10
7

Atklātā čempionātā skvošā uzvar Pauls Rozenvalds

Raksts publicēts: 2022.10.24. 09:04:09

Nedēļas nogalē Jelgavas skvoša kortos “Fitland” notikušajā Jelgavas atklātajā čempionātā skvošā uzvarēja jelgavnieks Pauls Rozenvalds. Kopumā jelgavnieki dažādās vecuma grupās izcīnīja 7 medaļas no 15, tostarp 3 augstākā kaluma, pļaviņiešiem 5, rīdziniekiem 3 medaļas.

Čempiona tituls tika izcīnīts U19 grupā, kurā šogad spēlēja gan puiši, gan trīs spēcīgākās meitenes, Latvijas izlases dalībnieces, no Jelgavas, kuru spēles līmenim atbilstošākas ir cīņas ar labākajiem Latvijas puišiem.

Pauls Rozenvalds, kurš pamatā trenējas badmintonā un ilgāku laiku nebija spēlējis skvoša sacensībās, no neizsētā spēlētāja pozīcijām spēja aizcīnīties līdz finālam, kurā ar 3:0 pārspēja rīdzinieku Ēriku Strodu, kuram čempionāta sudrabs. Bronzas mačs izvērtās starp jau ierastajām pretiniecēm, meiteņu junioru līderēm Unu Ulmani un Lauru Badūni, Unai Ulmanei izcīnot bronzu četros geimos.

Meiteņu U17 grupā pārliecinoša uzvara grupas favorītei jelgavniecei Sonorai Liepai, kura izcīnīja arī 4. vietu spēcīgajā U19 grupā. 2. un 3. vieta Pļaviņu spēlētājām – attiecīgi jaunākajai šīs grupas spēlētājai Anitai Vītolai un Nikolai Gasperovičai.

Zēnu U15 grupā, kurā spēlēja arī daži jaunāki U13 puiši, par līdera statusu šaubīties nelika rīdzinieks Renārs Strods, kurš finālā pārspēja jelgavnieku Rafaelu Hairapetjanu, kuram čempionāta sudrabs. Bronza – pirmā medaļa brālim Samvelam Hairapetjanam, kurš bronzas mačā pārspēja savu Jelgavas treniņbiedru Emīlu Gūžu.

Meiteņu U13 grupā vieglas uzvaras guva pļaviņiete Anita Vītola, otrā arī Pļaviņu spēlētāja Kristīne Skvorcova, trešā vieta un pirmā skvoša medaļa jelgavniecei Elīzai Zilkalnai.

Jaunākajā U11 jauktajā grupā, kurā varēja spēlēt arī vienu, divus gadus vecāki iesācēji, uzvarēja deviņgadīgā jelgavniece Emīlija Upeniece, otrais Markus Vairovs no Pļaviņām, trešā rīdziniece Anna Ausekle, kurai šīs bija tikai otrās sacensības.

Jelgavas atklātajā čempionātā skvošā piedalījās 30 juniori, visvairāk no Jelgavas – spēlētāji. 15 juniori  pārstāvēja Jelgavas skvoša klubu, 7 – Skvoša klubu “Pļaviņas”, 6 Rīgas skvoša skolu, divi juniori bija mērojuši ceļu no Madonas.

Uzvarētāji tika apbalvoti ar īpašajām Jelgavas pilsētas čempionātu medaļām un organizatoru un atbalstītāju sarūpētām balvām. Jelgavas atklāto čempionātā skvošā līdzorganizē Jelgavas sporta servisa centrs, atbalsta sporta preču interneta veikals “Latvin” un sporta preču zīmols “Victor”, kā arī Latvijas Skvoša federācija (programma “Valsts sportam”).

0.43081498146057 104(0) - 0.29392337799072 2024.03.28. 20:16 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=55398 ip: 172.70.111.158 usememcache: 1