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvnieku SIA “Būvkore”. Šāds lēmums pieņemts, jo uzņēmums ilgstoši nav pildījis savas saistības – ēkas būvniecības darbi pamatīgi kavēti, termiņi netika ievēroti. Pašvaldība paredz sludināt jaunu iepirkumu, lai pabeigtu jaunās dzimtsarakstu ēkas būvniecību Pasta ielā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lauž līgumu ar dzimtsarakstu ēkas būvnieku
2023.06.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku būs slēgta satiksme Vaļņu ielā

No 26. jūnija pulksten 8 līdz 14. jūlija pulksten 17 būs slēgta satiksme Vaļņu ielas posmā no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz Pētera ielai, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Uz laiku būs slēgta satiksme Vaļņu ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dziesmu un deju svētkiem pošas 36 mūsu kolektīvi

No 30. jūnija līdz 9. jūlijam norisināsies XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki, kas aizritēs tradīcijas 150. jubilejas zīmē. Svētku laikā paredzēti vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti daudzās vietās Rīgā. Svētkos kupli pārstāvēti būs arī kolektīvi no Jelgavas – kopumā 1170 dalībnieki no 36 kolektīviem, kuri būs iesaistīti 19 svētku pasākumos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Dziesmu un deju svētkiem pošas 36 mūsu kolektīvi
2023.06.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Cukura ielā un Aviācijas ielā

No 26. jūnija līdz 19. jūlijam ierobežota satiksme Cukura ielā, posmā no Pļavu ielas līdz Aviācijas ielai un Aviācijas ielā, posmā no Cukura ielas līdz Garozas ielai, informē iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Ierobežota satiksme Cukura ielā un Aviācijas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā reģistrēti 1089 Jāņi un 257 Līgas

Šonedēļ suminām latviskāko vārdu īpašniekus – Līgas un Jāņus. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) dati liecina, ka Jelgavā piektdien vārdadienu atzīmē 257 Līgas, bet sestdien vārdadiena būs 1089 Jāņiem. Kopš pagājušajiem vasaras saulgriežiem Jelgavas valstspilsētas un novada dzimtsarakstu nodaļā Jelgavā reģistrēti divi zēni, kam vecāki izvēlējušies dot vārdu Jānis, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavā reģistrēti 1089 Jāņi un 257 Līgas
AUTOdoc.lv

0.32187509536743 125(0) - 0.20837473869324 2023.11.29. 00:31 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&date=1688158800&cat=10 ip: 172.70.134.10 usememcache: 1