Sergejs, Svetlana,
Lana
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Marts >
28123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
Arhīva navigācija

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
2022.03.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina uz atbalsta akciju Ukrainai 2. martā (2)

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība aicina pilsētas iedzīvotājus rīt, 2. martā, pulksten 18 Hercoga Jēkaba laukumā piedalīties sabiedrību vienojošā akcijā, paužot atbalstu Jelgavas sadraudzības pilsētai Ivanofrankivskai un Ukrainas tautai tās cīņā par neatkarības saglabāšanu.

Aicina uz atbalsta akciju Ukrainai 2. martā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā ierodas pirmā ģimene no Ukrainas

«Es būtu palikusi tur – palīdzētu gatavot karavīriem ēst un, ja vajadzētu, iemācītos arī karot, taču bērnu dēļ devāmies projām. Vīrs palika Ukrainā, viņš aizstāvēs mūsu Dzimteni. Šobrīd ticam, ka tiksimies,» valdot emocijas, stāsta Irina Poltaševska, kura šodien ar saviem diviem bērniem un vīratēvu ieradās Jelgavā.

Jelgavā ierodas pirmā ģimene no Ukrainas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kā rīkoties, ja bērns tiek apcelts?

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) 7. martā pulksten 18.00 organizē bezmaksas tiešsaistes semināru “Ko darīt, ja dara pāri?”. Seminārs notiks cikla “Gudro vecāku skola” ietvaros un būs aktuāls vecākiem, kas audzina bērnus pirmsskolas un sākumskolas vecumā, kā arī pedagogiem.

Kā rīkoties, ja bērns tiek apcelts?
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina izstaigāt maršrutu astoņnieka formā

Atzīmējot Starptautisko sieviešu dienu, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) sagatavojis pastaigu maršrutu, kas kartē iezīmē sieviešu dienas datumu - astoņnieku, un aicina no 1. līdz 8. martam doties pastaigā pa Jelgavu, izzināt tās vēsturi un aizpildīt tematisku krustvārdu mīklu.

Aicina izstaigāt maršrutu astoņnieka formā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atbalsti Ukrainu!

Lai atbalstītu Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas iedzīvotājus Ukrainā un solidarizētos ar Ukrainu un sniegtu atbalstu tās tautai kara apstākļos, ikviens aicināts iesaistīties, ziedojot medicīnas un pirmās nepieciešamības preces. Lai solidarizētos ar Ukrainu un sniegtu atbalstu tās tautai, arī Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija (JRTA) sākusi ziedojumu vākšanu.

Atbalsti Ukrainu!
2022.02.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieki nosūtīs pirmo kravu ukraiņu atbalstam

Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija (JRTA) līdz pirmdienas rītam saņēmusi 7500 eiro ziedojumus, kas tiks novirzīti mantu iegādei Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivska (Ukraina) iedzīvotāju atbalstam karadarbības laikā.

Jelgavnieki nosūtīs pirmo kravu ukraiņu atbalstam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JAP noslēdzis līgumu par 32 autobusu pirkšanu (1)

SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes direktīvu par bezizmešu autobusu ieviešanu pasažieru pārvadājumos tuvāko gadu laikā pilsētā paredz būtiski palielināt savu autoparku ar bezizmešu autobusiem. Jau šobrīd 11 procenti pilsētas pasažieru pārvadājumu tiek nodrošināti ar elektroautobusiem. Taču pagaidām, kamēr bezizmešu autobusu iegādei nav iespējams piesaistīt ES finansējumu, SIA "Jelgavas autobusu parks" ir noslēgusi līgumu par 32 lietotu M3 kategorijas zemās grīdas autobusu iegādi, lai nodrošinātu pakalpojuma nepārtrauktību.

JAP noslēdzis līgumu par 32 autobusu pirkšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgava iekļauta Eiropas nākotnes pilsētu top 10

"Financial Times" izdevuma "FDi Magazine" Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu 2022.–2023. gada sarakstā no 553 pieteikumiem, tostarp 114 pieteikumiem kategorijā "Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija", Jelgava ir ierindota 6. vietā, padarot ārvalstu investoriem pieejamu informāciju par Eiropas potenciālākajām pilsētām un reģioniem.

Jelgava iekļauta Eiropas nākotnes pilsētu top 10
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota gājēju kustība Vecpilsētas ielā

No 28. februāra līdz 31. maijam ierobežota gājēju kustība Vecpilsētas ielā gar ēku Vecpilsētas iela Nr. 10.

Ierobežota gājēju kustība Vecpilsētas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pašvaldības mītiņā atbalstīt Ukrainu

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicina visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2.martā, plkst.18 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu. Ar atbalsta akcijām iedzīvotāji ir aicināti paust, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai ir uzbrukums visai Eiropai, tās vērtībām, tāpēc visiem spēkiem ir jānosargā Ukrainas un visas Eiropas turpmākā neatkarība.

Aicina pašvaldības mītiņā atbalstīt Ukrainu
2022.02.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina doties leģendu un stāstu maršrutā

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina doties aptuveni sešus kilometrus garā aizraujošā ceļojumā pa Jelgavu, divpadsmit apskates objektos atklājot senus stāstus un nedzirdētas leģendas.

Aicina doties leģendu un stāstu maršrutā
2022.02.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mākslinieki piesakās smilšu skulptūru festivālam

Izsludināta pieteikšanās 16. Starptautiskajam smilšu skulptūru festivālam "Summer Signs 2022", kas Jelgavā notiks no 30. maija līdz 5. jūnijam. Tēlnieki smiltīs iedzīvinās tematu "Šedevri". Pieteikties festivālam, aizpildot oficiālo pieteikuma formu, mākslinieki aicināti līdz 28. martam.

Mākslinieki piesakās smilšu skulptūru festivālam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Jelgavas centra nami un ielas vēstures līkločos"

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa kāpņu telpā līdz 29. aprīlim skatāma Jelgavas reģionālā tūrisma centra veidota izstāde "Jelgavas centra nami un ielas vēstures līkločos".

2022.02.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sveic jelgavnieci 100. dzimšanas dienā

Šodien, 25. februārī, 100. dzimšanas dienu atzīmē jelgavniece Aleksandra Mihailova. Nozīmīgajā jubilejā Aleksandras kundzi sveica arī Jelgavas pašvaldība.

Sveic jelgavnieci 100. dzimšanas dienā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pedagogi aicināti pieteikties E-prasmju dienai

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs 14. martā no pulksten 9.30 līdz 14.15 sadarbībā ar izglītības iestādēm un uzņēmumiem tiešsaistē organizē ikgadējo E-prasmju dienu Zemgales reģiona pedagogiem.

Pedagogi aicināti pieteikties E-prasmju dienai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta ielā 44 -slēgts atkritumu konteineru laukums (1)

SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) šomēnes pie pašvaldības īres nama Pasta ielā 44 izveidojusi pirmo tipveida slēgto atkritumu konteineru novietni, tādējādi nodrošinot, ka sveši atkritumi laukumā nenonāk un iedzīvotāji maksā tikai par pašu radīto atkritumu apjomu. Namu apsaimniekotājs cer, ka tas mudinās arī citu māju dzīvokļu īpašniekus pieņemt lēmumu par slēgta atkritumu konteineru laukuma izbūvi. Turklāt iedzīvotāji šim mērķim var saņemt pašvaldības līdzfinansējumu.

Pasta ielā 44 -slēgts atkritumu konteineru laukums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU pārbūvēs 7. studentu viesnīcu

Lai nodrošinātu studējošajiem ērtus dzīves apstākļus studiju laikā, LLU 2022. gadā turpinās studentu viesnīcu labiekārtošanu. Līdz ar to februārī ir noslēgts būvdarbu līgums ar SIA “Bildberg” par 7. studentu viesnīcas pārbūvi, kas atrodas Jelgavas centrā. Pēdējos gados tā netika izmantota, taču tās tuvums svarīgākajiem universitātes objektiem un studējošo pieaugošais pieprasījums bija galvenie faktori universitātes lēmumā atjaunot minētās studējošo viesnīcas darbību.

LLU pārbūvēs 7. studentu viesnīcu
2022.02.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JRTA vāks ziedojumus ukraiņu atbalstam

Lai solidarizētos ar Ukrainu un sniegtu atbalstu tās tautai, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija (JRTA) sākusi ziedojumu vākšanu finansiālā atbalsta sniegšanai Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas iedzīvotājiem, kuri uzbrukuma pilsētai dēļ ir spiesti evakuēties un cīnīties par izdzīvošanu.

JRTA vāks ziedojumus ukraiņu atbalstam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas tēlnieki Aļaskā Latvijai izcīna sudrabu

Paralēli Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā, Jelgavas tēlnieku komanda par medaļām cīnījās Pasaules ledus mākslas čempionātā ASV, Aļaskā, iegūstot Latvijai sudraba godalgu. Panākumus Jelgavas komandai nesa vairāk nekā piecus metrus augstā un septiņus metrus platā skulptūra “Cerība”, ko veidoja Maija un Kārlis Īles, Ainars Zingniks un Mintauts Buškevics.

Jelgavas tēlnieki Aļaskā Latvijai izcīna sudrabu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Būt īstajā laikā un vietā!

Šīs būs stāsts par pašaizliedzību. Strādājot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), ikviens ar savu darbu iedzīvina dienesta misiju, vērtības un atbildību par cilvēku dzīvībām. Bet brīvdienu 2022.gada februārī NMPD ārsta palīgs Rustams Junosovs, kuru bieži varam sastapt Jelgavā ārsta speciāliste brigādē, atcerēsies vienmēr.

Būt īstajā laikā un vietā!
2022.02.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sētnieki sāk atkritumu savākšanu ielu malās

Pēc Jelgavas pašvaldības pasūtījuma SIA "Kulk" Labiekārtošanas nozares brigādes uzsāka atkritumu savākšanu ielu malās un piegulošajās teritorijās.

Sētnieki sāk atkritumu savākšanu ielu malās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Pilssala gandrīz zem ūdens!

80% Jelgavas Pilssalas teritorijas, kur mitinās ap 80 savvaļas zirgi Konik polski, ir applūdusi un atrodas zem ūdens. "Izskatās traki, bet pagaidām zirgiem viss kārtībā," saka dzīvnieku uzraugs Einārs Nordmanis. Siens zirgu piebarošanai ir pietiekamā daudzumā, tāpēc dzīvnieki plūdu periodu pārlaiž, saspiedušies bariņos uz atlikušā sauszemes gabala. Februāra beigās, marta sākumā ķēves laidīs pasaulē pirmos kumeļus.

Jelgavas Pilssala gandrīz zem ūdens!
2022.02.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nokrišņu ietekmē grants seguma ielas pārmitrinās

Biežu un ilgstošu nokrišņu ietekmē pārmitrinās un nestspēju zaudē grants seguma ielas. Atkušņa ūdeņi un gruntsūdeņi veicina ielu brauktuvju pārmitrināšanos, veidojas izskalojumi un bedres. Konstatējot šādu grants seguma ielu stāvokli, brauktuvju nostiprināšanai tiek veikta avārijas bedru un iesēduma vietu piebēršana un ūdens novadīšana no brauktuves.

Nokrišņu ietekmē grants seguma ielas pārmitrinās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota gājēju kustība Rūpniecības ielā

No 22. februāra līdz 15. martam tiks ierobežota gājēju kustība Rūpniecības ielā gar ēku Rūpniecības ielā Nr.2.

Ierobežota gājēju kustība Rūpniecības ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Applūst palienes un zemākas teritorijas

Turpinoties ilgstošiem nokrišņiem un stiprām vēja brāzmām, pastiprināti tiek sekots līdzi applūstošajām teritorijām un brauktuvēm pilsētā. Atkušņa un lietus ietekmē šobrīd ir daļēji applūdis Bāra ceļš pie gājēju tilta un Kūliņu ceļa posms pie Mīlestības alejas aptuveni piecu metru garumā. Kūliņu ceļa applūšanas iemesls tiek izvērtēts. Šobrīd abi šie ceļa posmi gājējiem nav izejami, tāpēc iedzīvotāji aicināti izvēlēties citu maršrutu un ievērot drošību.

Applūst palienes un zemākas teritorijas
AUTOdoc.lv

0.71695399284363 116(0) - 0.6240599155426 2022.09.28. 20:35 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1646085600&cat=10 ip: 172.70.175.75 usememcache: 1