Lāsma, Zanda,
Zandis
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Maijs >
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija
APTAUJA
Kā Covid 19 ir ietekmējis Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nēsāju masku ārpus mājas, dezinficēju visu.
2
Nekā!
1
Retāk eju uz publiskām vietām.
1
Ārvalstu ceļojumi tagad ir ierobežoti vai atcelti
1
Viss ir slikti. Bail no vīrusa.
0


  ZIŅAS / Arhīvs /
2020.05.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pagarināti pabalsti un izziņu derīguma termiņš

Valstī līdz 9. jūnijam pagarināta ārkārtējā situācija, tāpēc daudzbērnu ģimenēm, kā arī trūcīgām/maznodrošinātām personām jārēķinās ar atsevišķām izmaiņām sociālo pabalstu un pakalpojumu piešķiršanas kārtībā.

Pagarināti pabalsti un izziņu derīguma termiņš
2020.05.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Karogu brauciens” Jelgavas ielās (1)

Ik gadu maijā Visu Latvijai! un tagad Nacionālās apvienības biedri rīko sarkan-balt-sarkani karogoto Vienības braucienu, godinot Kārļa Ulmaņa ieguldījumu latviskas Latvijas ideju stiprināšanā. Šodien, 17. maijā ikgadējais “Karogu brauciens” notika daudzās Latvijas pilsētās, arī Jelgavā.

“Karogu brauciens” Jelgavas ielās
2020.05.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornis atvērts apmeklētājiem

Starptautiskajā ģimenes dienā, 15.maijā, apmeklētājiem durvis vēra Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis. Ievērojot valstī noteiktos fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, apmeklētājiem Tornis būs pieejams katru dienu no plkst.10 līdz 21.

Tornis atvērts apmeklētājiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas bibliotēka rīkos Jauno grāmatu dienu

21. maijā no plkst. 10 līdz 18, Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina karstākos grāmatmīļus uz Jauno grāmatu dienu bibliotēkas Lasītavā. Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma, kad koronavīrusa pandēmijas dēļ bibliotēkā nenotika nekādi publiski pasākumi, šī ir pirmā reize, kad bibliotēka aicina savus lasītājus uz kādu organizētu pasākumu klātienē.

Pilsētas bibliotēka rīkos Jauno grāmatu dienu
2020.05.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasniedz balvas par gada labākajām būvēm

Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs Normunds Grinbergs piektdien Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam pasniedza trīs skatē "Gada labākā būve Latvijā 2019" saņemtās balvas. Zīmīgi, ka tās tika pasniegtas Vecpilsētas ielas 14. namā, kas skatē atzīts par pašu labāko aizvadītajā gadā restaurēto būvi Latvijā.

Pasniedz balvas par gada labākajām būvēm
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārgājiens ar gidi Inu Jurģi "Ar ievziediem matos"

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 16.maijā, piedalīties gides Inas Jurģes rīkotajā pārgājienā brīvā dabā "Ar ievziediem matos".

Pārgājiens ar gidi Inu Jurģi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā samazinājies gaisa piesārņojums

Jelgavā enerģijas patēriņš no 2005. līdz 2018. gadam pieaudzis par deviņiem procentiem, bet veikto energoefektivitātes pasākumu rezultātā CO2 izmešu apjoms ir samazinājies par 28 procentiem, secināts biedrības "Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra" (ZREA) veiktajā monitoringa ziņojumā par Jelgavas Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna 2010.–2020. gadam ieviešanu.

Jelgavā samazinājies gaisa piesārņojums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vircavā dega kūla, bet Jelgavā – dzīvokļa durvis

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 14.maija pulksten 6.30 līdz 15.maija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus, no kuriem trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, informē VUGD.

Vircavā dega kūla, bet Jelgavā – dzīvokļa durvis
2020.05.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jūlijā izsniegs jaunas Jelgavas iedzīvotāja kartes

Jelgavas pašvaldība šobrīd izstrādā jaunas personalizētas viedkartes – Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti un Jelgavas skolēna apliecību. Jaunā parauga viedkartes, kas turpmāk ļaus saņemt pašvaldības atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā un ēdināšanai skolās, varēs saņemt no jūlija. Līdzšinējās kartes, kuru darbība tika nodrošināta sadarbībā ar "SEB banku", darbosies līdz 20. jūlijam.

Jūlijā izsniegs jaunas Jelgavas iedzīvotāja kartes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas uzņēmums ražos medicīnas maskas (1)

Pandēmijas izraisītā ekonomikas krīze ir gluži kā reāllaika mācības daudzām valstīm un arī uzņēmējiem – par to, kā šādā brīdī tikt pie nepieciešamajām precēm un izejvielām. Un attiecīgi – pārdomas par to, ka piegāžu balstīšana uz tālām, lētām ražotnēm var būt nederīga un nepieejama ārkārtas situācijā. To viskrāšņāk parādīja valstu izmisīgā cīņa par individuālajiem aizsardzības līdzekļiem. Piemēram, Latvijā šobrīd ir pieci seši uzņēmumi, kuri jau sākuši vai drīzumā uzsāks ražot medicīnas maskas. Tāds uzņēmums ir arī Jelgavā – SIA ‘’JUF’’.

Jelgavas uzņēmums ražos medicīnas maskas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavai tapis jau devītais pamatzināšanu rullis

Jelgava ir vienīgā pilsēta Latvijā, kurā tiek izdota informatīva afiša ar pilsētas svarīgākajiem faktiem, kas jāzina katram jelgavniekam un tās viesim. Šogad tā ir tapusi jau devīto gadu pēc kārtas, šoreiz uzmanību veltot pilsētas 755. gadus garajai vēsturei un tās būtiskākajiem notikumiem.

Jelgavai tapis jau devītais pamatzināšanu rullis
2020.05.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šamota skulptūru parkā jauni mākslasdarbi

Šamota skulptūru parkā Pasta salā izbūvēti jauni betona pamati, uz kuriem šonedēļ izvietotas pērnvasar lielformāta keramikas skulptūru plenērā radītās četras šamota skulptūras. Diennakts tumšajā laikā tās, tāpat kā visas parējās skulptūras, tiek izgaismotas, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība".

Šamota skulptūru parkā jauni mākslasdarbi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku slēgs Būriņu ceļa dzelzceļa pārbrauktuvi

VAS “Latvijas Dzelzceļš” informē, ka 22. maijā remonta darbu laikā būs slēgta Būriņu ceļa dzelzceļa pārbrauktuve.

Uz laiku slēgs Būriņu ceļa dzelzceļa pārbrauktuvi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sporta skolās atsāksies klātienes treniņi

Pagājušajā nedēļā valdība nolēma no 12. maija atļaut sporta profesionālās ievirzes un sporta interešu izglītības programmu mācību procesu organizēt klātienē, ievērojot noteiktos sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus. Līdz ar to Jelgavas pilsētas pašvaldības sporta skolās no 13. maija atsāksies treniņi klātienē.

Sporta skolās atsāksies klātienes treniņi
2020.05.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Laulības reģistrācijā noteikts skaits viesu

Ņemot vērā Ministru kabineta (MK) pieņemtos ārkārtējās situācijas ierobežojumu atvieglojumus, no 12. maija atļauta pulcēšanās gan publiskos, gan privātos pasākumos grupās līdz 25 cilvēkiem, ja tiek ievērota divu metru distance, līdz ar to atļauta arī svinīgā laulības reģistrācija Dzimtsarakstu nodaļā ar viesu klātbūtni. Izvērtējot iespējas esošajās telpās nodrošināt drošības prasību ievērošanu, Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā noteikts, ka vienā svinīgajā laulības reģistrācijā var piedalīties līdz 15 viesiem, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Laulības reģistrācijā noteikts skaits viesu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Kalnciema ceļā

No 11. maija līdz 31. augustam ierobežota satiksme Kalnciema ceļā, posmā no Kalnciema ceļa Nr.100 līdz Kalnciema ceļam Nr.118D, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde ‘’Pilsētsaimniecība’’.

Ierobežota satiksme Kalnciema ceļā
2020.05.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šamota skulptūru parkā uzstādīti jauni soli

Šamota skulptūru parkā Pasta salā uzstādīti 11 jauni soli, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība".

Šamota skulptūru parkā uzstādīti jauni soli
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Krauķu ligzdas ļauj nojaukt tikai augustā

Dabas aizsardzības pārvalde ir piešķīrusi atļauju pašvaldības iestādei "Pilsētsaimniecība" nojaukt 96 krauķu ligzdas pilsētas centrā, taču to atļauts veikt tikai augustā.

Krauķu ligzdas ļauj nojaukt tikai augustā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Rīgas ielā

Līdz 15. jūnijam ierobežota satiksme Rīgas ielā, posmā no Pumpura ielas līdz Loka maģistrālei.

Ierobežota satiksme Rīgas ielā

AUTOdoc.lv

0.76314210891724 117(0) - 0.52282452583313 2020.10.01. 11:07 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1589749200&cat=10 ip: 172.69.63.31 usememcache: 1