Modra,
Francis
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Maijs >
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.05.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Hercoga Jēkaba laukumā –izstāde "Jelgava gleznās"

Līdz 31. maijam Hercoga Jēkaba laukumā apskatāma brīvdabas izstāde "Jelgava gleznās". Tā 15 mākslas darbos un stāstos atklāj vērtīgas vēstures liecības un nozīmīgus faktus par Jelgavu, kā arī māksliniekiem, kas šeit dzimuši, dzīvojuši vai strādājuši.

Hercoga Jēkaba laukumā –izstāde
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina uz "Brīvdienām Uzvaras parkā"

Svētdien, 29. maijā, pulksten 11 bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā ar Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra rotaļuzvedumu "Nāciet ciemos!" atklās pasākumu ciklu "Brīvdienas Uzvaras parkā". Papildinot Jelgavas kultūras norišu klāstu, parkā brīvdienās tiks piedāvāta pasākumu programma bērnu auditorijai visas vasaras garumā.

Aicina uz
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvdienās pilsētas autobusos brauc bez maksas

Lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju apmeklēt Jelgavas pilsētas svētku pasākumus, sestdien un svētdien, 28. un 29. maijā, pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Brīvdienās pilsētas autobusos brauc bez maksas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ģimenes diena Jelgavas bibliotēkās

Nedēļas nogalē Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiāles aicina apmeklētājus kopā svinēt Ģimenes dienu. Sestdien, 28. maijā, no pulksten 11.00 līdz 15.00 Ģimenes dienas aktivitātes notiks Miezītes bibliotēkā (Dobeles šoseja 100) un no pulksten 12.00 līdz 15.00 Pārlielupes bibliotēkā (Loka maģistrāle 17). Savukārt 29. maijā no pulksten 11.00 līdz 14.00 ikviens interesents aicināts ciemos uz Jelgavas Pilsētas bibliotēkas (Akadēmijas iela 26) Ģimenes dienu.

Ģimenes diena Jelgavas bibliotēkās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku muzejā nebūs pieejamas divas izstādes

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs informē, ka uz laiku muzeja apmeklētājiem nebūs iespējams aplūkot divas šobrīd muzejā eksponētās izstādes.

Uz laiku muzejā nebūs pieejamas divas izstādes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Gājiena laikā mainīta pilsētas autobusu kustība

SIA "Jelgavas autobusu parks" informē, ka Jelgavas pilsētas svētku gājiena norises laikā 27. maijā no pulksten 17 līdz 19 tiks slēgta sabiedriskā transporta kustība Lielās ielas posmā no Akadēmijas līdz Dambja ielai abos virzienos un Uzvaras ielas posmā no Akadēmijas līdz Krišjāņa Barona ielai. Līdz ar to norādītajā laika periodā tiks slēgtas autobusa pieturas "Centrs", "Pētera iela" abos virzienos, "Ozolskvērs" virzienā uz centru, "Autoosta" Pasta ielā, "Svētes iela" un "Mātera iela" Mātera ielā un "Uzvaras iela" Uzvaras ielā. Autobusi slēgtos ielu posmus apbrauks pa apvedceļiem.

Gājiena laikā mainīta pilsētas autobusu kustība
2022.05.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas pilsētas svētku satiksmes organizācija (1)

No 26. maija plkst. 15.00 līdz 28. maija plkst. 14.30 slēgta satiksme šķērsielā no Krišjāņa Barona ielas krustojuma līdz Hercoga Jēkaba laukumam.

Jelgavas pilsētas svētku satiksmes organizācija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - SIA “Kulk” ziedo Bezvests.lv

Šā gada pavasari bezvests.lv iezīmē svarīgs notikums: brīvprātīgā bezvēsts pazudušo cilvēku meklēšanas organizācija nolaidusi ūdenī profesionālo glābšanas laivu, ko izdevās iegādāties, pateicoties uzņēmuma “KULK” ziedojumam.

SIA “Kulk” ziedo Bezvests.lv
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Stāstīs par pārtikas atkritumu apsaimniekošanu

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) Zaļā bibliotēka 6. jūnijā pulksten 17.30 Svētes ielā 33 organizē klātienes pasākumu "Melnā zelta muca pagalmā un "cūka" virtuvē", aicinot uz apaļā galda diskusiju par jautājumiem, kas saistīti ar zaļo dzīvesveidu.

Stāstīs par pārtikas atkritumu apsaimniekošanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU aicina piedalīties Viesmīlības vasaras skolā

LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte (PTF) jau trešo gadu organizē Viesmīlības vasaras skolu, lai iepazīstinātu jauniešus ar viesmīlības nozari un izzinātu tās lielākos noslēpumus. Jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem aicināti pieteikt savu dalību pasākumam, kas norisināsies no 6. līdz 9. jūnijam gan LLU e-studiju platformā, gan klātienē. Ar savām zināšanām un prasmēm dalīsies fakultātes Uztura katedras pārstāvji un profesionālā bakalaura studiju programmas "Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība" īstenošanā iesaistītie mācībspēki, kā arī studenti.

LLU aicina piedalīties Viesmīlības vasaras skolā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas dievnami aicina uz Baznīcu nakti

28. maijā Jelgavas dievnami piedalīsies tradicionālajā Baznīcu naktī un Atvērto baznīcu dienā. Baznīcu nakts notiks no pulksten 18 līdz pusnaktij, savukārt Atvērto baznīcu dienā dievnami būs atvērti no pulksten 10. Jelgavā dalību šajās norisēs apstiprinājusi Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle, Jelgavas Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca, Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā draudze, Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo draudze, Septītās dienas adventistu Jelgavas draudze un Jelgavas Metodistu draudze un aicina uz kopīgu lūgšanu, mūzikas baudīšanu un klusu kopā būšanu.

Jelgavas dievnami aicina uz Baznīcu nakti
2022.05.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūrās atveidos pasaules šedevrus

4. un 5. jūnijā Pasta salā tiks atvērts 16. starptautiskais smilšu skulptūru parks "Summer Signs 2022". Darbu tēma šogad ir "Šedevri", un mākslinieki kārtējo reizi pakļaus birstošo materiālu, lai skatītājiem atklātu cilvēka, dabas un Visuma radītus meistardarbus. Tēlnieki savas idejas Pasta salā sāks iedzīvināt 30. maijā, bet pasākuma divās dienās plānota arī izklaides programma apmeklētājiem. Lai sagatavotos pasākumam, drošības apsvērumu dēļ no 2. jūnija apmeklētājiem būs slēgta Pasta sala.

Smilšu skulptūrās atveidos pasaules šedevrus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Vēja zirdziņam" jau 30 gadi

Nozīmīgu jubileju – 30 gadus – šogad svin bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Vēja zirdziņš". Pulcējot draugus, radus, absolventus un dejas cienītājus, sestdienas vakarā brīvdabas koncertzālē "Mītava" izdejots kolektīva jubilejas koncerts "Trejdesmitos gadiņos danču lāde pielocīta".

2022.05.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU padome sāk darbu Laimdotas Straujumas vadībā

20. maijā Jelgavas pilī pirmajā sanāksmē tikās LLU padome, kas turpmāk būs viena no universitātes lēmējinstitūcijām. Padomes locekļi no sava vidus ievēlēja padomes priekšsēdētāju un vietnieku, kā arī vienojās par LLU padomes nolikuma projektu.

LLU padome sāk darbu Laimdotas Straujumas vadībā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākta horizontālā apzīmējuma atjaunošana

Pilsētā šonedēļ uzsākta horizontālā apzīmējuma atjaunošana. Horizontālā apzīmējuma atjaunošana, izmantojot plastiku vai krāsu atstarojošu materiālu, maijā un jūnijā plānota asfaltētajās ielās visā pilsētas teritorijā, izņemot ielas, kur notiek remontdarbi. Galvenokārt darbi tiks veikti vakara un nakts stundās.

Sākta horizontālā apzīmējuma atjaunošana
2022.05.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas dobēs stāda vasaras puķes

Šonedēļ pilsētas dobēs sākta vasaras puķu stādīšana. Jelgavas iedzīvotājus un viesus priecēs leduspuķes, krustaines, dālijas, kosmejas, lauvmutītes un citas vasaras puķes. Kopumā šovasar pilsētas puķu dobēs un podos plānots iestādīt 67 570 dažādu puķu stādus.

Pilsētas dobēs stāda vasaras puķes
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas svētkos bezmaksas ekskursijas

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) Jelgavas pilsētas svētku laikā 26. un 28. maijā aicina piedalīties bezmaksas ekskursijās pa Jelgavu. Ekskursijām iepriekš jāpiesakās.

Pilsētas svētkos bezmaksas ekskursijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā uz tikšanos ielūdz Jelgavas mākslinieki

Piektdien, 20. maijā, pulksten 15 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā satiksies Jelgavas mākslinieku biedrības biedri, lai kopā ar interesentiem runātu par to, kā mākslinieks jūtas situācijā, kad ir tik daudz notikumu, kas nebūt nav mākslas dzīvi rosinoši. Muzejā līdz 29. maijam arī apskatāma biedrības biedru Pavasara izstāde "Vārdi darbos, darbi vārdos", kas piesaista ar tēmu daudzveidību un darbiem dažādās tehnikās.

Muzejā uz tikšanos ielūdz Jelgavas mākslinieki
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Notiek notekūdeņu dūņu uzkrāšana

Lai racionāli izmantotu no pilsētas ūdens attīrīšanas iekārtām iegūtās notekūdeņu dūņas, SIA "Jelgavas ūdens" tās uzkrāj lauksaimnieku vajadzībām, kā arī sadarbojas ar uzņēmumu, kas ražo biogāzi. Līdz ar mainīgajiem laikapstākļiem – vēju un strauju gaisa temperatūras maiņu, pilsētā ūdens attīrīšanas stacijas apkārtnē var būt jūtama nepatīkama smaka.

Notiek notekūdeņu dūņu uzkrāšana
2022.05.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vasarā strādās visi pašvaldības bērnudārzi

Darbu vasarā – jūnijā, jūlijā un augustā – turpinās visas 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, strādājot apvienotajās grupās savā iestādē.

Vasarā strādās visi pašvaldības bērnudārzi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Raiņa kvartāla 29" biroju ēkas svinīga atklāšana

17. maijā Jelgavā notika administratīvās ēkas Raiņa ielā 29 atklāšana. 1945. gada sadzīves pakalpojuma kombināta vajadzībām būvētā ēka piedzīvo savu atdzimšanu.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavai 757. dzimšanas diena (2)

Jau pavisam drīz ar devīzi "Mēs esam Jelgava" pilsēta svinēs 757. dzimšanas dienu. Plaša pasākumu programma plānota visā pilsētā! Galvenās svētku aktivitātes norisināsies no 27. līdz 29. maijam, kad jelgavniekus un pilsētas viesus priecēs multimediāls šovs uz ūdens, radoši Jelgavas kolektīvu priekšnesumi, teātra izrādes, koncerti, muzikālais ekspresis, atrakciju parki, pastaigas, izstādes un izzinošas aktivitātes.

Jelgavai 757. dzimšanas diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var pieteikties atbalstam par bēgļu izmitināšanu

Fiziskās personas, kuras savā mājoklī bez maksas izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus, var saņemt atlīdzību par izmaksām, kas radušās, izmitinot no kara aizbēgušos Ukrainas iedzīvotājus. Šādus grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā 12. maijā pieņēma Saeima. Grozījumi likumā stājas spēkā šodien, 19. maijā.

Var pieteikties atbalstam par bēgļu izmitināšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU mainīs nosaukumu

18. maijā LLU Konvents jaunā redakcijā apstiprinājis LLU kā zinātnes universitātes Satversmi, kurā ieviestas būtiskas izmaiņas jautājumos, kas saistīti ar universitātes pārvaldību un tās stratēģisko specializāciju, kā arī rosinājuši LLU zīmola maiņu. Konvents pieņēmis lēmumu no 2022. gada 1. septembra Latvijas Lauksaimniecības universitāti pārdēvēt par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Universitāte saglabās visus tajā īstenotos studiju virzienus un turpinās attīstīt jaunas studiju programmas.

LLU mainīs nosaukumu
2022.05.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā startējusi vasaras ziedu stādīšana

Vasaras ziedu stādīšana notiks līdz jūnijam - vairākās vietās pašvaldības teritorijā esošajās dobēs. Pirmie darbi jau notika pie A. Alunāna muzeja un Stacijas parkā, informē SIA KULK.

Jelgavā startējusi vasaras ziedu stādīšana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas pilī unikāla augšņu kolekcija no Ukrainas

LLU galvenajā mītnē – Jelgavas pilī – interesentiem ir iespēja apskatīt unikālu augšņu kolekciju no Ukrainas, kas glabājas Lauksaimniecības fakultātes Augsnes un augu zinātņu institūtā jau nepilnus 60 gadus. Savulaik augšņu paraugus ekspedīcijas laikā Ukrainā ieguvuši un uz Latviju atveduši universitātes mācībspēki, lai radītu studējošajiem priekšstatu par augsnēm, kas nav sastopamas Latvijā. Kolekcija apmeklētājiem apskatāma pils dienvidrietumu spārna cokolstāvā (ieeja no pagalma).

Jelgavas pilī unikāla augšņu kolekcija no Ukrainas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārlielupes bibliotēkā veloskolas nodarbības

Pārlielupes bibliotēka bērnus no 10 gadiem jūnijā aicina piedalīties veloskolas nodarbībās un, sekmīgi nokārtojot eksāmenu, iegūt velosipēda vadītāja apliecību. Veloskolai obligāti iepriekš jāpiesakās.

Pārlielupes bibliotēkā veloskolas nodarbības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slimnīcā darbu atsāk Bērnu nodaļa

Šodien, 18. maijā, Jelgavas pilsētas slimnīcā pilnā apmērā darbu atsāk Bērnu nodaļa, kas līdz ar Covid-19 izplatību bija slēgta kopš pagājušā gada 19. oktobra.

Slimnīcā darbu atsāk Bērnu nodaļa
2022.05.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 18. maijā ieeja Jelgavas muzejos būs bez maksas

Trešdien, 18. maijā – Starptautiskajā Muzeju dienā, Jelgavas muzeji gaidīs apmeklētājus bez ieejas maksas.

18. maijā ieeja Jelgavas muzejos būs bez maksas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Var pieteikties jaunajai skolēna apliecībai

Jelgavā pakāpeniski sākas pieteikšanās jaunajai skolēna apliecībai. Pašlaik pieteikums jāiesniedz tikai tiem skolēniem, kuru līdzšinējai kartei beidzas derīguma termiņš vai kuriem līdz ar izglītības iestādes maiņu vai skolas gaitu uzsākšanu nepieciešams noformēt jaunu skolēna apliecību. Pārējie iedzīvotāji jaunajai kartei varēs pieteikties no oktobra. Jāuzsver, ka visas līdzšinējās kartes, kurām nebeidzas derīguma termiņš, varēs izmantot līdz 2023. gada 1. septembrim.

Var pieteikties jaunajai skolēna apliecībai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Gaisma” gaidāms vērienīgs jubilejas koncerts

Jelgavas novada senioru koris “Gaisma” pēc divu gadu pauzes gatavojas krāšņam koncertam, kas notiks Vircavas Tautas namā 21. maijā pulksten 16. “Gaismu” kopš 2017. gada vada diriģente Sanita Šeflere, kormeistare – Gunta Paškovska.

“Gaisma” gaidāms vērienīgs jubilejas koncerts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apkopotas vietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Rūpēs par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) mājaslapā www.visit.jelgava.lv izveidojis atsevišķu sadaļu, kurā apkopoti tūrisma objekti, kas pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Apkopotas vietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
AUTOdoc.lv

0.5520339012146 130(0) - 0.45566201210022 2022.10.04. 00:00 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1653339600&cat=10 ip: 172.70.35.33 usememcache: 1