Luīze, Laila,
Lavīze
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Marts
26272829123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir nopirkts visai ziemai
15
Nesatraucos par apkures izmaksām
13
Vēl meklēju lētākos piedāvājumus
10
Esmu iekrājis apkures maksājumu segšanai
72024.03.01.
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Zemes stunda šogad notiks 23. martā

23. martā pulksten 20.30 notiks pasaulē lielākā vides akcija – Zemes stunda, kas kopš 2007. gada pazīstama kā "gaismas izslēgšanas brīdis", informēja Pasaules Dabas fondā (PDF), norādot, ka, izslēdzot apgaismojumu objektos un mājokļos, visā pasaulē iedzīvotāji tiek aicināti simboliski veltīt stundu Zemei.

Zemes stunda šogad notiks 23. martā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - ZRKAC notiks pasākums par izglītības iespējām

7. martā plkst. 15.00–17.15 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) aicina 9. klašu skolēnus, vecākus un pedagogus apmeklēt karjeras pasākumu “Domājot par profesionālo izglītību…”, lai iepazītos ar dažādu profesionālās izglītības iestāžu piedāvājumu un gūtu skaidrību par mācību turpināšanas iespējām.

ZRKAC notiks pasākums par izglītības iespējām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā sestdien atklās izstādi “Notiek”

Sestdien, 2. martā, pulksten 13 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā durvis vērs jauna izstāde – Ievas Vītolas-Lindkvistas un viņas vīra Oles Lindkvista darbu izstāde “Notiek”. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 31. martam, informē Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.

Muzejā sestdien atklās izstādi “Notiek”
/ ZIŅAS / Kriminālās ziņas - Jelgavas skolā pazemots skolēns no Ukrainas

Sauca par mežoņiem un apsaukāja, dziedāja Krievijas valsts himnu un citā veidā bija emocionāli vardarbīgi. Tā par dēla pazemošanu Jelgavas Pārlielupes pamatskolā stāsta kāda ukrainiete, kas, karam sākoties, kopā ar ģimeni no Harkivas apgabala pārcēlusies uz Jelgavu. Lietai uzmanību pievērsusi ne vien pašvaldība un Valsts policija, bet arī Valsts drošības dienests (VDD).

Jelgavas skolā pazemots skolēns no Ukrainas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas jauniešu centru piedāvājums martā

Jelgavas jauniešu centri – “Špaktele” Pasta ielā 44, “ Pakāpiens” Loka maģistrālē 25 un jauniešu centrs Skolotāju ielā 8 – aicina Jelgavas jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem uz dažādiem pasākumiem saturīgai brīvā laika pavadīšanai martā, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Jelgavas jauniešu centru piedāvājums martā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No aprīļa samazinās siltumenerģijas tarifu

SIA “Gren Jelgava” iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa samazinājumu Jelgavā no 1. aprīļa. Plānotais siltumenerģijas gala tarifs klientiem ir 69,26 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 3,3 procentiem zemāks nekā siltumenerģijas tarifs martā – 71,59 EUR/MWh (bez PVN). Paredzēts, ka pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā stāsies spēkā 1. aprīlī, informē SIA "Gren Jelgava".

No aprīļa samazinās siltumenerģijas tarifu
/ ZIŅAS / Ekonomikas ziņas - Akcīzes nodokļa izmaiņas 2024. gadā

Īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku, 2024. gada 1. martā mainās akcīzes nodokļa likmes tabakas izstrādājumiem, alkoholiskajiem dzērieniem, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamiem šķidrumiem, to sagatavošanas sastāvdaļām (e-šķidrumi) un tabakas aizstājējproduktiem. Līdz ar likmju maiņu šo produktu apritē iesaistītajiem komersantiem jāveic krājumā esošo preču inventarizācija, jāveic akcīzes nodokļa starpības aprēķins un valsts budžetā jāiemaksā akcīzes nodokļa starpības summa.

Akcīzes nodokļa izmaiņas 2024. gadā
/ ZIŅAS / Ekonomikas ziņas - Var iesniegt gada ienākumu deklarācijas

Sākot no šodienas, 1. marta, iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2023. gadu. Brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, deklarāciju iespējams iesniegt trīs gadu garumā. Savukārt iedzīvotājiem, kam deklarācija jāsniedz obligāti, tas jāizdara līdz 1.jūnijam vai, ja kopējie ienākumi pērn bijuši lielāki par 78 100 eiro, līdz 1. jūlijam.

Var iesniegt gada ienākumu deklarācijas
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Marta pirmā diena iesils līdz +9 grādiem

Piektdiena, 1. marts, būs mākoņaina, vietām debesis arī skaidrosies un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozes.

Marta pirmā diena iesils līdz +9 grādiem
2024.02.29.
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Balso par neapvienošanu ar Jelgavas valstspilsētu

Atsaucoties uz vairāku Latvijas Republikas Saeimas frakciju aicinājumu iesniegt priekšlikumus par grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likumā, Jelgavas novada domes deputāti 28. februāra domes sēdē nolēma ierosināt likumā grozījumus - neapvienot Jelgavas novada pašvaldību ar Jelgavas valstspilsētas administratīvo teritoriju, kā arī no Jelgavas novada atdalīt bijušā Ozolnieku novada teritoriju.

Balso par neapvienošanu ar Jelgavas valstspilsētu
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Palielina līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

No šī gada 1.marta Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums par vienu izglītojamo, kas apmeklē privāto pirmsskolas izglītības iestādi, būs 366,06 eiro mēnesī par bērnu no pusotra gada līdz četru gadu vecumam un 240,83 eiro mēnesī par bērnu obligātās izglītības sagatavošanas vecumā, deputāti lēma 28. februāra domes sēdē.

Palielina līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Novadā izmaiņas atkritumu apsaimniekošanā

28. februāra Jelgavas novada domes sēdē apstiprināti saistošie noteikumi “Jelgavas novada administratīvās teritorijas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi”, kas regulē kārtību, kā novadā tiek apsaimniekoti sadzīves atkritumi. Jaunajos noteikumos virkne nosacījumu gan atkritumu apsaimniekotājiem, gan atkritumu radītājiem jau ir zināmi, bet būtiskākie papildinājumi saistīti ar bioloģisko atkritumu šķirošanu.

Novadā izmaiņas atkritumu apsaimniekošanā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainīti 7., 8. un 22. pilsētas autobusu saraksti

SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP), izskatot saņemtos iedzīvotāju ierosinājumus un izvērtējot iespēju sasaistīt atsevišķu pilsētas autobusu kursēšanas grafiku ar vilcienu satiksmi, no 1. marta ieviesusi izmaiņas trīs pilsētas autobusu maršrutu kustības sarakstos. Vislielākās izmaiņas skar 22. maršruta autobusu kursēšanas grafiku, bet atsevišķas izmaiņas ieviestas arī 7. un 8. maršruta autobusu kursēšanas grafikā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Mainīti 7., 8. un 22. pilsētas autobusu saraksti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Greiderē atsevišķas grants seguma ielas

Stabilizējoties laikapstākļiem, atsevišķās grants ielās un to posmos segums ir apžuvis, brauktuves atguvušas nestspēju un nostiprinās, līdz ar to, izvērtējot nepieciešamību, sākta šo grants seguma ielu brauktuvju greiderēšana, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Greiderē atsevišķas grants seguma ielas
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Redzams katra uzņēmuma nodokļu maksāšanas reitings

No 2024. gada 28. februāra, Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē ikviens interesents var aplūkot katra Latvijas uzņēmuma nodokļu maksāšanas reitingu. Reitings ir VID veidots vērtējums par uzņēmuma nodokļu saistību izpildi, un tam ir informatīvs raksturs - reitings atvieglo uzziņu par uzņēmuma situāciju viņa sadarbības partneriem, klientiem un citiem interesentiem.

Redzams katra uzņēmuma nodokļu maksāšanas reitings
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Platones pagasta pārvaldei apstiprina vadītāju

Vakar, 28. februārī, Jelgavas novada dome lēma par jauno Platones pagasta pārvaldes vadītāju, amatā apstiprinot Viktoriju Zāģeri, kura jaunos amata pienākumus sāks pildīt ar 2024. gada 11. martu.

Platones pagasta pārvaldei apstiprina vadītāju
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Novada Sporta pārvaldi vadīs Vladislavs Beitāns

Jelgavas novada dome Sporta pārvaldes vadītāja amatā apstiprinājusi līdzšinējo vadītāja pienākumu izpildītāju Vladislavu Beitānu. Sporta pārvaldes vadītāja pienākumus V. Beitāns sāks pildīt no 2024. gada 1. marta.

Novada Sporta pārvaldi vadīs Vladislavs Beitāns
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Pēdējā februāra diena būs patīkami silta

Agrā ceturtdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir -1..+3 grādi, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Pēdējā februāra diena būs patīkami silta
2024.02.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēnus aicina piedalīties Jauno būvnieku skolā

2024. gada pavasarī Meža un vides zinātņu fakultātes (MVZF) mācībspēki un studējošie organizēs ikgadējās nodarbības "Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolā", kurā aicināti piedalīties vidusskolēni un tehnikumu audzēkņi, kuri vēlas iepazīt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU, iepriekš LLU) un savu nākotnes profesiju būvniecībā. Nodarbības sāksies 6. aprīlī.

Skolēnus aicina piedalīties Jauno būvnieku skolā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LBTU notiks tradicionālie Frankofonijas svētki

Pavasara ieskaņā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Valodu centrs sadarbībā ar Kanādas, Beļģijas un Francijas vēstniecībām 26. martā plkst. 14.30 Sudraba zālē organizēs Frankofonijas pēcpusdienas svētkus, kas būs veltīti gan angļu, gan franču valodai. Pasākumā aicināti pievienoties gan universitātes studenti un darbinieki, gan jelgavnieki un pilsētas viesi.

LBTU notiks tradicionālie Frankofonijas svētki
/ ZIŅAS / Sēru ziņas - Aizsaulē aizgājuši

/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Rezervistu militāro pamatapmācību kurss

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt savu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, izvēloties kādu no sev piemērotākajiem militārās apmācības un dienesta veidiem. Viens no veidiem, kā iesaistīties valsts aizsardzībā, ir apgūt rezervistu militāro apmācību.

Rezervistu militāro pamatapmācību kurss
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Valsts probācijas dienests tiekas ar jauniešiem

No 12. līdz 22. februārim Valsts probācijas dienests sadarbībā ar Jelgavas novada Izglītības pārvaldi izglītības iestādēs organizēja lekcijas, kurās iepazīstināja ar dienesta darbu un skaidroja dažādus tiesību aizstāvības jautājumus. Valsts probācijas dienesta Zemgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Jelgavas 2.nodaļas izlīguma starpnieces, speciālistes darbā ar bērniem un jauniešiem Līga Granta un Agnese Stārka apmeklēja sešas Jelgavas novada pamatskolas un izglītoja jauniešus par izlīgumu un tā procesu.

Valsts probācijas dienests tiekas ar jauniešiem
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Aizvadīts pasākums jauniešiem “Ziemas prieki 2024”

Jau 19. reizi Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenē aizvadīts netradicionālais orientēšanās pasākums “Ziemas prieki 2024”, vienkopus pulcējot 70 jauniešus no visa Jelgavas novada, vienojot aizraujošam un izaicinājumiem pilnam skrējienam pa 12 dažādiem kontrolpunktiem. Sacensībās pavisam piedalījās 9 komandas un starp tām veiklākās šajā gadā izrādījās komandas no Svētes, Ozolniekiem un Ānes, attiecīgi Svētes komandai “ĢINTERMUIŽA” iegūstot 3. vieto, Ozolnieku komandai “SMUKIŅIE” ierindojoties 2. vietā un Ānes puišu komandai “KRASKA” izcīnot godpilno 1. vietu.

Aizvadīts pasākums jauniešiem “Ziemas prieki 2024”
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Vairākos pagastos transporta masas ierobežojumi

Mainīgo laikapstākļu dēļ pašvaldības autoceļu posmi zaudē nestspēju, veidojas satiksmei bīstamas bedres un ceļi kļūst grūti izbraucami. Lai neatgriezeniski nesabojātu nestspēju zaudējušos ceļus, atsevišķos ceļu posmos ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – izvietotas ceļa zīmes Nr.312 “Masas ierobežojums”, kas aizliedz braukt transportlīdzekļiem, kuru kopējā faktiskā masa pārsniedz zīmē norādīto.

Vairākos pagastos transporta masas ierobežojumi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ēnu diena – aprīlī

Ēnu diena Latvijā šogad notiks 4. aprīlī. Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances portālā enudiena.lv, lai skolēni varētu praktiski izzināt interesējošās profesijas. Vakanču reģistrācija notiks līdz 1. martam, kad pieteikšanos portālā publicētajām vakancēm uzsāks skolēni. Kā katru gadu, skolēni varēs ēnot arī Jelgavas pašvaldības speciālistus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Ēnu diena – aprīlī
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Miezītes bibliotēka būs atvērta arī pirmdienās

Pieaugot Miezītes bibliotēkas lasītāju skaitam un pieprasījumam pēc bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem, bibliotēka no marta pāriet uz sešu darbdienu nedēļu. Tas nozīmē, ka turpmāk apmeklētāji bibliotēkā būs gaidīti arī pirmdienās, informē Jelgavas Pilsētas bibliotēka.

Miezītes bibliotēka būs atvērta arī pirmdienās
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Trešdien būs apmācies un lietains laiks

Trešdien laiks Latvijā būs apmācies un lietains, liecina prognozes.

Trešdien būs apmācies un lietains laiks
2024.02.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 31. martam jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu

Pašvaldības saistošie noteikumi “Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām” nosaka, ka suņu īpašniekiem, kuri suni izved pastaigā pilsētas publiskajā ārtelpā, ir jāmaksā ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu. Nodeva jāsamaksā līdz 31. martam, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Līdz 31. martam jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - VID aicina nesteigties ar deklarācijas iesniegšanu

Piektdien, 1. martā, atkal būs klāt diena, kad Latvijas iedzīvotāji var sākt iesniegt ikgadējo ienākumu deklarāciju. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova TV3 raidījumā “900 sekundes” aicina – nevajag steigt to aizpildīt jau pirmajā mirklī, jo tas var radīt sistēmas noslodzi.

VID aicina nesteigties ar deklarācijas iesniegšanu
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Jelgavas novadā slēgts tilts pār Audruvi

Jelgavas novadā, netālu no Bērvircavas, satiksmei slēgts tilts pār Audruves upi uz vietējā autoceļa Eleja–Lielsesava (V1073) (3,73. km). Paaugstināta ūdens līmeņa dēļ tiltam izskaloti nogāžu nostiprinājumi, informē VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Jelgavas novadā slēgts tilts pār Audruvi
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Piedalās Latvijas ekoskolu Ziemas forumā 2024

Jau devīto reizi Vides izglītības fonds organizēja izglītojošu un pieredzes apmaiņas pasākumu –Ekoskolu ziemas forumu, kas norisinājās Rīgas Rīnužu vidusskolā no 23. līdz 25. februārim. Tajā pulcējās ap 300 jauniešiem un pedagogiem no visas Latvijas, tostarp arī Jelgavas novada ekoskolu komandas no Ozolnieku vidusskolas, Kalnciema vidusskolas, Aizupes pamatskolas, Šķibes pamatskolas un Vilces pamatskolas.

Piedalās Latvijas ekoskolu Ziemas forumā 2024
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Valgundes pagastā - Zemessardzes mācības

2. un 3. martā Jelgavas novada Valgundes pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu mācības. Mācības notiks, lai pilnveidotu zemessargu kaujas iemaņas un trenētu pārvietošanās spējas apvidū.

Valgundes pagastā - Zemessardzes mācības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slēgta gājēju kustība Jāņa Čakstes bulvārī

No 27. februāra līdz 22. martam tik slēgta gājēju kustība Jāņa Čakstes bulvāra posmā no Jāņa Čakstes bulvāra 15 līdz Uzvaras iela 14 – gar Jelgavas Centra pamatskolas stadionu, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Slēgta gājēju kustība Jāņa Čakstes bulvārī
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Otrdien pūtīs lēns vējš un laiks būs vēsāks

Otrdien dienas laikā mākoņi debesīs saglabāsies, centrālajos un austrumu rajonos līs, Latgalē nokrišņi būs ilgstoši, liecina Latvijas Vides, Ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozes.

Otrdien pūtīs lēns vējš un laiks būs vēsāks
2024.02.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Darba devēji var pieteikt darba vietas skolēniem

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) līdz 25. martam pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu vasaras nodarbinātībai Jelgavā. Pieteikt darba vietas var komersanti, biedrības, arī valsts un pašvaldības iestādes. Jelgavas pašvaldības finansētajās darba vietās skolēni vasaras brīvlaikā varēs strādāt sešas stundas dienā trīs nedēļas, informē ZRKAC.

Darba devēji var pieteikt darba vietas skolēniem
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Dabas muzejs aicina piedalīties fotokonkursā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina fotokonkursu "Mans putns 2024" un aicina tajā piedalīties bērnus, jauniešus, pieaugušos un seniorus, kuru aizraušanās ir Latvijas putnu savvaļas dzīves mirkļu iemūžināšana fotogrāfijās. Konkursa labākie darbi no 12. aprīļa būs skatāmi fotoizstādē, informēja muzejā.

Dabas muzejs aicina piedalīties fotokonkursā
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Nedēļas otrā puse būs saulaināka un siltāka

Šīs nedēļas otrajā pusē Latvijā sāksies saulaināka un sausāka laika periods, liecina prognozes.

Nedēļas otrā puse būs saulaināka un siltāka
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonedēļ slidotavā – 21 slidošanas seanss

Kamēr vēl to ļauj laikapstākļi, publiskā slidotava Pasta salā turpina darbu un šonedēļ piedāvā pievienoties kopumā 21 publiskās slidošanas seansam, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Šonedēļ slidotavā – 21 slidošanas seanss
/ ZIŅAS / Sēru ziņas - Aizsaulē aizgājuši

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Grants seguma ielas pārmitrinās

Zemes augstākie slāņi sākuši atkust un uz grants seguma ielām iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Atkušņa ūdeņi un gruntsūdeņi veicina ielu brauktuvju pārmitrināšanos, veidojas izskalojumi un bedres. Nestspēju zaudējuša grants seguma kopšana ir apgrūtināta un neefektīva, jo uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta ceļa, tas tiek sabojāts vēl vairāk. Uzlabot seguma stāvokli, veicot plānveida planēšanu un greiderēšanu, varēs tikai kad nostabilizēsies laika apstākļi un grants seguma ielu brauktuves kļūs sausas, informē iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Grants seguma ielas pārmitrinās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kultūras mantojums iegūst otro elpu

Studentu korporācijas cepure, Birutas Baumanes glezna, 100 gadus vecais Nīcas tautastērps un Latviešu trešo vispārīgo dziedāšanas svētku lakatiņš – tie ir tikai daži no senajiem priekšmetiem, kas pērn Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja un tā struktūrvienības “Zemgales Restaurācijas centrs” prasmīgo restauratoru rokās ieguvuši otro elpu. Apkope un restaurācija veikta teju 400 priekšmetiem – gan muzeja krājuma, gan privātajām senlietām, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Kultūras mantojums iegūst otro elpu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var pieteikties pagalmu labiekārtošanas programmai

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” no šodienas, 26. februāra, sākt pieņemt pieteikumus pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programmā. Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums šim mērķim šogad plānots 100 000 eiro apmērā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Var pieteikties pagalmu labiekārtošanas programmai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārlielupē durvis ver jauniešu centrs “Pakāpiens”

1. martā pulksten 17 jaunieši aicināti uz Jelgavas jauniešu centra “Pakāpiens” Loka maģistrālē 25 atklāšanu. Tas būs jau trešais jauniešu centrs pilsētā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pārlielupē durvis ver jauniešu centrs “Pakāpiens”
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Pirmdiena būs silta

Pirmdien laiks Latvijā būs silts, liecina prognozes.

Pirmdiena būs silta
2024.02.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Alunāna muzejā būs bērnu pasaku rīts

2. martā pulksten 11 Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā ienāks pasaka – bērni un pieaugušie pie īpaši darināta spoguļa aicināti klausīties pasaku “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, kā arī piedalīties tajā ar dziesmām un uzdevumiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Alunāna muzejā būs bērnu pasaku rīts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”

No 23. marta līdz 1. aprīlim Jelgavā notiks teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”, vairāk nekā nedēļas garumā piedāvājot noskatīties gan pavisam jaunus, gan jau iemīļotus iestudējumus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Teātru festivāls “Jelgavā radīts un rādīts”
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Svētdiena būs lielākoties mākoņaina

Februāra pēdējā svētdienā laiks būs lielākoties mākoņains, savukārt naktī pūtīs stiprs vējš, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Svētdiena būs lielākoties mākoņaina
2024.02.24.
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Vilcē pie mājas sunim nežēlīgi uzbrucis vilks

Vilcē pie kādas mājas sunim nežēlīgi uzbrucis vilks. Pirmās ziņas par vilka uzbrukumiem Vilcē tika saņemtas pērnā gada decembra vidū, kad pagasta iedzīvotājai tika nokosts un aizvilkts uz mežu suns. Šoreiz tumsas aizsegā Vilks centās aiznest suni no mājām Vilcē ap pulksten 20:00, vēsta Medibam.lv.

Vilcē pie mājas sunim nežēlīgi uzbrucis vilks
/ ZIŅAS / Ekonomikas ziņas - VID veidos jaunu mobilo lietotni

Kā pirmais īstenojamais pasākums, lai katrs Latvijas iedzīvotājs sajustu, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) kļūst pieejamāks un nodokļus maksāt ir vieglāk, tiks veidota jauna mobilā lietotne ar plašāku pakalpojumu klāstu, saka jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

VID veidos jaunu mobilo lietotni
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Sestdiena būs silta, bet lietaina

Šī sestdiena Latvijā būs silta, bet mākoņaina un lietaina, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sestdiena būs silta, bet lietaina
2024.02.23.
/ ZIŅAS / Novadu ziņas - Roberta Pelšes ielu vēlas pārdēvēt par Saules ielu

22. februārī Elejā noritēja Roberta Pelšes ielas iedzīvotāju sapulce, kurā sanākušie vienojās par, viņuprāt, piemērotāko ielas nosaukumu - Saules iela. Iedzīvotāju iecere tiks ņemta vērā un jautājumu par ielas nosaukuma maiņu atkārtoti nodos Jelgavas novada domes deputātu vērtējumam.

Roberta Pelšes ielu vēlas pārdēvēt par Saules ielu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Par fotoradaru pārkāpumiem sodos 97 605 eiro

Valsts policijas apkopotie dati liecina, ka stacionārais fotoradars Miera ielā pērn fiksējis 1008 pārkāpumus, kas ir par 142 mazāk nekā gadu iepriekš, bet pārvietojamie fotoradari Dobeles šosejā, Kalnciema ceļā un Rūpniecības ielā fiksējuši 1017 pārkāpumus, un tas ir par 279 mazāk nekā pirms gada. Ātruma “rekords”, kas fiksēts ar stacionāro fotoradaru Miera ielā, pieder motocikla “Ducati” vadītājam – viņš brauca ar ātrumu 106 kilometri stundā atļauto 50 vietā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Par fotoradaru pārkāpumiem sodos 97 605 eiro
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Zālītes ielā un Vālodzes ielā

No 23.februāra līdz 29.februārim ierobežota satiksme Zālītes ielā, posmā no Miera ielas līdz Mežmalas ielai un no 26.februāra līdz 8.martam ierobežota satiksme Vālodzes ielā, posmā no Staļģenes ielas līdz Kārniņu ceļam, informē iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Ierobežota satiksme Zālītes ielā un Vālodzes ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - NVO dienā aicina uz attīstības darbnīcu

27. februārī tiek atzīmēta Vispasaules nevalstisko organizāciju (NVO) diena jeb Starptautiskā nevalstisko organizāciju diena. Jelgavas Sabiedriskais centrs šajā dienā Jelgavas NVO pārstāvjus aicina apmeklēt attīstības darbnīcu, lai gūtu iedvesmu tālākajā darbā. Pasākums notiks pulksten 18 Sabiedriskā centra zālē Skolotāju iela 8, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

NVO dienā aicina uz attīstības darbnīcu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzlabo infrastruktūru bērnudārzā “Kamolītis”

Realizējot investīciju projektu, pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Kamolītis” veikta vienkāršota virtuves telpu atjaunošana, bet iestādē šobrīd turpinās 11 grupu sanitāro mezglu un virtuvju remonts, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Uzlabo infrastruktūru bērnudārzā “Kamolītis”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skolēni izcīna godalgas Satversmes tiesas konkursā

Apbalvošanas ceremonijā godināti septītā Satversmes tiesas skolēnu zīmējumu, videodarbu un domrakstu konkursa “Ikviena cilvēka cieņa digitālajā vidē” laureāti un viņu pedagogi. Starp apbalvotajiem ir arī Jelgavas 4. un 5. vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Skolēni izcīna godalgas Satversmes tiesas konkursā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atkušņa ietekmē grants seguma ielas pārmitrinās

Zemes augstākie slāņi sākuši atkust un uz grants seguma ielām iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Atkušņa ūdeņi un gruntsūdeņi veicina ielu brauktuvju pārmitrināšanos, veidojas izskalojumi un bedres. Nestspēju zaudējuša grants seguma kopšana ir apgrūtināta un neefektīva, jo uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta ceļa, tas tiek sabojāts vēl vairāk. Uzlabot seguma stāvokli, veicot plānveida planēšanu un greiderēšanu, varēs tikai kad nostabilizēsies laika apstākļi un grants seguma ielu brauktuves kļūs sausas, informē iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Atkušņa ietekmē grants seguma ielas pārmitrinās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmei atver iepriekš applūdušo Miezītes ceļu

Ceturtdienas pēcpusdienā autotransporta satiksmei atvērts iepriekš applūdušais Miezītes ceļa posms pie Sniega ielas, informē iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Satiksmei atver iepriekš applūdušo Miezītes ceļu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - SIA“Rūķu māja” privātais bērnudārzs turpinās darbu

SIA “Rūķu māja” īpašnieki, kas pašvaldību bija informējuši par lēmumu ar 31. maiju pārtraukt darbu kā pirmsskolas izglītības iestāde, tagad vērsušies pašvaldībā ar jaunu iesniegumu, paziņojot, ka uzņēmuma valde mainījusi savu lēmumu un privātais bērnudārzs turpinās darbību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

SIA“Rūķu māja” privātais bērnudārzs turpinās darbu
/ ZIŅAS / Portāls ziņo - Piektdiena būs lietaina un vējaina

Piektdien laiks Latvijā būs lietains un vējains, liecina prognozes.

Piektdiena būs lietaina un vējaina
AUTOdoc.lv

0.36072278022766 159(0) - 0.21064853668213 2024.03.02. 21:09 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&cat=2 ip: 172.71.222.238 usememcache: 1