Severīns,
Urzula
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
GRĀMATU APSKATS
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • SLUDINĀJUMI
 • FORUMS
 • GRĀMATU APSKATS
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
APTAUJA
Biļeti Jelgavas pilsētas autobusos pērciet... ..vairāk
Ar autobusu nebraucu
19
...skaidrā naudā
14
... ar bankas karti
14
... ar Jelgavnieku karti
14
izmantoju abonementu
7
FOTOSTĀSTS

 1.MichaelSOWER..
 2.BillyWouro..
 3.AaronMex..
 4.Charlesher..
 5.Stewartsuery..
FORUMS

  IZGLĪTĪBA / (Raksts) /

Foto: LLU 150 gadu spēcīgie pamati (3)

Raksts publicēts: 2013.09.19. 21:29:18
Raksta autors: Ilze Ķuse

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai
Galerija (68)

19. septembrī ar akadēmiskās lauksaimniecības zinātnes jubilejai veltīto starptautisko zinātnisko konferenci aizsākās divu dienu svinīgo pasākumu cikls, kas veltīts Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) 150 gadu jubilejai.

Šodien konferences plenārsēdē LLU Aulā par lauksaimniecības augstākās izglītības un zinātnes attīstību Latvijā ziņoja Lauksaimniecības fakultātes dekāne Zinta Gaile, kā arī LLU goda doktori no Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Lietuvas un Latvijas.

Bet dienas svinīgā daļa sākās pēcpusdienā ar LLU 150 gadu jubilejai veltītā Latvijas ozola stādīšanu Jelgavas pils parkā, uz ko pulcējās LLU rektors, Senāta un Konventa priekšsēdētāji, fakultāšu dekāni, mācībspēki un citi interesenti. Konventa priekšsēdētājs Voldemārs Bariss uzrunā akcentēja ozola spēku un salīdzināja to ar universitāti:« Mēs šodien stādām mūsu jubilejas ozolu, kas turpmāk būs simbols Latvijas lauksaimniecības augstākās izglītības 150 gadiem un universitātes saknēm. Ozols vispirms dzen saknes zemē, tad izaug varens un liels. Tāpat arī LLU, kas smeļ enerģiju no saviem atbalstītājiem. Ozols būs mūsu svētvieta un spēka simbols, uz kuru atnākt ne tikai, lai atcerētos tos, kas šeit strādājuši, bet arī domāt par nākotni. Ozols 300 gadus aug, 300 gadus briest un 300 gadus kalst. Lai LLU ir kā ozols – stiprs un pamanāms ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā!»

Senāta priekšsēdētājs Imants Liepa klātesošajiem nolasīja vēstījumu, kas turpmāk, ievietots kapsulā kopā ar LLU izdevumu «Plēsums» un laikrakstu «Jelgavas Vēstnesis», gulēs zem ozola saknēm. Pēc ozola iestādīšanas rektors Juris Skujāns sveica visus klātesošos, kuri piedalījās vēsturiskajā brīdī.

Pēc tam sekoja zinību lāpas iededzināšanas ceremonija, kurā par muzikālo pavadījumu rūpējās Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris. «Šis ir mūsu jubilejas gads. Esam sevi parādījuši starptautiskās konferencēs, izdevuši pastmarku, kas aizies visā pasaulē, iestādījuši kokus Likteņdārzā un pils parkā. Tagad svarīgi ir sevi apliecināt ar zinību lāpas iedegšanu. Lai nododam siltumu nākamajām paaudzēm,» novēlēja J. Skujāns.

Plkst. 17:00 Aulā tika pasniegti Pateicības raksti par ieguldījumu universitātes attīstībā un jubilejas kausi. Tos piešķīra Lauksaimniecības fakultātes Augsnes un augu zinātņu institūta profesorei, vadošajai pētniecei, Dr.biol. Birutai Bankinai, Agrobiotehnoloģijas institūta asociētajai profesorei, Dr.agr. Dainai Jonkus; Tehniskās fakultātes Izglītības un mājsaimniecības institūta profesoram (emeritus), Dr.paed., Dr.sc.ing.  Ludim Pēkam, Mehānikas institūta direktoram, docentam, Dr.sc.ing.  Imantam Nullem, Tehniskās fakultātes dekanāta galvenajai speciālistei, Mg.paed. Agitai Žebrovskai; Informācijas tehnoloģiju fakultātes Vadības sistēmu katedras profesorei, Dr.sc.ing. Irinai Arhipovai, Zinātņu prorektoram, profesoram Dr.habil.sc.ing. Pēterim Rivžam; Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes Ekonomikas un reģionālās attīstības institūta profesoram (emeritus), vadošajam pētniekam Dr.agr., Dr.h.c. Voldemāram Strīķim, Ekonomikas un reģionālās attīstības institūta profesorei, Dr.habil.oec.Baibai Rivžai, Sociālo un humanitāro zinātņu institūta asociētajam profesoram (emeritus), Dr.agr. Jānim Ābelem; Luku inženieru fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedras vadītājai, asociētajai profesorei, Mg.sc.ing. Silvijai Štrausai, Vides un ūdenssaimniecības katedras vadītājam, profesoram Dr.sc.ing.Ritvaram Sudāram; Meža fakultātes Meža izmantošanas katedras profesoram (emeritus), Dr.sc.ing. Leonardam Līpiņam, Kokapstrādes katedras profesoram, Dr.habil.sc.ing. Hennam Tuhermam, LLU Senāta priekšsēdim, Mežkopības katedras profesoram, Dr.habil.biol. Imantam Liepam; Pārtikas tehnoloģijas fakultātes Ķīmijas katedras asociētajam profesoram, Dr.chem. Andrim Morozovam, Pārtikas tehnoloģijas katedras vadītājai, profesorei Dr.sc.ing. Dainai Kārkliņai, Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekanāta galvenajai speciālistei Airai Dubovikai; Veterinārmedicīnas fakultātes Preklīniskā institūta direktorei, profesorei, Dr.habil.biol. Edītei Birģelei, Klīniskā institūta direktoram, asociētajam profesoram, Dr.med.vet. Albertam Auzānam, Pārtikas un vides higiēnas institūta lektorei, Mg.med.vet. Annai Krūklītei. Tāpat apbalvoti tika arī Sporta katedras lektori Mg.paed. Līvija Šillere un Mg.paed. Māris Markevics, LLU Fundamentālās bibliotēkas direktores vietniece, Mg.chem. Mārīte Krivena, Ārlietu daļas ārējo sakaru koordinators, Mg.sc.soc. Agris Dobrovoļskis, Socioloģisko pētījumu grupas metodiķe-socioloģe Maiga Krūzmētra, 8.dienesta viesnīcas pārvaldniece Vanda Karlinska, 6.dienesta viesnīcas pārvaldniece Nijole Neimane, Sanitārtehnikas nodaļas galvenais metināšanas meistars Nikolajs Sokolovs un galvenais sanitārtehnikas meistars Sergejs Šumajevs, Lietvedības daļas vadītāja, Mg.sc.soc. Janīna Mināte, Informatīvo sistēmu nodaļas vadītāja, Mg.paed. Sandra Sproģe, Studentu kluba vadītāja Anita Prūse, LLU direktors Andrejs Garančs, Ārlietu daļas vadītāja, Dr.sc.ing. Ināra Melgalve, Rektora palīdze Mg.sc.soc. Gundega Stradiņa, Zinātniski pētnieciskā sektora grāmatvede Ina Antonova.

Pēc tam studentus, mācībspēkus un darbiniekus ar jubilejas koncertu priecēja Latvijā iemīļoti mākslinieki – Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska, dziedātājs Daumants Kalniņš, pašmāju mūziķis un grupas «Prāta Vētra» līderis Renārs Kaupers. Par koncerta svinīgo skanējumu un māksliniecisko pavadījumu rūpējās instrumentālais ansamblis Jura Vaivoda vadībā, kā arī LLU kolektīvi – kori «Liepa», «Riti» un «Ozols», tautas deju ansamblis «Kalve» un Jelgavas Studentu teātra aktieri.


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
lasīt komentārus (3)
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
DELFI.lv ziņas
  Ventspils dome nākamā gada tūrisma brošūrām un kartēm tērēs 19 955 eiro
  Četru auto avārijā Rīgā iesaistīta arī policijas mašīna
  Naktī uz svētdienu visā valstī kļūs aukstāks
  Apelācijas tiesa samazina piespriestos sodus bijušajām VDI amatpersonām
  Piektdien divas pusaudzes saindējušās ar alkoholu
  Četrus mēnešus vecs bērns applaucējies ar verdošu ūdeni
  Avārijā uz ceļa Rīga–Ainaži cietuši seši cilvēki

0.80916309356689 61(0) - 0.53532361984253 2017.10.21. 20:29 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=204&act=4&art=31280 ip: 54.166.245.10 usememcache: 1