Valērijs,
Aivars
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Septembris >
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kas gaidāms 2023. gadā? ..vairāk
Būs lielāka alga
Cenas visam
samazināsies
Ukrainā beigsies
karš
Nekas nemainīsies
Kļūs tikai
sliktāk
2021.09.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas «Laulību pils» veidošana Raiņa parkā (1)

Šonedēļ sākusies kādreizējās bērnu un jauniešu centra «Junda» ēkas Raiņa parkā pārbūve, kur tiks veidota jauna Dzimtsarakstu nodaļa ar laulību zāli.

Sākas «Laulību pils» veidošana Raiņa parkā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā klātienē sākas jaunais mācību gads

Līdz ar citām izglītības iestādēm Jelgavā un Latvijā, 1.septembrī jauno mācību gadu sāka arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija (JSVĢ), kura pēc Ata Kronvalda fonda datiem pagājušajā gadā iekļuvusi Latvijas skolu topa pirmajā desmitniekā. Šogad JSVĢ ir lielākais skolēnu skaits kopš tās pastāvēšanas brīža, un tas nebūt nav vienīgais sasniegums, ar ko šī mācību iestāde sāk jauno gadu.

Jelgavā klātienē sākas jaunais mācību gads
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas bibliotēkas strādā pēc ziemas darba laika

No 1. septembra līdz 31. maijam Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis", Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka – strādās pēc ziemas darba laika, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilsētas bibliotēkas strādā pēc ziemas darba laika
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nosiltināta Pašvaldības policijas ēka

Noslēgusies Pašvaldības policijas ēkas Mazajā ceļā 3 energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi, un ēka otrdien nodota ekspluatācijā. "Esam ieguvuši estētisku ēkas fasādi un sakārtotāku darba vidi. Izmantotie risinājumi ne tikai ilgtermiņā ļaus ietaupīt energoresursus, bet arī būtiski uzlabos ikdienas darba apstākļus, piemēram, pateicoties saules starus aizturošiem logiem, karstā laikā mūsu darbiniekiem būs komfortabli darba apstākļi pat karstā laikā," saka Pašvaldības policijas priekšnieks Viktors Vanags.

Nosiltināta Pašvaldības policijas ēka
2021.08.31.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jaunais mācību gads sāksies skolās

Trešdien, 1. septembrī, sāksies jaunais – 2021./2022. – mācību gads. Zinību dienas svinības visās pilsētas skolās notiks, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības. Kā tiks organizēta Zinību dienas norise katrā skolā, izglītības iestādes ģimenes informē savā mājaslapā un e-klasē. Mācības Jelgavā uzsāks vairāk nekā 7000 skolēnu, tostarp 805 pirmklasnieki.

Jaunais mācību gads sāksies skolās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzkopj Jelgavas pašvaldības skolu teritorijas

Ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros SIA "Kulk" labiekārtošanas nodaļas darbinieki uzkopj Jelgavas pašvaldības skolu teritorijas.

Uzkopj Jelgavas pašvaldības skolu teritorijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ar bezmaksas nodarbībām popularizēs hokeju

Popularizējot hokeju bērnu vidū, šo sestdien, 4. septembrī, otro gadu pēc kārtas noritēs “Maxima” Hokeja diena, ko organizē Latvijas Hokeja federācija. Jelgavas ledus halle sniegs iespēju ikvienam zēnam un meitenei vecumā līdz 12 gadiem pirmo reizi uzkāpt uz slidām un izmēģināt hokeja spēli, turklāt iepazīt šī sporta veida sniegtās priekšrocības bērni varēs bez maksas. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar uzņēmumu “Maxima Latvija”.

Ar bezmaksas nodarbībām popularizēs hokeju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Meža fakultātes ēkai nosvinēti spāru svētki

Pirmdien, 30. augustā, LLU Meža fakultātes topošās Starpnozaru zinātniskās laboratorijas ēkai Dobeles ielā 41 tika svinēti spāru svētki. Šie svētki parasti tiek atzīmēti laikā, kad ēkas celšana ir savā augstākajā punktā – ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija un noslēgti visi smagākie darbi. Jaunā laboratorija kalpos kā zināšanu pārneses tilts starp zinātni, izglītību un industriju, un tai līdzīgas Latvijā nav. 740 kvadrātmetru platībā tiks īstenotas plaša spektra koka, koksnes izstrādājumu un izejmateriālu pētniecības aktivitātes.

Meža fakultātes ēkai nosvinēti spāru svētki
2021.08.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzeja ienāk pilsētā

Jau tradicionāli septembrī, kad gaisā viegli jūtama rudens elpa un dabā krāsojās lapu zelts, ar plašu un vērienīgu programmu Jelgavas bibliotēka aicina uz Dzejas dienām. Šogad Dzejas dienas ienāks pilsētā ar vadmotīvu “Dzejas vilnī” un norisināsies 16. septembrī.

Dzeja ienāk pilsētā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzsāk Graudu ielas asfaltēšanu

Uzsākta Graudu ielas asfaltēšana, informē Jelgavas valstspilsētas iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Uzsāk Graudu ielas asfaltēšanu
2021.08.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zināmi ātrākie piena paku laivu regates dalībnieki (2)

28. augustā radoši un spraigi notikumi risinājās Jelgavā, 19. "Baltais" Piena paku laivu regatē, kas, sagādājot ne vienu vien izaicinājumu, šogad jau trešo reizi norisinājās Driksas upes ūdeņos, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Zināmi ātrākie piena paku laivu regates dalībnieki
2021.08.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būs ierobežota satiksme Miera ielā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka no 30. augusta līdz 31.decembrim tiks ierobežota satiksme Miera ielas posmā no Bauskas ielas līdz Miera ielas rotācijas aplim.

Būs ierobežota satiksme Miera ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pie skolām dežurēs policisti

30. augustā stāsies spēkā maksimālā braukšanas ātruma ierobežojumi pie pilsētas izglītības iestādēm tajos ielu posmos, kur tie nav ieviesti pastāvīgi. Savukārt 1. septembrī, rūpējoties par skolēnu drošību, dežūras pie skolām uzsāks policisti, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pie skolām dežurēs policisti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Darbu sāk vēl viena elektroauto uzlādes stacija

Šonedēļ Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā un Daugavpilī darbu sāk AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmola Elektrum elektroauto uzlādes stacijas. Tādējādi jau 9 Latvijas pilsētās strādās 18 Elektrum uzlādes stacijas ar 67 pieslēgvietām.

Darbu sāk vēl viena elektroauto uzlādes stacija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tehnikas un inovāciju tirgus "Mehatrons 2021"

4. septembrī Jelgavā, Pasta salā notiks Tehnikas un inovāciju tirgus “Mehatrons 2021”. Mehatrons apvieno sevī tradicionālos Metāla svētkus un Inženieru dienas. Arī šogad svētki noritēs trīs dienas; 4. septembrī Pasta salā inženierzinātnes popularizēs izglītības iestādes, uzņēmēji, izgudrotāji un amatnieki, bet 11. un 12. septembrī sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” būs vērojamas sacensības dažādās autosporta disciplīnās un ar tām saistītās aktivitātēs.

Tehnikas un inovāciju tirgus
2021.08.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bērnudārzu rindā Jelgavā ievieš jauni prioritāti

Jelgavas valstspilsētas dome ceturtdien veica grozījumus saistošajos noteikumos „Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība”, kuros cita starpā iekļauta jauna prioritāte vietu piešķiršanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē - bērniem bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Bērnudārzu rindā Jelgavā ievieš jauni prioritāti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atbalsta atkritumu pārstrādes rūpnīcu Jelgavā

Jelgavas valstspilsētas domes deputāti, 3 cilvēkiem balsojot «PRET» un vienam atturoties, ceturtdien neiebilda pret plastmasas atkritumu pārstrādes rūpnīcas izvietošanu Upes ceļā 22 un Klijēnu ceļā 7e, Jelgavā.

Atbalsta atkritumu pārstrādes rūpnīcu Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dome nepiekrīt VARAM atzinumam par atkritumu maksu

Jelgavas valstspilsētas dome ceturtdien, 26.augustā, pieņēma lēmumu, kas paredz noteikt maksu par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām, ko veic pirms atkritumu reģenerācijas un kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, par uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, pārkraušanas un šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu 8,20 eiro/m3 bez PVN apmērā. Līdz šim šī sadaļa bija viena no sadaļām atkritumu apsaimniekošanas tarifā.

Dome nepiekrīt VARAM atzinumam par atkritumu maksu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainās Jelgavas ielu apsaimniekošanas kārtība

Jelgavas valstspilsētas domē ceturtdien tika apstiprināti noteikumi „Jelgavas valstspilsētas pašvaldības ielu ikdienas uzturēšanas kārtība”, kas paredz vairākām ielām mainīt arī klasifikāciju pēc ikdienas uzturēšanas klases.

Mainās Jelgavas ielu apsaimniekošanas kārtība
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Meiju ceļa posma rekonstrukcijai–ap 3 miljoni eiro

Jelgavas valstspilsētas dome ceturtdien pieņēma lēmumu iesniegt projektu, kas paredz Meija ceļa rekonstrukciju no Satiksmes ielas līdz 1.līnijai, kas jau ilgstoši ir bēdīgā stāvoklī. Lai šos darbus veiktu, būs nepieciešami gandrīz 3 miljoni eiro.

Meiju ceļa posma rekonstrukcijai–ap 3 miljoni eiro
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iesniedz projektu «Lediņu» pārbūvei

Jelgavas valstspilsētas dome ceturtdien pieņēma lēmumu iesniegt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai prioritāro investīciju projektu “Jaunrades nama “Junda” struktūrvienības “Lediņi” pārbūve un labiekārtošana 1.kārta”, kura kopējās izmaksas ir 400 000,00 eiro, kā arī projektu “Jaunrades nama “Junda” struktūrvienības “Lediņi” pārbūve un labiekārtošana 2.kārta”, kura kopējās izmaksas ir 202 290,06 eiro, tai skaitā 171 946,55 eiro ir aizņēmums Valsts kasē un 30 343,51 eiro ir pašvaldības budžeta līdzfinansējums.

Iesniedz projektu «Lediņu» pārbūvei
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tehnoloģiju vidusskolas rekonstrukcija - dārgāka

Īstenojot būvdarbus Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā ir identificētas būvdarbu apjomu izmaiņas un papildu būvdarbi, kas nepieciešami Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas ēkas kvalitatīvai pārbūvei, kā rezultātā būvdarbu izmaksas palielinās par 567 070 eiro, un ceturtdien Jelgavas valstspilsētas dome ar vairākuma deputātu balsu apstiprināja finansējumu šim sadārdzinājumam.

Tehnoloģiju vidusskolas rekonstrukcija - dārgāka
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iesniegs projektu tilta pār Platones upi izbūvei

Jelgavas valstspilsētas dome ceturtdien pieņemu iesniegt projektu, kas paredz tilta pār Platones upi izbūvi Bauskas ielā. Tam plānots tērēt nepilnus divus miljonus eiro.

Iesniegs projektu tilta pār Platones upi izbūvei
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Loka maģistrālē – jauns bērnu rotaļu laukums

Jau drīzumā tiks atklāts rekonstruētais bērnu rotaļu laukums Loka maģistrālē 5, kur nomainītas savu laiku nokalpojušās rotaļu iekārtas. Pilsētā turpinās arī citu bērnu rotaļu laukumu sakārtošana, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Loka maģistrālē – jauns bērnu rotaļu laukums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Viskaļu ielā transports smagāks par 3,5 t nebrauks

Jelgavas valstspilsētas domes Satiksmes kustības drošības komisija 11. augusta sēdē pieņēma lēmumu ieviest satiksmes organizācijas izmaiņas Viskaļu ielā, nosakot, ka pa Viskaļu ielu aizliegts pārvietoties transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 3,5 tonnām, informē "Pilsētsaimniecībā".

Viskaļu ielā transports smagāks par 3,5 t nebrauks
2021.08.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nākamnedēļ notiks Senioru veselības diena

3. septembrī skvērā aiz Jelgavas kultūras nama no pulksten 13 līdz 17 notiks Senioru veselības diena. Aktivitātēm obligāti iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Nākamnedēļ notiks Senioru veselības diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi Atmodas ielā

No 25. augusta līdz 17. septembrim būs ierobežota satiksme Atmodas ielā, posmā no Asteru ielas līdz Dobeles šosejai, kā arī ierobežota gājēju kustība Atmodas un Asteru ielu krustojumā, informē pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība".

Satiksmes ierobežojumi Atmodas ielā
AUTOdoc.lv

0.77270412445068 116(0) - 0.68064188957214 2023.01.29. 18:16 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&date=1630443600&cat=10 ip: 172.70.135.205 usememcache: 1