Lāsma, Zanda,
Zandis
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Augusts >
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.08.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zemes ierīcības specialitātei LLU 75 gadu jubileja

Lai atzīmētu zemes ierīcības specialitātes 75 gadu jubileju, LLU Vides un būvzinātņu fakultāte (Akadēmijas iela 19, Jelgava) 23. septembrī no plkst. 16.00 aicina ikvienu absolventu pievienoties svētku jubilejas svinīgā pasākumā un salidojumā.

Zemes ierīcības specialitātei LLU 75 gadu jubileja
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Stāstīs par atkritumu apsaimniekošanu un šķirošanu

Trešdien, 17. augustā, no plkst. 18 līdz 20, Ozolskvērā, pie Lielās ielas starp Pulkveža Oskara Kalpaka un Jāņa Asara ielām, notiks atkritumu izvešanas operatora pilnsabiedrības "JKP" pasākums par atkritumu apsaimniekošanu un šķirošanu.

Stāstīs par atkritumu apsaimniekošanu un šķirošanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Akadēmijas ielā

No 17.augusta līdz 18.augustam ierobežota satiksme Akadēmijas ielā, posmā no Sudrabu Edžus ielas līdz Raiņa ielai.

Ierobežota satiksme Akadēmijas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tikšanās ar grāmatas "Signe,bezizejas nav!" autori

18. augustā pulksten 18 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz tikšanos ar grāmatas "Signe, bezizejas nav!" autori Signi Munkevicu. S.Munkevicas stāsts iznācis šogad, mazliet smeldzīgs, bet tajā pašā laikā spēcinošs, tas sāk iekarot arvien vairāk lasītāju sirdis. Grāmata ir kā saruna, kā stāsts lasītājam par pieredzēto, saskaroties ar sarežģītu un maz zināmu, lai gan Latvijā un pasaulē gana plaši izplatītu, slimību – epilepsiju.

Tikšanās ar grāmatas
2022.08.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bezmaksas deju meistarklases

20. augustā no pulksten 11 līdz 15.15 Jelgavas kultūras namā notiks bezmaksas atvērtās deju nodarbības "Jelgava dejo". Jaunieši vecumā no 12 gadiem un pieaugušie aicināti apmeklēt kādu no astoņām piedāvātajām nodarbībām dažādiem sagatavotības līmeņiem. Dejas dienai iepriekš nav jāpiesakās, un tas ir bezmaksas pasākums. Galvenais – jāierodas piemērotā apģērbā.

Bezmaksas deju meistarklases
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piedalies populārajā poļu spēlē "Ringo"

Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļa sestdien, 20. augustā, pulksten 12 jelgavniekus aicina uz trešo ringo turnīru, piedāvājot tuvāk iepazīt vienu no populārākajām poļu spēlēm. Priekšzināšanas nav nepieciešamas, galvenais – sportisks apģērbs un vēlme apgūt kaut ko jaunu. Piedalīties var gan individuāli pa vecuma grupām, gan komandu spēlē.

Piedalies populārajā poļu spēlē
2022.08.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Stiprākais ugunsdzēsējs glābējs - jelgavnieks

Piektdien sacensībās "Stiprais ugunsdzēsējs" Jelgavā par 2022. gada stiprāko ugunsdzēsēju glābēju Latvijā kļuva Jelgavas daļas pārstāvis Kristaps Ansons, savukārt komandu vērtējumā uzvarēja Jelgavas daļas komanda. Sešdesmit astoņu dalībnieku konkurencē otro vietu izcīnīja Rīgas reģiona pārvaldes 7.daļas ugunsdzēsējs glābējs Tomas Jaunzems, bet sīvā cīņā trešo vietu ieguva Dobeles daļas komandieris Artūrs Rožkovs.

Stiprākais ugunsdzēsējs glābējs - jelgavnieks
2022.08.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kas ukraiņiem jādara, lai saņemtu mājokļa pabalstu

Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuriem noslēdzies valsts primārā atbalsta saņemšanas termiņš un kuri neatbilst nevienai no grupām, kam valsts turpinās segt izmitināšanas izmaksas, kā arī tiem, kuri paši atraduši dzīvesvietu un noslēguši īres līgumu par dzīvojamo telpu, pašvaldībā, kurā dzīvo ir iespēja pretendēt uz mājokļa pabalstu. Lai pieteiktos pabalstam mūsu pilsētā, Ukrainas iedzīvotājiem ar iesniegumu un nepieciešamajiem dokumentiem ir jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9. Apmeklējumam iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 63048914, 63007224.

Kas ukraiņiem jādara, lai saņemtu mājokļa pabalstu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU notiks uzņemšana doktora studiju programmās

No 15. līdz 31. augustam Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) tiek organizēta dokumentu pieņemšana doktora studijās. Uzņemšana maksas doktora studiju vietās notiek visu gadu, bet augustā pretendentiem ir iespēja piedalīties konkursā par valsts finansētajām studiju vietām.

LLU notiks uzņemšana doktora studiju programmās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tuvojas trešais NĪN maksāšanas termiņš

Jelgavas valstspilsētas Finanšu nodaļa informē, ka tuvojas trešais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņš – 15. augusts.

Tuvojas trešais NĪN maksāšanas termiņš
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornī fotoizstāde "Ainava ar namiņu"

No 11. augusta līdz 18. septembrim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma Harija Dainas Liepiņa fotoizstāde "Ainava ar namiņu". Savukārt 17. augustā pulksten 18 fotomākslinieks viesosies Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, lai visiem interesentiem pastāstītu par saviem darbiem.

Tornī fotoizstāde
2022.08.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nosiltināta POIC ēka

Noslēgušies Pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) ēkas Sarmas ielā 4 energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi. "Ēka ir ieguvusi modernu ārējo veidolu, bet pats galvenais – tieši pirms energoresursu cenu kāpuma samazināts energoresursu patēriņš. Tāpat ēkas 2. stāvā ir izbūvēta ventilācijas sistēma, kādas līdz šim nebija, taču darbavietā, kur cilvēki strādā 24 stundu režīmā, stabils mikroklimats ir ļoti svarīgs," saka POIC vadītājs Gints Reinsons.

Nosiltināta POIC ēka
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 12. augustā slēgta satiksme Malkas ceļā

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka piektdien, 12. augustā, no pulksten 9 līdz 17 tiks slēgta satiksme Malkas ceļā no Nr. 6C līdz Nr. 6.

12. augustā slēgta satiksme Malkas ceļā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lielajā ielā 5 izbūvē jaunu jumtu

Lielās ielas 5. mājai, kurai stiprais vējš gada sākumā atrāva daļu no ēkas jumta, šobrīd tiek izbūvēts jauns jumts.

Lielajā ielā 5 izbūvē jaunu jumtu
2022.08.10.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noskaidros spēcīgāko ugunsdzēsēju glābēju

Piektdien, 12. augustā, no pulksten 10 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadionā Meiju ceļā 9 pirmo reizi Latvijā norisināsies sacensības "Stiprais ugunsdzēsējs", lai noskaidrotu šī gada spēcīgāko ugunsdzēsēju glābēju. Sacensības vērot aicināti arī skatītāji.

Noskaidros spēcīgāko ugunsdzēsēju glābēju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina piedalīties "BTA Velozinis Akadēmija"

Sestdien, 13. augustā, no pulksten 12 līdz 16 bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā BTA Velozinis velo trasē notiks "BTA Velozinis Akadēmija" pasākums, kas paredzēts ģimenēm ar bērniem.

Aicina piedalīties
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lielupes peldvietās atļauts peldēties

Veselības inspekcija veica kārtējo ūdens pārbaudi Latvijas oficiālajās peldvietās. Veikto pārbaužu rezultāti apliecina, ka Jelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās – Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salas peldvietā – ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte atbilst prasībām, un tajās ir atļauts peldēties.

Lielupes peldvietās atļauts peldēties
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Biznesa inkubators uzņems jaunus dalībniekus

Ar saukli "Tava komanda startam" Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas Biznesa inkubators izziņo 2022. gada rudens uzņemšanu pirmsinkubācijas programmā. No 1. līdz 20. septembrim sešu mēnešu apmācību programmā kopumā visos biznesa inkubatoros tiks uzņemti 260 biznesa ideju autori, no kuriem 25 – Jelgavā.

Biznesa inkubators uzņems jaunus dalībniekus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārlielupes bibliotēkā krāšņa gleznu izstāde

"Vasara nebeigsies nekad..." – tieši šāds nosaukums dots šobrīd Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17 aplūkojamajai izstādei, kurā Latvijas dabas un ziedu krāšņumu gleznās apmeklētājiem rāda modes nama "Tēma" radošā grupa.

Pārlielupes bibliotēkā krāšņa gleznu izstāde
2022.08.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izrāde izvirzīta skates "Gada izrāde 2021" finālam

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde "Dieva sala" Daces Vilnes režijā izvirzīta Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2021" finālam.

Izrāde izvirzīta skates
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežo gājēju kustību Vecpilsētas ielā

Iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka līdz 15. septembrim pagarināti gājēju kustības ierobežojumi Vecpilsētas ielā gar ēku Vecpilsētas iela Nr.10.

Ierobežo gājēju kustību Vecpilsētas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Latvijas Bankas ceļojošā izstāde Jelgavā

Latvijas Banka sadarbībā ar Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju pilsētas iedzīvotājiem un viesiem no 10. līdz 28. augustam piedāvās apskatīt ceļojošo izstādi "No Ventspils līdz Valkai. Latvijas Banka novados (1922–1940)". Izstādes svinīgā atklāšana notiks 10. augustā pulksten 15.

Latvijas Bankas ceļojošā izstāde Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ielā 33 sākta rotaļu iekārtu noņemšana

Šonedēļ plānots nomainīt esošās rotaļu iekārtas Satiksmes ielas 33 bērnu rotaļu laukumā. Rotaļu laukumā tiks uzstādītas jaunas rotaļu iekārtas – rotaļu komplekss, šūpoles, atsperes, līdzsvara taka un balansieris.

Satiksmes ielā 33 sākta rotaļu iekārtu noņemšana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Siltina māju Kastaņu ielā 2A

Uzsākta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Kastaņu ielā 2A atjaunošana, un plānots, ka rudenī energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi tiks sākti arī piecstāvu ēkā Kastaņu ielā 2 un deviņstāvu mājā Rīgas ielā 57, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Siltina māju Kastaņu ielā 2A
2022.08.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzsāk detālplānojuma izstrādi Garozas ielā 100A

Ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administrācijas 28. jūlija lēmumu ir uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam Garozas ielā 100A, Jelgavā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Uzsāk detālplānojuma izstrādi Garozas ielā 100A
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Labiekārtota Elejas sākumskolas teritorija

SIA KULK ir pabeidzis Elejas vidusskolas sākumskolas teritorijas labiekārtošanas darbus un nodevis objektu ekspluatācijā.

Labiekārtota Elejas sākumskolas teritorija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi pār dzelzceļa pārbrauktuvi

VSIA Latvijas Valsts ceļi" informē, ka pirmdien, 8. augustā, līdz pulksten 20 uz autoceļa Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98) VAS "Latvijas dzelzceļš" veikto remontdarbu laikā satiksme uz dzelzceļa pārbrauktuves Līvbērzē būs organizēta pa vienu braukšanas joslu.

Satiksmes ierobežojumi pār dzelzceļa pārbrauktuvi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Mākslu RŪMĒ" bibliotēkas pagalmā izstāde

Līdz 31. oktobrim studijā "Mākslu RŪME" Akadēmijas ielā 28–59 skatāma jelgavnieka mākslinieka Raita Junkera pasteļglezniecības darbu izstāde "Nionā pie Ženēvas". Izstādes darbi tapuši plenērā Ženēvas ezera apkārtnē.

AUTOdoc.lv

0.63928008079529 119(0) - 0.55211019515991 2022.10.01. 11:09 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1660510800&cat=10 ip: 172.70.134.64 usememcache: 1