Sergejs, Svetlana,
Lana
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūlijs >
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.07.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūru parks atkal atvērts

Atjaunots intensīvajās lietavās cietušais smilšu skulptūru parks un tas ir pieejams apmeklētājiem. Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 20. Ieejas biļetes iespējams iegādāties pie ieejas parka teritorijā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Smilšu skulptūru parks atkal atvērts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākusies elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām

No 5. jūlija portālā www.latvija.lv sākusies elektroniskā pieteikšanās 24 LLU pamatstudiju programmām, kurās studijas var uzsākt ikviens, kas ieguvis vidējo izglītību. Pieteikuma izveide ir pirmais solis, lai piedalītos 2022./2023. studiju gada uzņemšanas konkursā. Tādējādi attālums līdz studiju pieteikumam mērāms pāris datorklikšķu attālumā, jo pieteikumu varēs apstiprināt arī elektroniski līdz 18. jūlija plkst. 16.00. Taču svarīgi atcerēties, ja pieteikuma apstiprināšana e-pakalpojumā neizdodas, tad studētgribētājiem obligāti jāveic arī otrais solis - jāapstiprina elektroniskais pieteikums klātienē no 12. līdz 18. jūlijam un jāuzrāda personu apliecinošie un izglītības dokumenti.

Sākusies elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām
2022.07.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noliek ziedus ebreju genocīda upuru piemiņai

Godinot ebreju tautas genocīda upurus, kas cietuši Otrā pasaules kara laikā, šodien, 4. jūlijā, Jelgavas pilsētas vadība un Ebreju biedrības dalībnieki nolika ziedus pie piemiņas akmens Zālītes ielā.

Noliek ziedus ebreju genocīda upuru piemiņai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Zinītis" piedāvā Veloskolas nodarbības

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" Zemgales prospektā 7 informē, ka vēl ir dažas brīvas vietas Veloskolas nodarbībām grupā, kas notiks no 18. līdz 22. jūlijam no pulksten 10 līdz 11. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ bērnu dalība jāpiesaka pa tālruni 63029093, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārgājienu ciklā aicina sajust vasaru Jelgavā

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) jūlija nedēļas nogalēs ikvienu aicina piedalīties pārgājienu cikla "Sajūti vasaru Jelgavā!" pārgājienos, baudīt vasaru un iepazīt Jelgavas vēsturi. Sākot ar 10. jūliju trīs nedēļas nogalēs noritēs viens tematisks pārgājiens gida pavadībā, kurā pilsētas iedzīvotāji un viesi, iepriekš piesakoties, varēs piedalīties bez maksas.

Pārgājienu ciklā aicina sajust vasaru Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Autobuss ceļā uz Mežvidiem ieslīdēja grāvī

Svētdien, 3. jūlijā, SIA "Jelgavas autubusu parks" 8. maršruta autobuss ceļā uz Mežvidiem, Glūdas pagastā, mainoties ar automašīnu, ieslīdēja grāvī, cietušie šajā notikumā nav.

Autobuss ceļā uz Mežvidiem ieslīdēja grāvī
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Labsajūtas festivāls "ESI" iedvesmo ar padomiem (1)

Svētdien, 3. jūlijā, Pasta salā jau ceturto reizi norisinājās labsajūtas festivāls "ESI", kura laikā apmeklētāji varēja uzzināt par mūsdienās nozīmīgiem garīgās veselības jautājumiem un veselīgu uzturu, piedaloties izzinošās lekcijās, kā arī par fizisko aktivitāšu nozīmi, līdzdarbojoties dažādās nodarbībās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Labsajūtas festivāls
2022.07.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 15. jūlijam ierobežota satiksme Pasta ielā

No 4. līdz 15. jūlijam Pasta ielas posmā no Svētes ielas līdz Raiņa ielai veiks lietus ūdens kanalizācijas tīkla remontu, kur 90 metru garumā tiks mainītas bojātās keramikas kanalizācijas tīklu caurules. Remontdarbu laikā Pasta ielā no Svētes ielas līdz Raiņa ielai noteikti satiksmes ierobežojumi.

Līdz 15. jūlijam ierobežota satiksme Pasta ielā
2022.07.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainās SIA "Jelgavas ūdens" pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padome ar 2022.gada 30.jūnija lēmumu Nr.103 „Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Jelgavas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem” ir apstiprinājusi jaunus SIA „Jelgavas ūdens” ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifus.

Mainās SIA
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lidlauka teritorijā ražos saules enerģiju (1)

Jelgavas domes sēdē 30. jūnijā apstiprināti nekustamā īpašuma Šūmaņu ceļā 2 apbūves tiesību izsoles rezultāti. Izsolē uzvarēja vienīgais pretendents SIA "SP Austrumi", kas kopā ar sadarbības partneriem "INTEC Energy Solutions" bijušā lidlauka teritorijā nepilnu 112 hektāru platībā apņemas līdz 2023. gada beigām uzbūvēt saules enerģijas ražošanas parku, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Lidlauka teritorijā ražos saules enerģiju
2022.06.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Palielināsies atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Pamatojoties uz degvielas cenu kāpumu, kas ietekmē arī pakalpojuma gala cenu, pilnsabiedrība "JKP" no 1. augusta paaugstinās nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu – tas pieaugs par sešiem procentiem. Jauno sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu Jelgavā šodien apstiprināja deputāti Jelgavas domes sēdē.

Palielināsies atkritumu apsaimniekošanas tarifs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Palielina pašvaldības atbalstu ēdināšanai bērniem

Šodien domes sēdē apstiprināti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz palielināt ēdināšanas atbalsta apmēru trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu, kā arī daudzbērnu un audžu ģimeņu bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu. Līdz šim pašvaldības atbalsts ēdināšanai ir 50 eiro mēnesī, bet turpmāk pašvaldība pilnībā segs ēdināšanas izmaksas pirmsskolēniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, savukārt daudzbērnu un audžu ģimeņu bērniem palielinās atbalsta apmēru.

Palielina pašvaldības atbalstu ēdināšanai bērniem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mācību grāmatas var nodot pilsētas bibliotēkās

Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu skolēni, kuri nav nodevuši mācību grāmatas skolu bibliotēkās, to vasaras brīvlaikā var izdarīt Jelgavas pilsētas bibliotēkās.

Mācību grāmatas var nodot pilsētas bibliotēkās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slēgs 6., 14. un 18. autobusu maršrutu

Ņemot vērā augsto degvielas cenu un būtisku pasažieru skaita kritumu vasaras periodā, SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) no 1. jūlija līdz 31. augustam slēgts pilsētas sabiedriskā transporta 6., 14. un 18. maršrutu. JAP norāda, ka slēgtajiem reisiem paralēli kursē citi pilsētas autobusi, kas pasažieriem ļauj nokļūt izvēlētajā vietā.

Slēgs 6., 14. un 18. autobusu maršrutu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izsvīduma vietas atsevišķās ielās kaisa ar smilti

Veicot ikdienas apsekošanu ielām ar divkārtu virsmas segumu, konstatēts, ka vairākās ielās augstās gaisa temperatūras dēļ ir izveidojies bitumena emulsijas izsvīdums. Lai novērstu iespējamo slīdamību vai lipīgumu ceļa segumā un uzlabotu seguma saķeri, šīs ielas tiek kaisītas ar smilti, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Izsvīduma vietas atsevišķās ielās kaisa ar smilti
2022.06.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Karstums ietekmē vilcienu kustību

AS "Pasažieru vilciens" informē, ka lielā karstuma un saules dēļ iespējama vilcienu kavēšanās no 5 līdz 25 minūtēm.

Karstums ietekmē vilcienu kustību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Remontē Driksas upes promenādes šuves

Veicot ikdienas darbus, Driksas upes promenādē Jāņa Čakstes bulvārī remontē betonētā krasta šuves, kas izveidojušās palu ūdeņu ietekmē.

Remontē Driksas upes promenādes šuves
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Hercogu kapenēs iesvētīs restaurētos sarkofāgus

Piektdien, 1. jūlijā, plkst. 15.00 Kurzemes hercogu kapenēs Jelgavas pilī notiks Kurzemes hercoga Frīdriha un hercoga Jēkaba meitas princeses Kristīnes Sofijas restaurēto sarkofāgu un mirstīgo atlieku iesvētīšana.

Hercogu kapenēs iesvētīs restaurētos sarkofāgus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būvdarbi Stacijas ielā 13 noslēgušies (1)

Noslēgušies vērienīgi pārbūves darbi pašvaldības īres namā Stacijas ielā 13, kas šobrīd ieguvis pavisam citu veidolu. Līdzšinējā kopmītņu tipa ēkā ir izveidoti 28 vienistabas un divistabu īres dzīvokļi un četri servisa dzīvokļi, kas pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, – tādu līdz šim Jelgavā nav bijis. Ierīkoti arī grupu dzīvokļi, kuros ar sociālā darba speciālistu un aprūpētāju atbalstu patstāvīgu dzīvi varēs sākt pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem. Daudz plašākas un labiekārtotas telpas iegūs dienas aprūpes centrs "Atbalsts", un ēkā tiks ierīkota specializētā darbnīca, kurā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem speciālista vadībā būs iespēja apgūt prasmes darbā ar koku, ādas apstrādē, šūšanā un pērļošanā.

Būvdarbi Stacijas ielā 13 noslēgušies
2022.06.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zemgalē nostrādāja 19 no 23 trauksmes sirēnām

Otrdien, 28. jūnijā, Zemgalē, pārbaudot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, tika konstatētas tehniskas nepilnības sirēnu attālinātās iedarbināšanas programmā, tādēļ sirēnas tika iedarbinātas manuāli. Bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 19 no 23 Zemgalē izvietotām trauksmes sirēnām, bet Jelgavā, Dobelē un divas Tukumā izvietotās sirēnas nenostrādāja.

Zemgalē nostrādāja 19 no 23 trauksmes sirēnām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pie Tehnoloģiju vidusskolas būs trokšņains

Pilnsabiedrība "3A", kas veic Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9 rekonstrukciju, informē, ka saistībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) izplatīto augstākās pakāpes sarkano brīdinājumu paaugstinātās gaisa temperatūras dēļ, būvobjektā darbus plānots veikt arī pirms darba laika – no pulksten 4 līdz 7.

Pie Tehnoloģiju vidusskolas būs trokšņains
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Topošām māmiņām bezmaksas vingrošanas nodarbības

Veselības veicināšanas programmas laikā atvērta pieteikšanās bezmaksas vingrošanas nodarbībām grūtniecēm, kas norisināsies SIA "Zemgales veselības centrs".

Topošām māmiņām bezmaksas vingrošanas nodarbības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Veiks divkārtu virsmas defektu novēršanu

Otrdien, 28. jūnijā, SIA "Roadex" uzsāks defektu novēršanas darbus garantijas objektos – ielās ar divkārtu virsmas segumu. Lūgums nenovietot automašīnas konkrēto ielu malās, lai netraucētu darbu veikšanai.

Veiks divkārtu virsmas defektu novēršanu
AUTOdoc.lv

0.52322101593018 121(0) - 0.43402862548828 2022.09.28. 22:38 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1656968400&cat=10 ip: 172.70.134.126 usememcache: 1