Sergejs, Svetlana,
Lana
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūnijs >
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.06.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārbūvē automašīnu stāvlaukumu pie 4. sākumskolas

Lai uzlabotu satiksmes organizāciju un izglītības iestādes apmeklētāju – skolēnu, vecāku, darbinieku, drošību pie Jelgavas 4. sākumskolas, šonedēļ sākta automašīnu stāvlaukuma paplašināšana.

Pārbūvē automašīnu stāvlaukumu pie 4. sākumskolas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūru parks atvērts apmeklētājiem

Šodien, 4. jūnijā, no pulksten 10 Pasta salā jau 16. reizi atvērts Baltijā vērienīgākais smilšu skulptūru parks "Summer Signs 2022", aicinot jelgavniekus un pilsētas viesus apskatīt 16 smilšu tēlniecības meistardarbus. Šajā gadā tēlnieki radījuši dažādus apbrīnas vērtus šedevrus, interpretējot, kāda sev īpaša autora darbu vai izveidojot savu oriģināldarbu.

Smilšu skulptūru parks atvērts apmeklētājiem
2022.06.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jau rīt smilšu skulptūru festivāls

No 4. jūnija pulksten 10 Pasta salā tiks atvērts smilšu skulptūru parks "Summer Signs 2022", aicinot jelgavniekus un pilsētas viesus ielūkoties brīnumainajā smilšu mākslas pasaulē. Smilšu skulptūras Jelgavā skatāmas jau 16. gadu. Šā gada tēma ir "Šedevri", skulptūrās attēlojot cilvēka, dabas un Visuma radītus meistardarbus.

Jau rīt smilšu skulptūru festivāls
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Notiks drošas peldēšanas nodarbības

Lai bērnus un jauniešu izglītotu par drošu peldēšanu un uzvedību ūdenstilpēs un to tuvumā, kā arī iemācītu praktiskas iemaņas, kā rīkoties dažādās situācijās, šovasar Lielupes labā krasta pludmalē divas reizes mēnesī notiks bezmaksas drošas peldēšanas nodarbības, kurām iepriekš būs jāpiesakās. Pirmā nodarbība notiks 11. jūnijā, un pieteikšanās tai sāksies 4. jūnijā.

Notiks drošas peldēšanas nodarbības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavu apmeklē labklājības ministrs

Vakar, 2. jūnijā, Jelgavu apmeklēja labklājības ministrs Gatis Eglītis, tiekoties ar Jelgavas domes un pašvaldības vadību, Sociālo lietu pārvaldes un Bāriņtiesas vadību.

Jelgavu apmeklē labklājības ministrs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atkal darbojas Jelgavas slimnīcas glābējsilīte

Jelgavas pilsētas slimnīcā no 2022. gada 1. jūnija atkal darbojas slimnīcas teritorijā esošā glābējsilīte.

Atkal darbojas Jelgavas slimnīcas glābējsilīte
2022.06.02.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atjauno ietves segumu Skolotāju ielā

Šodien, 2. jūnijā, sākti ietves seguma atjaunošanas darbi Skolotāju ielas posmā no Dambja ielas līdz Mazajam ceļam. Ietves segums tiks atjaunots ielas labajā pusē virzienā no Dambja ielas.

Atjauno ietves segumu Skolotāju ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Darba devēji novērtē LLU absolventus

Jelgavā augstāko izglītību ieguvušie uzrāda visaugstāko nodarbinātības līmeni starp zinātnes universitātēm un spēj sev nodrošināt labi atalgotas darba vietas jau gada laikā pēc universitātes absolvēšanas. To apliecina 2017.–2019. gada Latvijas augstskolu un koledžu absolventu dati par darba gaitām, ko nupat 2022. gada jūnijā publiskojusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Darba devēji novērtē LLU absolventus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku būs slēgta Pasta sala

Jau šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. jūnijā, Pasta salā tiks atklāts 16. starptautiskais smilšu skulptūru parks "Summer Signs 2022", kurā šobrīd top pasaules šedevri smilšu mākslā. Lai sagatavotos smilšu skulptūru parka atvēršanai, no ceturtdienas, 2. jūnija, apmeklētājiem būs slēgta Pasta sala. Rotaļu laukums pie publiskās slidotavas un keramiku skulptūru parks būs pieejams.

Uz laiku būs slēgta Pasta sala
2022.06.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā izveidotas trīs jaunas gājēju pārejas

Uzlabojot gājēju drošību pilsētā, saskaņā ar satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem izveidotas gājēju pārejas pilsētā: pār Lapskalna ielu pie Nr. 25, pār Paula Lejiņa ielu pie Pumpura ielas krustojuma un pār Filozofu ielu pie Ceriņu ielas krustojuma.

Pilsētā izveidotas trīs jaunas gājēju pārejas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salā jau top smilšu skulptūras

Šonedēļ Pasta salā, Jelgavā, 17 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm sākuši darbu pie Baltijas lielākā smilšu skulptūru parka “Summer Signs 2022” izveides. Tēlnieki skulptūras turpinās veidot līdz pat 3. jūnija pulksten 13, kad tās tiks nodotas žūrijas vērtējumam.

Pasta salā jau top smilšu skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būs izmaiņas Jelgavas virziena vilcienu sarakstos

Sakarā ar tuneļa demontāžas darbiem Rīgas pasažieru stacijā šodien un rīt noteiktas izmaiņas Jelgavas virziena vilcienu sarakstos.

Būs izmaiņas Jelgavas virziena vilcienu sarakstos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bibliotēkas pāriet uz vasaras darba laiku

Līdz 31. augustam Jelgavas pilsētas bibliotēkas strādās pēc vasaras darba laika. Vasarā Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – bibliotēka "Zinītis", Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka – strādās pēc jauna grafika.

Bibliotēkas pāriet uz vasaras darba laiku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku slēgs autobusu pieturu pie 4. sākumskolas

SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) informē, ka no pirmdienas, 6. jūnija, uz automašīnu stāvlaukuma pārbūves laiku 2., 6., 12., 12A.,13., 14. un 14A. maršruta autobusiem tiks slēgta autobusu pietura "4. sākumskola". Uzņēmumā norāda, ka pagaidu autobusa pietura netiks uzstādīta, bet pasažieri aicināti izmantot tuvumā esošās autobusu pieturas "Grebnera parks" Rūpniecības ielā.

Uz laiku slēgs autobusu pieturu pie 4. sākumskolas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bezmaksas treniņi no jūnija pārceļas uz pilsētvidi

No 1. jūnija visas veselības veicināšanas programmas bezmaksas nodarbības pārceļas uz ārtelpu. Lietus gadījumā treniņi notiks tiešsaistē vai arī tiks mainīts to norises laiks vai vieta. Iedzīvotāji izmaiņām var sekot līdzi vietnē facebook.com/jelgavasveseliba. Jāpiebilst, ka vasarā treniņu piedāvājumu papildinājušas trīs jaunas nodarbības – rīta vingrošana, zumba un pilates –, kas katra notiks divas reizes nedēļā.

Bezmaksas treniņi no jūnija pārceļas uz pilsētvidi
2022.05.31.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Viesnīcā "Jelgava" Ulda Rogas personālizstāde

Par godu pilsētas 757 gadadienai viesnīcas “Jelgava” Zelta zālē atklāta gleznotāja un pedagoga Ulda Rogas gleznu izstāde “Ar savējiem...”. Pārsvarā mākslas mīlētājiem Rogas daiļrade, iespējams, ir labāk pazīstama ar ainavām, tomēr mākslinieks ar to neaprobežojas – visā mākslinieciskā ceļa laikā viņš gleznojis arī portretus.

Viesnīcā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina sakopt īpašumus

Ceļu satiksmes negadījumi nereti ir saistīti ne tikai ar autovadītāja neuzmanību un satiksmes noteikumu neievērošanu, bet arī ar nepietiekamu redzamību, ko ietekmē ielu un krustojumu malās augošie apstādījumi. Pilsētā privāto teritoriju apstādījumos ir konstatēti koki, krūmi un citi dekoratīvie apstādījumi, kas sazarojuši virs gājēju ietvēm, veloceliņiem un brauktuvēm, un daļēji vai pilnībā aizsedz ceļa zīmes. Iestāde "Pilsētsaimniecība", rūpēs par ceļu satiksmes dalībnieku drošību, aicina iedzīvotājus sakopt īpašumus, apzāģēt īpašumā augošo koku un krūmu zarus, lai tie neaizklātu krustojumu un ceļa zīmes, kā arī netraucētu gājēju, velosipēdu un transportlīdzekļu kustību.

Aicina sakopt īpašumus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izvērtēs siltumenerģijas tarifa izmaiņas Jelgavā

SIA "Gren Jelgava" iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai priekšlikumu par siltumenerģijas tarifa izmaiņām Jelgavā, kas saistītas ar kurināmā cenu pieaugumu. Plānotais siltumenerģijas gala tarifs Jelgavā ir 67,63 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 6,7% augstāks nekā spēkā esošais siltumenerģijas tarifs – 63,36 EUR/MWh (bez PVN). Plānots, ka pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā stāsies spēkā no 1. jūlija.

Izvērtēs siltumenerģijas tarifa izmaiņas Jelgavā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - PMLP Jelgavā pagarināts darba laiks

Lai apkalpotu pēc iespējas vairāk klientu, kuriem nepieciešams jauns personu apliecinošs dokuments, un uzlabotu pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, kā arī nodrošinātu, ka balsstiesīgie pilsoņi var sekmīgi piedalīties 14. Saeimas vēlēšanās, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) veikusi virkni uzlabojumu klientu apkalpošanas kārtībā. Jelgavas nodaļā klienti tiek apkalpoti arī rindas kārtībā un līdz pulksten 18 pagarināts nodaļas darba laiks trešdienās un ceturtdienās.

PMLP Jelgavā pagarināts darba laiks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūru festivāls jau šonedēļ

Jau pavisam drīz, 4. un 5. jūnijā, Pasta salā vārtus vērs Baltijā vērienīgākais smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”, kur mājvietu būs atraduši pasaules šedevri 10 valstu mākslinieku darbos.

Smilšu skulptūru festivāls jau šonedēļ
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU darbiniekiem pasniegts "Zelta čiekurs 2021"

27. maijā, Latvijas Meža dienā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu meža nozares labā pasniedza gada balvas "Zelta čiekurs 2021" laureātiem, kuru vidū arī LLU Meža fakultātes darbinieki. Svinīgā apbalvošanas ceremonija šogad norisinājās Tērvetes dabas parkā.

LLU darbiniekiem pasniegts
2022.05.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Trokšņi Jelgavā - iznīcinātāju treniņlidojums

Divi skaļie sprādzienam līdzīgie trokšņi, kas pirmdienas pusdienlaikā satrauca Rīgas, Jelgavas un citu pilsētu iedzīvotājus, radušies no sabiedroto virsskaņas kaujas lidmašīnu treniņlidojumiem, informē Aizsardzības ministrijā.

Trokšņi Jelgavā - iznīcinātāju treniņlidojums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izrādi "Atspulgi" var noskatīties VIDEO

Svinot Jelgavas 757. dzimšanas dienu, no 27. līdz 29. maijam Driksas upē pilsētniekiem un viesiem bija skatāma multimediālā izrāde uz ūdens "Atspulgi". Šobrīd oriģinālizrādi, kam apmeklētāji veltījuši atzinīgus vārdus, ikviens var noskatīties videoierakstā.

Izrādi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mājā Vecpilsētas 14 – retro velosipēdu izstāde

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) 3. jūnijā pulksten 18 aicina uz Toma Ērenpreisa lekciju "Velosipēdu evolūcija cauri laikiem", kas notiks mājā Vecpilsētas ielā 14. Tieši no šīs dienas līdz pat 30. jūnijam Vecpilsētas 14 būs skatāma arī retro velosipēdu izstāde. Lekcijai nepieciešams iepriekš pieteikties.

Mājā Vecpilsētas 14 – retro velosipēdu izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Garāmgājēji izglābj Driksā slīkstošu cilvēku

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 27. maija plkst. 6.30 līdz 30. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un deviņus uz glābšanas darbiem.

Garāmgājēji izglābj Driksā slīkstošu cilvēku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būs satiksmes ierobežojumi vairākos ceļu posmos

No 31. maija līdz 3. jūnijam ierobežota satiksme un gājēju kustība Traktoristu ielas posmā no Lidotāju ielas līdz Satiksmes ielai un no 3. līdz 4. jūnijam – Meiju ceļa posmā no Pionieru ielas līdz Satiksmes ielai.

Būs satiksmes ierobežojumi vairākos ceļu posmos
2022.05.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Zelta stīdziņām" desmitā jubileja

"Mūsu jubilejas koncerts reizē ir veltījums pilsētai un ieskaņas koncerts ceļā uz Jelgavas Mūzikas vidusskolas simtgades lielkoncertu, kas notiks oktobrī," saka tautas mūzikas ansambļa "Zelta stīdziņas" vadītāja Biruta Deruma. Šodien Jelgavas Mūzikas vidusskolas zālē izskanēja ansambļa desmitās jubilejas koncerts "Mana kokle zeltā stīgo".

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mīlestību pauž dejā

Svinot Jelgavas 757. dzimšanas dienu, brīvdabas koncertzālē "Mītava" izdejots krāšņs tautas deju ansambļu koncerts "Mēs mīlam dejā". Šis ir pavisam nozīmīgs mirklis – pašmāju tautas deju ansamblis "Lielupe" Latvijas vadošos tautas deju ansambļus Jelgavā šajā koncertā pulcēja jau divdesmito reizi.

Mīlestību pauž dejā
2022.05.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz Driksas multimediālā izrāde "Atspulgi"

Piektdienas vakarā pirmizrādi uz Driksas piedzīvoja Jelgavas 757. dzimšanas dienas kulminācijas pasākums – multimediālā izrāde uz ūdens "Atspulgi". Tajā pirmo reizi Baltijā priekšnesumā izmantoti lieljaudas uguns efekti, kur uguns šaujas debesīs astoņu metru augstumā. Oriģinālizrādi "Atspulgi" Driksā varēs vērot 28. un 29. maijā no pulksten 23 līdz 1. Izrādes garums – 7 minūtes ar atkārtojumiem visa vakara gaitā. Skatītāji aicināti to vērot no Pasta salas.

Uz Driksas multimediālā izrāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas svētku gājiens 3536 metru garumā

Ir noslēdzies Jelgavas pilsētas 757. dzimšanas dienas gājiens. Gājiena garums sasniedza 3536 metrus un gājienā piedalījās vairāk nekā 3000 dalībnieku. Krāsaini, interesantos tērpos, formās, kopā ar dažādiem tēliem, muzikāli un skaļi, demonstrējot priekšnesumus, 3536 metrus garajā gājienā devās pilsētas vadība, uzņēmēji, ražotāji un tirgotāji, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu darbinieki, dejotāji un dziedātāji, Zemgales Leģiona motociklistu eskadra, skolēni un studenti, biedrības, sportisti, kā arī dažādas citas organizācijas un amatiermākslas kolektīvi.

Pilsētas svētku gājiens 3536 metru garumā
AUTOdoc.lv

0.52299904823303 121(0) - 0.42955350875854 2022.09.28. 21:25 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1654290000&cat=10 ip: 172.70.134.64 usememcache: 1