Andrejs, Andrievs,
Andris
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
< Februāris >
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Arhīva navigācija
APTAUJA
Vai Covid-19 ietekmē Jūsu darba gaitas? ..vairāk
Nē, strādāju kā
līdz šim.
Minimāli, tikai
biežāk rokas
jāmazgā.
Jā, darba ir
mazāk, līdz ar to
alga mazāka.
Jā, esmu bez darba
tagad.  ZIŅAS / Arhīvs /
2020.02.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieki TV3 šova ”Stilistu kaujas” finālā

Trešdienas, 12. februāra, vakarā pie TV3 skatītājiem devās jaunais pašmāju pārvērtību šovs ”Stilistu kaujas”, kurā trīs pazīstami modes eksperti pieņēmuši izaicinājumu sapost sievieti atbilstoši viņas tuvinieku vēlmēm. Jauno māmiņu Samantu Miļko dalībai šovā ”Stilistu kaujas” bija pieteicis vīrs Valērijs, kurš tādējādi vēlējies mīļotajai pateikties par pāra meitiņu Gabrielu.

Jelgavnieki TV3 šova ”Stilistu kaujas” finālā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svinēs Lietuvas Republikas proklamēšanas dienu

Lietuva ir pirmā no trim Baltijas valstīm, kas ieguva neatkarību – 1918. gada 16. februārī Lietuvā svin valsts dzimšanas dienu. Svētki ar izstādēm, koncertiem un tradicionālo pasākumu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, piedaloties Jelgavas lietuviešu biedrībai "Vītis" un ciemiņiem no Lietuvas, tiks atzīmēti arī Jelgavā.

Svinēs Lietuvas Republikas proklamēšanas dienu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākusies tirgotāju pieteikšanās Stādu dienām

Sākusies pieteikšanās tradicionālajām "Stādu dienām Jelgavā 2020", kas Jelgavas pils parkā norisināsies 9. un 10. maijā. Lielizmēra stādu un citas dārza tehnikas tirgotāji savu dalību var pieteikt no 11. februāra, savukārt mazo tirgotāju pieteikšanās - sākot ar 2. martu.

Sākusies tirgotāju pieteikšanās Stādu dienām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 19. februārī – asins donoru diena Jelgavā

19. februārī no pulksten 10 līdz 14 Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē, Kristapa Helmaņa ielā 8, notiks donoru diena, kuras laikā būs iespējams nodot asinis, informē Valsts asinsdonoru centrs (VADC).

19. februārī – asins donoru diena Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Četri objekti pretendē uz gada būves titulu

Rekonstruētā Jelgavas Valsts ģimnāzija, Vecpilsētas ielas 14. nams, kur atradīsies Zemgales Restaurācijas centrs, brīvdabas koncertzāle "Mītava" un tilts pār Platones upi Miera ielā ir iekļuvuši konkursa "Gada labākā būve Latvijā 2019" otrajā kārtā. Šomēnes žūrijas komisija viesosies Jelgavā, lai objektus iepazītu klātienē.

Četri objekti pretendē uz gada būves titulu
2020.02.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieku kartes īpašnieki saņems jaunu karti

Tie "SEB bankas" klienti, kuri kopš februāra sākuma tehnisku iemeslu dēļ nevar veikt norēķinus par braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā ar Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, saņems jaunu karti. To izgatavošana notiek pakāpeniski, un kā pirmās banka izgatavo tās Jelgavas iedzīvotāja kartes, kas tiek izmantotas, lai saņemtu arī atvieglojumus braucienam pilsētas autobusos. Plānots, ka daļa iedzīvotāju atjaunoto karti bez maksas varēs saņemt jau šonedēļ.

Jelgavnieku kartes īpašnieki saņems jaunu karti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būriņu ceļa posmā uzlabota meliorācijas sistēma

Janvārī noslēgušies virszemes notekūdeņu sistēmas sakārtošanas darbi Būriņu ceļa posmā no Blāzmas ielas līdz Zemgaļu ielai, kas ir būvprojekta "Kompleksu pasākumu īstenošana Svētes upes caurplūdes atjaunošanai un plūdu apdraudējuma samazināšanai piegulošajās teritorijās" 2.daļas būvdarbi.

Būriņu ceļa posmā uzlabota meliorācijas sistēma
2020.02.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākti ietves remontdarbi Katoļu ielā un Pasta ielā

Katoļu ielā remontdarbi tiks veikti posmā no Driksas ielas līdz Raiņa ielai, ielas nepāra numuru pusē. Remontdarbu laikā minētajā Katoļu ielas posmā tiks slēgta gājēju satiksme un aizliegta transporta novietošana ielas malā. Pasta ielā remontdarbi tiks veikti posmā no Svētes ielas līdz Raiņa ielai, ielas pāra numuru pusē. Remontdarbus Katoļu ielā plānots paveikt līdz 13. martam, bet Pasta ielā līdz 21. februārim.

Sākti ietves remontdarbi Katoļu ielā un Pasta ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgava TOP 10 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā (4)

"Financial Times" bilances un investīciju ikmēneša izdevuma "FDi Magazine" Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu 2020. un 2021.gada sarakstā, no kopskaitā vairāk nekā 500 pieteikumiem, tai skaitā 161 pieteikuma kategorijā Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija (FDI Strategy), Jelgavas pilsēta ierindota 9.vietā, padarot ārvalstu investoriem pieejamu informāciju par Eiropas potenciālākajām pilsētām un reģioniem.

Jelgava TOP 10 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aklais randiņš ar grāmatu bibliotēkās

Valentīndienā, 14. februārī, Jelgavas pilsētas bibliotēka lasītgribētājus aicina uz īpašu tikšanos – pasākumu "Aklais randiņš ar grāmatu". Tajā ikvienam būs iespēja izvēlēties lasāmvielu, iepazīstot vien nelielu tās aprakstu. Mīlētāju dienai veltītas aktivitātes notiks arī Miezītes un Pārlielupes bibliotēkā.

Aklais randiņš ar grāmatu bibliotēkās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atrasts maks

Svētdien, 9. februārī Pasta ielā, Jelgavā, atrasts melnas krāsas vīriešu maks. Aicina atsaukties īpašnieku.

Atrasts  maks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vasarā nestrādās "Kamolītis" un "Lācītis"

Visās 11 Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs sākta vecāku aptauja, lai noskaidrotu to pieprasījumu vasaras periodā. Visu jūniju, jūliju un augustu strādās deviņi pašvaldības bērnudārzi – remontdarbu dēļ divus mēnešus būs slēgts "Lācītis", kura audzēkņiem tiks nodrošināta vieta "Pasaciņā", bet visu vasaru – "Kamolītis", kura bērnus uzņems "Kāpēcīši" un "Ķipari".

Vasarā nestrādās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavniece gatavo slieku pulvera kēksus

Ikdienā zinātniece Ilga Gedrovica no Jelgavas pēta ne tikai visiem labi zināmus pārtikas produktus, bet pievērsusies arī latviešu ēdienkartei netipiskiem maltīšu papildinātājiem – sliekām, kuras, starp citu, ir lielisks olbaltumvielu avots.

Jelgavniece gatavo slieku pulvera kēksus
2020.02.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Edgars Kreilis sajūsmina Lietuvas šova žūriju

Mūziķis Edgars Kreilis pārliecinoši turpina dalību kaimiņzemes šovā “Lietuvos Balsas”. Vien nepilnu diennakti pēc “Supernova 2020” fināla Kreilis piedalījās šova otrajā kārtā, veiksmīgi nokļūstot vēl soli tuvāk arī šī konkursa finālam.

Edgars Kreilis sajūsmina Lietuvas šova žūriju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pašvaldības struktūrvienībās apstiprina 182 ēnas

Noslēgusies pieteikšanās ikgadējās karjeras izglītības programmas "Ēnu diena" vakancēm un apstiprināta to skolēnu dalība, kuri jau trešdien visā Latvijā vienu dienu sekos līdzi visdažādāko jomu profesionāļiem, lai iepazītu viņu darba ikdienu un, iespējams, arī savu nākotnes profesiju. Dažādas vakances piedāvāja arī Jelgavas pašvaldība, tās iestādes un kapitālsabiedrības, un no 252 skolēnu pieteikumiem apstiprināta 182 skolēnu dalība.

Pašvaldības struktūrvienībās apstiprina 182 ēnas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izzina vidi un eksperimentē kopā ar ģimeni

2020. gada 13. februārī plkst. 13.00 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā tiek rīkots ikgadējais Jauno vides pētnieku forums „Skolēni eksperimentē”. Plānots, ka šogad forumā pasākumā 1.– 5. klašu grupā piedalīsies 18 skolēni ar 10 eksperimentiem, savukārt 6.– 9. klašu grupā pieteikušies 18 dalībnieki ar 15 eksperimentiem. Kopējais dalībnieku skaits forumā ir 36 skolēni ar 25 eksperimentiem.

Izzina vidi un eksperimentē kopā ar ģimeni
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina piedalīties bibliotēkai veltītā konferencē

Šogad Jelgavas pilsētas bibliotēka (JPB) svin savu simtgadi. 1920. gada 10. jūnijā Jelgavā tika atvērta pirmā pašvaldības dibinātā un uzturētā bibliotēka – Jelgavas pilsētas bibliotēka. Pieminot šo nozīmīgo jubileju un aktualizējot bibliotēku lomu vietējās kopienas dzīvē, JPB organizē jubilejas konferenci “Bibliotēkas pāri laikiem un robežām” un svinīgo koncertu, kas notiks Jelgavas Valsts ģimnāzijas Aktu zālē 2020. gada 13. maijā.

Aicina piedalīties bibliotēkai veltītā konferencē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Pilsētas pasāžā” cels piebūvi kinoteātrim (1)

Tirdzniecības centra “Pilsētas pasāža” Jelgavā īpašnieks uzņēmums SIA “Marno J” vēlas veikt visa centra rekonstrukciju un ēkai celt piebūvi, atverot kinoteātri ar vairākām kinozālēm, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

“Pilsētas pasāžā” cels piebūvi kinoteātrim
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šodien vēl būs slēgts Jāņa Čakstes Bulvāris

9. februārī, Jelgavā noslēdzies 22. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Sakarā ar nepieciešamajiem teritorijas sakārtošanas un skatuves demontāžas darbiem pirmdien 10. februārī būs slēgts Jāņa Čakstes Bulvāris no Lielās ielas līdz Raiņa ielai un Pasta sala.

Šodien vēl būs slēgts Jāņa Čakstes Bulvāris
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzņēmums no Jelgavas sviestu «Trikata» ražo Vācijā (1)

Sviesta paciņas ar zīmolu “Trikata”, kas pieder Jelgavā bāzētajam uzņēmumam “Latvijas piens”, tagad ražo Vācijā, savukārt Trikātas pienotavā jau trīs gadus saimnieko jauns uzņēmums, kas ražo bioloģisko piena produkciju, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Uzņēmums no Jelgavas sviestu «Trikata» ražo Vācijā
2020.02.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - KPV LV valdē ievēl arī jelgavniekus (1)

Par partijas 'KPV LV' valdes priekšsēdētāju ievēlēts Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs. Pēc partijas jauno statūtu pieņemšanas sestdien, 8. februārī, biedru sapulcē valdei turpmāk būs viens priekšsēdētājs līdzšinējo triju līdzpriekšsēdētāju vietā, savukārt valdē piecu locekļu vietā turpmāk būs deviņi - no tiem valdē ievēlēts Jelgavas pilsētas domes deputāts Lauris Zīverts, kā arī kādreizējais Jelgavas novada domes deputāts Ralfs Nemiro.

KPV LV valdē ievēl arī jelgavniekus
2020.02.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Supervaroņu salidojums Jelgavā turpinās

Ar labāko skulptūru autoru apbalvošanu, grupas "Astro’n’out" un "Sub scriptum" koncertu un uguņošanu piektdien Jelgavā atklāts 22. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls par tēmu "Supervaroņi". Apskatīt ledus skulptūras, to tapšanas procesu, baudīt atmosfēru un plašo festivāla izklaides programmu Jelgavas iedzīvotāji un viesi aicināti visu nedēļas nogali – šodien vēl līdz pulksten 23 un 9. februārī no pulksten 10 līdz 22. Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Supervaroņu salidojums Jelgavā turpinās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā turpinās mācības Senioru universitātē

Senioru Universitātes grupā, kas darbojas Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8), katru pirmdienu no pulksten 12 līdz 15, vēl ir iespējams pieteikties uz dažām brīvajām vietām, informē Sabiedrības integrācijas pārvalde.

Jelgavā turpinās mācības Senioru universitātē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atklāts Ledus skulptūru festivāls

Ir atklāts Baltijā vērienīgākais ziemas notikums– 22. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Interpretējot šī gada festivāla tēmu "Supervaroņi", skulptūrās iezīmējušies visiem pazīstami tēli no Holivudas filmām, vēstures grāmatām un mūsu pašu ikdienas. Ledus mākslas darbus veidoja 32 profesionāli mākslinieki no septiņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Bulgārijas un Somijas. Atklāšanas ceremonijā, 7. februārī, tika noskaidroti ledus skulptūru konkursa laureāti.

Atklāts Ledus skulptūru festivāls
2020.02.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izveidota jauna pilsētas autobusu maršrutu karte

SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) izstrādājusi jaunu pilsētas sabiedriskā transporta kustības maršrutu shēmu, kas pasažieriem ļauj daudz ērtāk orientēties pilsētas autobusu maršrutos. Uz Jelgavas kartes detalizēti atainots katra autobusu maršruta kursēšanas grafiks un tā pieturvietas. Šobrīd uzsākta jauno karšu izvietošana pieturvietās – kopumā ap 90 pilsētas autobusu pieturās kartes būs izvietotas tuvāko nedēļu laikā.

Izveidota jauna pilsētas autobusu maršrutu karte
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieks Latvijas Vēja enerģijas asociācijā

Latvijas Vēja enerģijas asociācijas biedri ir pieņēmuši lēmumu par pārmaiņām asociācijas vadības struktūrā, ievēlot jaunu vadītāju un izveidojot asociācijas padomi. Jaunais asociācijas vadītājs turpmāk būs Andris Vanags.

Jelgavnieks Latvijas Vēja enerģijas asociācijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Fortum" apsver siltumapgādes biznesa pārdošanu

Somijas enerģētikas grupa "Fortum" apsver siltumapgādes biznesa Baltijas valstīs un Polijā iespējamo pārdošanu. Pēc sākotnējā novērtējuma, šim biznesam varētu būt lielāka izaugsme un vērtības pieauguma potenciāls ar citādu īpašnieku struktūru, teikts ceturtdien izplatītajā "Fortum" paziņojumā.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieku pulkā sveikti 172 mazuļi

Zemgales reģionālajā Kompetenču attīstības centrā pirmo reizi šogad notika jaundzimušo jelgavnieku sveikšanas pasākums. Šajā reizē tradicionālā dāvana – piemiņas karotīte ar iegravētu pilsētas nosaukumu, simboliku un dzimšanas gadu – pasniegta 172 šoziem dzimušajiem, tostarp vienam dvīņu pārim.

Jelgavnieku pulkā sveikti 172 mazuļi
2020.02.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā ledus skulptūrās atdzīvojas supervaroņi!

Jelgavā, Pasta salā aizvadīta 22. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursa trešā diena. Interpretējot šī gada festivāla tēmu “Supervaroņi” komandu skulptūras sāk ieņemt formu, tajās iezīmējot visiem pazīstamu tēlus no Holivudas filmām, vēstures grāmatām un mūsu pašu ikdienas. Lielo ledus mākslas darbu veidošanai skulptori izmanto vienu lielo (200 x 100 x 50 cm) un astoņus mazos ledus blokus (100 x 50 x 25 cm). Skulptūras ir tapšanas procesā un tiks veidotas līdz pat atklāšanas dienai, 7. februārim.

Jelgavā ledus skulptūrās atdzīvojas supervaroņi!

AUTOdoc.lv

0.29050183296204 117(0) - 0.034996747970581 2020.11.30. 12:55 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=83&act=10&date=1581544800&cat=10 ip: 172.69.63.254 usememcache: 1