Irīda,
Īrisa
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Marts >
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Arhīva navigācija
APTAUJA
Kā Covid 19 ir ietekmējis Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nēsāju masku ārpus mājas, dezinficēju visu.
2
Nekā!
1
Retāk eju uz publiskām vietām.
1
Ārvalstu ceļojumi tagad ir ierobežoti vai atcelti
1
Viss ir slikti. Bail no vīrusa.
0


  ZIŅAS / Arhīvs /
2020.03.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pieteikties Smilšu skulptūru festivālam (1)

Jelgavā 6. un 7. jūnijā norisināsies 14. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls "Summer Signs 2020". Jelgavas pilsēta aicina tēlniekus līdz 29. martam aizpildīt pieteikuma anketu un iesūtīt skulptūru skiču projektu par tēmu "Da Vinci".

Aicina pieteikties Smilšu skulptūru festivālam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - VP aicina atsaukties velosipēda īpašnieku

Pirmdien, 9. martā Jelgavā, Rogu ceļā, pie meža grāvī tika atrasts sieviešu tipa velosipēds. Policija aicina atsaukties īpašnieku.

VP aicina atsaukties velosipēda īpašnieku
2020.03.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas glābējsilītē ievietots mazulis (1)

Jelgavas slimnīcas glābējsilītē naktī uz 4.martu ap plkst.1 pēc ilgāka pārtraukuma ievietots mazulis, informēja projekta “Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai” pārstāve Zane Kazāka.

Jelgavas glābējsilītē ievietots mazulis
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainīsies maksa par peldbaseina apmeklējumu

Februāra domes sēdē deputāti apstiprināja Jelgavas Izglītības pārvaldes un izglītības iestāžu maksas pakalpojumu jauno cenrādi, kas stāsies spēkā 1. aprīlī. Izmaiņas skar maksu par peldbaseina apmeklējumu pirmsskolas izglītības iestādēs "Kāpēcīši", "Rotaļa" un Jelgavas 6. vidusskolā, tāpat noteikti Jelgavas Valsts ģimnāzijas maksas pakalpojumi, mainīsies maksa par dienas nometni bērnu un jauniešu centrā "Junda", kā arī par Jelgavas Amatu vidusskolas sniegtajiem pakalpojumiem.

Mainīsies maksa par peldbaseina apmeklējumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsludinās konkursu par diennakts aptieku Jelgavā

Jelgavas pilsētas dome, reaģējot uz deputāta Andreja Eihvalda iesniegumu, februārī lēma izsludināt konkursu par diennakts aptiekas izveidi Jelgavā. Pašvaldības izpilddirektorei Irēnai Škutānei uzticēts visas nepieciešamās darbības konkursa organizēšanai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Izsludinās konkursu par diennakts aptieku Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piesaki kandidātus augstākajiem apbalvojumiem

Šis gads ir īpašs – Jelgava svin 755. gadadienu. Pilsēta var lepoties ar izciliem uzņēmējiem, veselības aprūpes darbiniekiem, pedagogiem, sportistiem, mūziķiem un sabiedriskā darba veicējiem. Lai apzinātu cilvēkus, kuri ar savām idejām un darbu ir īpaši iesaistījušies pilsētas izaugsmē un atpazīstamības veicināšanā, līdz 1. aprīlim jelgavnieki aicināti pieteikt kandidātus apbalvošanai ar Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem "Goda zīme" un "Goda raksts".

Piesaki kandidātus augstākajiem apbalvojumiem
2020.03.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvlaika aktivitātes pilsētā

Nedēļa no 16. līdz 22. martam ir skolēnu pavasara brīvlaiks, kad 1.–11. klases skolēni var izbaudīt atpūtu no mācībām un nodoties laika pavadīšanai pēc savām iecerēm. Tiem, kuri vēl domā, kā aizpildīt brīvo laiku, Jelgavas pilsētā tiek piedāvātas dažādas aktivitātes, kurās aicināti piedalīties gan sākumskolas bērni, gan vecāki skolēni.

Brīvlaika aktivitātes pilsētā
2020.03.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mazajā ceļā lietus ūdens kanalizācijas remonts

Mazā ceļa posmā no Skolotāju ielas līdz Sarmas ielai 6. martā uzsākti lietus ūdens kanalizācijas tīkla remontdarbi, tai skaitā akas vāku nomaiņa un regulēšana. Pašlaik satiksme Mazajā ceļā, posmā no Egas ielas līdz Sarmas ielai, ir ierobežota. Plānotais remontdarbu pabeigšanas termiņš ir 11. marts.

Mazajā ceļā lietus ūdens kanalizācijas remonts
2020.03.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Amatu vidusskola saņem atzinību

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA Arhitektūras un mediju centrā aizvadīta Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apbalvošanas ceremonija "Dari un mācies – viss tikai sācies!", kurā apbalvoti uzņēmumi un izteiktas atzinības profesionālās izglītības iestādēm. Atzinību saņēma arī Jelgavas Amatu vidusskola, kas īsteno darba vidē balstītu mācību pieeju un trīs Jelgavas uzņēmumi, kuri atzīti kā labākie prakšu devēji.

Amatu vidusskola saņem atzinību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šorīt Jelgavā mašīnai eksplodē gāzes balons (6)

Šorīt, 6.martā Jelgavā, kādam ģimenes auto eksplodējis gāzes balons.

Šorīt Jelgavā mašīnai eksplodē gāzes balons
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Gada labākā būve Latvijā" finālā Jelgavas objekti

Latvijas Būvnieku asociācija informē, ka skates "Gada labākā būve Latvijā 2019" žūrija finālam izvirzījusi 41 būvi. Finālistu vidū ir arī trīs no četriem Jelgavas skatei pieteiktajiem objektiem – brīvdabas koncertzāle "Mītava", Jelgavas Valsts ģimnāzija un Vecpilsētas ielas 14. nams, kurā atradīsies Zemgales Restaurācijas centrs. Uzvarētāji tiks paziņoti 2. aprīlī.

2020.03.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes organizācijas izmaiņas pilsētā (26)

Saskaņā ar Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem februārī pilsētā ir veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas. Stāvlaukumā Aspazijas ielā, kas atrodas pie Jelgavas 5. vidusskolas, divu stundu atļautajam automašīnas stāvēšanas laikam mainīts darbības laiks – darba dienās no pulksten 5 līdz pulksten 19.

Satiksmes organizācijas izmaiņas pilsētā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pils salā plānots izbūvēt Jelgavas sporta bāzi (4)

Turpinot ieceri Jelgavas pilsētā attīstīt ūdens sportu Pils salas teritorijā – Pilssalas ielā 5, plānota Jelgavas ūdenstūrisma un sporta bāzes jaunbūves izbūve un apkārtējās teritorijas labiekārtošana.

Pils salā plānots izbūvēt Jelgavas sporta bāzi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kokiem veic zaru izzāģēšanu (4)

Šonedēļ Hercoga Jēkaba laukumā turpinās iepriekšējā nedēļā uzsāktā zaru žuburu izzāģēšana, tā cenšoties samazināt krauķu ligzdošanu pilsētas centrā augošajos kokos. Zaru izzāģēšana iepriekš uzsākta skvērā aiz Kultūras nama. Jau pagājušā gadā māju apsaimniekotāji organizējuši ligzdu noņemšanu kokos pagalmā starp Krišjāņa Barona ielu, Lielo ielu un Pasta ielu, arī pagalmā starp Raiņa ielu un Katoļu ielu. Darbs ir sarežģīts un to jāveic atbilstoši aprīkotiem un apmācītiem speciālistiem. Saņemtas vairākas sūdzības no iedzīvotājiem par traucējošu troksni un antisanitāriem apstākļiem konkrētās vietās, pārsvarā pilsētas centrā.

Kokiem veic zaru izzāģēšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksme ierobežota Pumpura ielā un Rīgas ielā (3)

Līdz 16.martam ierobežota satiksme Pumpura ielā , posmā no Paula Lejiņa ielas līdz Rīgas ielai. Līdz 30.aprīlim ierobežota satiksme Rīgas ielā, posmā no Institūta ielas līdz Strazdu ielai. No 16.marta līdz 5.maijam ierobežota satiksme Rīgas ielā, posmā no Olaines ielas līdz Pumpura ielai.

Satiksme ierobežota Pumpura ielā un Rīgas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Protestētāju kolonna izveidojusi sastrēgumu (1)

Jelgavas novada pusē zemnieki, protestējot pret gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, uz autoceļiem izveidojuši pamatīgu sastrēgumu, novēroja aģentūra LETA.

Protestētāju kolonna izveidojusi sastrēgumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Protestā pret ATR Jelgavu pierūcina traktori (4)

Ceturtdien visā Latvijā, lai protestētu par administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, uz ceļiem izbrauca traktortehnika. Arī no Elejas uz Jelgavu devās smagās tehnikas kolonna, kura stiepās trīs kilometru garumā, iesaistoties vairāk kā 60 transporta vienībām.

Protestā pret ATR Jelgavu pierūcina traktori
2020.03.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā uzmanību pievērš dezinfekcijas līdzekļiem

Saistībā ar koronavīrusa "Covid-19" iespējamo izplatību Jelgavā īpaša uzmanība tiek veltīta veselības aprūpes iestāžu nodrošināšanai ar dezinfekcijas līdzekļiem, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldības pārstāve Egita Veinberga.

Jelgavā uzmanību pievērš dezinfekcijas līdzekļiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavniekus aicina iesūtīt savu panākumu saukli

Profesionālās pilnveides izglītības programma “Panākumu Universitāte” svinot savu desmitgadi, aicina vidusskolēnus no Jelgavas pilsētas un novada piedalīties konkursā, iesūtot savas idejas jaunajam projektam sauklim. Galvenā balva - “Sigulda Adventures” dāvanu karte, kas sniegs neaizmirstamas emocijas.

Jelgavniekus aicina iesūtīt savu panākumu saukli
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieku atklāta vēstule LR Saeimai (1)

Jelgavnieki 4. martā atklātā vēstulē uzrunājuši Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un 100 Saeimas deputātus par Jelgavas saglabāšanu kā republikas nozīmes pilsētu. Jelgavnieku viedokļu līderi Saeimā vērsušies saistībā ar to, ka 5. martā Saeima izskatīs likumu „Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” 2. lasījumā, kurā plānots lemt par Jelgavas kā Republikas nozīmes pilsētas statusa likvidēšanu un abu novadu apvienošanu ar Jelgavas pilsētu. Vēstules autori vēlas pievērst Jūsu uzmanību jelgavniekiem, kuri saka stingru “nē!” portālā Manabalss.lv iecerētajai reformai Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada kontekstā. Dažu dienu laikā iniciatīva pret Jelgavas statusa pazemināšanu reģionālās reformas kontekstā savākusi jau vairāk nekā 3000 parakstu. Aktīvisti no jelgavnieku vidus pat organizēja protestu pie Eiropas Parlamenta Briselē, kas notika 3. martā.

Jelgavnieku atklāta vēstule LR Saeimai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zemnieki protestēs pret teritoriālo reformu

Ceturtdien, 5.martā, protesta akcijai pret administratīvi teritoriālo reformu pievienosies Jelgavas novada zemnieki, virzoties no Elejas uz Jelgavu un turpinot ceļu pa apvedceļu, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Zemnieki protestēs pret teritoriālo reformu
2020.03.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas pilsētas centru var skart izmaiņas (4)

Pirmdien Jelgavas domē notika publiskās apspriešanas sanāksme par lokālplānojuma redakciju kvartālam starp Lielo, Pasta, Driksas un Katoļu ielām, kas tapusi, jo iecerēta tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" paplašināšana, renovācija un kinoteātra celtniecība. Iedzīvotāji vislielāko neapmierinātību pauž par nepietiekamo autostāvvietu skaitu un zaļās zonas trūkumu, realizējot šo vērienīgo būvniecību.

Jelgavas pilsētas centru var skart izmaiņas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieki piketē Briselē (3)

Šodien pulksten 12:30 pēc Latvijas laika pie Eiropas Parlamenta Briselē ar spilgtiem plakātiem piketā gāja jelgavnieki, aicinot teritoriālās reformas ietvaros saglabāt Jelgavas Republikas nozīmes pilsētas statusu, kā arī atstājot Jelgavas pilsētu, Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu atsevišķi. Uz plakātiem bija redzami kā saukļi kā “Jelgavai būt lielpilsētai”, “Par pārdomātu novadu reformu”, “VARAM sakarīgi reformu DARĀM”, “Īsta reforma, nevis politiska” un “NO! To the formal approach” (tulk. – NĒ! Formālai pieejai”).

Jelgavnieki piketē Briselē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piešķirs līdzfinansējumu mājai Māras ielā 5 (1)

Jelgavas pilsētas domes Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās līdzfinansējuma piešķiršanas komisijā pieņemts lēmums piešķirt līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Māras ielā 5.

Piešķirs līdzfinansējumu mājai Māras ielā 5
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Komisija atbalsta Jelgavas apvienošanu ar novadiem

18. februārī, pēc būtības neuzklausot Jelgavas pilsētas viedokli, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu apvienot Jelgavas pilsētu ar Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu. Pēc komisijas darba beigām par piedāvāto reformas modeli vēl divos lasījumos būs jālemj Saeimai.

Komisija atbalsta Jelgavas apvienošanu ar novadiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slidotava Pasta salā sezonu noslēgs 8. martā

Ņemot vērā laikapstākļu prognozes, publiskā slidotava Pasta salā būs atvērta līdz svētdienai, 8. martam, informē Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC). Savukārt darbu vasaras režīmā, uzņemot skrituļotājus, slidotava atsāks maijā.

Slidotava Pasta salā sezonu noslēgs 8. martā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JAP nosaucis labākos šoferus gada pirmajā mēnesī (2)

SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) paziņojis labākos autobusa vadītājus šī gada pirmajā mēnesī. Janvārī labākie šoferi ir Anatolijs Šmigins un Ēriks Podaviļņiks.

JAP nosaucis labākos šoferus gada pirmajā mēnesī

AUTOdoc.lv

0.70407605171204 125(0) - 0.43952465057373 2020.10.22. 23:55 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1583791200&cat=10 ip: 3.238.8.102 usememcache: 1