Rita, Olita,
Vita
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūlijs >
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.07.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainās SIA "Jelgavas ūdens" pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padome ar 2022.gada 30.jūnija lēmumu Nr.103 „Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Jelgavas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem” ir apstiprinājusi jaunus SIA „Jelgavas ūdens” ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifus.

Mainās SIA
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lidlauka teritorijā ražos saules enerģiju (1)

Jelgavas domes sēdē 30. jūnijā apstiprināti nekustamā īpašuma Šūmaņu ceļā 2 apbūves tiesību izsoles rezultāti. Izsolē uzvarēja vienīgais pretendents SIA "SP Austrumi", kas kopā ar sadarbības partneriem "INTEC Energy Solutions" bijušā lidlauka teritorijā nepilnu 112 hektāru platībā apņemas līdz 2023. gada beigām uzbūvēt saules enerģijas ražošanas parku, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lidlauka teritorijā ražos saules enerģiju
2022.06.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Palielināsies atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Pamatojoties uz degvielas cenu kāpumu, kas ietekmē arī pakalpojuma gala cenu, pilnsabiedrība "JKP" no 1. augusta paaugstinās nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu – tas pieaugs par sešiem procentiem. Jauno sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu Jelgavā šodien apstiprināja deputāti Jelgavas domes sēdē.

Palielināsies atkritumu apsaimniekošanas tarifs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Palielina pašvaldības atbalstu ēdināšanai bērniem

Šodien domes sēdē apstiprināti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz palielināt ēdināšanas atbalsta apmēru trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu, kā arī daudzbērnu un audžu ģimeņu bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu. Līdz šim pašvaldības atbalsts ēdināšanai ir 50 eiro mēnesī, bet turpmāk pašvaldība pilnībā segs ēdināšanas izmaksas pirmsskolēniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, savukārt daudzbērnu un audžu ģimeņu bērniem palielinās atbalsta apmēru.

Palielina pašvaldības atbalstu ēdināšanai bērniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mācību grāmatas var nodot pilsētas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu skolēni, kuri nav nodevuši mācību grāmatas skolu bibliotēkās, to vasaras brīvlaikā var izdarīt Jelgavas pilsētas bibliotēkās.

Mācību grāmatas var nodot pilsētas bibliotēkās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slēgs 6., 14. un 18. autobusu maršrutu

Ņemot vērā augsto degvielas cenu un būtisku pasažieru skaita kritumu vasaras periodā, SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) no 1. jūlija līdz 31. augustam slēgts pilsētas sabiedriskā transporta 6., 14. un 18. maršrutu. JAP norāda, ka slēgtajiem reisiem paralēli kursē citi pilsētas autobusi, kas pasažieriem ļauj nokļūt izvēlētajā vietā.

Slēgs 6., 14. un 18. autobusu maršrutu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsvīduma vietas atsevišķās ielās kaisa ar smilti

Veicot ikdienas apsekošanu ielām ar divkārtu virsmas segumu, konstatēts, ka vairākās ielās augstās gaisa temperatūras dēļ ir izveidojies bitumena emulsijas izsvīdums. Lai novērstu iespējamo slīdamību vai lipīgumu ceļa segumā un uzlabotu seguma saķeri, šīs ielas tiek kaisītas ar smilti, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Izsvīduma vietas atsevišķās ielās kaisa ar smilti
2022.06.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Karstums ietekmē vilcienu kustību

AS "Pasažieru vilciens" informē, ka lielā karstuma un saules dēļ iespējama vilcienu kavēšanās no 5 līdz 25 minūtēm.

Karstums ietekmē vilcienu kustību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Remontē Driksas upes promenādes šuves

Veicot ikdienas darbus, Driksas upes promenādē Jāņa Čakstes bulvārī remontē betonētā krasta šuves, kas izveidojušās palu ūdeņu ietekmē.

Remontē Driksas upes promenādes šuves
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Hercogu kapenēs iesvētīs restaurētos sarkofāgus

Piektdien, 1. jūlijā, plkst. 15.00 Kurzemes hercogu kapenēs Jelgavas pilī notiks Kurzemes hercoga Frīdriha un hercoga Jēkaba meitas princeses Kristīnes Sofijas restaurēto sarkofāgu un mirstīgo atlieku iesvētīšana.

Hercogu kapenēs iesvētīs restaurētos sarkofāgus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būvdarbi Stacijas ielā 13 noslēgušies (1)

Noslēgušies vērienīgi pārbūves darbi pašvaldības īres namā Stacijas ielā 13, kas šobrīd ieguvis pavisam citu veidolu. Līdzšinējā kopmītņu tipa ēkā ir izveidoti 28 vienistabas un divistabu īres dzīvokļi un četri servisa dzīvokļi, kas pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, – tādu līdz šim Jelgavā nav bijis. Ierīkoti arī grupu dzīvokļi, kuros ar sociālā darba speciālistu un aprūpētāju atbalstu patstāvīgu dzīvi varēs sākt pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem. Daudz plašākas un labiekārtotas telpas iegūs dienas aprūpes centrs "Atbalsts", un ēkā tiks ierīkota specializētā darbnīca, kurā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem speciālista vadībā būs iespēja apgūt prasmes darbā ar koku, ādas apstrādē, šūšanā un pērļošanā.

Būvdarbi Stacijas ielā 13 noslēgušies
2022.06.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zemgalē nostrādāja 19 no 23 trauksmes sirēnām

Otrdien, 28. jūnijā, Zemgalē, pārbaudot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, tika konstatētas tehniskas nepilnības sirēnu attālinātās iedarbināšanas programmā, tādēļ sirēnas tika iedarbinātas manuāli. Bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 19 no 23 Zemgalē izvietotām trauksmes sirēnām, bet Jelgavā, Dobelē un divas Tukumā izvietotās sirēnas nenostrādāja.

Zemgalē nostrādāja 19 no 23 trauksmes sirēnām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pie Tehnoloģiju vidusskolas būs trokšņains

Pilnsabiedrība "3A", kas veic Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9 rekonstrukciju, informē, ka saistībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) izplatīto augstākās pakāpes sarkano brīdinājumu paaugstinātās gaisa temperatūras dēļ, būvobjektā darbus plānots veikt arī pirms darba laika – no pulksten 4 līdz 7.

Pie Tehnoloģiju vidusskolas būs trokšņains
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Topošām māmiņām bezmaksas vingrošanas nodarbības

Veselības veicināšanas programmas laikā atvērta pieteikšanās bezmaksas vingrošanas nodarbībām grūtniecēm, kas norisināsies SIA "Zemgales veselības centrs".

Topošām māmiņām bezmaksas vingrošanas nodarbības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Veiks divkārtu virsmas defektu novēršanu

Otrdien, 28. jūnijā, SIA "Roadex" uzsāks defektu novēršanas darbus garantijas objektos – ielās ar divkārtu virsmas segumu. Lūgums nenovietot automašīnas konkrēto ielu malās, lai netraucētu darbu veikšanai.

Veiks divkārtu virsmas defektu novēršanu
2022.06.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Pasta ielā

No 27. jūnija līdz 1. jūlijam ierobežota satiksme Pasta ielas posmā no Jāņa ielas līdz Zirgu ielai.

Ierobežota satiksme Pasta ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piesakies inovāciju izstādei “Minox Zemgale 2022”

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar Latvijas Izgudrotāju biedrību, “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļu (TEPEK) 10. septembrī Jelgavā, Pasta salā festivāla “Mehatrons 2022” ietvaros organizē izgudrojumu un inovāciju izstādi “Minox Zemgale 2022”.

Piesakies inovāciju izstādei “Minox Zemgale 2022”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lielgabarīta atkritumus izmet pirms izvešanas

Lielgabarīta atkritumu izvešana daudzdzīvokļu mājām notiek ik pēc divām nedēļām. Lai laukumā neveidotos kaudzes, iesakām atbrīvošanos no lielizmēra atkritumiem ieplānot tuvāk izvešanas dienai.

Lielgabarīta atkritumus izmet pirms izvešanas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būs slēgta satiksme Gundegas ielā

No 27. jūnija līdz 7. novembrim tiks ierobežota satiksme Dambja ielas posmā no Atmodas ielas līdz Brigaderes ielai, Brigaderes ielas posmā no Dambja ielas līdz Draudzības ielai un Filozofu ielas posmā no Filozofu ielas Nr.56 līdz Filozofu ielai Nr.54A. Bet pilnībā slēgta satiksme Gundegas ielā no Brigaderes ielas.

Būs slēgta satiksme Gundegas ielā
2022.06.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārgājienā iepazīsti Pilssalas zirgu dzīvi

Sestdien, 2. jūlijā, pulksten 10 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina piedalīties bezmaksas pārgājienā "Ar vējiem krēpēs", tuvāk iepazīstot Pilssalas savvaļas zirgu dzīvi.

Pārgājienā iepazīsti Pilssalas zirgu dzīvi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salā notiks 4. labsajūtas festivāls "Esi" (2)

Svētdien, 3. jūlijā, ikviens aicināts uz Pasta salu, lai 4. labsajūtas festivālā "Esi" uzzinātu par veselīga dzīvesveida aktualitātēm un praktiski līdzdarbotos kādā no astoņām aktivitāšu zonām. No pulksten 11 līdz 15.30 būs iespēja tikties ar savā nozarē atzītiem speciālistiem – ārstu gastroenterologu Anatoliju Danilānu, šefpavāru Lauri Aleksejevu, fitnesa treneri Ralfu Upmani un citiem. Festivālā būs pievērsta uzmanība garīgās veselības jautājumiem, veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nozīmei, varēs veikt sava ķermeņa veselības ekspresmērījumus un saņemt speciālistu ieteikumus. Visas festivāla aktivitātes ir bez maksas.

Pasta salā notiks 4. labsajūtas festivāls
2022.06.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atveldzēties var pie brīvkrāniem un peldvietās

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem gaisa temperatūra Jāņu dienā Jelgavā bija pārsniegusi plus 26 grādu atzīmi. Atgādinām, ka atveldzēties iedzīvotāji var pie pilsēta pieejamajiem trim brīvkrāniem, kā arī pilsētas oficiālajās peldvietās – Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salas peldvietā.

Atveldzēties var pie brīvkrāniem un peldvietās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būvnieki novērš defektus infrastruktūras objektos

Pilsētā ir vairāki publiskās infrastruktūras objekti, kuriem pēc izbūves spēkā ir garantijas laiks. Šogad būvniecības garantijas laiks ir 68 publiskās infrastruktūras objektiem. Ik gadu iestādes "Pilsētsaimniecība" speciālisti apseko šādus objektus, veicot rūpīgu inventarizāciju un defektu uzskaiti pēc ziemas sezonas, tāpat ikdienas apsekošanā tiek fiksēti dažādi defekti, kas būvniekam jānovērš par saviem līdzekļiem, informē Jelgavas valstpilsētas pašvaldība.

Būvnieki novērš defektus infrastruktūras objektos
2022.06.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pie torņa multifunkcionāls servisa punkts

Pilsētas iedzīvotajiem un viesiem pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalma pusē ir pieejams mobils multifunkcionāls servisa punkts. Tajā ikviens bez maksas var uzlādēt viedierīces, lietot bezvadu internetu, velosipēda riepās uzpildīt gaisu vai veikt nelielu velosipēda remontu.

Pie torņa multifunkcionāls servisa punkts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nedēļas nogalē Lielupē – Līgo regate

Līdz ar vasaru aktīva burāšanas sezona sākusies Jelgavas jahtklubā. Jau šo sestdien, 25. jūnijā, Lielupē notiks Līgo regate, 2. jūlijā – sacensības "Jelgavas jahtkluba kapteiņu kauss". 16. un 17. jūlijā pirmo reizi notiks Jelgavas atklātais čempionāts burāšanā "Lielupes kauss 2022", savukārt 30. un 31. jūlijā – tradicionālā regate "Kalnciema kauss/NIMFAS kauss". Sezona noslēgsies ar regati "Rudens vējš" septembrī.

Nedēļas nogalē Lielupē – Līgo regate
AUTOdoc.lv

0.76219797134399 121(0) - 0.67118310928345 2022.11.28. 07:37 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&date=1656622800&cat=10 ip: 172.70.38.43 usememcache: 1